Kedy ludia pochopia ceny bicyklov?!

212 nepřečtených
  • Azagthoth

    Dnes mamina nadchla svojimi vyrokmi, ked som dosiel domov s novymi gripmy a saltrom s vetami:To za henten kus gumy ( gripy ODI) si dal 900 sk a ten kus zeleza so strunkou ( salter XTR) dokonca 3000sk? Vies co si za to mohol mat, aj cely bicykel! Jak mi zacala nadavat, uz mi to pomaly lezie na nervy, stale dokola frazy typu " vies kolko si uz do toho bicykla dal?! " Aky mate na to nazor? Chapem ze je to dost penazi, ale ked to cloveka bavi a ked navyse je bicykel jeho cely zivot a bez bicykla ako by nemal ruky…kedy to uz konecne pochopia???

    0 0
    • Vladimír  

      vyměň manželku

      0 0
      • Azagthoth  

        ha, ja manzelku nemam :-) mal som to napisat pomalsie, aby sa to lahsie citalo

        0 0
        • vlk  

          to já máti nikdy ceny neříkal a když už se ptala, tak jsem ji řekt třeba 1/3 ceny.Otec to chápal-ten byl v klidu.

          0 0
    • mawerick  

      nikdy… To uz je holt tak…

      0 0
    • visby  

      nikdy… normalnym smrtelnikom(rozumej nebikerom) biker nesmie hovorit cenu svojho bicykla…

      0 0
      • lazybiker  

        Pravda jest… ja kdybych rek matce kolik stal muj, tak by mi rekla ze bych za to mohl mit cely auto :)

        0 0
        • Azagthoth  

          ved to ma prave sere, ona mi moze povedat ze za to by som mohol mat auto, ale ked ja jej poviem ze za jej feliciu by mohla mat bycikel, hned sa zacne rechtat jak keby to bolo vtipne :-)

          0 0
          • Zdenal^ZUX  

            Az zacnes ty penize sam vydelavat, tak to mozna pochopis. Na kole jezdim rad a kdyz do nej vrazim nake penize, tak z toho mam radost. Ale vseho s mirou. Uprimne, kolo v cene auta je bud pro zavodnika (ktery to vetsinou neplati), nebo pro cloveka, ktereho penize nevzrusuji (protoze nevi co s nima) a nebo pro totalni magory, kteri jsou ochotni kolu obetovat uplne vsechno i za cenu toho, ze potom nemaji co do huby. Nemam nic proti zadne z techto kategorii, nektere jen nechapu.

            0 0
            • Lance  

              otazka priorit,souhlasim s tebou a taky nechapu proc bych mel zapirat cenu. takovy slaboch nejsem

              0 0
              • SID  

                holt soucastky a komponenty odchazeji stejne jako u auta a je treba je menit a udrzovat a to uz nejake penizky stoji jako kazdej jinej sport

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Urcite neco z toho jsem, ale je to tu opet. Srovnavej srovnatelne. Na dobre vybranem kole za 200000 se uz poradne svezes coz se o autu za stejne penize rict neda. A ze by jsi s nim mohl zavodit nebo se s nim nekde pochlubit to asi taky tezko.

              0 0
              • Lance  

                nesouhlasim,ale to je fuk

                0 0
              • Zdenal^ZUX  

                pokud na nem chci zavodit nebo se s nim chlubit tak sou to ty prvni dve moznosti. pokud poradne svezt, tak kterakoliv. V mem pripade (pohodove XC) je IMHO kolo nad 30.000,– zbytecny luxus. Ale to je opravdu jen muj nazor. Nikomu ho nenutim a opravdu chapu, ze se na to nekteri divaji jinak.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No vzdyt jo. A kolik stoji auto kvalitativne na urovni XC kola za 30000? Zvenci regulovatelne predpeti pruzeni, tlumeni, hydraulicke kotoucovky na vsech kolech, hlinikovy ram… :) Kolo v cene takoveho auta bych nemusel mit ani ja :)

                  0 0
                  • Zdenal^ZUX  

                    :o))))

                    0 0
                  • visby  

                    za 30k by si nemal ani kvalitne kolesa na auto :-) nie este nastavitelne tlmice, kvalitne brzdy, hlinikovy ram(+klietka) atd :-) to uz je ina sfera

                    0 0
                    • pelt  

                      No jo, jenze na druhou stranu za to uz koupis stareho favorita (auto). A nekteri lide to tak muzou vnimat…

                      0 0
                      • pelt  

                        Nemluve o tom, ze nekteri lide nechapou, jak muze nekdo dat tolik penez do kola a NECHTIT si radeji koupit auto.

