• lempl

    tak lije nejakej jinej vyrobce, kterej by krome shimana delal Vcka s paralelogramem? pripadne jak je to u nej s vydrzi a vychytanosti… diky predem za vase rady

    0 0
    • náčelník  

      Asi to nelze nazvat paralelogramem, ale výsledek je stejný. Zkušenosti nemám. http://www.sram.com/…/archseries/

      0 0
    • miťo  

      Pozuval jsem tri roky paralelogram vecka LX, ted cerstve vyrazeny pro neunosne vule. Samotna funkce v poho, ale nastavit spalky bylo ma hodinu. Na bahnaku je nahradily nahore zminene Avidy Arch Rival, od brachy, a s nima jsem spokojeny. Na Durateku mi tretim rokem slouzi robustni XT, bez vule!!!!! Jedina vyhrada je k piskani predni brzdy. Jinak prinos pantografu bych nezlehcoval. Na bahnitem maratonu je to vyhoda jako prase, spalek nezajizdi pod rafek, jak ubyva.

      0 0
      • Pekáček  

        Nezbývá mi než souhlasit s bráchou. Avidy jsem nahradil jen proto, že byly trochu gumovější při stisku páky. On to není čistej paraleogram, špalíky se malinko otáčí při pohybu k ráfku, ale nazajíždí pod něj při úbytku materiálu, takže v pohodě. Špalky se nastaví jednou napořád. LX byly provozuschopný jen díky pružinkám co tlačily vůle na jednu stranu, jinak by to strašně lítalo. XT staršího typu až na ječení přední brzdy v pohodě.

        0 0
        • zirecek  

          Nezbývá než souhlasit s oběma bráchy, :o). Určitě je paralelogram přínos hlavně na bahně, jinak i rychlé seřízení špalků a když máš rakve/botičky, tak vlastně neseřizuješ vůbec, :-). Mám XTR vepředu i vzadu. Kvalita XTR při bazarových cenách byla pro mne jednoznačná volba.

          0 0
        • johny.h  

          Taky se rozhoduju do čeho jít a měl jsem v merku ty Avidy. Takže doporučuješ radši XT?

          0 0
    • vt  

      Jeste tak –4 roky je delalo Tektro, jak ted nevim. Ale sly dost ztuha, IMHO je Shimano lepsi.

      0 0
    • davidak  

      Já jezdim LXy, zadnej problem nemam, nepiskaj, brzdej dobre, hodne zalezi jaky mas paky. Spalek se obrzduje rovnomerne, to je dobry. Jel jsem i na Avidech, brzdnej ucinek podobnej, ale vic se mi libi konstrukce. Jinak tady http://www.cyklobazar.cz/bazar_view.php?…
      nekdo prodava ty avidy, oboje za 1500– tolik jinak stoji jedny.

      0 0
      • lempl  

        diy za tip… ale todle se mi moc nelibi..... a nevim jak je to treba s vydrzi..:/

        0 0
        • pened  

          Tem Avidum Arch Rival muzes verit. Jezdil jsem je 4 roky. Je to absolutne bezproblemova zalezitost. Ve spojeni s cernocervenyma CoolStopama to nema chybu. Na konci sezony mirne doseridis a jezdis dale. Ted je jezdi moje zena a taky si chrochta :-)

          0 0
    • jecnak  

      Jeste bych mozna pouvazoval o tech hydraulickych Magurach. Vyjdou celkem levne a navic odpoda svineni bowenu a mas to i s pakou.

      0 0
    • Peter82  

      Podla mna vela zavisi od paciek, ktore s tymi veckami skombinujes… Odporucam kombinaciu paky avid sd7 a vecka od shimana (XT, XTR).

      0 0
    • Jenda  

      jak uz bylo napsano delalo je tektro – brzdi solidne a provedeni paralelogramu mi prijde lepsi nez u shimana ale jestli jdou jeste sehnat fakt netusim.

      0 0
      • HiTeccom  

        Jedu okolo, no a vidím jeden cykloobchod, kde hádejte na co jsem narazil :D ???,,no nekup to :)

        0 0
        • Vilém  

          Sice moc nechapu nac, ale hlavni je, ze z nich mas radost:)

          0 0
          • HiTeccom  

            Miluji mechanické brzdy a buď tohle,nebo už fakt jenom Avid CNC

            0 0
            • Vilém  

              Kdysi pred lety jsem tytez mel. Jako nebrdilo to spatne, ale bylo to proti klasice tezky a vyzadovalo vic udrzby.

              0 0
              • Singlespeed  

                Tak tak. Paralelogramová XTRka jsem před pár lety prodal, neboť mnohem jednodušší Deorka s o něco delším ramínkem brzdila se stejnými špalky líp.

                0 0
                • HiTeccom  

                  Já jsem ještě neměl Paralelogram , no s páčkami Avid s nastavitelnou citlivostí by to neměl být takovej voprus :D

                  0 0
                • scret  

                  tak to bych se skoro hadal, mam stale oboje, XTR i Deore a „Rka“ brzdej o chlup lip…

                  0 0
                  • HiTeccom  

                    No uvidíme :).Hlavně ať se to nepruží,jelikož deore XT byly v tomhle ohledu na prd :/ .Mám i podkovu, čili rámem to nebude :).

                    0 0
        • antt  

          co za ně chtěli? Vozím je do dnes :)

          0 0
        • scret  

          obyc LXka no… ted jsem takovy prodaval v kompletu…

          0 0
    • FAF  

      Mam XTR a lepsie brzdy som este nejazdil. Uz bolo spominane ,ze maju loziska, este dodam ze sa daju servisovat (pri vzniknutej voli sa daju rozobrat, loziska premazat a zmontovat) A este su oproti XT aj dizajnovo zaujimavejsie:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.