• frof

    Jaké máte zkušenosti na 63kg váhu jezdce?Popřípadě jiné poznatky z chování.

    0 0
    • tutite  

      63 kg a F80X? To nejde k sobě, ovšem pokud nejsi švihař, který se do terénu dostane jen když zabloudí ze silnice. Ne, ale je to příliš drahé, málozdvihové, necitlivé a hlavně doma absolutně neservisovatelné! Do všeho se dostaneš, do M, do RS, do PACE, ale patrona FOX, ani náhodou. To už bych Ti doporučil 10 cm vzduchu a 1400 g hmotnosti se zamykáním či bez – PACE RC39 na krámě kolem 16.000,– Kč. Viz Maxcursor se zárukou, ne přes bazar jako ten FOX. Zdar.

      0 0
    • Daf  

      Tak to by byl muj sen. Na druhou stranu ale takhle drahou vidlici nicit na zavodech to je docela skoda. Jo a co se zkusenosti tyce nemam vubec zadne :)))

      0 0
      • jecnak  

        No jo, ale na vyjizdky je to sakra drahej spas. Kde uz jinde ji jezdit nez na zavodech…

        0 0
        • Daf  

          Ale zase je mensi pravdepodobnost ze s ni nekde flaknes. Ale jinak je to supr nacini pro profiky kteri se o ni starat nemusej :)

          0 0
      • frof  

        Tak ten sen doufam brzy uvidis i s prestavbou mojeho biku.Dobre pojezdete v KRKO.

        0 0
    • Alex  

      Preco chces prave F80X? Preco nie F100RLT? Tu si mozes neskor prehodit na 80mm ked ti 100 mm nebude vyhovovat.

      Servisovat doma sa da samozrejme aj FOX. Nic natom nieje. Len moze nastat problem s nahradnymi dielami. Ak mas 63kg, a jazdis XC, tak si myslim, ze tu vidlu tak skoro neznicis.

      0 0
    • RomanH  

      Ja jsem se nai projel jen jednou, ale mne se nelibila. Ja ocekavam od vidlice plnou aktivitu a tahle se otvirala se spozdenim. Nejhorsi byla jizda po asfaltu, kdyz jsi pak chtel sjet treba obrubnik – misto krasneho utlumeni dopadu byl dopad na tvrdo. Vazim 78kg. Ale ber me s rezervou, ja fandim mekce nastavenym pruzinam.

      0 0
      • vlk  

        plně souhlasím.Navíc se mi nelíbí ty foxovské sežizovátka tlumení jak se to otáčí skokově.Zrovna bych ve zpětném útlumu potřeboval nastavit ten meziskok.taktéž fandim mekce nastavenym pruzinam

        0 0
        • blue  

          ty fakt poznas rozdil mezi dvouma sousednima polohama, ze bys potreboval jeste mezipolohu? to si genius

          obecne by me docela zajimalo, kdo jak dlouho a v jakejch podminkach vidlici jezdil z tech vsech, co ji tady hodnoti

          0 0
      • Daf  

        To je presne to co by se mi libilo. Proste pevna vidle, ktera pobere jen vetsi rany. Myslim ze ta citlivost odtrzeni se da stelovat. Proste clovek nemusi furt myslet na to kdy ma vidli zamknout a kdy odemknout.

        0 0
        • vlk  

          nebo se stačí naučit správně šlapat.

          0 0
          • cabbage  

            mi prijde jako blbost prizpusobovat slapani pruzeni- idealni by bylo prizpusobit pruzeni nejefektivnejsi frekvenci slapani.

            0 0
            • vlk  

              Samozřejmě přizpůsobit pružení šlapání.Ale šlapat tak na co jsem si to nastavil.-pak bude v pohodě.Pokud bude frekvenci během jízdy stále měnit, nebo střídat silové s frekvenčním šlapáním, tak to nikdy nenastaví aby se mu to nehoupalo.

              0 0
              • Daf  

                Jo tak to je dobra rada tak pro vylet s kamarady ale ne na zavody :)

                0 0
                • vlk  

                  tak na závody je to jasné trochu přefouknout vzduchovku.-ale to není nic pro mne ani vzduchovka ani spv apod.

                  0 0
                  • Daf  

                    Ja bych prave od toho foxe ocekaval slusnej komfort naproti prefoukle vzduchovce, ale hlavne neni nutno ji zamykat kdyz se chci postavit do pedalu. Nebo zmizej problemy s tim kdyz zapomenes odemknout vidlici ve sjezdu a tak podobne.

