• jaski

    Zajímalo by mě co ste si všechnovyrobili sami.já ještě když sem měl aerosu bez útlumu tak sem do ní prostě nalil nějakej mogul a byla hned s útlumem:))).pište co ste si vyrobili vy.

    0 0
    • pegal  

      Poskodil jsem tesneni u brzdove paky Hayes a porad se mi to zavzdusnovalo, tak jsem ustrihl kus stary duse, prilozil k tomu a omotal elektrikarskou paskou, funguje paradne=nezav­zdusnuje se :)

      0 0
      • pegal  

        A jeste jsem strhal zavit u magnetu na compu i ten jsem omotal elektrikarskou paskou a taky funguje :)

        0 0
        • jaski  

          koukam ze nejlepsi pritel bikera je izolacka.:))

          0 0
          • pegal  

            U me jo.. :)

            0 0
            • jaski  

              asi zkusim misto vidle namotat kus pasky:))

              0 0
            • cabbage  

              a uz si s ni opravoval defekt?:)

              0 0
              • jaski  

                to si deelas prdel ne???ale tak 10 metru od baraku ne?:))))

                0 0
                • cabbage  

                  no, ja ne, ale najakou dobu patrila do lemplovy vybavy na kolo.
                  jednou mel lempl defekt asi tak 4km od baraku a nemel nevim jestli dusi nebo pumpu(asi oboje), ale proste nebylo co cim nafouknout. tak sme proste prilepili paskou plast co nejvic na fest k rafku, vyhakli zadni brzdu a dobrejch 500m to drzelo, pak paska povolila, vypadla duse, ktera se hned zacala namotavat na naboj a palit se. proste takovej normalni vylet s lemplem:))

                  0 0
                  • jihra  

                    K té provizorní opravě defektu „na dojetí“ – někdem jsem četl, že v případě nouze nejvyšší je třeba vyndat duši a pláš? nacpat trávou, trávu pořádně utlačit a pláš? nahodit. Prý se na tom dá jakž takž jet – ale ještě jsem to naštěstí nemusel zkoušet. Vy jste to někdo zkoušeli?

                    0 0
                    • Volf  

                      Lepší jsou smrkový šišky.

                      0 0
                    • Mike22  

                      jo už jsem trávou vycpával, a naučil jsem se , že je třeba použít suchou trávu , protože to funguje jako odš?avňovač a pak z té čerstvé trávy vyteče voda a objem pláště se zmenší…a musíš to doplnit.

                      0 0
                      • lubos  

                        Stavu vypit a travu sezrat. Cerstvy dzus a vlaknina, idealni na zdravy zivot :)

                        0 0
                    • mechanik  

                      Zkoušel, jel jsem na tom asi 10 km a to bys nevěřil co se z té trávy stalo- hodně řídká sr…Podruhé naštěstí to bylo ke konci léta jsem to vycpal senem bylo dobře usušené a jízda byla podstatně „příjemnější“:-)))

                      0 0
                      • gobike  

                        no ja nevim teda, ale my sme to zkouseli a nacpali jsme tam te travy fakt dost, ale potom se na tom nedalo jet, protoze ta trava tam byla nerovnomerne rozlozena i kdyz jsme se snazili sebevic, tak se plast stejne za chvilku vyzul. Vypada to ze asi nejlepsi bude stare dobre reseni a to vozit poctive novou dusi, nebo lepeni.

                        0 0
                  • ota  

                    normálně sebou tahám kobercovou pásku.hmotnost ujde :-) výborná věc proti zmijím,když nedrží záplaty.jen se nesmí aplikovat na dlouho,v místě "uškrcení "se duše prodře,ale 100 km v pohodě.jinak chytne cokoliv urvaného(samozřejmě bráno s rezervou)

                    0 0
                  • Tomus  

                    Kdyz uz jsme u toho lepeni, nezkouseli jste nekdo na zalepeni duse samo-vulkanizacni pasku ?? Kamos rikal ze prys tim uz lepil, ale ja jsem na to zatim nemel odvahu.

                    0 0
                    • vlk  

                      to slyším poprvé.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        drif, dyz jeste jezdili auta na pneumatikach s dusema :-) ano, se tak drif jezdilo.. tak byla takova guma na lepeni, ale vulkanizovalo se to zahratim na takej stolici :-) nevim jestli bez toho tepla to udelash, tedka to dela chemie lepidla :-)

                        0 0
                        • vlk  

                          ja už vím to měl tata taky na škoda 100.Přitisklo se to, zapálito a bylo to.Už vím.

                          0 0
                        • jizby  

                          nerozumim tomu zohrivaniua na tej stolici. Šlo by to robit na vlastnej? No čerstvá je teplá dost, hej. Mohlo by to ís?

