Cena měrky na řetěz - šílenost?!

77 nepřečtených
  • baycheck

    Tak jsem si chtěl koupit svou první měrku na řetěz, ale stojí 3 nebo 4 stovky, proč proboha tolik za takovej kousek blbýho kovu? Nedá se to změřit nějak alternativně nebo si tu měrku nějak vyrobit?

    0 0
    • vlk  

      to si za tu cenu raději kup posuvku(šupleru).Tu použiješ i na jiné věci než jen na kolo.

      0 0
    • goofy  

      To se mi nejak nezda… Ja daval za merku par kacek…

      0 0
    • Luka  

      Na nejaky vystave (myslim sportlife) jsme za merku davali par penez… myslim 25… prodaval to tam paprda a mel jich hodne :)

      0 0
      • baycheck  

        No já obešel tři obchody a nejlevnější byla asi za 280 korun, nejvíc chtěli asi 4 kila, děs, obchodníci v Praze jsou fakt ku…:-)

        0 0
        • baycheck  

          A baj d vej, jak se to měří tou šuplerou? Asi další trapnej dotaz, ale pochybuju že to může být přesný..

          0 0
          • McBlacky  

            jako že by to nebylo přesný šuplerou nebo měrkou? měrka je pro lidi co neuměj měřit šuplerou :)

            0 0
            • Vrci  

              Měrka je pro lidi, který šupleru nepotřebujou na nic jinýho, protože měrka je levnější (100 Kč ČZ).

              Třeba pro mě.

              0 0
              • McBlacky  

                no tak plastová šuplera stojí kilo taky :)

                0 0
                • Vrci  

                  Jestli myslíš tohle http://www.kinex.cz/6050.htm, tak s tim bych toho moc nezměřil, protože ty rysky jsou tak tlustý, že nejsem schopen poznat skutečnej rozměr.

                  0 0
                  • Vrci  

                    Jen tak mimochodem je to láce 31,–- bez DPH

                    0 0
                  • Robo  

                    23,2

                    0 0
                    • Vrci  

                      Určitě ne 23,1? :-)) Tahleta ještě de, ale ta co jsem měl v ruce v krámě tak tam mi seděly i čtyři rysky najednou.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        tak dyž sedí 4 najednou, tak vemeš prostředek… teda pokud to není třeba 1, 2, 5, 8… :o)))

                        0 0
                      • Robo  

                        Ne, dvojka se tváří líp… :-)) Jinak umělohmotnou šupleru neuznávám…

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je v poho… jenom nesmíš měřit na mraze nebo velkym horku… jsem to porovnával s klasickou šuplerou a je docela přesná.

                    0 0
          • Pá-dlista1  

            :)

            0 0
          • Seveřan  

            Za kilčo u nás od ČZ.

            0 0
          • Vrci  

            To je bych řek přesnější než měrka. Odpočítáš šest vnějších článků a změříš vzdálenost mezi rolnami co jsou dál od sebe. Pokud naměříš víc jak 132,6 tak vyměníš řetěz. http://www.campagnolo.com/…_L_CHAIN.pdf

            strana 18 (pdf) / 35 (english)

            0 0
            • Mamut  

              Napis, do ktorej popolnice vyhadzujes tebou jazdene retaze a kedy. Budem si tam po nich chodit. 132.6 je mozno pre Campu uz vela, ale Sram podobne retaze predava ako nove. Zalezi od vyrobcu, kolko mm je uz vytahana retaz. Sram ma mensi priemer valcekov, takze uz nove retaze su podla merky alebo suplery mierne vytahane.

              0 0
              • Vrci  

                K čemu by ti byla C10. Jinak já navim při kolika ji vyhazuju, používám měrku a vyhazuju na třetim zubu.

                0 0
              • hydrant  

                to už budeš druhej, protože první tam chodí ze SRAMu, vyperou řetězy v benzínu a pak to prodávaj za svoje :-)

                0 0
              • Vrci  

                Včera jsem ho vyhodil. Rok a půl jetá C10. Tak chvátej ve čtvrtek ty popelnice vyvážej.

