• Extremist

    Zdá se že Shimano konečně pochopilo, že s dualy neprorazí stejně tak, jako s inverzním chodem přehazovačky. Dalo se cekat, ze to tak dopadne… :-)))

    0 0
    • Gatier  

      Nevieme o com hovoris. Ale dufali sme v to.

      0 0
    • blue  

      me se ted inverzni prehazovaca dostala pod ruku a nahoudou mi to neprijde tak blby, zvyknul sem si hodne rychle a umim si ji predstavit i na svym kole

      0 0
    • Orbis  

      Shimano to pochopilo uz letos (zacalo vyrabet RF na urovni XTR/XT):-)

      Ale nevim proc by neprorazilo, jezdils je nekdy? :-)

      Fakt nevim co proti nim mate, jezdit je nemusite, ale kritizovat taky ne… A inverzni prehazovacka je taky OK

      Mam jak RF + klasicka prehazovacka tak DC + XT 04 a jsem maximalne spokojenej:-)

      0 0
      • Twisp  

        souhlasim s tebou. Ja sem si treba zkousel DC jen na vystavach, nigdo ze znamejch je nevozi. Ja bych si na ne zvykl – treba se mi libi ze se da radit z rohu, ale o vyhodach/ne­vyhodach se tu uz mluvilo milionkrat. Kamos vozi XTR prehazku (s inv.pruz) a k tomu stary deore RF a taky si zvykl. U me by to s GF bylo zvykani asi horsi. :)

        0 0
        • Orbis  

          No jasne, proste kazdymu vyhovuje neco jinyho, me vyhovuji proste DC:-)

          a nechci porovnavat vyhody a nevyhody… ty uz sou fakt hodne probrany

          ale rejpaly nemam moc v lasnce, kdyz to nekomu vyhovuje, tak proc ne:-)))

          0 0
          • Extremist  

            Znam par lidi, co dualy vychvaluji, ale pouzivaji pomocnou radici packu. Tak nevim, k cemu je takovy Dual potom dobry, kdyz radi z poloviny stejne jako na RF. Na silnicce nedam na dualy dopustit, na horaku mi pripadaji nedotahnute do konce. Kdyby byly udelany trochu jinak, tak mozna, ale soucasna konstrukce mi prijde o nicem. Kdybych ale dal za XT 4 litry, tak bych je asi taky chvalil. No nevim… A o inverznim chodu prehazky si myslim svoje. Kdyby to bylo tak dokonale, tak by to vyrabelo vice firem. :-)))

            0 0
            • blue  

              kterych vic firem mas na mysli?

              0 0
              • Extremist  

                No myslím tím i ostatní firmy zabývající se výrobou těchto komponentů.

                0 0
                • RomanP  

                  …a že jich je :-)

                  Pokaždý, když se někdo špatně vyspí, tak si vybije zlost a založí tady takovej flame, proč to lidi dělaj a co si tím dokazujou? Těžko říct. Vždycky budou dvě skupiny lidí, zčehož jedna bude pro a druhá proti, myslíš, že tu druhou skupinu, do které patřím i já (inverz a DC) přesvědčíš, že udělali špatně, že si to pořídili? Nepřesvědčíš…já bych bral svůj návrat k RF jako krok zpět, ty do nich nepůjdeš, ale byla by asi blbost tě do nich nutit, tak zůstaňme všichni u toho svého ne? Možná si shimano myslelo, že se na DC přejde kompletně a to i v nízkých sadách, potom se asi opravdu spletlo, ale o tom, že dualy nezmizí se asi taky přít nebudeme…:-)

                  0 0
                  • Extremist  

                    Ja jsem se prave vyspal dobre a chtel jsem jen slyset vas nazor. A taky si tim nechci nic dokazovat. 8-)

                    0 0
                    • RomanP  

                      Tak potom to nechápu vůbec. Nic proti tobě, ale ten názor se tu fakt oblafal s tím výsledkem co jsem psal už asi 100×

                      0 0
                      • Extremist  

                        No jo, me slo ale o nazor na S 2006 a ne o diskuzi na tema Dualy vs. klasika.

