• Dritst

    Zdravim, mám na vás takovej dotaz. Bráchovi jsem na starý kolo šoupl ze svýho V-čka Shimano Alivio a říkám si, že bych si moch možná koupit něco o trochu lepšího. V mojí cenové relaci jsou to Avid SG 5. Chtěl bych se zeptat – poznám nějakej rozdíl – v tuhosti a tak? nebo si mám za poloviční cenu zas koupit ty Alivia? …dík za jakoukoli odpověď,Jestli jste tady něco podobného už řešili, tak sorry, ale já to prostě nenašel.

    0 0
    • Jim  

      kup si radši ty avidy, rozhodně líp brzdí

      0 0
    • BB  

      jestli ti ALivio dostatecne brzdilo, tak u nej klidne zustan, kdyz jsem mel V brzdy, tak jsem vymenil par modelu a rozdil prakticky nulovy.

      0 0
      • Dritst  

        no právěže Alivio nic moc – netuším do jaké míry se na tom projevují samotné čelisti a do jaké míry špalky. Špalky už jsem pro jisotou vyměnil za Baradine a je to lepší. Tak nevim, zda bych si ještě trošku pomoch i jinýma čelistma – těma Avidama.

        0 0
        • Daf  

          Nevim co mas za brzdove packy, ale spaliky a brzdove paky se na vykonu podileji mnohem vic nez vlastni celisti.

          0 0
          • Dritst  

            Páky mám Deore. To už v tom začínám mít pěknej guláš. Z těch vašich ohlasů tady to vypadá, že kupovat ty Avid čelisti je zbytečné. To radši jiný páky?

            0 0
            • Daf  

              No pokud ti jde hlavne o funkcnost. Poridil bych si lepsi a delsi brzdove spaliky nez jsou original u alivia + brzdove paky Avid SD7 kde se da stelovat modulace sily. Pri nejjemnejsim nastaveni pak ubrzdis vsechno jednim prstem.

              0 0
              • jakub  

                jo tak to bych docela rad videl, nebo tedan nikdo od nas neumi postelovat brzdy, paac ja je mam a na nich brzdy xt 04 coz uz asi neni zadnej shitt a jako ze byc brzdil jednim prstem…

                0 0
                • Daf  

                  No ja mam celisti od Avidu jinak nez jednim prstem ani brzdit neumim :) Ale abych byl uplne objektivni, tak tim jednim prstem nemam problem zastavit svych 65kg.

                  0 0
                  • jakub  

                    ja teda svych 80 dvema… jednim, no du to schvalne zkusit…((-:

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      mam deorka s brzdovýmá pákama tektro nevim jaký a brzdí to doela dobře… jednim prstem to jde, ale neni to ono.. prostě dvouma prstama je to v pohodě… Opravdu se páky podílejí na výkonu takovou měrou? Včem spočívá to nastavení výkonu brzd na těch pákách? Dík

                      0 0
              • Dritst  

                Da se regulovat síla?..jak to uvnitř funguje? přes nějaké páky? A co takhle levnejsi Shimano LX 570 – místo Avid SD7.

                0 0
                • Daf  

                  Myslim ze nejlip to je videt tady http://www.sram.com/…05_lever.jpg Proste sroubkem menis pakovej pomer. U LX to jde ve dvou, nebo trech polohach tusim. Urcite ty LX budou lepsi nez Deore ale preci jen asi horsi nez SD7.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Máš na mysli Avid speed dial 7 ?

                0 0
                • Daf  

                  Ano

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Dík, asi je koupim a jestli mi to nebude brudit na jeden prst tak si tě najdu :o)

                    0 0
                    • biker007  

                      ale napred si dej i novy lanka+bovdenyP:) ty se na brzdeni/nebrzdeni jednim prstem podileji z velke miry.. to je aspon zkusenost s brzdama + pakama Avid SD7 (model2005),spalky origos avid.

                      0 0
            • norman  

              Jak píše Daf, do brzd bych rozdodně investoval prachy v pořadí: špalky – páky & bovdeny – čelisti. Naopak je to rozhodně špatně.

              0 0
          • Dritst  

            ..pro upřesnění, páky jsou Deore M510.

            0 0
    • Pekáček  

      Dlouho jsem brzdil Altusama, úplně v poho, záleží na špalcích. Po několika zimách se v nich udělala velká vůle, ale za tu cenu jsou dobrý.

      0 0
      • SID  

        heh ja jsem ted koupil taky BARADINE ale bohuzel jsem je jeste nikdy nemel a nevim co od nich muzu cekat…vite nekdo co je to zac?

        0 0
    • Quake 9.0  

      Jo, to byly časy, kdy se na trhu prodávalo z V-cek jen XTR a Paul a bylo vystaráno. Ani na jedno nebyli peníze (stáli tak 5000,–). Ještěže jsou za námi, o čem by jsme teď diskutovali… ;-)

      0 0
    • rarasek  

      Mám Alivia Vecka a na nich kazetový trojbarevný BBB. Jako páky AVID SD7. Brzdíto velmi dobře. A hlavně když je blato, tak se tam nemá co zanášet a uvolňovat jako na XT. Jinak vybrace jak psali ve Velu jsem jeste nepocítil. A pro po mám 85 kg a stále jezdím XC a MX tak 15.000 km za rok.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.