• SNAIL

    Mám dotaz, dá se srovnat mírně ohnutá patka přehazovačky, nebo raději sehnat novou? Díky za radu

    0 0
    • Extremist  

      Normalne. Francouzakem za 5 mint neni co resit!

      0 0
    • Lister  

      Proč by se nedala. Výměnnou do svěráku a pevnou přímo na kole kleštěmi. Pokud ti to nepůjde tak pamatuj: Co nejde silou jde ještě větší silou :-))

      0 0
      • SNAIL  

        Díky za radu, jdu na to :-)

        0 0
      • hydrant  

        doporučil bych před kleštěmi nářadí v servisu, výsledek bude lepší, bude to zase dobře řadit, kolo držet v patkách ani se nehne atd. atd.

        0 0
        • Extremist  

          Ono to zase tak haklive na presne srovnani neni. Da se to trefit od oka. Vetsinou to dokonce radi lepe, kdyz se to srovna rucne, nez pri pouziti rovnace patky(nebo jak se to jmenuje).

          0 0
        • SNAIL  

          Srovnal jsem patku ve svěráku – naprázdno řadí dobře, výsledek poznám zítra při vyjížďce

          0 0
          • pali  

            Zrovnat patku tak aby si dosiahol spravnu polohu prehadzovacky nie je vzdy tak jednoduche a nemusi sa ti to poadrit.Ak je dostupna radsej by som volil novu. /vlastna skusenost /

            0 0
    • Lister  

      mám takový blbý dotaz – jak moc křivá je „křivá patka“ Nedaří se mi totiž řádně seřídit novou přehazku na novým rámu – dole skáče blbě nahoru, nahoře má zase tendenci házet řetěz do špic, tak jsem obvinoval patku. Sundal jsem ji položil na skleněnou tabuli a jak v horizontálním tak vertikálním směru trošku uhýbá – houpe se – odhadem tak 0,5–1mm víc určitě ne. Pokud to vyjádřím ve vstahu ke kolu tak je ohnutá tak že spodek směřuje trošku dovnitř a předek trochu ven. Může takto drobná nerovnost způsobit nepřesnost řazení???

      0 0
      • enjoy  

        zcela jiste:-)

        0 0
        • Lister  

          si mě potěšil, jsem si pod pojmem křivá patka představoval něco ve stylu 30 stupnů a víc :o) A co mě na tom štvě tak to je to, že je to na novým nebouraným rámo, blééé :o(

          0 0
          • enjoy  

            to nemusi byt bourany.. uplne staci ho polozit na zem:-).teda aspon u RB:-)

            0 0
            • Lister  

              musí na nečem vydělávat ne ?? Přece u nich neskončíš když si koupíš rám, to teprve začíná :o))))

              0 0
              • bruco  

                Přece u nich neskončíš když si koupíš rám, to teprve začíná.

                Tesat do kamena. :-D

                0 0
            • dada  

              mam ten samej problem u přítulky rava. mam dojem že kdykoli to hodim naležeto do auta tak to de k drátům…

              0 0
            • dada  

              mam ten samej problem u přítulky rava. mam dojem že kdykoli to hodim naležeto do auta tak to de k drátům…

              0 0
      • kubad  

        kladivo a srovnat.

        0 0
      • martt  

        imho nema zmysel samostatne posudzovat vymontovanu patku. Ta patka musi byt pre posudenie namontovana na rame a este musi byt namontovane aj zadne koleso.

        Kukni si tu v historii velmi jednoduchu metodu, ktoru ja pouzivam na posudenie patky a na jej rovnanie.

        0 0
        • Lister  

          tak pokud to nebude v thredu jménem : Martova metoda rovnání patky – tak to asi těžko najdu :o))))

          0 0
          • Vojtas  

            musis napsat dve T (martt) jinak ti to nenajde ;)

            0 0
            • Lister  

              no ono to nenajde i tak – pokud zadám do vahladávání martt + patka tak to dokonce nenajde ano tenhle thread :o(

              0 0
              • Vojtas  

                no taky sem si vsiml ze kdyz hledas co kdo napsal a pridas k tomu neco tak to nefunguje

                0 0
                • martt  

                  takze v rychlosti moja metoda, kedze sa najst neda.

                  Zavit na prehadzovac je rovnaky ako na oske zadneho kolesa. Vezmes nahradne zadne koleso, natocis ho do patky namiesto prehadzovaca a mas rovnako luxusny a presny vercajg ako je ten od parktoolu na meranie rovnobeznosti patky. Pokial to koleso nie je nejaka cestna citlivka, tak pomocou neho mozes aj velmi presne tu patku narovnat.

                  0 0
                  • Lister  

                    dotaz – původní kolo necháváš v rámu a podle něj to pak rovnáš????

                    0 0
                    • martt  

                      ano povodne koleso musi byt v rame normalne utiahnute. Vsetko musi byt pomerne na fest. Tymto sposobom vyrovnas patku s presnostou na par milimetrov na pake rozmeru rafu. Ja na to pouzivam stare koleso z cestaku. Vzdialenost medzi rafmi meriam obycajnym colstokom.

