• baltazarek

    Vážení, chci si koupit nové kolo. Jak to tu ale pročítám, tak dost řádí zloději. Jak se nejlépe bránit ? Dík

    0 0
    • juli  

      Já jsem si předčasem opatřil pouta, ovšem né ty se sexshopu ani policajtský, ale bachařský. Ty maj místo řetízku masívní pant. Na ty by musel někdo z rozbruškou. Svoji jedničku ovšem nikde neopírám tak abych se od ní vzdálil na metry, takže dneska zamknu leda zimáka když ho beru na obhlídku města.

      0 0
    • black.horse  

      Dej na něj samolepku: Pozor zlý pes…:-)

      0 0
    • jakub  

      jako touto problematikou se celkem chte nechte zabyvam – ne ze kradu ale naopak… (vic se o tom bavit nebudu) a mohu ti pouze rici asi tolik, ke kradezim kol, dochazi nejcasteji na nehlidanych mistech kde je velice mala pravdepodobnost pristizeni, jedna se predevsim o sklepni koje, kolarny a klepy jako takove, dale pak mista kde je mensi pohyb lidi a kola tam jsou davana zpravidla casto a jsou zamcena porad stejnym zamkem(chodby domu) pak samozrejme dostupne balkony, a dalsi a dalsi rozmanita mista, k tvemu dotazu bych dodal asi tolik a verim ze me dalsi doplni… kolo pokud bydlim v panelaku nebo necem podobnem si nechamvam doma v byte, zasadne jej venku nenechavam bez dozoru a to ani kdyz jej uzamknu, musim li tak ucinit, poridim si velice kvalitni zamek, u nas jsou jiz zamky ktere maji sve telo tvorene napr, kulickama z lozisek a jsou potazena ocelovym krutidlem a tvrdym plastem… dyz se podivas zpet, uz se to tu resilo… nenapada me prave uplne co jineho, ja proste bika bez dozoru proste nencham ani nahodou… jako proste neeee, mam jej ulozeneho doma v mistnosti do ktere neni z venku videt a je uzamcena vice neni co dodat…

      0 0
    • pali  

      len to kolo ti neukradnu ktore si nekupis

      0 0
    • Raydowe  

      ja bike zamykam vzdy, aj ked som do neho dva metre a pijem trebars kofcu s kamaradama alebo len tak, uz sa stalo x krat ze niekto pri stanku zlezol s kola a nieco kupoval, niekto ho zhodil na zem nasadol na bike a uz to frcal… Vtedy je dobre nechat tazke prevody, dokym tipek pride na to kam sa radi tak si na nohach, a kym sa rozbehne uz ho mas, na zem a rozkopat koule na padrt.

      0 0
      • Seveřan  

        Nebo ještě lepší je shazet převody dolů, takže když nasedne, tak zasukuje řetěz.

        0 0
    • Vymi  

      zamek jsem JA!!!! :-) KDO je VIC??? Myslim ze kazdej ma svoje kolecko hodne moc rad a takovej drahokam nenechat bez dozoru…!!!!!

      0 0
      • Misfit  

        Ja si chranim bike tak ze nemam zamok… to ma jednoducho nuti si brat bike vsade so sebou e nenechavat ho mimo dosah neodkladam ho ani na meter od seba:)

        0 0
      • fousek  

        Problem je v tom ze ja kolo pouzivam i jako dopravni prostredek, takze tu chci neco koupit, tu zas neco jinyho a ted naposledy sem ho nechal pred kavarno uzamceny k zabradli a nevidel sem na nej asi 1,5 hod. byl sem takovej nervozni, ale nikdo si ho nepucil, nebo pucil, ale vratil. Teda je pravda ze ho moc nemeju takze vypada vede nalesteny supermarketovky jako popelnice

        0 0
    • mosquito  
      1. kolo mit v byte
      2. zamek staci 2mm lanko + malinky zamecek a pouzivat jen kdyz ho opres nekde, kde na nej sice vidis, ale mas to treba par metru a nejakej parchant by ti na nej mohl jen tak skocit
      3. kdyz stoji prehod saltry at se s tim neda hned odjet
      4. to hlavni nespoustet to kolo z dozoru :)
      0 0
      • fousek  

        tak me napada docela dobry zabezpeceni by mohlo bejt skopnout retez z tacu, ovsem nesmi tam bejt rolny

        0 0
        • wroum  

          nebo nenapadny pridelani kola ocelovym lankem, tak 4–5 metru dlouhym. frajer by prisel o koule par milisekund potom, co by se to lanko napnulo :-)

          0 0
          • Pekáček  

            Super, chce to rozhodit pár „odložených“ kol a čekat na budoucí uenuchy :o)))

            0 0
          • fousek  

            no to je dost dobrej napad, akorat jaky lanko, aby nebylo moc videt ale aby udrzelo kapku rozjety kolo

            0 0
            • wroum  

              neco jako radici lanko. to je dost nenepadny a s rezervou to vydrzi.

