• Vladim73

    Letos už sem 3× měnil řetěz. používám Sh. HG73, ten první mi vydržel 800km a teď sem měnil dva po sobě co vydržely jenom asi 400km. Přitom řetěz jednou týdně čistím a mažu. Mám používat jinej řetěz? Poraďte please…

    0 0
    • Martyss  

      Ono záleží na stylu jízdy a terénu. Pokud to rveš silově na těžké převody a máš hodně nastoupaných metrů, tak by příčina mohla být v tom:-)

      0 0
    • Alex  

      Retaze shimano obecne malo vydrzia, skus Sram PC 59, Connex 904.

      0 0
    • Creckx  

      Shimano mi drželo 3–4 měsíce, kluci co tu jezděj trial trhaj shimano každou chvíly. Teď mám místo devítky osmičku a srama tak dám na konci sezóny vědět:)

      0 0
    • rb  

      Kvalita Sh. řetězu,je imho proměnliva.Ja vozim HG53 a po 1000–1100km ho vyhazuju.Ale 400 je fakt nemoralně malo.Čim to měřiš?

      0 0
    • JFB  

      to je volake divne! mam HG 73 a vydrzi mi az 1500. mereno suplerou, vymena pri 132,9mm…

      0 0
      • jocky  

        Kdyz jezdis do 132,9, nestrili pak novy retez na kazete? Co mas za kazetu? H

        0 0
    • kesu  

      zkus sram pc 59 me vydrzi o cca 30 procent vic nez shimana

      0 0
      • Orbis  

        nsram pc 59? nerekl bych vozil jsem 3 a vsechny sli pod kytky po 350–500 km :-) ted jezdim XTR a pokud nejezdim moc v bahne tak mi vydrzi neco okolo 1500–2000 (jezdeno na XT klikach a XT kazete) je sice fakt, ze mi jeden vydrzel jen 800, ale ten chytil blby obdobi – samy bahno(Vimperk, Jistebnici…) :o)

        0 0
    • vano  

      conex 908 – 2000 km

      0 0
    • Vladim73  

      Je pravda, že mám 95 kilo. Ale rozhodně netahám kopce na těžký převody.Ale příště už zkusím ten SRAM. díky za rady

      0 0
    • Vladim73  

      A jakej je prosím Vás rozdíl mezi HG 73 a HG 93? Můj prodejce mi vnucuje názor, že HG 93 je tvrdší a vymačká mi kazetu.

      0 0
      • quassar  

        Muj prodejce tvrdi, ze pouze v povrchove uprave :)

        0 0
      • Orbis  

        93 by mela byt tvrdsi (nerek bych, ze vymacka kazetu vic nez 73) a maji odlisnou povrchovou upravu a taky mi 93 vydrzela o hodne vic:-)

        0 0
        • P@vel  

          Na HG 73 najedu v pohodě 2000 km(na biku) a na silnici 4–5000.

          0 0
      • hydrant  

        prodejce evidentně nechce tvý prašule :-)

        0 0
    • Lister  

      Nemáš sjetou kazetu nebo převodníky – neskáče ti nový řetěz, těch 400 je fakt málo, já na něm mám teď asi 800 a ještě není ani v půlce. První deore vydržel asi 3tis, další o něco méně, ale to jsem to kolo občas i vyčistil. Zkus pořádně vyčistit pastorky a ty převodníky.

      0 0
    • slou  

      NO tak jsem zavzpomínal a s řetězama je to u mne asi takhle:

      Origoš na kole Sh HG53 – 900km (3zub)

      Následující:

      Connex 908 – 1400km Connex 905 – 1200km PC 99 – 1200km PC 69 – 800km (3zub) PC 59 – 900km Campa C9 – 1200km (132,4mm)

      Většinou jsou to míry kdy jsem na měrce měl 3zub, teda kromě Campy, tam je to na prvním zubu, ale dostávají docela zabrat pastorky – teda když jsem tam teď dal novou C9 tak ji trvalo cca 100km než si sedla.

      Staré řetězy nevyhazuji ale točím je na HT protože tam má kazeta za sebou 12 000km a řetěz co je mezi 3–4 zubem na měrce si už nesedne a stříli, ale řadí to v poho tak proč investovat. :)

      Jinak řetěz peru až když ho měním (pro další použití), jinak jenom otřu a namažu.

      0 0
    • D.E.O.R.E  

      Rozhodně nebe HG53 je to šmejd

      0 0
    • Marry  

      na Campagnollo C9 jsem najel 8000km…pak menim rezez i kazetu…prevodniky drzej v pohode. C9-ka je nejvezsi drzak jakej jsem kdy mel…a uz nikdy nic jinyho nebudu jezdit…koupim kazetu a retez a odjedu na tom skoro celou sezonu, vcetne zavodu. Fakt pohoda…Doporucuju. Ale chce to novy prevody protoze nova C9 je kratsi nez treba shimano, nebo Sram a mohlo zy to preskakovat. Jezdim na horskym kole…ale trenuju na silnici. Ted pojedu na Sudety.

      0 0
      • marapara  

        Jak je to s přesností řazení? Mám kazetu Sram 970, tak aby to nedělalo neplechu.

        0 0
        • Daf  

          Ja jsem C9 na tehle kazete vozil a radilo to dobre. Ale ta perletova uprava Sram kazety se na zubech docela hodne zacala loupat. Nevim jestli za to muze retez, nebo kvalita kazety, ale s XTckovou kazetou tyhle problemy nemam.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.