                      0 0
                      • Lister  

                        Tak jelikož se mi dole válí dvě starý kola, tak jsem si řekl, že to vyzkouším. Namontoval jsem to tam a nestačil se divit, dole byly totiž ty kola k sobě blíž o celou šíři ráfku, tak jsem to nějak srovnal – konečný výsledek s odchylkou ± 3mm a zkusil našroubovst přehazku. No rád bych napsal, že je to lepší, ale nemůžu, protože je to mnohem lepší :o). Zatím jsem na tom nejel, ale zkouška na místě dopadla skvěle, skáče to dobře a nidke to nedře. Takže díky ti, za tenhle tip, budu si to určitě pamatovat :o)))) PS: je lepší použít zadní kolo, tam totiž můžete cloumat ořechem a máte tak větší páku – rovnat to za ráfek jsem nezkoušel, mám na těch kolech měkký výplet. PPS: a je to rychlý, ve tři jsem odcházel z práce, obešel jsem dva servisy, jestli by mi to nemohli narovnat, pak jsem to ravnal samodomo a teď už píšu tohle :o)

                        0 0
                  • kajulka2  

                    Protože sem nemohl doladit řazení, měl jsem podobný problémy jako tady popisuje Lister, tak sem zkusil Tvoji metodu na rovnání patky. Ohnutá byla docela dost, (rozdíl 3 cm), pomohlo to řazení funguje tak jak má, děkuji za popis. Jen mě překvapilo jak je ta patka měkká, to se musí snad ohnout i trochu drsnějším řazením…

                    0 0
                  • quellen  

                    Možná blbá otázka, ale: Jak vlastně sundám přehazovačku z patky? Asi povolením imusu č.1 dle obrázku na techdocs.shima­no.com/media/techdoc­s/content/cycle/EV/bi­kecomponents/RD/EV-RD-M510–1896_v1_m5657­7569830609142­.pdf Mám ale strach, aby na mě nevypadly všechny vnitřnosti. Nebo to nehrozí?

                    0 0
                    • Krys  

                      Nehrozí. Kľudne povoľ tú jedničku.

                      0 0
                      • quellen  

                        Díky za rychlou odpověď. Jdu do toho.

                        0 0
                        • quellen  

                          Patku jsem podle výše uvedené rady srovnal. Řazení funguje OK, žádný drhnutí, nic. Jen se mi ta přehazovačka na pohled pořád zdá taková pokroucená a spodní kladka táhne jakoby ven (viz obrázek). Taky to tak máte nebo musí být pastorek a obě kladky v jedné rovině?

                          0 0
      • Lister  

        No asi to fakt budu muset nechat srovnat, prostě to nejde seštelovat a když už to jakžtakž jde tak to zase neháže na nejtěžší převod, už tomu nějak nerozumím. Zlatá pevná ocelová na starým rámu :o(

        0 0
      • JJ  

        Jeste si zkontroluj, jestli mas spravne upevneny lanko na prehazovacce. Nekdy byva pred sroubem, nekdy za. Poznas to podle drazky na lanko v te ctvrecove podlozce. A kdyz je to opacne, presne takhle spatne to radi

        0 0
        • Lister  

          no jak jsem psal trošku víš tak už jsem srovnal tu paktu a pomohlo to. Jinak je to Sram X7 a lanko je před šroubem a sedí přesně v té drážce jak má, to tam snad ani jinak nacpat nejde :o)

          0 0
    • kafac  

      Ja to rovnam vzdycky tak, ze do cepu prehazovacky strcim dlouhej imbus a kouknu zvrchu, jestli je rovnobeznej s oskou kola a potom zezadu to samy. Kdyz nekam uhejba, tak blickama opatrne rovnam

      0 0
    • MlokCZ  

      Použít rovnák na patky. Rovná se to nasazený v rámu a to proto, že přesně rovná patka mimo rám nemusí být to pravé. Narovnání rovnákem je za minutu hotový a je to přesně (tím rovnákem se to měří proti ráfku, jestli je to správně), tedy pokud je správně vycentrované kolo. No a v každém slušném servisu rovnák na patky určitě mají, případně stojí cca 2000.

      0 0
      • MlokCZ  

        A tady pro ty, co rovnák nikdy neviděli. www.parktool.com/…s/detail.asp?…

        0 0
        • Lister  

          to by na mojem ráfku určitě nešlo :o)

          0 0
          • MlokCZ  

            To máš ráfek tak křivej?

            Ono na té dlouhé páce pár mm nehraje takovou roli. Já ten rovnák mám doma, jde to fakt super snadno a když je patka křivá, tak protilehlé polohy se liší vzdáleností od ráfku třeba o 3cm.

            0 0
            • Lister  

              tak moc zase ne, ale přesto to zítra lehce docentruju a beru do servisu, snad to pomůže, protože mě to hodně rozčiluje, jsem si koupil všechno nový aby to nakonec řadilo jak starý :o( No a pokud to nebude tou patkou tak už fakt nevím – nic dalšího mě nenapadá.