                0 0
                • Mamut  

                  Do „Budejic“ to do svrtka nestiham, tak zase o rok.

                  0 0
                  • hydrant  

                    tak to bude SRAM :o)

                    0 0
                  • Vrci  

                    Tak jestli se chystáš na Krále, tak se stav, už zase budu měnit.

                    0 0
                    • vlk  

                      měnit řetěz chvíli před závodem není nejlepší nápad.Sem toto udělal u Šely a den před tím doma u nás v lesích bezproblémů a na šele hned v prvním kopci v blatě-šítenost-střílelo to až hrůza.Já už nikdy takovou šílenost neudělám.Měnit když tak až po závodě.

                      0 0
            • fousek  

              No ja to menim az pri 133 a ted mi to nejak ujelo a ted mam na retezu 133,5 sem zvedavej jestly novej bude preskakovat

              0 0
              • McBlacky  

                co myslíš? :)))

                0 0
                • fousek  

                  no roztec mezi 6 clankama v mm, teda doufam ze mezi sesti nikdy sem je nepocital

                  0 0
                • fousek  

                  jo aha ted mi to doslo to melo bejt reakce na tech 133,5 a skakajici retez co? no nevim, doufam ze ne

                  0 0
            • malko  

              No 132,6 je fakt trochu brzo. Rikalo se tak od tech 132,8 – 133 uz je zase pozde. Jinak nevim jak sram, ale ted jsem meril novou HG-53 a mela 132,2.

              0 0
              • zirecek  

                novy retez 132,2/132,3mm vytahany retez 132,8/132,9mm(uz na povazenou), ja menim pri 132,8, ale temer vsude, bo retez se vytahuje nekdy dost nerovnomerne… .

                0 0
        • BH  

          v obchode mame merky od 100 kc (napr kovys-129,–) Ty kolem 300 jsou Parktool a pod.

          0 0
    • honz@  

      No ja za ni dal loni 110 kacek.

      0 0
    • Meesha  

      To byly ale od Parktoolu nebo Rohloffu, ne? :-)

      0 0
    • dded  

      Ja za ni dal minulej rok neco kolem 120 KC v Dookie. Je to asi noname. Ale naco davat za znackovou 4 kila..

      0 0
      • Gumicuk  

        Ono vubec davat za kus kalibrovaneho- teda kalibrovaneho asi urcite ne :-)) plisku 140 Kc to je perda u nas ji meli za 40Kc jinak doporucuju precist clanek ve Velu 5 z roku 2003

        0 0
        • sachil  

          Hele a kde to je „u vás“? V mým okolí jsou samí chamtiví a nepříjemní obchodníci s kolama, to jsem u jinýho zboží ještě nezažil..

          0 0
          • Gumicuk  

            Teda covece, tedka jsem se uplne zarazil… nejak nevim jestli jsem s tema 40 kc kecal a nebo ne… Kazdopadne to bylo „U Tyrse“ ale ta cena mi nejak vrta hlavou, nerad bych tady blabolil nejake hlouposti…

            0 0
    • zirecek  

      Měrka musí být udělána naprosto přesně, je to hodně přesná práce, takže proto ta cena. A hlavně se časem ošoupe, takže je třeba ju měnit. V bikeshopech, kde to dost frčí mění tak 1×-2× do roka… . Osobně používám šupleru, je to jednodušší a má vícero využití.

      0 0
      • BH  

        tak to kecas,nevim co bys s tou merkou musel delat abys ji osoupal byt o 0,0001 mm. Suplera je zavadejici, treby zjistis , ze novy retez nema predepsane parametry a pak mas z toho trauma, Ty s tou suplerou mam nejradeji jak dokazuji, ze ten retez ma po 100 km jiz o 0,1 mm vetsi roztec nez si precetle ve VELU a dozaduje se reklamace.

        0 0
      • ota  

        proboha jak,jak se ošoupe?to ji tam rveš perlíkem?