                        0 0
                        • discover  

                          auto treba vyfasovat v praci aj s benzinom a do a do bicykla dat peniaze, za ktore by clovek sukromne auto kupil…a je po probleme aj sa dobre pobikujes aj odvezies do prace polovicku ktora nebude frflat ze za tie peniaze uz mohlo byt aj auto…a tak dokola… :)))))))

                          0 0
            • fousek  

              No vzhledem k tomu ze mam Auto za 2t tak bych rek ze sem docela fanatik kdyz mam jedno kolo za 30t a 2. za 20t:-)

              0 0
              • wroum  

                mam to uplne stejny.

                kolo1: 90t kolo2: 45t auto: 60t

                auto je v podstate jen prepravni nastroj pro kolo.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  A co jineho by to melo byt? :)

                  0 0
                  • fousek  

                    Nekteri maji auto jako smysl zivota, napriklad tuningari, ale tyto lidi snad nechape nikdo

                    0 0
                    • wroum  

                      nedavno sem se hadal s kamosem (blazen do aut) na tema auta a on se mi snazil vnutit, ze bmw 3 z roku 1990 je ve vsech smerech lepsi nez moje Felicie combi z roku 97. jeho argumenty typu: vsechny predjedes, ten zvuk sestivalce je uzasnej, je to BMW… vsechny tyhle argumenty sem ubil jednim vlastnim argumenetem – na otazku kolik kol se mi vejde do toho BMW mi nedokazal odpovedet :-)

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                    • wbiker  

                      No, u cyklistů existuje něco podobného, zkus někomu vysvětlit, proč si cyklista kopí 10 krát dražší řídítka, jen proto, že je tam napsaný Ritchey WCS a ne Pells. Každá mince má dvě strany…

                      0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • RUMcajs  

              Tak to jsi me totalne vystihl s tim totalnim magorem co chce bika i za cenu toho, ze nema co do huby.

              Odjel jsem kvuli vydelani na noveho bika (rad bych neco za 80tis, max 100) do Irska a skutecne jsem zazil, ze do huby nic nebylo.

              Ted uz je to v pohode.

              0 0
          • Alibaba  

            No a o co jde, máte oba pravdu ? Máte ! Tak se taky zasměj a nechte každý druhému co jeho jest – netřeba se rozčilovat.;)

            0 0
            • Alibaba  

              tak se mi ta odpověď padla někam mimo, patří samozřejmě původci…

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • wroum  

      no to je uplne normalni. kdyz se me rodice zeptali kolik me ta „motorka“ stala a ja jim rek ze priblizne 90 000 kc, tak meli problem s dejchanim, nicmene to pochopili a neprudej. kazdy mame sveho konicka…

      pro rejpaly: vydelavam sam, rodice mi penize nedavaj, maximalne obcas neco pujcej (pravidelne vracim)

      0 0
      • fousek  

        Je me motorka stala 85t a mama taky sla do vrtule ze by za to bylo opekny auto

        0 0
    • fousek  

      No jelikoz si komponenty kupuju za svy tak to mame muze bejt uplne jedno, ale radu XTR bych si asi nekoupil, spis kupuju cim dal levnejsi veci, pred rokem sem si koupil prehazovacku LX, ze jako neco vydrzi no a ted po roce sem si koupil aceru, protoze to LX nevydrzelo a acera je tak levna ze si ji koupim treba kazdej rok novou

      0 0
      • Mnemonic  

        Tak, tak. Urvat se dá všechno, a? už to stálo 300 nebo 3000. Když jsem si na kolo vydělával sám, tak jsem do něj každej rok po brigádě nahnal jednorázově tak 6–8k. Ale na XTR šaltr to rozhoně nebylo :)

        0 0
    • senožrout  

      Jenom, jestli jsi zbytečně neprovokoval, kolik to stálo. Já o tom doma moc nemluvím, kolik co na kolo stálo. Zaznamenal jsem, že když to má stejnou barvu, tak si nový součástky ani nikdo nevšimne. Nedávno jsem vyměnil rámy stejné barvy… A novej šaltr už vůbec nestojí za řeč. Kdybychom neměli na základní věci, tak to by byla jiná… Kolik vrážím do kola ani moc nepočítám. Vždycky koupím ve slevách a akcích a pak se to hodí. Z mého kola pak součástky po čase putují na další kola z rodiny. Já bych to zas tak neřešil. Mám dobré vybavení na kolo, na lezení do hor, na lyže a na vodáctví. To provozuju. Zas nekouřím, nechlastám…atd, taky nekupuju spousty hadrů, botiček kabelčiček a zkrášlovadel jako naše drahé polovičky…:-). Nejvíc mne pobaví takovej týpek, kterej se strašně zajímá, kolik takový kolo stojí a zapálí si čvaňháro. Ten svoje kolo z přehledem dávno prokouřil!…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        „Hele mladej, kolik to kolo stoji?“ „Jako ty cigarety co drzite v ruce.“ „Padesat korun?“ „Jo, ale denne.“

        0 0
        • fousek  

          No vzhedem k tomu ze vetsinou cigarety kupujou taky denne tak je to docela drsny, ja mam kolo a on ma zniceny plice, co je lepsi?No a treti clovek ma auto a vsichni mame ozonovou diru:-)))

          0 0
        • Milenius  

          To mne taky dokaze vytocit, lidi se ptaj akorat, kolik to stoji, ale co na tom je uz je nezajima, kazdej bajker si kolo prohlidne, vidi co na tom je a vi, ze je to dobry/spatny kolo, ale kdo tomu nerozumi, tak to bere akorat od ceny a nikdy to nepochopi

          jinak si myslim, ze kupovat vzdy to nejdrazsi neni vzdy nejlepsi, protoze pomer cena/vykon je pak prils velky, rozdil v zivotnosti neni tak velkej, ty drahy kola se vyplati jen pro profiky, kde to kilo na kole muze delat v case par vterin a je to znat, ale jestli ja skoncim na zavodech 150 nebo 200tej, to uz je mi jedno

