• Honzusko

    Chci se zeptat jak pak brzdi mechanicky promaxy,protoze mi odesel predni kotouc a zatim nemam prachy na novy,takze si muzu sehnat za par babek bud V tektro anebo Promaxa mechaniku.Sice jsem na tom uz jel ne kamosovym biku,jenze on je antitalent a nema to uplne serizeny.P.S. JEZDIM MTB STREET A OBCAS FREERIDE!!-Zrusil jsem uplne novy Hayes HFX-9-bolest u srdicka

    0 0
    • RapMan  

      jak jsou na tom kotoucovky promax za 881Kc/ks, to by me taky zajimalo… :)

      0 0
    • McBlacky  

      Two tumbs down, hands off! to co jsem viděl namontováno na kole Acstar byla mechanika, napsáno na ní bylo promax, ale brzda to nebyla! To můžeš klidně jezdit bez brzdy, vyjde to levnějc

      0 0
      •  

        Ale no tak, záleží přeci na tom co od toho kola očekáváš. Někomu Promaxy dobře posloužej, jinýmu, kterej jezdí víc nebo ostřejš nezbyde než si koupit něco lepšího. Proč to hned odsuzovat.

        0 0
        • jeniik  

          protoze koupit za cenu tretiny nejlepsiho modelu na trhu nefunkcni vec je hloupost.

          0 0
          •  

            Furt nechápu proč to odsuzuješ. Třeba v mojem okolí na tom borec jezdí, nic výkonnostního, ale docela dost. Doposud si nestěžoval, má je tam pořád už druhou sezónu. To je jako v těch testech elektroniky, kdy nějaká chytrá hlava tvrdí že televize za 200 kkč je tak akorát, za 150 kkč už nic moc a to nemluvil o těch, co stojej jenom 20 kkč :-).

            0 0
            • enjoy  

              to neni:-)

              0 0
              • McBlacky  

                dobře možná dělám závěry na základě jedný brzdy (víc jsem jich neviděl), ale člověk co jí má si podle mě komponenty seřídit umí a tohle nezvládl, byl z toho neš?astnej a mezi námi jezdit pomaleji sjezdy kvůli blbý přední brzdě… Proti véčkům (nepočítám plastový :-) to prohrává a o dost. Třeba se to dá poladit – jiná páka než na tom acstaru (tektro), jiný destičky než originál, jiný bovdeny a lanka, ale pak už nestojí 880kč…

                0 0
            • TinkTink  

              K tomu odsuzovani se pridam…nezda se mi, ze by nebrzdila, ale na to, na co to chce to fakt NENI…takze odsoudit je to, co si ta brzda na freeride zaslouzi..

              Akorat by me zajimalo, jak zrusil tu Hayesu.

              0 0
    • Roman  

      A jak se ti povedlo poslat do věčných loviš? tu HFX-9 ?

      Tady u nás na sídlišti jezdí hromada kol s takovýma a jím podobnýma brzdama a ti sedlající vypadají spokojeně. Je to asi tak, jak kdosi psal, že si to musí zvážit každý sám, cože s tím kolem vlastně chce dělat…

      0 0
      • Honzusko  

        Jinak všem moc díky.Akorat ja si zatím véčko nemůžu dovolit, púrotože mám diskovej ráfek a nechce se mi přeplítat.Jinak odstřelil jsem ho na sjezdu,stál tam v cestě strom:-)

        0 0
        • TinkTink  

          Nemas foto toho jak to vypada, kdyz se to znici? :-D

          0 0
          • sharkcom  

            Tak pro všechny melouny, který o promaxu akorát povídají a neví jak brzdí. Já ji vozím, po zajetí, které u této brzdy trvá klidně 300km, bzdí velice slušně, tedy z mech. kotoučovek, který jsem měl možnost zkusit. ( SHIMANO, GRIMECA.. ) Samozřejmě nepočítám AVID. Jinak to má kovové desky, nepíská to. Občas škrtaj, ale jdou výborně seštělovat z obou stran, bez použití nářadí. Takže pokud někdo nevěří, že to brzdí, a? se přijede podívat a nepovídá to jenom proto, že je to levný, nebo proto ,že to slyšel.

            0 0
            • TinkTink  

              Hehe…hele…neurazej, jo? Ja vozil Promaxy asi 500km…na to, na co to chce to fakt NENI. Mel jsem tam samozrejme Avid paky a kevlarovej bovden…

              Porad neverim, ze to brzdi :) – to serizovani bez naradi…to jenom kdyz neutahnes cervika co tam je :o)) – a taky odpor ty pruziny je dost velkej :-/

              0 0
              • sharkcom  

                Jo, já taky neříkám, že je to na freeride. Ale při 20 km rychlosti to převrátím v pohodě na přední kolo, takže nemůže nikdo říkat, že ta brzda stojí zahovno. Třebas mech. deore bych to nedokázal.

                0 0
                • TinkTink  

                  Hele…Deorecka jsou dvoje…jedny stoji za hovno a druhy sou s jinyma deskama docela ok…ktery myslis?

                  0 0
                  • sharkcom  

                    BR-M475 s deskama BBB

                    0 0
                    • TinkTink  

                      No tak to je ta levnejsi mrcha…ta snad neni ani konstruovana na brzdeni, ale spis na pribrzdovani…

                      0 0
                      • Mox  

                        Muj nazor je ze ty shimana 475 jsou o taaakhle lepsi nez ty fuj promaxy.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ja bych rek, ze to je 50/50. Jako levna varianta kotouce ano, ale za Vecka bych nemenil.

                          0 0
                          • Tomcat  

                            Jo ,jo ,50 na 50 :o). Už si ty fotky vyděl (byl si doma)?

                            0 0
                        • sharkcom  

                          Tak to buď nevíš co říkáš, nebo si neviděl dobře seštelovaný promaxy.

                          0 0
    • Tomcat  

      ProMax je lepší než Tecra. No s nejlevnějších kotoučů nejsou nejhorší. Pokud bych měl hodnotit brzdovým výkonem tak Avid, Hayes04 ,Promax , Deore atd..... Za tu cenu sou super a seřizevání taky gut. Jediná nevýhoda je doba zajetí origoš kotouše a hmotnost (teda pro ty XC). Jinak dodatek, jedná se o plavoucí třmen tvz. bude to občas vyzávat zvuky že škrtaj destičky ale klid přibržďovat to nebude. Vozíme jak přední tak zadní( brácha to má na street) .

      0 0
      • sharkcom  

        Jo s tebou musím souhlasit, Tvůj názor pramení ze zkušenností a né jenom z toho co odposloucháš. A když k tomu připočtu cenu za kterou se prodávají, tak je to dobrý poměr ceny/výkon.

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.