• te-pe

    Chtěl bych přítelkyni pořídit postupně další výbavu na kolo, když už ji to chytlo. Jen si nejsem jistý, jaké zvolit pořadí dle důležitosti a významu pro jízdu. Zatím jezdí v tom, v čem chodí do fitnesu a v teniskách. Takže potřebuje: kra?asy, dres, tretry, nášlapy, rukavice.V jakém pořadí byste kupovali? (kolo a helmu má)

    0 0
    • Pá-dlista1  

      rukavice tretry+SPD kratasy dres

      ale dobry kratasy budou mozna uzitecnejsi nez SPD, zalezi v cem jezdi ted a jak ji to sedi.

      0 0
    • MARIN  
      • rukavice
      • kratasy (vlozka muze jizdu dooost zprijemnit:)
      • tretry (asi bych nejdriv koupil nejake turisticke a zkusil ji na par vyjizdek pujcit me SPD aby si to vyzkousela – znam dost holek co si na to nezvykli a vratili se ke klasice – osobne to vubec nechapu ale asi je odradi tech par padu pri zacatku s SPD :)
      • dres
      0 0
    • Volf  

      No já bych postupoval takto: 1.dobrý kra?asy s co nejlepší vložkou a sedlo. A věř že to prospěje jí a tobě taky.

      0 0
    • vtt  

      kratasy, damsky kratky z dobrou vlozkou tretry + naslapy dres rukavice

      a nejdulezitejsi je pri kazdym kopci slibovat ze nahore bude cukrarna :) Taky kdyz rekne ze nechce jet vice nez 30, tak s ni jet maximalne 50 a pak dlouho chvalit jak pres moji neschopnost se orientovat v mape a bloudit, to krasne zvladla Mluvim z vlastni zkusenosti

      0 0
      • Paja  

        Jednoznacne 1. kratasy s vlozkou a rukavice – rozdil nesrovnatelny, k te helme jeste bryle proti mouse v oku;) 2. tretry a naslapy, pokud je bude chtit, ta moje se jim zatim brani (zalezi taky co jezdi) 3. dres, pokud chce

        0 0
      • Luka  

        Hele lidicky, na me sice zabira spish hospoda na kopci, ale pritelova strategie je uplne stejna… chvalit a chvalit a chvalit… kdyz uz nemuzu a jsem mrtvola, on me pochvali a omlouva se mi ze me nechtel utahat, tak vzdycky jeshte najdu spoustu dalshich sil :)

        0 0
        • jakub  

          jo na mou to taky plati, ja sem teda vetsinou fakt docela nadsenej co vyjede a sjede takze to nemusim ani predstirat

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak to delam asi spatne. Ja sem vetsinou na tu svou pri vyjizdce jako pes, ale obcas ji taky pochvalim. Ale je zajimavy, ze to funguje. Cekat na ni rozhodne nikde nemusim.

            0 0
            • jakub  

              hmmm tak to bychom u nas s bikovanim asi uz davno prestali (((-:

              0 0
            • Luka  

              No, pred rokem to na me stavajici pritel taky zkoushel – bejt jako pes, ale skoncilo to tak, ze jsem bajk hodila do prikopu a jeho poslala dopr*, protoze nebudu poslouchat kecy typu „Makam makam, neulejvam se!“ kdyz toho mam plny brejle. Nevim, jsem hodne vznatlivy clovek a kdyz me neco shtve, tak se hlasite ohradim, a zase naopak, kdyz me nekdo pochvali, je to uplne pohlazeni po dushi. Mysslim, ze metoda cukru a bice je i tady na miste. Proste naplanovat priserne trasu, ale motivovat po kazdem menshim vyjezdu pochvalou a uvidish az potkate nejakej totalne shilenej vyjezd, bude se snazit ti ukazat, ze si zbytecne neprechvalil. Mozna to nevyshlapne najednou, ale bude se snazit. Ja mam teorii – v tomhle je zenska jako pes: pohlad ji a ona udela co na ocich ti uvidi :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ona do kopce jezdi lip nez ja. Asi. Protoze ja do kopcu nejezdim skoro vubec:)

                0 0
              • kovar  

                Hmm. Tebe jinak nebavi jezdit na kole? Bez sexualniho pritele by to asi byla lepsi vyjizdka, ne?:-) TAm neni treba provozovat takove praktiky, jake popisujes.