          0 0
          • Mnemonic  

            Hmm, asi tak. Každej kdo aspoň trochu ví která bije, taxe koukne a vidí slušnej bike nebo plečku. Když jsem koupil nedávno bike a všichni viděli že to má kotouče a silný trubky, tak řikali: hmm, to stálo tak 10 tisíc, co? Co jim budeš vysvětlovat. Jinak doma sem taky ubral, sice je to z mý vejplaty, ale i tak nechci aby někoho doma trefil šlak :)

            0 0
            • Daf  

              No ja o cene svyho kola nerad mluvim, ale jednou se me deda zaptal jestli tohle je to kolo za 20 000km :) Tak jsem mu rek ze jo a dal jsem to nerozvadel stejne se mu to zdalo priserne drahy :)

              0 0
              • pegal  

                Co je to za menu km??? Ze by korejsky marky :)

                0 0
              • Mnemonic  

                Podle toho jaxem kokal na ty tvý kola, tak to mý tak drahý nebylo :) Ale nemá cenu to s někym řešit, mam prostě kolo s kotoučema, tak je za 10k z tesca :)

                0 0
              • RomanH  

                Mel jsi mu rici, ze 20t kc staly obe dohromady, predni i zadni :o)

                0 0
      • error  

        dělám to taky tak, pořizuji věci podle potřeby s rozumem a vyměňuji bez informací, v pátek jsem přivezl domu červenou silničku a v pohodě jsem tvrdil, že je to to modré mtb co už jsem měl a když by mě přítelkyně nepráskla tak by to prošlo

        0 0
    • pegal  

      U nas na vsi nema cenu nic zatloukat. Koupil jsem si kolo (30.000,–), doma jsem rekl, ze stalo 18.000,– a kdyz to obehlo ves, zjistil jsem ze mam kolo za 75.000,– a pak to doma vysvetluj… :)

      0 0
      • fousek  

        Jako u nas, bratr si kapku nabil na motorce a na konci vesnice to bylo ze se zabil a ten traktor prevratil, ale on ho jenom soupnul tak o pul metru:-), ale to uz je slusny OT

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Peewit  

      No, možná někoho popudím, ale ceny kol nechápu ani já a to mám kolo docela rád. Nemyslím si,že by se s Felicií nedalo jezdit, výroba motoru je dle mého krapet složitější než výroba třeba přehazovačky XTR, pruží i tlumí, dokonce je osazena i světélky, ,,sedla" má dokonce čtyři akorát nemá 27 rychlostí. Co se týče spotřeby materiálu na její výrobu, tak ho tam asi bude o dost víc než na kole stejné ceny a zadarmo nebude.O užitné hodnotě auta pro rodinu s dětmi ve srovnání s kolem ani nebudu mluvit.Nemohu se tedy zbaviti dojmu, že výrobci kol (těch dražších) zneužívají toho, že mají co do činění s lidmi, pro které je kolo koníčkem a tak je (a i mne) ždímou.Pro mnohé rádoby cyklisty je špičkové osazení věcí prestiže bez toho, aby ho dokázali využít (před 14 dny jsem se byl projít s dcerou u Hostivařské přehrady a byl sem šokován ,,bikery" na celopérech Cannondale a Klein kroužících po asfaltových cestičkách mezi kočárky z dětmi sem a tam, kteří přes panděra ani neviděli na řídítka). Vzhledem k věku pana Azagthotha předpokládám, že jeho plat nebude nijak vysoký, spíše se bude jednat o kapesné právě od maminy a tak by mohl její zděšení pochopit.Pokud rodiče nemají kolo jako koníčka, tak ty ceny prostě pochopit ani nemohou (já vůbec nechápu např vlastní ženu, proč chce každou chvíli nové lyže, když mne se zdá, že na nich padám úplně stejně jako na lyžích, které jsem vlastnil před 30ti lety, s kopce taky jely a sem tam i vyhodilo vázání). No koukám, že jsem se nějak rozepsal…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Pá-dlista1  

        Neco na tom bude. A z druhe strany. Vzdyt horske kolo co se na nem da jezdit stoji taky par stovek (do tisice), coz je nesrovnatelne min nez ctvrtmilionova Fabka. Ten rozdil bude patrne uzitna hodnota (250× vetsi? se mi nezda) a mozna i vic materialu (stejne kvalitniho).

        0 0
      • pegal  

        A proc adidas prodava boty za 2.500,–, kdyz pimpongac je ma za 200,–…

        0 0
        • rock  

          Ve chvíli, kdy jsem si misto bot za 200,– poprvé koupil Nike (Adidas, Reebook – střídám to), jsem tohle pochopil. Dobře vybrané značkové boty MAJÍ desetkrát vyšší hodnotu …

          0 0
          • cabbage  

            presne, cesta zpatky nevede:)

            0 0
          • Mnemonic  

            Zpla?pánbůh, s žádnou z uvedených značek jsem neměl tu čest. Už jen proto že ty boty vypadaj jak když člověk utek vod kolotočů bych si je nekoupil a za druhý je má každej druhej eda.