        0 0
    • sachil  

      V Praze stojí tak do 150 korun, tuhle jsem to kupoval za 130 na Karláku. Ale jeden borec mi s despektem nabízel měrku na řezěž za litr a divil se že chci něco levnějšího, škoda že jsem se nepodíval, jak to vypadá:-)

      0 0
    • Belial  

      U nás tojí měrka 40,–. Asi sis koupil nějakou extra :-)

      0 0
    • quassar  

      Ja dal za merku tedka 140,– Ale uprimne moc nevim co s ni..... kdy je retez na vymenu? Kdyz ten zobacek propadne a retez se potka s „telem“ merky???? Sorry za tyhle lamersky dotazy, ale zacal jsem jezdit po nekolika letech a v ty dobe vymozenosti jako merka na retez snad ani nebyly :)

      0 0
      • MARIN  

        Merka ma na zobacku 4zarezy, kdyz propadne na 3 je na case uvazovat o vymene, kdyz je na 4 je mozne ze s vymenou retezu se budou menit i pastorky pripadne nejaky prevodnik

        0 0
        • Smepet  

          Merka na www.bikestore.cz u p. Turecka stoji

          Měrka řetězu ConneX Výrobce: WIPPERMANN Cena: 360,00 Kč

          Ja si ji pred tydnem objednal a kdyz ctu za kolik se da koupit v krame, tak si sypu popel na hlavu.

          0 0
        • ares  

          Správně, řetěz je potřeba měřit alespoň na třech místech, to udělá jakous takous představu jak na tom náš řetěz je. Řetezy se opravdu vytahují nerovnoměrně ( bez ohledu na to, kolik tun řetěz dle výrobce unese… )a několikrát se mi stalo, že na jednom místě byla měrka na třetím zubu a na jiném jednoduše propadla. To se kazetě a převodníkům moc líbí. U nás je cena ČZ měrky cca 120 Kč a jakési nerezové kolem 140 Kč. Jinak si myslím, že měření měrkou je rychlejší a vzhledem k výše popsanému naprosto dostačující.

          0 0
          • mike01  

            Presne tak ,ani v tom clanku od VELA se o tom nezminovali. Vzdy merim minimalne na 3 mistech . Merit suplerou? OK ,ale tady nejde ani tak o presnou miru jako o to zustat v nejake slusne toleranci (3 zub na merce je dostatecny ukazatel) a nasadit merku je mnohem jednodussi a rychlejsi nez supleru. Jinak CZ za 100.

            0 0
            • MlokCZ  

              Měrka rychlejší pohodlnější, ale nedá ti někdy informace, které se hodí. Třeba vyměníš řetěz pozdě a u šupléry výš o kolik jsi přesně přetáh a už máš dost přesnou představu jestli to přežijí pastorky nebo ne. Na měrce když je více měření na hranici mezi 3 a 4 zubem nikdy nevim na čem přesně jsem.

              0 0
              • mike01  

                Kdyz meniz na 3 zubu tak je ti jedno jaka je presna mira, pokud pretahnes ,jednoznacne pri znecisteni retezu,ktere neovlivniz na vyjizdce jako treba blato a propadnes pres 4 zub,tak uz to opravdu resit nemusis. Bud budes strilet nebo ne,rozhodne to ale nepoznas z presne miry.Budes to zase jen odhadovat. Cili meris presne retez ,ale urcite nemeris opotrebeni pastorku ,ktere do tveho odhadu zanasi chybu.

                Je to spise filozoficka otazka.

                Menit casto retez a prodlouzit zivotnost pastorku , ci se na to vykaslat menit retezy mene a pastorky nicit rychleji?

                0 0
                • MlokCZ  

                  S tim uplne nesouhlasim, protoze pri te nepresnosti merek, klidne tvoje merka na tretim zubu muze odpovidat spravne ukazujici merce na 4 zubu a uz bude pozde. Naopak pokud budes menit na 3 zubu a merka bude merit mene, tak klidne budes menit ve 1/3 zivotnosti retezu, protoze nejdriv se vytahuje rychleji a pak se vytahovani spomaluje. Opotrebeni pastorku do toho taky vnasi dalsi chybu, to mas pravdu a prave proto potrebujes merit vic presne, protoze ty 2 chyby dohromady uz ti muzou dat uplny kraviny. To pak nemusis merit vubec a menit treba po urcitem poctu km a bude

                  S tim koncem souhlasim, to uz je na kazdem, co je pro nej vyhodnejsi.