                    0 0
                    • blue  

                      presne to od nej cekat muzes a presne tak se chova, vic ti povim klidne treba na ICQ, tady nehodlam hazet hrach na zed

                      akorat muzu rict, ze F100X je jedina vzduchovka, kterou bych na svym kole snesl, jediny jeji minus je cena

                      0 0
                      • Daf  

                        Dik ja jen tak placam. O nove vidli neuvazuju, akorat myslim ze bych vlastnosti takove vidle vyuzil. Sam mam Skareba a jsem s nim pomerne dost spokojenej, jen je prave hodne aktivni pri jizde ze sedla, takze pri zavode neustale zamykam a odemykam a nekdy na to zapomenu :)

                        0 0
                      • JIRA  

                        Takže MINUTE TWO 130 co jsi mi poradil by jsi na kole nesnesl!?!?!? ;)

                        0 0
                        • blue  

                          na ty sem nejezdil, takze nevim ;-)))

                          0 0
                          • JIRA  

                            Výborná odpověď. Proč neděláš politiku!? :)

                            Mě by zase zajímalo jestli bych poznal rozdíl, kdyby vidlice nebyla vidět a já měl uhádnout jestli zrovny vezu F100, Talas nebo Minutu. :)

                            0 0
                        • blue  

                          a uz to mas aspon postaveny? :-)

                          0 0
                          • JIRA  

                            Jo. Dokonce už i otestovaný, odřený, opadaný.

                            Nedokážu to řešit tak dramaticky jako vy o něco níž ale na tý vidlici co mám je něco co se jmenuje SPV. :) A? to funguje jak chce ale prostě v sedě nehoupe a jindy funfuje tak jak chci (=jak má). U FOXe se to ale tuším TL nedá regulovat…nebo jo? Vím, že to je na nový BRAINech (IQ).

                            0 0
                            • milan1  
                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                              0 0
                              • JIRA  

                                No tak to jsem rád, že nemám TL ale SPV! Pohupování při šlapání ve stoje mi nevadí. Ono ani neni „nijak výrazné“ (4 cm?) ale uznávám, že pro finišujícího závodníka je to smrtící. :) Proto je SPV asi i o tu polovinu ceny levnější.

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  No jestli se ti houpe s SPV o 4cm, tak vazne nevim proc sis SPV kupoval. To snad nedokazu ani na dvoustovce vidlici.

                                  0 0
                                  • milan1  
                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                    0 0
                                  • JIRA  

                                    Jsem to nechtěl – prostě to tam bylo.

                                    Pokud Ti 200ka vidle při jízdě ve stoje houpe míň – blahopřeju – tedy pokud je to tvůj cíl. ;)

                                    0 0
                                • milan1  
                                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                                  0 0
        • Meesha  

          tak prefoukni vzduchovku! To je idealni!

          0 0
          • Peslezedirou  

            Jo jo pro chrta přefouklá vzduchovka s 80 mm, naprosto ideální kombinace. Chytré vidlice je zbytečný luxus, který jenom z lídí tahá peníze. Ještě to pochopím u tlumiče ale na vidlici?

            0 0
      • Meesha  

        to mi na ni taky vadilo. Na jednom koreni se otevrela a na dalsim ne. Asi to chce hodne vyladit. Ja chci vidli ktera bud chodi a nebo ji zamknu na nechodi. Zadny SPV a podobny veci.

        0 0
      • lubos  

        Proc to nechyti dopad, kdyz ten system u foxu chyta narazy prave odspodu ?

        0 0
        • milan1  
          • Odstraneno na pozadavek usera –
          0 0
          • blue  

            ono to samozrejme otevre trysku i pri seskoku z obrubniku, v zavislosti na nastaveni terralogicu… on tvrdej naraz pri seskoku je trochu neco jinyho, nez tlak rukou pri jizde ve stoje

            0 0
          • lubos  

            Jo, potrebuju. Asi to bude tim, ze nechapu takovou kktinu aby vidlice nepruzila po dopadu. A jeste snad nejdrazsi vzduchovka jakou lze koupit (krome karbonoveho sida).

            Mas s tim ty nejaky problem ? Doufam, ze z toho budes mit orgazmus :)

            0 0
    • LUCCA  

      Ahoj, ja jazdim F100X, kedze je to novinka 2005, tak samozrejme len tento rok a som s nou spokojny. Kedysi som zavodil a skoda, ze vtedy nebola tato moznost mat takuto vidlu :( Teraz sem tam nejaky maraton, inac obycajne XC. Myslim, ze ten, kto ju nejazdil (a podotyka, dlhsie), nemoze mat ziaden sajn o tom, ako sa ta vidla chova v terene. Ja som s nou spokojny a som zvedavy, ako bude vyzerat na konci sezony a co sa na nej bude servisovat navyse. Vazim nieco cez 70kg :(

      0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • Moah  

          myslim, ze takhle naladene nove manitou nebudou…

          0 0
        • lubos  

          Dle informaci od lidi co ji zkouseli, dopad s vidlici neni tvrdy ale normalne to funguje.