            0 0
            • Lance  

              eda tesi me:)

              0 0
            • rock  

              Och, nikdy by mne nenapadlo nekoupit si to nejlepší jen proto, že to má každej druhej (Eda) … věc mentality …

              0 0
              • pelt  

                No, vzdycky je otazkou, jestli je to skutecne to nejlepsi. Mam dojem, ze zivotnost treba na cene moc nezavisi (od jiste cenove hranice).

                Jinak samo boty od rakosniku nebrat, je to o nohy – jsou to proste boty konstruovane na asijske nohy, ktere jsou pry jinak tvarovane (sirsi?).

                0 0
                • rock  

                  No jo, trochu rejpnout si musím, když vidím, jak je proti nim někdo krásně zaujatý. Faktem zůstává, že jsem v dané cenové kategorii nenašel nic pohodlnějšího, než botičky od Nike, takže mám vybráno …

                  0 0
                  • Mnemonic  

                    No s tim co je lepší a pohodlnější za tuhle cenu bych moc nerozšiřoval. Měl si někdy na noze třeba Mnějaký garmonty? Za přibližně stejnou cenu bys měl botky na Vibramu, který ti přežijou rozhodně víc než ty skořápky vod nike. Podobný boty bych jako nejlepší nehodnotil. Já třeba nosim Vagabond, protože jsouto neuvěřitelný bačkory a v poho vydržej 2 roky víceméně každodenního nošení.

                    0 0
                    • wroum  

                      to s tema vagabotama muzu jen potvrdit.

                      0 0
                      • Mnemonic  

                        Sláva a díky, aspoň si nebudou myslet že jsem si to vycucal z prstu :)

                        0 0
                        • rock  

                          Přiznávám bez mučení, neměl – ačkoliv jsem na Vibram zatížený (nějakou dobu jsem měl lehčí trekovky od Merrellu na Vibramu, moje tretry Lake mají podrážku Vibram a shodou okolností ji mají dokonce i pracovní boty, co jsem čas od času nucen použít). V těch merrellech jsem si s trochou nadsázky připadal jak v kanadách, sice pohodlných ale těžkých. Bota, co hledám na každodenní použití, bude lehoučká, pružná, použitelná do auta, na městskou dlažbu i do (suchého) lesa. Vagabondy, jak jsem měl možnost na ně kouknout, určitě splní perfektně ten druhý účel a možná i první – ale mimo město se asi nehodí (nevím, tipuji). Opomíjím skutečnost, že neodpovídají mým estetickým nárokům, to je čistě můj subjektivní pocit.

                          Ale abych se vrátil zpět, kde náš dialog začal: boty za ± 2000 MOHOU být opodstatněně dražší proti těm vietnamským; přestože se při nákupu řídíš jinou filozofií než já, ani Tvoje boty na tržnici asi nekoupím – a už vůbec ne za dvě kila …

                          0 0
                          • Mnemonic  

                            No mým estetickým požadavkům neodpovídají zase nike. Každopádně nemam rád lidi, co vylezou z baráku v teplákách a jdou v nich jak maséři kamkoliv jen proto, že jsou ozdobený třema proužkama. Moje ani tvoje boty na tržnicích asi fakt nebodou (ikdyž Nake tam budou spíš než třeba nějaký Vigabond). Můžu říct že s bondama jsem prošlapal slušnej kus českýho ráje a napohodu. Fakt sou to bačkory, to je asi nejvístižnější :) Navrhuju mír, beru tvoje vysvětlení, ale nic to nemění na tom, že Adidas, Nike, Puma, Power, Reebok… se asi v mym botníku hned tak neobjeví.

                            0 0
                            • Lance  

                              jo ven v teplakach a kolem krku zlaty retez prip.nekolik prstenu – omezenci

                              0 0
                            • architekt  

                              Naprosto se s tvym nazorem ztotoznuju, jenom jednu poznamku – libi se mi takovy ty radoby oldschoolovy adidasy. Ty jsou docela dobry, ale kdyz se nekdy kouknu co ti „sportovci“ na nohy vymysli, tak me to az udivuje, ze to je prodejny… chtel bych si koupit boty na sport, ale zatim netusim jaky, protoze ty cirkusovy bych nezkousnul :-(

                              0 0
                            • rock  

                              OK, mír … každý jsme jiný – ale na bike nás to táhne oba …

                              0 0
                              • Mnemonic  

                                No to každopádně, jen nevim jakej bude mít vliv na kolo, když jsem 5 let nejezdil (škola, práce) a vypil dost piv:( Teď se snažim najet nějaký kilometry a trochu se zase rozjezdit. Snad to někde nezlomim, docela mě zatrašila ta fotka zlomenýho GT Chucker při skákání po zadnim kole. To jsou všechny součástky houby platný.