                        0 0
                        • Orbis  

                          Nechci tu rozebirat diskuzi DC x all ale za :

                          1. ja nekoupil dualy za 4 litry, nevim kdes to vzal
                          2. to ze inverzni prehazku nedela vic firem je celkem logicky, protoze se musi necim odlisit, jinak by to vsechno at uz Sram nebo SH bylo naprosto stejny a vo tom to neni…

                          jinak jak sem rek kazdymu vyhovuje neco jinyho, ale to ze mi to nevyhovuje neni duvot k tomua bych to kritizoval, me treba taky nevyhovuji gripshifty (jakykoli at uz SH nebo X.0)

                          a nazor shimano 2006? ja bych rek, ze se muzeme tesit na Dualy Deore, a tim si mylsim, ze shimano skonci, protoze jsou oproti RF pomerne drazsi, takze od alivia dolu bude porad RF:-)

                          0 0
                          • hanz  

                            inverzní přehazku nedělá víc firem protože je to nesmysl, ale DC by byl bez inverzní přehazky ještě větší bazmek než je. Mezi námi sachs dělal inverzní smyk už před x lety a tomu jsem věřil že to má budoucnost(je to dle mého 100 logičtější než inverzní přehazka), hold jak vidno nemělo. Takže kdo nechce vyrábět dualy nemusí vyrábět inverzní přehazku.

                            0 0
                            • blue  

                              muzes mi rozumne vysvetlit, proc je inverzni prehazka nesmysl?

                              0 0
                              • hanz  
                                • blbě se parkuje..(prostě jednu pružinu budeš vždy natahovat-dopad je diskutabilní)
                                • např na dh pro mě nepoužitelná
                                • nevidím žádnou vychytávku v tom jestli přehazka hodí normal či obráceně narozdíl od inverzního smyku kde jsi si mohl řetěz přetlačit aj v plným tahu palcem

                                jak jsem už psal-inverzní přehazku začali dělat jen kuli dc, protože dc s normal přehazkou jsou dost naprd (můj osobní názor nepodložen žádnou špionáží )

                                0 0
                                • Daf  

                                  Nebyl bych si uplne jistej ze se inverzni prehazky delaly jen kvuli dualum. Inverzni XTRko bylo uz v roce 2000.

                                  0 0
                                • Lister  

                                  Neřekl bych že inverzní přehazka je úplně na nic, ale s těma pružinama máš pravdu.

                                  0 0
                                • blue  

                                  hmm, takze nic opravdu rozumnyho :-)

                                  no vidis, me zase prave rychlost odrazovani na lehci prevod ve vyjezdu nadchla oproti klasice

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    rychlost odrazovani ve vyjezdu?tak to si asi nemel poradne serizeny RF:-)

                                    0 0
                                    • vlk  

                                      on asi nemyslel s dualama, ale díky inverzní přehazce.Možná ta rychlost je o chlopek lepší, ale hlavně ta přesnost.

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        ne ja vim,napsal jsem to blbe.chtel jsem tim rict ze pro me(asi nejenom pro me:-)) neni problem zmacknout palcem packu a narvat tam co chci,klidne v zaberu a padne to tam,nevidim v tom problem.

                                        0 0
                          • Lister  

                            Nebudu kritizoavat z dualy mám zkušenost maximálně tak ze šopu, ale vím, že bych je vozit nemohl. A to z jednoduchého důvodu, protože se při jízdě dost podstatně opírám o brzdové páčky a pomocí nich pilotuju kolo, tak by mi to asi vadilo. Momentálně jezdím RF a rukoje? 7.0 a tam mi přijde jako nejlepší řešení – bohužel ale na bráchovém kole :-).

                            0 0
                  • Rampage  

                    Asi tak… To sou ty typy lidí od kterejch padaj takový hlášky jako Cannondale jsou kola úplně na hov** adt. Vsadim se že to ani nezkusil. Mám dc xtr a jsem naprosto spokojen.

                    0 0
                    • alenzo  

                      Nebudu polemizovat o tom ce je lepší zda DC nebo RF, ale berte to taky z pohledu, že shimana. Tím, že sram kupuje jednu lepší firmu za druhou, aby posílíl proti monopolu shimana to reaguje tak, že se snaží omezit variabilitu komponentů. Tím, že prosadí dualy a k tomu svoje koutouče s nestandartním uchycením . atd likviduje zároveň jak sram tak i další konkurenty. Tož toď můj názor.

                      0 0
                      • blue  

                        pletes se, shimano svejma dualama prave naopak sramu hodne pomohlo…

                        0 0
                      • Orbis  

                        Mimochodem k SH kotoucum(XTR, XT, LX) nemusis mit zakonite DC, musez mit i klasicky paky pro hydry Deore a bude to fungovat naprosto stejne… a jen tak pro zajimavost funguje to i hayes pakama… ale japonec musi prece tvrdit, ze to nejde, prece neuzna, ze to funguje s konkurencni pakou, nebo obracene s DC se trmenem.