                0 0
    • bikerGT  

      Z vlastní zkušenosti me polovicky:

      • rukavice (gel) + brýle
      • kratasy
      • dres
      • tretry a nášlapy
      0 0
    • Pacholek  

      1.kvalitní kra?asy 2.kvalitní rukavice 3.turistické tretry (když ji nebudou vyhovovat naslapy, vyuzije je stejně) 4.dres 5.spoustu dalších věcí:-)))

      0 0
    • Lucka  

      Ja bych osobne zacala…kratasy, dres, rukavice k tomu, pak teprv tretry s naslapy…

      0 0
    • Luka  

      Z vlastni zkushenosti: kratasy, spd+tretry,ru­kavice, dres. Pokud je to ale devce konzervativni a odmita jezdit „naostro“, pak ta kratasova vlozka nemusi byt buhvijak uzasna. Co ja znam holciny zacinajici s bajkem, vetshinou je prave to „skoronahaty“ jezdeni nejvetshi problem. SPD navrhuji s nimi zacit co nejdriv. :)

      0 0
      • te-pe  

        Díky za rady, s kra?asy bych začal asi taky. Je fakt, že doposud nějak nepochopila výhody ježdění na „ostro“ (chybí jí praktická zkušenost). Z čistě ženského pohledu chce nejdřív dres,asi že je nejvíc vidět. Tretrám a nášlapům se ani nebrání i přes moje výhrůžky odřenými koleny(kdysi jezdila na favoritu s klipsnama, tak snad trochu chápe). Co se týká chválení, samotné se jí moc jezdit nechce, tak pořád žadoní aby mohla jet se mnou, když jdu já(což se mě samozřejmě vždycky nehodí). Největší sranda je, že se snaží jezdit podle mě, což má za následek to, že jede pořád 3 metry za mnou, když přestanu točit nohama, přestane taky a když jí chci něco říct, tak zpomalím a ona namísto aby mě dojela, tak zpomaluje pořád ty 3 metry za mnou, až oba zastavíme…Ale jinak jsem samozřejmě rád, že jezdí, dokonce chce zkusit na nějakém maratonu alespoň 25 – 30 km.

        0 0
        • Sirenna  

          :)) tak to musis mit na vyjizdce vesele :)) Ale ja bych sla nejdriv do rukavic ( beru to z me strany), pak kratase, protoze na kole muze jezdit i v teniskach ( pozdeji, gdyz bude chtit v tretrach :), ale v nepohodlnych kratasech se ti na to vybodne, no a dres neni dulezity, pokud nejezdi na zavody.

          0 0
    • kovar  

      prvni rukavice, bezpecnost predevsim.

      0 0
      • TomK  

        Řekl bych, že jednoznačně rukavice jako první. Docela by mne ale zajímal ten dres. Nikdy jsem žádný nevlastnil (kdysi jsem jezdil v klasickém tričku, dnes v moiře) a tak by mne (zcela vážně) zajímalo, k čemu vlastně takový dres je ? Jaké to přináší výhody ? Nějak se mi totiž ty materiály naomak nepozdávají.

        0 0
    • McBlacky  

      Rukavice ad 1, větší pád bez nich na asfaltu a je po starostech co koupit dál minimálně na tři měsíce… k tomu samozřejmě i helmu, Pak kra?asy, ale bez nich to jde no a pak boty a SPD osobně si myslím, že dres je dneska zbytečnej, spousta firem vyrábí super funční prádlo a to jak spodní tak svrchní vrstvy. Výhoda je, že se to pak dá použít i na trekking, běh, lyže… atd což se o dresu říct nedá

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.