                                0 0
                    • architekt  

                      Ja zase fandim dieslum. Mam druhe a pohodlnejsi boty jsem nikdy nemel. Jako v papucich :-)

                      0 0
                    • RomanP  

                      No mám jak Vagabond, tak Nike a nebudu tady stranit ani jednomu výrobci a nebo stylu oblékání když využívám oba. Pravdou ale je, že se mi na Vagabondech asi po necelém roce u obou bot na patě odloupla podrážka. To se mi u Nike nikdy nestalo a to je nosím takřka denně. K Vagabotám podotýkám, že jsem je měl na dvou svatbách, jednom pohřbu + tak jednou za 14 dní. To ještě měla prodavačka po telefonu řeči, že jsou rok starý a že u takhle starejch bot mi ta reklamace asi neprojde, že chápe že mám 2 roky záruku, ale že mi říká, jak je to v praxi. Když jsem tam druý den boty přines, tak sama uznala, že jsou takřka nenošený a fotbal v nich asi nehraju. Reklamace proběhla dobře. Za 3 týdny byli podrážky přilepeny (což jsem mohl udělat sám, ale u bot za 4 litry ? )

                      0 0
                    • Mirek1  

                      A to jeste kam se Vagabondy hrabou na Martensky, to je teprve BOTA! :-)) Na ty zase nedam dopustit ja…

                      0 0
                  • slayer  

                    Nejpohodlnější jsou botičky Catepilar, Nike je naprosto ubohá značka i když jedny se mi taky někde doma válej. :)

                    0 0
                    • Lance  

                      U me prevlada velka spokojenost se Salomonama

                      0 0
                    • rock  

                      CAT – totéž co píšu o kousek výš – nechci kanady, chci lehké boty. A to CATy nejsou …

                      0 0
                      • rock  

                        … a navíc budu mít velký problém, když si budu chtít vybrat do 2000,– , myslím že těžiště výrobního programu Housenky je o cenovou kategorii výš …

                        0 0
          • Mamut  

            Nemaju samozrejme. Ale ukaz mi firmu, ktora vyraba topanky s makkou patou vo velkosti 48. Takze platim adidasu strasne prachy, inac by som chodil bosy.

            0 0
      • ota  

        na to,že jsi to napsal i za mně,tak to dlouhý příspěvek není.já psal nedávno něco podobného(jen jsem „použil“ Babetu namísto Felicie).Dostal jsem odpověď v tom duchu,že platíš špičkový produkt.Prostě,je to předražené ůplně neskutečně, hlavně životnost delší není.

        0 0
        • pegal  

          Tak zkus dat nejakymu profikovy kolo z Tesca a zkus hadat jak dlouho by mu vydrzelo… Zivotnost tam je. Ver mi…:)

          0 0
          • Peewit  

            Myslim, že Ota měl na mysli životnost felicie a kola.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Vzdyt je to za pet let schnili. Takovej hlinikovej ram vydrzi dele.

              0 0
              • fousek  

                No jo jeste sem nevidel ze by nekdo vyhazoval kolo kvuli tomu ze je cely zrezly a to par rezavejch kol znam a ty porad jezdej

                0 0
              • Peewit  

                Jo rám neshnije. Možná ale praskne, sem tam novej řetěz, občas se něco urve…Kupuješ si nové kolo méně často než jednou za 5 let?? Pokud ano, tak mlčím.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To ti zavidim, ze tvoje auto se nesere :) No ja si kupuju nove kolo pomerne casto, ale letos jenom jedno. Zato auta uz mame letos tri :)

                  0 0
          • ota  

            ano,ale to Tesco je extém,já myslel především životnost komponentů dříve a dnes,srovnám -li např. staré STX a dnešní Deore,např.jakože by se s rostoucí cenou měla kvalita a životnost zvyšovat :-).Pro zajímavost,kamarád „oživoval“ 2 ks HT Heavy tools,jeden hliník a druhý ocel,nevím ročníky,asi 95,tipuju,a výbava DX,nevěřil jsem ,jak hezká to je práce a jak to dobře funguje,na to,co to zažilo

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Urcite se vyrabeji i bytelnejsi veci nez driv (si vem ramy, vidlice, rafky, plaste atd.), ale ani neni potreba, aby to dlouho vydrzelo. Vzdyt za rok budes chtit stejne novy model.

              0 0
              • pelt  

                No tak to tedy nesouhlasim – od kola proste chci, aby vydrzelo. Ale mozna je to tim, ze zatim je tou nejhorsi soucastkou ta vec, co na nem sedi:)

                0 0
              • Borysch  

                A proc? To se za rok tolik zmeni jeho vlastnosti? Donedavna jsem mel kolo nekdy z roku 92 s vybavou Deore DX a moc problemu jsem s nim nemel, az posledni dobou. A ze by nove bylo nejak lepsi, funkcne mi to pripada jako to samy (jedinej rozdil je vidlice – ale kdyz jsem si precet, co se s ni ma delat po kazdy jizde, tak me jima hruza). A po par km se zacinaji projevovat zvuky, ktere se mi moc nelibi…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  :) Ano. Taky se to da takhle brat :))) Vem si uz jen skok v materialech, geometriich, tuhost klik, pocet a odstupnovani prevodu, komfort rychlost a presnost razeni, tuhost klik, brzdy, naslapy. Ta vidlice, kdyz se s ni naucis jezdit bude milovy skok pro tvoje jezdeni. Jestlis jezdil na Deore DX a ted sis koupil neco s TY-30, tak ten rozdil opravdu nemusi byt patrny. Ale jinak se divim, ze uz mas internet ;)

                  0 0
                  • pelt  

                    No, mam kamarada a ten tvrdi, ze vetsinou byva klicovou komponentou cyklista… tak ti nevim:)

                    0 0
                    • fousek  

                      Hmm, bez nej se kolo nerozjede

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Je jasny, ze vyrazne lepsi cyklista se muze poprat s mensim hendikepem. Ale kdyz toho kamarada postavis vedle me na start sjezdu a ja si vyberu nejake pekne letosni nacini a on pevne kolo s cantileverama… jeden z nas prijde o iluze.

