• baycheck

    ..a zároveň nejšetrněji (bez šmirglu:-) ?

    0 0
    • hajtaj  

      bez toho šmirglu to bude asi oříšek, zitra se ti zkusím na něco podívat..

      0 0
    • micro  

      Jestli na vidlici , tak pouzivanim. Uz se tesim na stribrne nohy :-)

      0 0
    • martt  

      chemicky aj mechanicky je elox ovela odolnejsi ako hlinik. Takze imho je prakticky neodstranitelny.

      0 0
    • vlk  

      proč se ho chceš zbavit.

      0 0
    • djano  

      Mne ho odstranovali kupelom v nejakom roztoku hydroxidu (skaredy elox som si dal preeloxovat). Ram by som si takto nedaval robit, ale boli to kluky a predstavec. Len ma upozornili, aby som vsetko nehlinikove odstranil.

      0 0
      • vlk  

        to sem netušil, že to jde přeeloxovat-co to stojí.

        0 0
        • djano  

          Mne to robili vo fabrike, kde som davnejsie pracoval. Tam sa to robilo asi v siestich farbach, vybral som si ciernu. Za veci co mi tam robili som im priniesol flasu vina. Cennik na to nemali, robilo sa to v ramci vyroby. Dokonca mi tam pochromovali matice upinakov Campagnolo (chrom bol poodlupovany) a nieco pozinkovali (to je lepsie ako chromovanie, lebo sa to „zazerie“ do materialu podobne ako elox a neodlupuje sa to).

          0 0
    • Santus  

      Neni problem, tam kde eloxuji, tak ti elox i sundaji a treba znovu naeloxuji jinak. U nekterych presnych dilcu (na setiny) muze byt problem ze to „uzere“ materialu. Cena v deseti az stokurunach podle velikosti.

      0 0
      • baycheck  

        No jo já myslel jako jestli se to nedá třeba nějakou kyselinou udělat doma. Všude „tam kde něco dělají“ za to taky chtějí dnes neúnosný prachy. Chci dostat dolů elox ze sedlovky, bo je ošoupaná

        0 0
        • Santus  

          Snad se to sundava louhem. Ja bych cenu videl „tam kde neco delaji“ tak 50–150kc, za sundani a naeloxovani. Horsi je, ze eloxuje dost malo fa.

          0 0
          • MartinXC  

            Nemáš přehled kde dělají barevný elox ?

            0 0
            • Santus  

              Co vim, tak v Brne to dela fyzicky jen DI Industrial Purkynova 99, v byvale Tesle. Pak jsou nejaky zberny, kde zajistuji ruzny povrchovky napr. naproti Makra, ale nevim jestli delaji i elox. Elox se dela jeste v Blansku.

              0 0
              • Vilém  

                V Blansku uz se nedela.Soudruzi kteri koupili Metru nechali povrchovku zrusit,zustala jen lakovna:(Mam od tam preeloxovanyho pul kola:)

                0 0
              • MartinXC  

                Díky, na Purkyňce se stavím – rád bych doladil upínák sedlovky na červeno…

                0 0
                • MartinXC  

                  … vyzkoušel jsem – stálo to 50Kč, ale je trochu problém s barvou – červená je do cihlova. Chce to dát celou sadu, aby vše mělo jeden odstín.

                  0 0
                  • vili  

                    ahoj, muzes mne dat prosim nejaky kontakt s kym jsi tam komunikoval nebo kde se tam mam zeptat? Diky

                    0 0
                • pepek  

                  Zkus Mesit Uh. Hradiště, galvanovna, paní Straková. Jinak pokud bys chtěl tvrdý elox( jako na vidlicích vnitřní nohy,) tak PBS Bíteš. Ten je ale hnusně hnědej, jak to bývalo na všech vojenských zástrčkách, vysílačkách a podobných krámech. Je ale pěkně tvrdý, ten se neošoupe.

                  0 0
                  • pepek  

                    Dá se poslat poštou. Ale bacha, ty obyčejné barevné-měkké eloxy se někdy rády zadírají, i když na sedlofce by to neměl být problém.

                    0 0
                    • vili  

                      obcas je dobry podivat se na datum :-)…ale ten tvuj prispevek se tady urcite neztrati

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.