              0 0
              • fousek  

                hmm, to by slo, mohlo by to bejt treba na sedlovy trubce s navijackem, jenom to nekam pricvaknout a zlodej si rozbije drzku

                0 0
                • pelt  

                  co uvolnit sedlo… nebo ho rovnou odsroubovat:)

                  0 0
                  • fousek  

                    bez sedla se da jezdit a navic je videt ze na tom kole chybi

                    0 0
                    • pelt  

                      No to se sice da, ale ja byt zlodejem, tak bych asi preferoval kolo se sedlem… prece jen je to na kradeni asi pohodlnejsi:)

                      0 0
                      • fousek  

                        no to jo, nebo si vyndat zadni kolo, to uz vypada ze uz tu byla konkurence a po prednim sem nikoho moc daleko odject nevidel:-)

                        0 0
                        • pelt  

                          No… vozit nytovacku na retez a vzdycky to s nim prinytovat k nejakemu kandelabru? Kdyz ho nekdo presmikne, tak skonci s kolobezkou:).

                          0 0
        • Sonic  

          Nebo ten řetěz rovnou sundat :-)

          0 0
    • Tominec  

      Jeden inzerat: v noci dne 07.04.2005 mi bylo v Praze- Repich odcizeno z balkonu v 6. patre kolo GT AVALANCHE 1.0 DISC model 2005.puvodni naslapne pedaly byli vymeneny za obycejne pedaly zn.Author take puvodni sedlo bylo vymeneno za sedlo z kola avalanche 0.5.kolo bylo uplne nove 2 dny stare melo najeto asi 10km takze v dobe odcizeni bylo bez jedineho skrabance.vyrobni cislo ramu IDC 04 L 18559.velikost kola L.pokud se setkate s timto kolem volejte prosim mobil 776113200 nebo rovnou policii.

      Jestli to tu už bylo tak sory.

      0 0
      • tnovacik  

        Zo 6 poschodia? A to sa ako da? Jedine sused to mohol byt, ak mate spojene balkony, nie?

        0 0
        • Koala  

          No to se dá úplně jednoduše. Mě takhle ukradli Authora z balkonu ve druhém patře. Nějak se dostali do baráku, vylezli na střechu a odtud slanili. U policajtů jsem se pak dozvěděl, že to je docela běžná záležitost. Jen tak na doplnění – pojiš?ovna z pojistky domácnosti, kde je kolo zahrnuto, nechce zaplatit ani korunu, i když zloděj musel překonat dva zámky a slanit z 25m.

          0 0
          • Belial  

            To by mně teda zajímalo jak to na té pojiš?ovně zdůvodnili. Pokud mám kolo doma za dveřma se 4 stupněm bezpečnosti, tak cokoli co je za nima by měli zaplatit. Pokud to není např. nějaký drahý umělecký výtvor :-). To mně řekla ta ženská s pojiš?ovny, co to se mnou sepisovala.

            0 0
            • kungpao  

              No ak to bude dáky karbonový full za 200 tis. tak by som povedal že máš problém… :-)

              0 0
              • Kotěnočkin  

                Pokud bude dobře pojištěný a budou splněny podmínky zabezpečení dle pojistné smlouvy tak může být i bez problému…

                0 0
            • Kotěnočkin  

              Za dveřmi ano, ale volně na balkóně je rozdíl…Pokud by tam přišli přes ty 4 zámky, potom by měla pravdu, jinak teoreticky ne. A to ještě předpokládám, že to kolo v rámci souboru věcí je opravdu pojištěno. Často bývá na toto limit např. v procentech z celkové částky nebo přímo sublimit.

              0 0
          • Kotěnočkin  

            Jakou máš pojiš?ovnu. Toto je dost specifická věc, záleží hodně na pojistce a potom i na protokolu policie… Pokud bylo kolo jen tak opřené na balkóně a zmizelo bez nějakých jasných stop po krádeži, pak je většinou smůla a pojiš?ovna opravdu nic neuhradí.

            0 0
            • Koala  

              Je to Generali a v pojistce resp. v pojistných podmínkách se nic o výluce balkonu nepíše. V protokolu od policie docela jednoznačně stojí, že zloděj musel překonat dva zámky – jeden při vstupu na střechu a druhý, kterým bylo kolo zamčeno k zábradlí. Ještě si s nimi o tom budu muset popovídat.