          0 0
          • milan1  
            • Odstraneno na pozadavek usera –
            0 0
            • Pebe  

              Třeba když je v Japonsku Tsunami :-))

              0 0
            • lubos  

              A tys ji zkousel, truhliku, nebo jsi ji videl jenom v kine ?

              0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • blue  

                  ale ted vazne… mluvis z vlastni prakticky zkusenosti?

                  0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                    • blue  

                      no ale delat soudy nad systemem jako takovym na zaklade kangaroo z roku 99 je trochu divny, ne? dneska je technika trochi jinde a fox ma asi trochu vic penez na vyvoj, nez mohlo mit kangaroo

                      0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • blue  

                          ja ti neberu tvoje zasluhy a zkusenosti, jen se snazim zjistit, z ceho prameni tvoje nazory na tu foxku, ja jen s ni mam trochu jinou zkusenost a kdyz bych mel pouzit tu tvoji reakci na lubose a seskok z obrubniku, tak ona opravdu do kopce tece… prospekt sem zadnej ale u foxky necetl, takze nevim, jaky zazraky se u ni deji nebo ne…

                          0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                            • blue  

                              tak to je tezky, kdyz uz nevis, co si psal lubosovi trochu vejs…

                              mimochodem, proc ten tvuj vynalez neudelal diru do sveta? jaktoze te fox predbehl az po takovy dobe?

                              0 0
                              • milan1  
                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                0 0
                                • blue  

                                  resit tvoje vynalezy si zacal ty, ackoliv se na to nikdo neptal ;-)

                                  ne, rec je o tom, ze to proste otevre a ze to enni dopad tvrdy neodpruzeny vidlice, ne o zadnym srovnavani s blackem

                                  0 0
                                  • milan1  
                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      A pri prejezdu cihly?

                                      0 0
                                    • jecnak  

                                      Jeste ze jenom jednou, kdyby dvakrat tak uz bys to asi myslel doopravdy…

                                      Ne vazne, jkdyz uz chces neustale hucet do lidi se svymi postupy mereni atd., tak si aspon udelej poradek v pojmech. Kdby se tady Blue nezeptal, tak si vschni na bikeforu budou myslet, ze se pri dopadu tahle vidle chova jako pevna.

                                      Ted dal. Myslim ze Blue uz to vzdal a ja teda taky pisu jen tohle a dal uz reagovat nebudu, tak tedy na co se vlastne ptal? Jezdil jsi ty (tim myslim tebe, ne nekoho znameho, pribuzneho, kamarada atd.) tu vidli. Odpoved ano/ne mi (a urcite i vetsine ostatnich) bohate staci. Tve vynalezy ani metody me nezajimaji. Diky za ODPOVED.

                                      0 0
                                      • milan1  
                                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                                        0 0
                                      • enjoy  

                                        nevim,kam chcete vsichni dojit,kdyz se uz predem chovate k milanovi nepratelsky a snazite se ho na cemkoliv dostat.vazne tomu nerozumim a prijde mi to… no to je jedno.

                                        0 0
                                        • blue  

                                          muzes mi prosim ukazat, kde se k nemu chovam nepratelsky a na cem ho chci dostat? chtel jsem jednoduchou odpoved na jednoduchou otazku… jakou rozpravku, jak sam rika, z toho udelal svejma mistrnejma odbockama, to vidis sam… jecnak to shrnul dobre, me uz se do toho fakt nechtelo

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            nech toho prosimte. ja vim ze vas to asi hrozne bavi,stylem hura vsichni na jednoho.. navic kdyz je jasny ze ty veci asi dost rozumi. myslim ze kdybyste si dali dostavenicko s milanem a resili to vsechno nazivo,tak byste za chvilku jenom koukali s otevrenymi usty.

                                            0 0
                                            • blue  

                                              me to fakt zajima, proc bych toho nechal? nedokazes si svoje tvrzeni obhajit? nevim, jak si prisel na to hura na jednoho, ja se ptal na zcela konkretni veci, protoze mam trochu jiny zkusenosti

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                co si ja tady mam obhajovat?divim se milanovi ze ma s vama takovou trpelivost. jak jsem na to prisel?no to bys asi nesmel mit tak kratkou pamet,treba bys pak nedelal nechapavyho. tvoje zkusenosti.. no dejme tomu ze nejaky mas,kdyz ti kolo s touhle vidli pujcili kluci z vela na par dni maximalne.