              0 0
      • pop  

        Dotaz.Nerovnal si někdy patku od Supa? Kamarád ji roztrhl a do rámu je připevněná 2 malýma imbusšrouby-z toho 1 je do malinké návarky-tu měl na rámu ohlou-sme to vyrovnali nakonec,ale bojíme se,že příště se to už utrhne i s návarkou. Co s tím??

        0 0
        • MlokCZ  

          To nevim, nejsem technik v prodejně, rovnal jsem doma pouze na 2 kolech, co tu mam a tam je to jinak, takže bohužel neporadim.

          0 0
    • Troll  

      No ja jsem to uz rovnal i v lese. :-( Docela se to povedlo, ale retez strili na 2–3 nejvetsim kolecku. Dal jsem to do servisu. Vysledek? Strili mene, ale stale.:-(

      Razeni je uplne OK, kazeta byla menena s retezem (oboji bude mit do 1000km) a pred totalnim ohnutim patky o vetev v lese to nedelalo. Mate nejaky napad, co s tim?

      Dela to opravdu jen pri slapani silou a ne na nejvetsim kolecku. Na 2 trochu, na 3tim nejvic, pak se to zase od 4 zlepsuje.

      0 0
      • martt  

        rovnane patky uz nie su nikdy take dobre ako povodne, snad su maksie alebo co.

        Navyse prehadzovac, ktory tu patku odtrhol tiez chytil poriadnu ranu a mozno nie je v poriadku.

        Nase deti jazdia MTBO a tam sa jazdia take tereny, ze urvany prehadzovac je pomerne casty jav, takze s rovnanim a vymenami mam dost skusenosti. Uz ale nekupujem XT, ale iba LX, vzdy nejake objavim okolo 25,–EUR.

        0 0
        • Troll  

          No s tim souvisi dalsi problem – mam kolo Superior, stare asi 4–5 let. Kde na nej sehnat patku??? Uz tahle neni original a musel jsem ji brousit, jinak tam nesedla. :-(

          Idealne kde v Praze. Nebo si o ni napsat s rokem vyroby a typem kola? Mate nekdo zkusenost?

          0 0
          • martt  

            postup, ktory pouzivame my, je kupodivu velmi jednoduchy. Ku kazdemu z nasich bikov mame nejake patky do zasoby. Prideme do obchodu, povieme aku patku presne potrebujeme a oni nam ju objednaju :-))) a za par tyzdnov je doma.

            Na niektorych bikoch su rovnake patky. Z nasej stajne ma napr. Vision 2004 a Ravo Racing XC 2004 uplne rovnaku patku.

            0 0
    • peky  

      Jako da se srovnat jen je otazkou jak dlouho to vyrdrzi. Mě vydrzi tak 14 dni. Pak ji vohnu znovu a je to v pr…protoze dvakrat uz je to na prd. Podruhy mě prasne.

      0 0
    • Eilyn  

      Zdarec bikeři,

      mohl by mi někdo prosím poradit kde sehnat novou patku přehazovačky na Cube? V historii jsem nic nenašla a na netu ji taky nemůžu najít. Dík za radu

      0 0
      • MlokCZ  

        A u některého prodejce Cubu už jsi se ptala? Třeba v Plzni v Ebole míval patky většinou i na krámu (a kdyby neměl, tak by sehnal). Předpokládám, že ostatní prodejci Cubu na tom budou podobně. Seznam prodejců Cubu je na stránkách dovozce cyklosportu RIK.

        0 0
        • Eilyn  

          Ahá .. zkusím se poptat. Děkuji

          0 0
          • satanus  

            jen bych dodal že patka se jen málokdy opravdu rovná do rovna. Většinou jen při nahazování nové hazky. Přehazovačka se taky dá lehce ohnout, a potom se to rovná na její chod. Takže žádné rovnaní podle prvního pastorku. Ale tak aby na všech pastorcích chodila stejně. resp: můj postřeh pro nejlepší fci. když zařadíme druhý nejmenší pastorek. A potom před poslední největší. tak mezery mezi řetězem a vždy větším převodníkem by měly být totožné. potom to zaručuje rovnoměrné skákání na všech pastorcích. pak ještě srovnat ať bližší kladka přehazovačky co je blíže pastorkům, je s pastorky rovnoběžná. A je to. Žádný svěrák ale větší imbus zasazený do uchycovacího šroubu hazky. A páči,a páčit. A notnou dávku trpělivosti. Rovnat patku do rovna si může dovolit člověk který ji haluzácky koupil naprosto přesnou. což už mi potvrdil i známý v servisu. Že jen malokdy i při nové přehazovačce nemusí přihýbat

            0 0
    • elbeNJ  

      Poradí mi někdo, kde sehnat tuto patku přehazovačky viz. foto?

      Případně jinou, kterou budu moct použít jako náhradní za tuto? Je to origo z Epica od Spešla, ale nikde jsem ji nenašel.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.