• Rolei

    Nachal jsem si nově zaplést zadní kolo. (ekonomická varianta na starším aliviu s dráty DT a ráfkem mach 1 – tequila) Když kolem točím je zjevně nevyvážené, pohyb je celkem dost nerovnoměrný. Je to normální, nebo to mám vrátit na předělání (asi jiný ráfek)?

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      nevyvážený a nebo nevycentrovaný? to je rozdíl :-).

      0 0
    • Zdyn  

      Ze je nevyvazeny je normalni,pac ve spoji je vic materialu a naproti je jeste otvor pro ventilek.

      0 0
      • Vrci  

        Oboou a pokud by ventilek na vyvážení nestačil tak přidat magnet od kompu.

        0 0
        • Vilém  

          Magnet je lehkej:(nedavno jsem dovazoval kolo na silnicku a vyslo to akorat kdyz jsem na ventilek nasadil provrtanou matku od brzdoveho spalku a pritah cepickou ventilku.Jinak to jde dovazit namotanim cinu na draty.

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Taky mi to prijde takovy nevyvazeny… Alivko, mach 1 a draty DT.. :)

      0 0
    • MartinXC  

      V terénu nevyvážení nepoznáš, možná tak na silnici na 18mm gumách. Neřešil bych to.

      0 0
    • mosquito  

      hod na to dusi a plast pak to budes mit tak rozhozeny ze ti to bude uplne fuk a to nemluve o terenu

      0 0
    • Rolei  

      Tak jo, díky. Zapomínám na všechny nevyváženosti…

      0 0
      • marhi  

        Možná tak špatně vycentrovaný nahoru a dolů. Jinak vyvažovat kola je nějaká hovadina. Stovkou nejezdíš a nižší rychlosti to nepoznáš. Při šedesátce se to celé rozvibruje ale pokud to hází při roztočení tak je to jen nevycentrovaný.

        0 0
        • Rolei  

          Jak jsem psal výš, vycentrovaný to je dobře, dokonce po bližším prozkoumání můžu napsat že výborně…

          0 0
          • Bulda  

            mam tu zkušenost, že spoj je těžší než ventilek, takže se to přetočí skoro vždy spojem dolu, ale pláště sou taky dost nerovnoměrně udělaný, takže se to někdy i odečte, a že to s kolem nic nedělá bych taky netvrdil, zkus si dát na stojenu nejtěžší a pořádně to roztočit, ale pořádně to upni, nebo ti bike odletí :)) po vyvážení se zadní kolo točí setrvečností mnohem dýl a skoro vůbec to nevibruje, ale uznávám, že kdž projedeš blátem as zůstane to ve vzorku, tak je vyvážení fuč a těch pár gramů v porovnání s tvejma kilama :)) nám na starý škodce kopalo řízení už při 50km/h a to dosahuju na kole docela často, záleží, jak moc si chceš hrát

            0 0
            • Daf  

              Presne tak problem bych hledal v plasti. Kdyz jsem nasadil levne rubeny na sva kola tak jsem citil jak zadni kolo kope. Bylo to citit i po rovine pri rychlosti kolem 30km/h pote co jsem tam zase vratil bezdusovku bylo po problemech. V terenu to ale opravdu nejde citit.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.