              0 0
    • kusabi  

      mno ja mam na kole SPD-SL naslapy…na nich mi nikdo neodjede a k tomu ho pripoutavam poutama…doma ho mam u postele…ale fakt se od nej radsi nehnu dal jak 15m :)

      0 0
    • Shamick  

      Ve čvrtek se mi stala zajímavá příhoda.Jel sem na poštu na biku a při odchodu sem zistil,že se mi zasek zámek.Točim klíčem a nic…Tak sem poprosil buchtu v květinářství hned naproti,aby mi na to koukla a vyrazil sem pro nářadí.Vzal sem si i papíry od kola,čekal sem problémy.Takže štípu zámek trošku lepšíma štípačkama,trvalo mi to asi deset minut,vedle mě leží eště pilka na železo a za tu dobu kolem mě prošlo tak 30lidí.Každej jen votočil hlavu na druhou stranu a šel dál.A to si myslim,že norco atomik nevypadá,že je z hypernovy za pár stovek.Výsledek,žád­ný benga,nigdo neřek ani slovo a já v klidu odjel.Nesnažim se si představit,kdybych tudle prácičku na vlastnim kole nedělal já…Ohleduplnost lidí je holt nulová…

      0 0
      • BiSon  

        Jsem to jednou zkousel, chlapek se podobne (akorat bez pilky a stipacek :-) dobyval do auta. Policajti prijeli az po peti minutach. Byt ten chlap trosku rychlejsi, tak to jednoduse nestihnou.

        0 0
      • Vrci  

        Ještě na střední, když jsem jezdil na brigády na kole, se mi stala jedna blbá příhoda. Zapoměl jsem si klíče od kola doma, ale ne zámek. Ten jsem v práci zacvaknul. Když jsem to na konci odpolední směny zjistil, tak jsem vzal favorita na rameno a přešel s nim půlku Budějc (Novohradská Tesla – Gomel). Cesta vede kolem jedný služebny a dokonce mě minula i hlídka. Jediná reakce na celej cestě byla od jednoho ožraly, kterej vyšel od Koníčka a řval: „Takhle se kradou kola!“. Proto mě ani nepřekvapilo, že když mi kolo ukradly opravdu, tak ho policajti nenašli.

        0 0
      • mosquito  

        no ja si 2× hazel kolo pres plot, nikdo nic, a jednou si kradl kolo zamceny k dopravni znacce 150m od polic stanice, kdyz jsem ztratil klice tak ze jsem si prijel autem, pritlacil k ty znacce poplenici, odmotoval „zakaz stani“ – tam stal i sautem :)) a pretahl kolo pres tycku namontoval zpatky hodil na strechu a jel .. púroslo 50 lidi, nidko po tech par metrech na ty policajty nezazvnonil, jen jeden pan se optal zda je to kolo moje a tod vse

        0 0
      • pavitas  

        ja ziram, norco atomic, to je neco jako tohle? http://www.norcobikes.cz/…005/bike.php?… a na tom jezdis na postu? to me by to strach o kolo nedovolil… no mozna jiny kraj, jiny mrav :-)

        0 0
      • Radek Broz  

        Asi tovetsina videla, ale pro pripomenuti kradez biku z balkonu: http://cykl.cz/index.php?…

        0 0
    • Shamick  

      Dlouhou dobu taky vymejšlim mechanismus na zablokování hydr.kotoučovek…Jen rozbočit hadice,servo s pístkem na dálkový ovládání na rám a pak v klidu pozorovat čórkaře,jak si to s radostí žene,zmáčknout čcuflajz a vklidu ho jít dokopat… :)

      0 0
      • Raydowe  

        niekto myslim vypol tak V-ecka, a tipek mu cmajzol kolo a rozsekal sa na najblizej zakrute..:)))

        K tym ludom, su to naozaj volovia, necakat od nic, len to blbo cumi a nic neudela, vsak to neni jeho…

        0 0
        • Shamick  

          Přesně,to mě docela sere,ja bych ty benga minimálně zavolal…Možná,dyž by to nebyla nějáká bedna,že by bylo napohled jasný,že dostanu na budku,tak bych ho tam skusil i zdržet.Ale to narovinu nevim…Lidi sou fak trotlové…

          0 0
          • wroum  

            a videls to video, kde frajer na trech mistech a trema zpusobama ukradne vlastni kolo? narez. nejdriv klestema (nikdo se ani neohlidne), na jinym miste kladivem a majzlikem (dokonce se najde ochotnej pesak, kterej mu este podrzi ten retez, aby mu to slo lip ukrast) a napotreti vezme rozbrusovacku a reze zamek (kolem jedou policajti a serou na to)… super. je to sice z USA, ale u nas to neni lepsi (maximalne se na tebe vysere i ten pesak a budes si muset pomoct sam :-))))

            0 0
          • Otaku  

            kdysy jsem to sem daval, takze pro osvezeni pameti: http://homepage.mac.com/…20041004.mov Evidentne to tam neni lepsi

            0 0
            • Shamick  

              Taaaak to je hooodně drsný…Fakt,zamknout si to k ruce a čekat,že o ní přídu…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.