                        a center lock, me se to zda jako lepsi vec nez klasika (sila se rozlozi na vetsi plochu..) no a navic kotouce muzes dat jakykoli te je prece fuk:-)

                        0 0
                    • Extremist  

                      No prave ze jsem to zkusil, najezdil jsem s tim asi litr. DC i saltr XT. Takze asi tak…

                      0 0
                      • Rampage  

                        Každýmu prostě sedí něco jinýho a každej a? si vozí co chce konec. Ale to už tu bylo asi stokrát…

                        0 0
    • vlk  

      no jen jestli to není výmysl.Ta xt přehazka mi připadá spíše jak z roku 2003.A možná se budou dělat obě verze zaráz.Ty hydra brzdící páky, vypadají designově stále stejně.Saint řazení páčkami se dalo očekávat- k tomu k čemu je ta sada určená jsou dualy blbost, ale myslím, že z xc sad se jen tak DC neztratí.Já bych osobně dualy nemoh ,ale inverzní přehazka je supr-jezdím ji už nějakou dobu a nemohu si stěžovat, už bych se ke klasice nevrátil-jezdím xc a tak blbnu po lesích.

      0 0
      • Indian  

        Osobně mě dual na mtb také nevyhovuje, staré rapidy mě sedly lépe. Ovšem to je věc každého z nás co jeho ruce a mozku sedne,každopádně ty dualy dost dobře fungují. Obrovská škoda je, že šimano nedělá vedle těch duálu ještě i ten rapidf.jak u XTR,tak i u XT a LX, potom by si každej z nás mohl vybrat a jezdit ten ovladač,který by mu lépe sedl a kdyby se k tomu dal na výběr ještě otočnej grip,potom klobouk dolů a šimano by neztratilo tolik zákazníků jak doposud.

        0 0
        • vlk  

          no bez problémů se dají ještě řazení xt a lx sehnat navíc ještě začali vyrábět jakési mimo tyto řady.Otočný grip, asi mě zase ukamenujete, podle mě nemají na kole-MTB co dělat.Brácha ho měl otec ještě má a je to velice nepříjemné s tím jezdit.Často na drncákách zařadí člověk něco jiného než původně chtěl.Ale když se to někomu líbí, a? to vozí.DC jsem zkoušel akorát xtr a to chodilo supr.Akorát já potřebuji při jízdě oporu v pevné brzdící páce.Ale máš pravdu kdyby vyráběli vše a mohl si každý vybrat co chce, měli by proti konkurenci nějakou šanci.Už z principu se mi hnusí, když mě někdo do něčeho tlačí.Až se nebude dát sehnat žádné páčkové řazení, přejdu k sramu a bude to.

          0 0
    • Daf  

      To ze shimano bude delat i packy jako alternativu k dualum vidim jako plus. Co nechapu je ta nova prehazovacka v designu z roku 2003.

      0 0
    • Orbis  

      tady sou fotky shimano LX a XT přehazky – klasiský typ pro rok 2006:-)

      http://www.bikemagic.com/…952636148364

      0 0
    • Pekáček  

      Mě by zajímalo, jestli někdo vozí(te) gripy Sram Attack Shimano kompatibilní a šaltr s inverzní pružinou. Jinak mi psal Tink že přešel na Shimano, že co odrovnal X7 šaltr, koupil si novej a byla to prej hrůza. Celej do vrtule křivej a zpracování horší než loňský X7. Že by tak klesla kvalita u Sramu? X9 letošní je jiná než loňská, spodní díl paraleogramu je hliníkový místo oceli. A jestli tím odsunuli X7 víc dolů v nabídce, nevím. Mátě někdo podobné zkušenosti? To abych začal shánět nesmrtelnou Sram 5.0 2003 přehazku ;-) Ještě poznámka na závěr, nemyslíte že by mohl Sram trochu zlevnit? Mám pocit že už nestíhá konkurovat Shimanu, zvláš? když porovnávám ceny u Žitnýho a Shimana na e-shopech.

      0 0
      • TinkTink  

        Porovnani X.7 2004 vs X.7 2005 – ta 05 vypadala zpracovanim fakt hur…

        Jinak – mam LX 05 a to zpracovani se mi jevi jako trosku dal…kdyby tak jeste nemlatila do ramu, tak je to spicka :-D…ale radej sem tam mlaceni do ramu nez Sram (nehlede na to, ze Sram je fakt predrazeny jak prase…)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.