                      0 0
                      • Lance  

                        kdyz se postavim na svahu vedle Maiera a budu mit atomicy za 28 000 000,– eur a on dreva z roku 2000 pred kristem myslim si,ze prijdu o iluze,co na tech mych lyzich bylo tak drahe

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Kdyz pojedete moderni sjezdovou trat, tak on se dolu (po trati) na lyzich bez hran nedostane. V prasanu se da jezdit i na vratech od stodoly.

                          0 0
                  • wraftler  

                    vidim ze najpodstatnejsia bola ta tuhost kluk ked si to tam dal 2 krat:)))

                    0 0
                  • Borysch  

                    Mozna jsem to napsal blbe, reagoval jsem hlavne na to „…za rok budes chtit stejne novy model…“. Pokud se nezmeni funkce, proc? Jen proto, ze je tam jine cislo, ze to ma jinou barvu nez to co zrovna je na biku? Nemyslim, ze kazdy rok se meni funkce vetsiny komponentu natolik, aby se porad musely menit. Neco jineho je samozrejme vymena poskozeneho nebo takova zmena funkce, ktera se da vyuzit. A nove kolo neni s nejakym TY-30, ale rekl bych, ze z hlediska vyrabenych rad je to srovnatelny s tim, jak tehdy bylo zarazeny Deore DX; ale podle toho, co se pise na tomhle foru a co mi rikali ve kseftech, tak ani to nejnej nevydrzi tolik, co to tehdejsi Deore DX. Samozrejme jsou na nem i veci, ktere funkcne prekonavaji stare. Ale napr. v razeni za desetileti zase tak moc vyvoj nepokrocil – presmyk v tahu neradi uplne stejne jako presmyk na puvodnim kole. Odpruzena vidlice je prima, ale pokud by se mely dodrzet pozadavky vyrobce na udrzbu, tak to bude k zblazneni…

                    0 0
      • -b-n-x-  

        trochu mimo: Na 30 letých lyžích lze jezdit? Tos určitě nemoh myslet vážně. Že ne? Počkat! Jestli jo, pak tu mám nabídku speciálně pro tebe: dám 3 páry lyží cca 10 roků starých, v délce 200cm za odvoz. Zn. myslím to fakt vážně a nedělám si srandu

        0 0
        • Peewit  

          Mluvím o lyžích, na kterých jsem jezdil na školnim výcviku a srovnávám je se současnými lyžemi mé ženy. Lyžování považuji (to sjezdové) za superdrahý sport proti kolu. Na kolo sednu a jedu rovnou z domova, když chci lyžovat, musím se dopravit na hory, platit za ubytování, platit za vlek, stravovat se draze po restauracích… Prostě poměr km/cena proti kolu o řády jinde. Nejsem nějakej biker, spíš turista, ale nedovedu si představit, na kolik by mě vyšlo najezdit na sjezdovejch lyžích 6 000 km ročně.Lyže, které v současnosti používám jsou staré pouze 25 let a mám je po tchyni(z dob jejího mládí)fakt nekecám, poctivý dřevo.Tak nové nezajeté lyže, jaké mě nabízíš opravdu nechci :-))(z principu, kvůli ženě), ale dík za nabídku.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Pokud to bereš takhle tak s tebou souhlasím. Běžné lyžování je fakt hodně drahý sport. Aspoň teda v našich podmínkách. Nelze to ale přepočítávat na ujeté km. To by šlo tak srovnávat s běžkama, což je zase jeden z hodně levných sportů. Jinak tě ale fakt obdivuju, že ještě dokážeš lyžovat na 25 let starých dřevěných lyžích. To se musí cenit. Já i když lyžuji prakticky celý život a kdysi jsem uměl v pohodě jezdit na jakýchkoliv lyžích (všechny byly ± stejné), dneska už umím jen na těch dnešních. Respektive, umím i na starých, ale je to trápení. Takže na to kašlu a staré, úzké a dlouhé už nechci ani vidět. Ještě by se dalo hodně napsat o cenách při různém pojetí lyžování jako je třeba týden heliskiingu na Aljašce (přes 100000), nebo opačné cenové spektrum, kdy spím ve spacáku a na kopec si vyjdu pěšky. To jsou ale velmi okrajové záležitosti nemající s běžným masovým lyžováním nic společného. Prostě, skoro každý sport na nějaké úrovni je dost drahý. Ale asi je to furt lepší než nečinně ležet a nic nedělat.