                          0 0
                          • Tomus  

                            Ta vulkanizacni paska je neco jinyho, ta se nezahriva. Je to takova trochu sirsi cerna paska z velmi meke gumy, pouziva se na izolaci napr. proti vode, omota se (stejne jako izolepa) a po nejake dobe sama zvulkanizuje.

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            to melo nejmin 100stupnu, spis vic :-) bych chtel, vlastne nechtel videt jak takovy horky zbozi produkujesh :))))))))))

                            0 0
          • jihra  

            Nejlepší přítel bikera je izolačka a kus vázacího drátu (=tenký ohebný drát, který používají záhradkáři). Už mi ten drát párkrát pomohl.

            0 0
      • jocky  

        Jak jsi poznal, ze se ti to zavzdusnuje prave v tom miste? Prosakoval tam olej?

        0 0
        • pegal  

          Logicky. Kdyz jsem jezdil bez toho, tak se to kazdych 20 km zavzdusnovalo = nebrzdilo to. No a s touto „tuningovou“ upravou je to v pohode :)

          0 0
    • JJ  

      Kotouc a adapter na Magura rafkovy brzdy, aby na ne sly normalni cartridge spalky. No a jednokolku samozrejme:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na starý silniční esce mi upadla přehazka, ztratil jsem šroub který jí držel. Asi 50 km od domova, na takovém cyklovandru. Jako správný chcautík jsem vytáh KPZ, ostrouhal klacík, zatlouk ho s přehazkou do oka na rámu, a následně přidrátoval, aby to neupadlo. Dojel jsem s tim v pohodě domů a dokonce to řadilo! (No, na ty tři převody co tam byly to nebyl takovej problém).

      0 0
      • MartinXC  

        Vloni v zimě se mi roznýtoval řetěz 12km od domova. Taky to spravil klacík a jízda stylem „šláp-hrk dozadu-šláp“ (klacíkový čep v části řetězu po rámem). Naštěstí to bylo po rovině a z kopce.

        0 0
    • fousac  

      sem tam neco.. adapter k zadni kotoucovce (na marinu je takovej divokej, nema standardni uchyt), kdysi sem si ruco vypiloval patku k prehazce, nejaky cepy k tlumicum.. a pak pomoci hodnych kolegu obrabecu vznikly napr. nekolikery cepy k tlumicum, zatky do pedalu, dokonce i vlozka na opravu jecnakova C-maxe, sedlovka 27,2->27,0, zatka na vidli a mozna by se jeste neco naslo..

      0 0
      • mastihuba  

        vzpomínám jak mi kolega dělal stahovák na kliky a řetěz za 40 vajec(slepičích)

        0 0
    • jecnak  

      Tandem ze 2 favoritu, nejaky specialni nosic na bika, nekolik opravenych ocelovych ramu. Vsechno svareno TIG.

      0 0
      • MattsSpeed  

        a slo by ten tandem pujcit? :-)))

        0 0
        • jecnak  

          Uy ne, je rozrezanej a v popelnci. Ted mi stoji v garazi tandem, ze dvou horaku. Az ho poradne otestujem, tak nevidim problem.

          0 0
          • MattsSpeed  

            …no nejakou dobu mi to uz vrta hlavou, a vzhledem k tomu, ze mne polovicka obvinila s hazardom ohladne nasich zivotu (kdyz sem chtel koupit tandem), tak driv nez do toho prasknu, by to stalo za to aspon skusit, tak te mozna vemu i za slovo :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              At si ty nabozensky fanatici rikaj co chteji, ale fakt je to lepsi zkusit pred svatbou.

              0 0
    • vlk  

      vyrobil jsem si tlumení na vidlici systém jako e EXR a ještě jeden jako FFD.Pak nějaké ty úpravy standartních dílů apod.Vyztužení sedlovky a asi 6 systémů uchycení blatníků, ten poslední drží -už se nic neláme.Nové čidlo pro computer, Předělání computru na comp. s prosvíceným displejem. a podobné blbiny.

      0 0
    • Lance  

      jednou jsem si udelal sachy z chleba.......

