• emarco

    Nevím jakou zvolit velikost rámu kola Spyder. Oni dělají rámy 17" a 19" a mě podle výpočtu vyšel, že je pro mě nejlepší 18" (podle http://www.wrenchscience.com/…g/Height.asp) Mám zvolit raději větší rám? Díky za každou radu!

    0 0
    • gobike  

      A kolik měříš? já bych raději volil 19"

      0 0
    • Geralt  

      Mám HT 19", měřím 181, sedlovka vysunutá 21 cm (po zámek), představec 120 mm, nohy jsem si teda neměřil :). Posed akorát, ani kratší, ani dlouhej. Mám ho od jara, zatím si nemůžu stěžovat, uvidíme jak to bude dál.

      0 0
      • emarco  

        Právě, že někdy je délka nohou důležitější než tvoje výška:) Třeba ženy mají obecně poměr délky nohy ku výšce větší než my.

        0 0
        • norman  

          … a proto se jim doporučují menší rámy :-) … Ten poměr cos uvedl je jasný, zvláš? u českejch dlouhonohejch holek, ale jako hlavní kritérium výběru rámu bych bral hlavně to, jak člověku vyhovuje na to co jezdí a ne to, čeho se dopočítal. Třeba u lyží je to v podstatě stejný.

          0 0
          • emarco  

            To je pravda! Stejně by mě zajímalo jestli třeba Huříkové doporučují menší rámy:)

            0 0
      • sann  

        ja bych sel asi do 19

        0 0
    • BB  

      pri 177 bych urcite sel do 17, s predstavcem 120 a sedlovkou s offsetem ti bude akorat.

      0 0
    • Nodar  

      určitě se běž na těch rámech, v obou velikostech, raději projet. Já mám 178cm a taky jsem musel vybírat ze 17" a 19". Staré kolo mělo 17,5", tak jsem předpokládal, že to bude ten menší rám, ale po nasednutí jsem to nedal, to kolo se mně zdálo moc krátké… nakonec jsem šel do 19". Fakt je, že ostré zákruty se mně teď vybírají hůř, ale zase třeba v jednom prudkém dolíku, kde jsem šel na starém kole přes řídítka se teď cítím super … no těžko radit, chtělo by to obě velikosti na delší vyzkoušení :-) a stejně každý výrobce má jinou geometrii.

      0 0
    • pavelr  

      Mám 179cm, jedno kolo 20" a druhé 18" a nedokážu si představit, že bych mohl jezdit na menším. U 18" kola mám sedlovku 350mm vysunutou asi 24cm, představec 120mm. Jezdím převážně cros-country a do menšího kola než 18" bych nikdy nešel.

      0 0
      • Novak27  

        Zdar. Novidis a ja mam 175 cm, bajka 17" silnici 54ku a taky bych do jinýho nesel :o) A pak si vyber :o)

        0 0
    • cmelak  

      Ahoj, já měřím 180 cm a mám HT Klein v M-ku (asi 17,5'') s představcem 120 cm a zahnutou sedlovkou Thomson. Jsem absolutně spokojený, jezdí se na něm výborně, do většího bych nešel. Být Tebou tak koupím radši 17'' a srovnám to představcem a sedlovkou. Určitě nebudeš litovat. Spydera v 19'' jezdí (a opravdu hodně) můj kamarád co má 190 cm.

      0 0
      • vlk  

        mám 183 a měl jsem klein HT vel 19 a byla mi po čase malá.

        0 0
    • Medunka  

      A jakou velikost Meridy na 166 cm pro zenskou? Ja si do vcerejska myslela, ze 16tku, ale setkala jsem se s nazorem, ze je 16tka mala :-(

      0 0
      • Daník  

        Moje přítelka měří 168 a má Meridu 18" a je jí pocitově krátká i s delším představcem (11cm). Ale jedná se o kratší modely střední třídy 2003 (Matts 500), u jiných kol by jí nějspíš 18" byla velká.

        0 0
        • Medunka  

          Dekuji moc Ja si jdu ted koupit Miami, zkusim obe velikosti, ale myslim, ze ja s kratkyma nohama tu 16tku budu mit akorat

          0 0
    • jihra  

      Víte někdo, jak do toho výpočtu správně zadat velikost obuvi? Jsem z toho jelen.

      0 0
      • Daník  

        Myslím, že v každé botě je lístek s číslováním velikostí podle různých norem -US, GB…atd. Kde je problém?

        0 0
    • tackett  

      Jakou velikost by jste doporučili na výšku 160–162cm?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.