                  0 0
    • admxx  

      No ja sem za ni dal 120, ale nechtelo se mi ani trochu. Vyrobni cena toho plisku je tak 15Kc…alespon myslim ze na nem neni nic tak zazracneho. Ale stoji jako by byl z platiny:-)))

      0 0
      • ota  

        jako všechno kolem kol.. .ti „skalní"ti jistojistě "vysvětlí,jaký excelentní materiál byl použit,a jak se "CNC“ stroje u výroby nadřely a kolikrát byla měrka zakalena,aby pod tvým řetězem neuhla!proboha to nejsou jen měrky,to je vše!vezmi si jen ceny pláš?ů,brzdových destiček-jojo,já vím,že např.u aut je to velkovýroba, ale štve mě,že za cenu průměrného kola máš např.Babetu o několikanásobném počtu součástek(motor atd).Někdy obhájce několikanásobně předražených komponentů nechápu-buď si dělaj legraci,nebo jsou vážně tak naivní(„kosmic­ké"technologi­e),ovšem,v tom­to případě je to marné někomu vymlouvat .ad causa "tepák z Lídlu“.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Zapomnel jsi dodat, ze kolo v kvalite babety stoji 30× mene.

          0 0
        • orca  

          měřidla jsou obecně velmi nákladná a o kalibraci ani nemluvě …

          0 0
        • enjoy  

          CNC atd..:-) strihadlo udela cvak a merka je hotova:-)).cena 0.maximalne tak za material.cili zase 0,po zaokrouhleni.

          0 0
          • slou  

            … a „střihadlo“ najdeme na ulici…mašinu na které se to dělá tu utrhnem v zahrádce…materiál vzikne z ničeho… a obsluhovat stroj bude nikdo :)

            Tož si myslím, že tam máš po zaokrouhlení chybku :))

            0 0
            • Komi  

              :-)

              0 0
            • enjoy  

              ale kecy:-) strihadlo opravdu najdeme skoro na ulici,masinu taky,material lezi v popelnici nekde u tovarny a obsluhovat to bude nejakej soudruh.. asi takhle bych to videl.nic,co by melo stat 150kc za jeden kus.

              0 0
              • TheIF  

                On by nebyl problém nabouchat milion měrek za koncovou cenu třeba 20Kč, ale kolik se jich asi tak prodá ? Spousta lidí se bez ní obejde (stačí šuplera nebo střídaní několika řetezů po X km) takže to prodané množství budou určitě zavratné.

                0 0
                • enjoy  

                  :-),ja vim:-). ps:suplera je fajn,ale presnost na desetiny,to je spis sci-fi.jako ano,zjistim s ni,jestli uz retez nema 133mm,ale to je vsechno.

                  0 0
      • mechanik  

        Tak si to příště vyrob… ty zázraku :-P Materiál,mašinu a hlavně šikovné ruce určitě vlastníš…

        0 0
    • yakub  

      já dal za měrku na řetěz 100 Kč…

      0 0
    • HastySnail  

      já jí kupoval cca za kilo… tenkrát jeste ve Sport-S-Cyklo v Kotvě (dnes už je jen na Strakonický)

      0 0
    • james11  

      Dal jsem za ni kolem 120Kč, pohoda. Co to máš za měrku, ze zlata? :-)

      0 0
    • james11  

      Kup si třeba tuto: www.bike-eshop.cz/…merka-retezu

      :-)

      0 0
    • gobike  

      Sem koupil nerezovou merku za 120kc, nevim, kde jsi to kupoval:)

      0 0
      • delfyn  

        přikláním se k šupleře, měrka od každýho výrobce je jiná.Ušuplery jsou rozdíly kus od kusu rozhodně menší:)jinak nevím co v tom kdo vidí za složitost:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.