                                                0 0
                                                • blue  

                                                  asi mam vazne kratkou pamet, zkopiruj mi sem prosimte konkretni pasaze, ze kterejch si vydedukoval muj nepratelskej postoj k milanovi, to myslim naprosto vazne a uprimne

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    napsal jsem to tem,kteri se do milana navazi.a ty jako spravna potrefena husa ses ozval.pritom jsem to tobe nepsal ale ty ses ozvat proste musel ze. uprimne nevim v kolika tech hadkach s milanem si figuroval,hledat to nebudu,je toho vazne hafo,jestli si pamatujes.puvodne jsem to tobe nepsal a verim,ze ostatni me o tohle radsi ani zadat nebudou.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    at koukam jak koukam, cely ty diskuze s milanem se zas tak moc lidi nezucastnilo, proto jsem si to nejspis vztahnul i na sebe, kdyz si mluvil v mnoznym cisle a nekonkretne… hledani te klidne usetrim, s milanem sem do dneska zadnou hadku nemel, pokud teda tuhle diskuzi povazujes za hadku

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele jakmile vidim,ze vubec nejsi schopny pripustit ze milana tu hodne lidi umi jenom schazovat a zpochybnovat jeho vedomosti atd......,tak koncim.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    proc uhybas nekam jinam? :-))) se nedivim, ze musis koncit po takovym placnuti do vody :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    kam uhybam?asi se ti jenom nelibi ze nejdu tam,kam chces ty:-). zrovna v tomhle threadu nemam duvod se s tebou dohadovat a pro jednou se budu ridit uslovim moudrejsi ustoupi.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    uhybas, protoze nebyla zadna rec o tom, ze bych mel uznavat nejaky utoky ostatnich… mas pravdu, je na case stahnout ocas a radsi se v tichosti vytratit, tak utikej

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    tak ja tedy utikaaam… a ty prosim nebud smutny ze ti to nevyslo:-). jeste pridej nejakou narazku,jakoze si vitez a ze si me uplne rozebral:-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    me enco nevyslo? to by me fakt zajimalo, co by to melo bejt :-)))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    treba ted,prvni 2 slova:-)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    bze urazky, tohle byl dneska tvuj nejpovedenejsi prispevek k veci, vazne, ted se mi pujde domu hned lip. podivnak bez vlastniho nazoru blue.

                                                    jen bych upozornil, ze prvni, kdo zacal rozebirat tebe a ne foxku, byl paradoxne tvuj statecny zastance

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    jsem netusil ze je jecnak milanuv… no jak si to napsal:-). ps:pridej si to do user details,mozna se to jeste vejde:-)). pps:nechtel bych te mit jako zamestnance,by me vazne zajimala tvoje produktivita prace.bez urazky.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    bohuzel nevejde, jinak bych si to tam dal

                                                    budes se divit, ale po me se nastesti nechce, abych celej den drel jak o zivot a na nic jinyho, nez na praci, nemyslel, a presto muzu svoji praci delat dobre a ke spokojenosti sefa

                                                    0 0
                                                  • Mamutt  

                                                    Další důvod si do tebe kopnout, ach ta závist :-)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    argumenty k cemu? porad dokola k nejakejm odbockam od konkretniho dotazu na konkretni chvoani vidlice v konkretni situaci k letakum plnym marketingovych lzi? nebo k vode, co tece do kopce? to byla odpoved hodna odbornika… nebo snad k testovani tvych vidlic v kangaroo? fakt nevim, jak v tyhle diskuzi dal pokracovat a co bys chtel ode me slyset

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    dycha se mi dobre od rana, diky za optani a pro tvoji informaci, nevyblil sem ten hnus ja, jsou to vsechno tvoje reakce v dnesni diskuzi…

                                                    rozbor ceho? nejak mi uniklo, ze se tu mame merit v nejakych technickych znalostech a rozborech… me az tak nezajima, co je uvnitr veci a nijak se tim netajim, jestli tam je jeden pistek nebo dva, jestli je tam v nejaky planzete jedna mala dirka nebo tri maly, to je mi jedno, me zajima, jak ty veci fungujou v praxi… coz sem u ty foxky v tvym pripade trochu pochyboval, kdyz na dotaz lubose na otvirani pri skoku z obrubniku odpovidas, ze si slysel o vode tekouci do kopce

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ale notak, takhle me nenachytas

