judy sl 04-Uturm nebo Duke XC nebo Marzocchi MX comp poraďte

29 nepřečtených
  • vlk

    Tak mi dosloužila stará vidla

    mám na výběr

    Judy sl 04(U-turn 70–115mm) za 6990Kč

    Duke XC 04(100mm) za 8150Kč

    Marcocchi MX Comp vzduch 04(105) za 6990kč

    Jaké máte s těmito vidlicemi zkušenosti.kdo jich vozil více -prosil bych o porovnání.

    Potřebuji nějakou vidlu s kterou se dá je dobře do kopce ale z kopce abych to mohl pořádně rozjet(proto těch 100mm).Aby brala i drobné nerovnosti(tzv žehlička).Jaký je ten U-turn u judy je vůbec k něčemu když je to jen 70–115mm.A co ta marcocchi comp.Já zkoušel EXR a to byla docela hrůza-drobné nerovnosti nepobere vůbec-pracuje až při větších nárazech a to i když byla málo nafoukaná-je comp taky taková?Jo a jak která z těchto vidlic funguje v zimě přituhuje nebo ne-samozřejmě zima03 tedy můžete psát o ekvivalentech těchto vidli z roku 03.

    Všem děkuji

    0 0
    • vlk  

      PS: nebo byste mi doporučili jinou vidlici v této cenové kategorii?

      0 0
    • vlk  

      Ještě jsem objevil

      Duke XC U-turn (63–108) za 8400 Kč

      kdyžtak pište i o této

      0 0
      • Karaya  

        Stal jsem pred podobnou volbou a zvolil MX Comp Eta.. Jsem vcelku spokojenej, ale zehlicka to tedy rozhodne neni.. Zkus toho Duka Uturn, ten je pruzinovy, tak by mohl byt v tomto ohledu lepsi… Akorat nevim jestli ho na tom Koloshopu za tuto cenu skutecne dodaji :-)

        0 0
    • Siddha  

      nedelaj tu marzosku i coil? ta by mela bejt zehlivejsi…

      0 0
      • vlk  

        no mají u ní napsáno

        Marzocchi MX Comp 105mm

        Použití: XC

        Zdvih: 105 mm

        Pružení: vzduch

        Tlumení: olej (SSV) 1 noha: SSV int,air,olej

        2 noha: SSV int,air,olej Regulace: Tuhost pružení, tlumení odskoku

        Blokace zdvihu: NE

        Sloupek: ocel Barva: černá,stříbrná

        Váha: 2050 gramů

        Poznámka: SSV – útlum regulující polopatrona interně nastavitelná

        0 0
        • Siddha  

          no tak tohle je vyduchovka, zkus si nekam napsat, jestli ta pruzinova (coil) nejde sehnat…

          0 0
          • kovar  

            na jakemsi net bikeshopu jsem videl i pruzinovky. Ale pruziny se daji dokoupit a vlozit do vzduchove a je to,pripadne malym pretlakem vzduchu nastavujes tvrdost

            0 0
            • vlty  

              prosím tě a myslíš, že by šla i MX Comp ETA předělat na péro. teda vlastně jenom jedna čapa ta bez ETY. To by se možná mohli domluvit dva lidi s touhle vidlou a koupit si kit na půl ne? (když každej použije jenom jednu pružinu) Šlo by to?

              0 0
              • kovar  

                Samozrejme, ze by to slo. Ted jsem kupoval MArcoki MX Comp ETA 120mm, a hned jsem do prave nohy mrsknul pruzinu, ale bylo treba tam dat jeste podlozku pod zatku – v zelezarstvi jsem koupil jakysi plastikovy bazmek (cca 2cm valecek) ani nevim na co, provrtal jsem ho a naramne se tam hodil. Pruzinu jsem kupoval kdysi od Razza do Z4 100mm, ale byla mekka, tak se dosud valela v cyklobordelu nevyuzita.

                0 0
                • vlty  

                  hele a nezbyla ti náhodou jedna z druhé nohy? já mám MX Comp ETA 105mm tak bych měl zájem.