      0 0
    • Bulda  

      lock out dákláč na řidítka k sidovi, kdytka IHS za sluchátka tesla, těsněný vedení lanek, tuning spodního čepu přehazky (měl vůli) 24drát výplet místo původního 36, pumpa do mtb rámu ze starý silniční favoritky, vedení kabeláže compu vnitřkem rámu, trojitý těsnění ořechu kazety, zimní návleky na tretry ze starejch botiček do sjezdařskejch přezkáčů, reflektor světla na helmu, vozejk na kánoj (nebo lyže :) za kolo a plno dalších blbinek

      0 0
    • Dumbo  

      Ja som si vyrobil voditka. Pozry do mojho profilu na foto bajku… a prednedavnom som skusal laminovat blatnik :) holt setrim kde sa da… este som ho neskusal… chyba mi uchyt a riadne blato… :)

      0 0
      • pelt  

        Tak to ovsem jeste nesetris dost. Vcera jsem videl nejakeho silence, ktery mel blatnik ze seslapnutych PET lahvi. Na zadnim kole to mel nastrkane pod nosicem, na prednim mel obdobu takoveho toho sirokeho blatniku pridelaneho na ramovou trubku (prilepene rozrezane PET lahve). Absolut recycle:)

        0 0
        • Dumbo  

          jj, otom ze sa to da aj z PET flias som uz nikde cital… treba to stej flase vyrezat a zlepit niekolko vrstiev… ten matroš je fajne ohybny vysledok je vraj ako z motocrosplas­tom :)

          0 0
          • pelt  

            Ale vidis, to me nenapadlo – az budu nekdy potrebovat blatnik, tak proste ulovim nejakeho manika na motocrossove motorce (na silnicku bude stacit nekdo na 29 inch MTB) a hned bude z ceho delat… jdu zvandalizovat nejaky tis, aby byl klacek na luk:))).

            0 0
          • Mamut  

            Ak poznas predavaca (asi je aj nieco viac, ale neviem presne) Kristiana z Racing Sportu na Mlynskej (snad tam ten obchod este je a pracuje tam), tak pred asi 7 rokmi vozil na biku za aspon 50 000 blatnik z PET flasky prichyteny paskami na spodnu trubku. A nijak ho to netankovalo. To ja na biku za 17 600 som vozil brutus znacku Force za 100Sk :-). Na druhej strane, moj blatnik zije dodnes a stale ho vozim, on uz asi nie.

            0 0
        • Kubik  

          Ty mam na zimu taky :o) Normalni PETka rozriznuta na 1/2 v ni diry a provazkem privazany na ram…

          0 0
    • gobike  

      Neco podobnyho jsem udelal se Suntourkou XC 60:-)

      0 0
    • volvej  

      Ted v poslední době, spešl futra na hlavové složení.Potřeboval jsem dostat sloupek vidle 1 1/8 palce do 1 palcové hlavové trubky.

      0 0
      • Vojtas  

        jak si to udelal ?

        0 0
        • volvej  

          Na soustruhu jsem vytočil dva přesné šálky, ty potom ohřál na vařiči a nalisoval vně na hlavovou trubku. Nakonec jsem nasadil misky hlavového složení a natřel

          0 0
          • Vojtas  

            tak ze si udelal takovy nastavce na hlavovku aby se tam vesla ta vidla a az do nich si dal misky hlavovyho slozeni jo, mno tak to je fikany toto

            0 0
            • volvej  

              rám byl ocelovej, na hliník bych to asi nezkoušel. to by nedopadlo moc dobře.

              0 0
            • volvej  

              jo a je to takovej ekonomickej tah, nic pro gramáře.

              0 0
              • Vojtas  

                pro gramare asi ne, ale je to dobry kdyz je naka prebytecna vidla na starej ram, treba jednou vyuziju taky ;) ale musi do vypadat zajimave

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  A co to teprve udela s geometrii… takovy stary kolecko na pevnou vidlici + odpruzena vidlice + adaptery = peknej chopper a to jeste musi mit ta vidlice o to delsi sloupek.

                  0 0
      • Stancek  

        Tady kazdej jenom opravuje… ja kdysi asi 15 kilaku od domu zlomil po dzkopadu hak prehazovacky… nemel jsem jedinej nastroj. Prehazka uz stejne mela odslouzeny, tak dva poradny kameny a rozmlatil jsem ji na kousky, abych ji sundal z retazku a dojel dom po ceste s provesenym retazkem skoro az na zem… ale dojel jsem ;-)

        0 0
        • jaski  

          lol opravdu sem se zasmal:) rozmlatit prehazku.to mi pripomnelo jak tady nekdo rezal zadni stavbu aby sundal retez:D

          0 0
          • Stancek  

            No a co jsem mel delat? Ona stejne byla na odpis v dilne uz lezela nachystana nova… se zbytkem prehazky na retazku fakt nejde jet… :-D Jinak jsem docela sikovnej ;-)

            0 0
            • jaski  

              no asi by me napadlo to samy ale kdyz si predstavim jak tam mlatisdo saltru a snazis se aby to upadlo:D btw jak si to delal dlouho?

              0 0
    • black.horse  

      Opravdu chceš vědět co sem si poslední dobou udělal sám?:-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.