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    tys nekdy neco vysvetloval?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    uz je mi trapny, ze se zase opakuju, ale jedinych tvych vysvetleni, kterych sem si v tyhle diskuzi vsimnul bylo to, ze voda netece do kopce a ze se nekonaj zazraky z letaku, jo a jeste ze kazdej inteligentni system ma svoje limity a ze to je neco za neco… nic konkretniho o jezdeni s foxkou… mozna si ji mel k dispozici, ale taky si nerekl, jestli jen na dilne rozebranou na stole nebo si na ni i neco najezdil, vzhledem k tomu, ze tvrdis, ze podle systemu poznas i to, jak se asi bude chovat, tak mam dalsi pochybnost o tvoji prakticky zkusenosti v terenu

                                                    pokud te zajima, jak se terralogic chova v praxi, precti si to posledni velo, tam je to popsany, i kdyz nepochybuju o tom, ze to asi vis…

                                                    vic v tyhle diskuzi asi uz nemam co rict, uz me to fakt nebavi

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    vzdyt ti to rikam, precti si to velo

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    spravny vyklad ceho? fakt porad nevim, co chces slyset

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    jeden poznatek.hodne lidi tady asi nemuze prekousnout ze milan ma nejenom prakticky ale i teoreticky zkusenosti.preber si to jak chces,vem si to treba i osobne:-). a to v tom velu si psal ty?:-))

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    teoreticky mu nikdo nebere, o praktickejch tady jeste nicim nepresvedcil, nechapu, kde si zase nebral neco o prekousavani

                                                    ano

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    tak to si hustej borec.nevim jestli bych si nekdy dovolil odkazovat na neco jako na obecnou pravdu,kdybych to psal sam.to je trosku moc.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    jakou obecnou pravdu? co to placas? je to prostej popis zkusenosti s jezdenim ty vidlice, nic vic, zadna obecna pravda

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    odkazovat na vlastni recenzi a tvrdit ze tak to proste je..,uz chapes? nekdo jiny by tu vidlici mohl zhodnotit jinak.takhle to neni moc objektivni:-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    no, nejak si nevzpominam, ze bych tvrdil, ze TAK TO PROSTE je… ano, tvrdil jsem, ze se pri seskoku z obrubniku terralogic otevre. tecka. a jak by to bylo objektivni?

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ty jsi clovece furt sama otazka.to plyne z tolika tvych neznalosti? rekl jsem ze neni moc koser(priblizne nejak takhle jsem to rekl:-)) odkazovat na recenzi kterou si stvoril sam tecka.co nechapes.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ma se kazda vidlice pred testem rozebrat a zkoumat? mozna by tvoje metoda posouzeni funkce od stolu podle systemu byla opravdu jednodussi, nez testovani v terenu, o ktery jde predevsim

                                                    a ted mi rekni, kde je mezi nama rozpor v silach shora a zdola

                                                    a rekni mi konkretni priklad, s cim v tom textu mas problem

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    proc by se mela rozebirat?staci kdyz budes vedet jak funguje.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ja vim, jak funguje, vyzkousel sem si to v terenu v praxi, to myslim zajima vetsinu lidi vic, nez jak to vypada uvnitr

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    to zase bude..:-)

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    no kdyz myslis, presvedcovat te nebudu, ja mam svedomi cisty, co se tyka toho opisovani z prospektu a vlastnich poznatku, zadnej prospekt sem ani v ruce nemel – mozna si ho nekde sezenu, abych vedel, co sem to vlastne opsal, ale tebe jako odbornika stejne nemam cim presvedcit, urcite si najezdil na TL tolik, ze mas dost vlastnich poznatku… v trvzeni proti tvrzeni pokracovat nehodlam, to nema smysl a o zpusobu, jakte presvedcit, nevim… krom toho si tady ani ty nic konkretniho nepredvedl

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    neznam bohuzel zpusob, jak mam obhajit svoje vlastni poznatky… tvrzenim proti tvojemu napadani? to asi tezko

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    a kdyz nad tim premyslim, tak na opsani z prospektu se da napasovat vsechno, takze me klidne muzes napadat, ale to je tak vsechno, co nadelas

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    a ktery veci to jsou, jestli se muzu ptat?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ne, priznam se, ze uz nevim, o cem je tahle diskuze, rozhodne ne o vidlici, ale porad se tu nekdo stoura v kravinach a teoretizuje…