            0 0
            • Peewit  

              Abys mě správně pochopil, tak já neumím lyžovat ani na starých ani na nových a proto mi ty prkna stačej.Člověk, který neumí jezdit na kole taky vystačí se SISkou pokud jde o to si jenom zapadat, nebo se odstrkávat nohama. No trochu přehánim ale na to moje plužení po modrejch to bohatě stačí.Jo ale hůlky už bambusový nemám, přešel sem na nějakej dural či co.A kdybys viděl co mám na sobě při lyžování navlečený…Škoda jen, že nemohu nikde sehnat tu čepici ve tvaru obrácenýho vemene (třírohou) co se před 25 lety nosila.

              0 0
              • -b-n-x-  

                aha, tak tak to tedy je :-). Souhlasim, ale jen castecne. Zrovna minuly vikend jsem se byl projet s kamoskou po hrebenu. Ona poprve na biku na horach. Takze jsme si kola stridali. Nahoru ona na mem 120/100 fulu, ja na kamosovem 150/150 fr/dh. Dolu to bylo naopak. No a jak krasne jela sjezdy :-). Po dojeti chvalila vsechny useky, vedouci z kopce a vypada, ze ji to zacalo bavit. Vubec si nejsem jisty, zda by mela stejne hodnoceni vyjizdky, pokud by to absolvovala na svem pevnem crosu. No a u lyzi je tohleto podobne, ale ne az tak markantni. Mam zkusenost, ze i ti co neumeji lyzovat, maji lepsi zazitek z dnesnich sirsich lyzi. Zvlaste freeridovi zacatecnici. Nicmene chapu tve argumenty a uznavam, PEACE :-)

                0 0
          • Pá-dlista1  

            Zkus sjezd! Jinak je srovnani uplne jineho pojeti, navic rozdilnych disciplin, trochu liche.

            0 0
          • wraftler  

            a co taky vesminry turisti? to stoji velmi vela korun a vypustia to do vesmiru na 5 minut… ty keby chceli doplavat 6000km za rok tak by sa fakt ze nedoplatili:))

            0 0
            • cabbage  

              iss odleti zeni parkrat za den- ve vysce nekolika tisic km(vetsi polomer). takze ze tech 20Md naj km vic nez kdo najede na kole(nebo i v aute) za zivot. 6000km maj(no tolik jich zase neni:) nez se na iss vubec dostanou:)

              0 0
              • -b-n-x-  

                jaj, to mi pripomina, ze jsem chtel byt kosmonautem :-)

                0 0
              • wraftler  

                ja som ale myslel pohyb mimo lode:)

                0 0
                • cabbage  

                  pohib je relativni, kdyz vyleze na 5 minut na 1 m od poklopu, tak oproti zemskymu povrchu muze cestovat nekolik set km:)

                  0 0
                  • cabbage  

                    *pohyb.

                    0 0
                  • wraftler  

                    to si uz prehnal:) to uz sa mozem hrat ze moj dopravny prostriedok je gauc, naklady na fungovanie su obsiahnute v 1kg Chipsov pred telkou za den… a cestujem po kruhovej drahe okolo stredu zeme:)

                    0 0
                    • cabbage  

                      …cestuje po cykloide se streden v tezisti nasi slunecni soustavy, ktera se otaci okolo stredu Mlecne drahy, ktery leti nekam do ******:))

                      0 0
      • rock  

        Myslím, že srovnání s autem obecně pokulhává; auto váží řekněme 1500 kg a uveze okolo 500 kg – tj 1/3 své hmotnosti. Kolo váží 12 kilo a uveze 80 – sedminásobek své hmotnosti. Z toho mi vyplývá, že ve srovnání s autem jsou na kole v podstatě všechny díly beznadějně poddimenzované a na to, aby fungovaly, potřebují pečlivější vývoj, jemnější konstrukci, volbu dražších materiálů … :-) … jo a taky z toho plyne, že bike má (vzhledem ke své hmotnosti) cca 20× větší užitnou hodnotu než auto …

        0 0
    • gobike  

      Neboj, nejsi sám. Já to mám doma taky tak. Pořád mi nadávaj, že kdybych si koupil kolo v Tescu za 2000Kč, tak bych udělal líp. Parkrát jsem se jim to snažil vysvětlit ale nechápou to. A u prarodičů je to ještě horší! Dědek je odpůrce odpr. vidlic a komponentů, který sou dražší než 200Kč. Ale jim se to nedá vysvětlit. Jo a když mi daj nějaký prachy, tak mi říkaj a? se opovážím koupit nějakou drahou hloupost na kolo. A taky mi mě prědhazujou jejich kola z Tesca, který maj 7 let a furt jedou(ale musíš s sebou vozit hafo nářadí) Chjo!

      0 0
      • vlk  

        jo tak to jsem měl dřív u máti taky tak.Babička spíše říkala, „nejezdi tak rychle, vždy? si uženeš infarkt“ :o)).Otec zase říkával, kruci tolik to stojí a přitom ty ložiska a všechno na těch kolech jsou takový hrozný taiwanský šmejdy-to bylo v dobách kdy se náboje a osy na průmyslech nedaly sehnat a vidlice byly tlumeny elastomery.No a dnes když dostanu nějakou finanční injekci na narozeniny apod.Tam mi naší říkají, kup si za to něco pěkného na kolo.Dodávám, že od začátku střední školy si financuji kolo sám z brigád a jen sem tam mi otec na nějakou součástku přispěl abych si koupil něco co více vydrží, místo té špatné.

