• Mirek1

    Mam dotaz na vas stare rutinery. Cystam se poprve menist spalik v brzdove botce (do ted jsem pouzival takovy ty nevymeny). Jak dostanu z te botku tu zavlacku? Prijde mi, ze ji musim asi prestipnout. Je to tak nebo je na to nejaky figl?

    Diky!

    0 0
    • Axazel  

      Normálně ji vytlač!

      0 0
    • biker007  

      vytahnout plochyma klestema..

      0 0
    • Lister  

      Já na to používám ostré šídlo. Nacpu to do očka té pružinky a pak vypáčím nahoru, ale bacha a? ti nevystřelí až do stropu. Větší problém mám občas to tam nacpat přes nové špalky, občas musím trochu nožemu upravit ten zářez na špalku aby tam ta závlačka prolezla.

      0 0
      • sis  

        ja na to mam kousek dratku, prostrcit a potahnout

        0 0
    • Axazel  

      Ty závlačky tam sou stejně zbytečný. Tedy pokud nejezdíš po zadu a nebrzdíš u toho!

      0 0
    • McBlacky  

      malinkým šroubováčkem to přizvednu a pak kombinačkama vytáhnu. novej tam jde někdy blbě, jakoby se nekryjí otvory v botce a gumičce, stačí víc zatlačit gumičku do botky (o hranu stolu např) a pak to jde

      0 0
      • Lister  

        stačí víc zatlačit gumičku do botky (o hranu stolu např) a pak to jde

        To bys je ale musel odmontovat z kola a to pak přijdeš o hlavní výhodu botek, tedy snadná výměna špalíků bez nového štelování.

        0 0
        • McBlacky  

          nevim jak komu, ale mě se to teda nikdy nepodařilo vyměnit bez nového štelování, což je max 10 minut komplet na obou brzdách. Asi hlavně proto že jsem měnil gumičky za jinou značku a navíc když je sjedeš naprach tak ti nestačí jen to dotahovat na řidítkách, tam je lepší mín vždy rezervu na obě strany pro případ osmičky nebo potřeby utažení v brutál sjezdu…

          0 0
          • romachain  

            Nejlepší je to zkombinovat s véčkama s paralelogramem. Na těch už pak opravdu nic štelovat nemusíš.

            0 0
    • Mug  

      Použiju tohle vlákno na svůj dotaz. Možná už jste to někdo řešil.

      Ráfkové brzda Campagnolo Record. Gumičky sjetý na limit. Včera jsem chtěl dát nový. Po hodinovém boji jsem udělal jen jednu. Ven to jde štoubovákem dobře, ale jak tam dostat novou gumičku. Není tam žádný šroubek ani závlačka, drží to tam jen tvarem klínu. Zkoušel jsem to lehce pomačkat kleštěma a malinko máznout, ale moc mi to nepomohlo. Nemáte někdo nějakej fígl jak dostat do botky nové gumičky? Dík.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.