                                                    tak mi popiš opravdové chování tý vidlice, zajímá mě, v čem se liší tvoje poznatky od mých… vyloz uz konecne svoje karty na stul… nebo si fakt mam myslet, ze celou dobu jen blafujes?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    takze si zase nic nepopsal, nic konkretniho o vidlici z tebe nevypadlo, zase jen opakujes to samy, takze to vypada uz jen na konfrontaci a napadani za kazdou cenu a na to uz kaslu, v duchu se omlouvam vsem, ktery sem obvinoval, ze ti krivdi a klidne si mysli co chces, treba ze zbabele utikam, muzes si myslet, ze nicemu nerozumim a opisuju z prospektu, ja si zas budu myslet, ze si tu vidlici videl tak akorat v servisu na stole a budem si kvit a stejne mam uz vybitou baterku u mobilu, takze koncim tak jako tak

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    popis jednu konkretni vidlici ktera neni od suntouru a zkus to vlastnimi slovy. nevim o tom, ze by jsi nekdy neco takoveho udelal. mozna je to tim ze jezdis akorat suntoury a pripada ti divny ze lidi svoje vidle popisuji slovy jako zehli, nekope a pod… porad po nekom chces aby ti neco popsal tak jednou to taky zkus. mozna ses expert na vidlice, ale tady si mi dokazal pravy opak.:(

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    jakoby se mi zdalo,ze se citis asi jako ja predtim,kdyz jsme si povidali my dva:-). a pokud vim(neni lehky se v tom neztratit) tak kdyz mel jeste dostatek prostoru k vyjadreni bez ustavicnyho napadani,tak toho nahore rekl docela dost.myslim si ja osobne:-).

                                                    0 0
                                                  • Mamutt  

                                                    Účastním se diskuse za účelem vytvoření nejtenčího sloupečku. Tak se nenechte rušit :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    a potrebujes pomoct nebo to zvladnes sam?:-)

                                                    0 0
                                                  • Mamutt  

                                                    Nemotej se mi tady, konkurente! Nedám ti svůj nejtenčí sloupeček bez boje!

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    No tak to je dost tohle. To si jako myslis, ze ten system pozna, ze ted jedes misto po asfaltu po hline a proto se otevre? Neni to nahodou tak, ze reaguje na nerovnosti? Na coz snad reagovat ma, ne? A rek byla o klasani pri brzdeni, coz na to nema vliv. Pochopitelne, ze pri brzdeni je vidlice zatizena vic a tudiz se ponori vic pri otevreni trsky po narazu na prekazku, ale to snad chape kazdy, kdo tomu systemu rozumi a nepletl by to dohromady. Jinak jesli ti neco rika USE antidive, tak tenhle system zamezuje i tomuhle a dokonce daleko jednodussim zpusobem.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Do motorek opravdu nevidim, ale stejne jako je mi pri sjezdu fuk, jestli se mi vidlice ponoruje pri brzdni nebo ne, tak to muze na krasne byt i u motorek. Krom toho zajimavejsi reseni bylo u motorek propojeno s brzdovym okruhem a ten prizaviral trysku kompresniho utlumu tzn. mu bylo celkem jedno jestli jede po asfaltu nebo hline.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Tak ty jses uplne mimo kamarade a ne ze bych se o tom uz nekolikrat nepresvedcil. Ale s milanem mate hodne spolecneho. Misto odpovedi vkladate do ust oponentum slova nikdy nevyrcena.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    bral bych kritiku od cloveka,ktery neprekrucuje vety a nevytrhava je z kontextu,jak to delas bezne. ps:sam jsem se v zivote presvedcil ze jsem byl kolikrat uplne mimo,nejsem neomylny a rozhodne si to o sobe nemyslim a nepresvedcuji o tom vsechny.zkus se zamyslet nad sebou.vim ze to neudelas,ale stejne..

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    no jo, kdyz mi to rikas ty, tak na tom neco bude, akorat nevim, na co se citim, tak je mi zahadou, jak to vis ty… zatim si mi porad ale nerekl, co bych tu mel predvadet

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    kdyz teda chces, tak tady jedna citace tvojeho prispevku k rozdilu mezi SPV a TL – No a tu hranici si nastavuješ tím obchodem, dohodneš se s vidlí, že nebude tak žehlit a ona se na oplátku bude propadat až pod větším tlakem.

                                                    a ja ti ze svoji vlastni zkusenosti muzu rict, ze TL dokaze pri patricnym nastaveni i zehlit, ze by lecktera pruzinovka zavidela a presto se nebude pohupovat… takze pokud bych se pri nepohupovani u SPV mel spokojit s mensi citlivosti, tak dekuji, nechci, radsi si vezmu lepsi TL

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    nejsem si az tak jako ty jisty,ze od tebe milan chce neco slyset..

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jsi pohadkar kazdym coulem ;)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    No sranda musi byt:

                                                    # Napadněte otázku. # Napadněte tazatele. # Pochvalte otázku. # Zpochybněte otázku. # Předstírejte, že je to nahrané. # Využijte časového faktoru. # Naznačte utajení. # Únikem může být i dlouhé povídání bez jakékoli pointy.