                  0 0
                  • kovar  

                    jo zbyla, do tej 105mm bys nemusel mit ani tu podlozku, ale bohuzel neni volna, budu totiz velmi pravdepodobne vyhazovat ETU a tak ta pruzina pujde i do druhe nohy. Promin. Ale jeste uvidim, kdyz tak dam vedet, je nepouzita,byla by za puvodni cenu 199,–. Myslim ze ted tu samou orig.pruzinu bys poridil za dvoj az ctyrnasobek. Nahradni dily na Marcoki extremne podrazily.

                    0 0
                    • vlty  

                      to víš že bych měl zájem tak se mně kdyžtak ozvi na mail vltyzavinacsez­nam.cz kdybyses náhodou smiloval nad etou a nechal ju na kole :-)

                      0 0
                    • JJ  

                      No dve tyhle pruziny do Z5/Z4 na 100mm staly loni v razzu skoro 600 :(

                      0 0
                    • lubos  

                      Uff, jak to sleduju co delas s bajkem, zacinam mit obavy, ze ho ani neroztlacis :-)))

                      0 0
                  • Karaya  

                    Taky mam Marz 105 Eta a chtel bych do ni pruzinu..Tak se muzem domluvit a jit napul do kitu…

                    0 0
                    • vlk  

                      tak jsem nakonec taky zauvažoval o marcocchi comp eta kvůli možnosti snížení předku při jízdě do kopce a koukám, že si většina zvás zpět předělává na klasiku.Co je za problém s tou etou.Nějak nefunguje nebo co.Proč ji už nechcete.

                      0 0
                      • vlty  

                        ETA je v pořádku, ale ten vzduch není tak citlivej, jako pružina, tak proto. Ja ETU hodlam zachovat.

                        0 0
                      • kovar  

                        vetsina ne, jen ja. ETA funguje jak ma, problem mam jinde, uz jsem to popisoval.

                        0 0
                        • vlty  

                          Ty KOváři a v noze, kde je ETA tak tam je teda olej jenom na mazání když tam není ta tlumící patrona?

                          0 0
                          • kovar  

                            V ETA noze je olej na zavirani a mazani. Kdyz ETU zavres, uzavres prepousteni oleje a vidle po stlaceni zustane zasunuta, velmi zjednodusene receno.. Nebo ta ETA ma i tlumit? Jestli jo, tak to mam pokazene, nebot mi netlumi.

                            0 0
                            • vlty  

                              No ja jsem si mylsel, ľe tlumit ma ale odbornik jse¹ ty :-) Je¹tě jsem to neměl ani ¨pořadně rozkuchany…ale přece kdyľ uľ tam ten olej je a kdyľ se ten „utlu“ zavře ETOU tak by to tlumit mělo.. myslím..

                              0 0
                              • kovar  

                                no jo, ale tam mas dve polohy, zcela uzavreno a otevreno (asi taky zcela, podle toho, ze otevrena tlumi zcela nedostatecne a druha noha to sama nezvlada).

                                0 0
                                • vlty  

                                  a zkoušels interní štělung útlumu?

                                  0 0
                                  • kovar  

                                    jasne

                                    0 0
                                    • vlty  

                                      a kolikátku tam máš olej? jo a ještě jeden dotaz, ne marzocchi.com nemuzu najit nic kde se pise neco o hladine oleje pri výměně. Nemuzes mně nějakej manual hodit do mailu? Ten, co jsem dostal s vidlou je nepoužitelnej…

                                      0 0
                                      • kovar  

                                        olej je 7,5. Takze pri dalsi vymene budu davat 10 az 15. Hladiny oleje fakt nejsou, manualy nemam,a ten co mi dali k vidli je tez nepouzitelny, zkus se kdyz tak mrknou na hladiny starsich modelu. U 100mm zdvihove je to asi 50mm, ale nevim jiste…

                                        0 0
                                        • vlty  

                                          no tak zkusim pohledat… jo a neuvazovals o tom nafotit rozebrani (uplny) a vymenu oleje se strucnym popisem a poveseni nekde na tomhle serveru? aby smese porad neptali na to samy dokola.Mohli bysme tam aj doplnit miry + vahy + mnozstvi oleje…

                                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.