        0 0
      • Želwmaister  

        hele, to si neber… me deda rikal k fullu „ze to moje kolo je svareny z nejakejch zbytku trubek“:]]] a kdyz sem mu rek se stal 20000 tak mi rek ze by za to mel 5 beranu:)))) no jo, ty zemedelci…

        0 0
    • Želwmaister  

      tojo, vem si treba nektery dily na kolo vs. na auto. min materialu atd. a je to 2× drazsi… :((

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • jankohrasko  

      mam bike, podarilo sa mi ho vyskladat za cca 120000sk, ale minule v tescu som videl uplne rovnaky, len trosku ina farba a iny napis, na tom mojom specialized enduro s-works a na tamtom nieco ine, uz si nespomeniem.. avsak ta cena 4999sk!!! to som ale blbec, tak som prerobil.. nabuduce sa uz s niekym poradim… :-)

      0 0
    • Vrci  

      No já jsem si třeba nedávno koupil eurusy a rekodr kliky ve 180 mm. Stálo mě to neco přes dvacku. Já tomu řkám super kauf, ale ostatní kroutili hlavou.

      0 0
    • fousac  

      nekomu to fakt nevysvetlis.. to at si radsi doma mysli, ze to stalo 6 tisic… sem trochu polet pojmy a kdyz se zeptali, co to kolo stalo, sem se prerek nahlasil, co staly kola (predni a zadni).. ;)) i tak si stejne kazdou chvili od otce vyslechnu, ze kdyz byl on malej, jezdil na nejakym werku po dedovi, jeste ani nafukovaci kola to nemelo a bla bla bla.. a ja ze sem desnej, ze musim mit furt nejaky vymozenosti.. ale kdyz mu na to reknu, proc teda nechyta ryby na klacek a kousek provazku jako za mlada, ale ma rybarsky naradicko za desetitisice, na to uz nejak odpovedet nedokaze..

      matka, jakozto „profesionalni“ cyklistka, jezdici denne za kazdyho pocasi nekolik km do haku a z5 uz asi 30 let a na furt stejny skladacce (no uz ma treti plaste a druhej retez:), ta to aspon trochu chape.. ty zase nesmim rict, jak jezdim, to by mi to asi hooodne rychle zatrhla…

      jj, tezky udel bikeruv…

      0 0
      • fousek  

        No kdyz se kouknu na toho Marina tak s otcem musim souhlasit:-), mas samy vymozenosti:-)

        0 0
      • Darkson  

        ono vícero rodičů by asi koukalo, jak vlajem při sjezdu od Jezírka do Halounů. a vůbec spousta lidí si pod pojmem terén představuje šotolinovou cyklostezku vedoucí lesem, těm to pak nevysvětlíš:)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • honzarb  

      me se jen libi, jak se skoro kazda debata zvrhne nekam jinam!:o)

      0 0
    • o.t.  

      CHACHÁÁÁÁ, mi se dokonce párkrát stalo, že mi máti sama od sebe dala peníze, a? si koupím nějakou pořádnou bytelnou součástku na kolo abych se nezabil :)

      0 0
    • admxx  

      Kdyz ja sem svuj bajk dovezl domu a videla to babka tak zavalila brutalni hlasku: „Tolik peniz to stalo a ani blatniky to něma!“

      Pak jeste mlela neco o tom, ze susedka si kupila za 10t a ze to kolo vypada uplne stejne:-)))a pak se mi susedka (stari 20let) snazila namluvit ze kotouce nevyuziju…tak­ze tak…

      A o vesnici uz ani nemluvim…

      0 0
    • Eila  

      heh tata mi neco koupi a pak rika, tohle doma ani neukazuj a tohle reknem ze stalo treba tisicovku a stejne je randal:-) ale na kola mi mama pulku dala, kdysi sportovala a tak to aspon trochu chape:-) trochu

      0 0
    • gobike  

      Hmmm, tak tomu říkám pořádná debata! To má člověk hned jinou náladu, když zjistí, že nechápavý rodiče, prarodiče, tetky, strýce, bratry… nemá jenom on sám!Paráda!

      0 0
    • steel is real  

      a proc by to mel nekdo nechapat – to nechapu

      0 0
      • Raydowe  

        ty si sa este nestretol stym, ze sa niekdo divil ako mohol dat niekto za bike napr? 50 000 SK? preco si ho radsej nekupil v tescu, za kciu 4 000 Sk? Lidi nechapu, ze si biky, ktore nie su na vozenie okolo panelaku a na nakupy. 95% ludi, ktorych poznam, a mu poviez ze jazdis freeride, alebo downhill, tak netusi, o com to meles.

        Rovnako sa tupo divaju, ked ides s integralkou na hlave.

        0 0
        • nemo  

          A nejhorší je, když máš 40+, koupíš si bike za 40 litrů a ještě na něm pravidelně jezdíš – pro mé sousedy nepochopitené :))))… (ale moje žena i děti mi fandí, baví mě to a vo tom to je …)

          0 0
          • Raydowe  

            Pre mna by bolo nepochopitelne, keby si si kupil bike za 40 litrov, a pravidelne na nom nejazdil.:-) Vek stym nema moc co delat.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.