                                                    Jistě, pane premiére, II. část nebo snad Jistě, pane milane1, II. část?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Ne, ja to vim.

                                                    Zajima me odpoved na moji a Bluovu otazku. Cista asi umis, kdyz jsi na tohle zareagoval, tak ti jen osvezim pamet.

                                                    Jeste ze jenom jednou, kdyby dvakrat tak uz bys to asi myslel doopravdy…

                                                    Ne vazne, jkdyz uz chces neustale hucet do lidi se svymi postupy mereni atd., tak si aspon udelej poradek v pojmech. Kdby se tady Blue nezeptal, tak si vschni na bikeforu budou myslet, ze se pri dopadu tahle vidle chova jako pevna.

                                                    Ted dal. Myslim ze Blue uz to vzdal a ja teda taky pisu jen tohle a dal uz reagovat nebudu, tak tedy na co se vlastne ptal? Jezdil jsi ty (tim myslim tebe, ne nekoho znameho, pribuzneho, kamarada atd.) tu vidli. Odpoved ano/ne mi (a urcite i vetsine ostatnich) bohate staci. Tve vynalezy ani metody me nezajimaji. Diky za ODPOVED.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Neda mi to nepouzit tva slova: // Osobně mi vadí ten zmatek, který se z toho vyklubal ale to je vždy, když se bavím s blbem. //

                                                    Tak ANO nebo NE?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    # Napadněte tazatele.

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    :)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    o tomhle nevim:( budu si to muset precist znovu. kazdopadne mas bod za kvalitni literaturu:))

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    ale jinak dobrej pokus vykecat se z toho ;-)

                                                    0 0
                    • vlk  

                      Zdravím „Obdobný systém jsem měl na vidlici vlastní konstrukce již někdy na přelomu 1998 – 1999.“-si zkoušel ten systém s kuličkou v kleci na otvoru kudy protékal olej? Taky jsem to testoval a nějak mi to nechtělo pružit ani při nárazu.Asi dost záleželo na té váze kuličky , ne? Kdyby sis vzpoměl na nějaké podrobnosti a byl ochoten mi je prozradit, tak mi je prosím napiš.Dík

                      0 0
                      • vlk  

                        No nic asi jsem byl moc naivní, když jsem zadal tento dotaz-Už ani nečekám, že mi bude odpovězeno.A hádat se tedy nechci, takže tento thread je pro mne k ničemu.

                        0 0
    • JMT  

      ja sem na ni jel a nesedla mi, ale bylo to tim ze na me byla malo nafoukla, dyz si ji vyladis na sebe tak to musi bejt na svihovy ht super, na fulla mi to nepride moc dobry, ale to je jenom muj nazor…

      0 0
    • tornado  

      nejlepsi vidle co sem kdy mel , byl sem totalni marzochar ale po vyzkouseni tyhle foxky sem nezavahal ani na chvili a uz je na kole

      0 0
    • Darkson  

      teda pánové, číst to nebudu, ale mám štěstí, že jako laik nebudu muset řešit u koupě nové vidle takovéhle píčoviny. hodně štěstí do další diskuze:-)

      0 0
      • frof  

        Děkuji za příspěvky.

        0 0
        • Darkson  

          to nebylo na Tebe, snad jsi to pochopil

          0 0
          • frof  

            Vim.Celkově díky všem.

            0 0
            • milan1  
              • Odstraneno na pozadavek usera –
              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak to mame to co jsi vycet z letaku a ted prakticke zkusenosti. Blue ji testoval a je to podle nej zehlicka co predci nejednu pruzinovku… no dobre, sam vozi Blacka, ale snad ma trochu soudnosti :) Zatimco ty jsi nam krasne citoval letak a vyvodil z toho, ze je to tvrda vidlice pro chrty.

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • jecnak  

                    # Napadněte tazatele.

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jak vis, ze me prakticke zkusenosti u tehlech systemu jsou nulove? Pro zlepseni tve chabe informovanosti, napriklad SPV je i v Doradu (pokus o sjezdovou vidlici od indiana).

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A co se tyka tech protestu… no uz jsem si zvykl, ze jako pani vychovatelka pohladis deti co sice nemaji o veci ani sajn, ale za to ti hezky napisou co chces slyset. A na ty co maji vlastni nazor a jeste je jiny nez tvuj dokazes akorat hazet spinu, ale uz nedokazes diskutovat.

                    0 0
                • RomanH  

                  Uff, to jsem rozpoutal hadku.

                  Neda mi to, ale musim souhlasit s Milanem1 (sice nevim, proc nechce primo odpovidat na otazky, ale budiz). Na te FX80 jsem jezdil cca hodinu, mel jsem to nastavene na svoji vahu. Opravdu nevim, jak muze Blue srovnavat FX80 s pruzinovkou (no on pise, ze s nekterymi, ale stejne). Jo, pokud chce nekdo chrtit, tak ano, ale jinak bych si vzal spise FRLT (kdyz uz teda vzduchovku). Poctive rikam, ze jsem na ni (FRLT) nejel, ale pri par vyjizdkach jsem u MartinaXC videl, jak pracuje. Blue v tom svem clanku pise, ze ani pri nejvetsich razech nesla nadoraz, zbyval tam pry 1–1,5 cm mista. Na co potom takova vidlice je hobikovi – z 8cm mi jeste 1,5 ubere a pocitam, ze pri normalni sportovni jizde to nevezme vice nez 5cm.

                  A aby bylo videt, ze nejsem proti vzduchu vylozene zaujaty, tak jsem drive psal, ze jsem zkousel na trenazeru v ramci SportLifu REBU. Museli ji mit blbe nastavenou, protoze sla jak blbe dolu, tak kopala zpet. Ted jsem si (na cca 5 minut) pujcil od kamose kolo s REBOU a prestoze ji mel docela natlakovanou, chodila pekne a opravdu zacinam verit, ze muze existovat citliva vzduchova vidlice. Pruzina to sice neni, ale citlivost sla opravdu docela nahoru.

                  0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                  • jecnak  

                    Tohle beru, ale komunikace s milanem1 to je jako: Zeptej se me na co chces, na co chci ja odpovim.

                    Ja proste od zacatku chci odpoved na svoji otazku a jelikoz se mi ji nedostava, tak se mi to nelibi.

                    0 0
                  • cabbage  

                    neni to s tou FX80 jako s tou rebou cos testoval? ze ta sama vidle jinak nastavena je vidlici zcela odlisnou?

                    0 0
                  • blue  

                    bez urazky, gratuluju k tak rychlymu usudku, ja za hodinu jizdy ani nestacil poradne zjistit, jaky nastaveni mi poradne vyhovuje a jak se pri kterym nastaveni chova, dokonce az teprve druhej den poradnyho jezdeni v krkonosich sem si tu vidlici zacal poradne uzivat

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jo, ja Ti to neberu. Ale na rovinu jsem uz v prvnim prispevku psal, ze jsem ji jezdil jen hodinu a upozornoval jsem na to. Nejsem ten, co si chce neco vymyslet. Ale ten tvrdy dopad pri sjezdu z obrubniku tam proste byl – chovalo se to uplne jinak nez treba natlakovany SID. Pokud To clovek od vidlice ocekava, pak jo, ale rozhodne mi netvrd, ze se chova jako citliva pruzinovka. Prvni ranu clovek proste chytne, a pak se to otevre a funguje to.

                      0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • blue  

                          nastaveni vidlice je v tom clanku dost jasne popsany, ty odborniku na teorie, ale ty si z toho stejne beres jen to, co se ti hodi

                          0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                            • blue  

                              manual jsem studoval, abych vedel, co se cim nastavuje, to sem tady mozna uz zminoval…

                              jediny, co sem popiral a co ses mi neustale snazil vnutit je to, ze jsem si o vidlici precetl v prospektu a pak to opsal bez vlastniho nazoru

                              0 0
                          • enjoy  

                            jak to bylo?napadani tazatele jecnaku?

                            0 0
                        • RomanH  

                          Jojo, ja nejsem ten, kdo se zrovna vyzna v technickych principech vidlic. Ale z myho laickyho pocitu tam i pri nizsim tlaku ten tvrdsi projev byl. Asi tady pletu dva pojmy, citlivost a „nahly dopad“. Mozna bych ji pri delsim case dokazal nastavit citliveji, ale osobne mi prisla mene citliva nez komfotne nastaveny SID. A ten nahly dopad, to je kapitola sama pro sebe. Mozna to tak nekomu vyhovuje, ale mne to prijde skoro stejne jako pri brzdeni – nepotrebuji, aby vidlice pri brzdeni nezajizdela, radeji posunu zadek za sedlo a budu ocekavat, ze pobere vse, co je v jejich silach, neurazi mi ruce a nebudu vytrepanej.

                          0 0
                  • vlk  

                    "tak kopala zpet"ona se dá normálně nastavit.Dokonce tak že je zpětný ventil skoro uzavřen a vrací se do dost pomalu snad i minutu.Stačilo si otočit tím čudlíkem dole u pravé nohy.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.