• BUCEW

    mám super off topic na všední den.Dnes jdu z oběda a vidím káru firmy co prodává ohňostroje tak mě tak napadlo když sem laik a chtěl bych si takový ohňostroj koupit jak se vlastně měří,jaké údaje mám říct,co mám chtít?Jako laik nemám páru o tom co jaká prskavka dokáže.Myslíte že se měří třeba na délku nebo na rachot?Aj nid help!:-)

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Asi normalne prijdes do trafiky a reknes babe v satku „takovej ten ohnostroj co byl na silvestra nad Prahou“ „coze?“ „jo, jednou“

      0 0
    • wroum  

      :-)

      mas smulu, vjetnamci to nemaj a pokud chces neco „vetsiho“, tak bys pak zral 10 let jenom suchy rohliky, pac to kostuje jako hodne slusny auto a bohuzel k tomu dostanes takovyho pana kterej to cely vodpali za tebe aby sis neco neudelal, takze vo tu hlavni srandu prijdes. a hlavne divat se muzes i zadara a nemusis nic kupovat. ale pokud ti jde jen o tu ranu, tak sem jednou (jeden takovej divnej mi to ukazal) videl na snuffixu takovyho typa a ten lil neco do flasky a kam se na to hrabe nejakej ohnostroj – to byla uzasna rukurvouci podivana :-)))))

      0 0
      • BUCEW  

        tak to jsem viděl taky.O prachy nejde mě spíš zajímá jak to je? jestli tady třeba neforuje primator.Ten by mi to řek jak se to měří:-) Padlisto nejsi primator?

        0 0
        • BUCEW  

          myslel jsem neforumuje:-)

          0 0
        • wroum  

          vim zes to videl, nekdo mi to musel ukazat:-)

          jinak regulerne je to tak, ze ty ty firme reknes co a jak by sis predstavoval, kde to ma probehnout a samozrejme kdy, pripadne k jaky prilezitosti. a taky kolik ses ochoten na to vysypat z rukavu. ta firma vetsinou zaridi i povoleni a zabezpeceni „odpaliste“, u velkych akci je nutnej hasickej dozor. ty v podstate reknes jenom co kdy a kde a pak zaplatis ucet.

          0 0
          • BUCEW  

            no počkej mě jde o ten faja jako takovej.Já jim řeknu že na to mám půl mega a oni mi dají všechny všechny rakety červený…a na konci jednu bílou.no ty jsi psal k jaký příležitosti…takže když to bude k výročí úmrtí prezidenta společnosti tak budou všechny černý…:-)

            0 0
        • Pá-dlista1  

          ani predator.

          By to v Pze vypadalo, kdyby primator sedel celej den na foru..... sama cyklostezka :))

          0 0
    • rasto  

      na trznici bys obcas mohl natrefit na vyrobky III. tridy… na coz bys ale mel mit licenci.

      0 0
    • saly  

      Ahoj, mam takovej pocit, ze takovej ohnostroj si vubec nemuze odpalovat ejen tak nekdo – ze je na to potreba jakasi licence. Ono taky kdo by si vzal takovou vec na triko, ze jo – kdyz i v rpipade, ze to odpaluji profici, stoji vzdycky u ohnostroje hasici v pohotovosti. Takhle to ta firma aspon vezme na sebe.

      0 0
    • Pavlína Javurková  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Smazaný účet  

      Nesnášim Silvestr. Za prvý mi ty rány magoří psa, takže ho musim zavírat do baráku.

      A za druhý jak je u nás u baráku ze silnice vidět krásně na město, tak se k nám slejzaj ožralý a bouchaj mi ohňostroje těsně u baráku že se dycky bojim aby mi nějaká blbě letící rachejtle nerozbila okno a nezapálila mi barák. Takže je musim svinským krokem hnát někam do ****** dál od nás.

      A zatřetí druhej den je tam nehoráznej *******- bordel od pyrotechniky, flašky od šampaňskýho, plechovky od piva…

      Takže musim druhej den sbírat-udělá to tak jedno plný kolečko.

      Byly doby, kdy k nám na kopec nikdo nelez, to sme si tam postavili stoleček se šampáěm a sleničkama, pes byl u nás, o půlnoci si přilili a kak si do plotu pověsili zapálený prskavky…

      0 0
      • Petr L2  

        To je stejně zajímavé, já psa od mala na ohňostroje zvykal, začal jsem v létě v hospodě na sérii tréningů na silvestra

        ( to byla jedna z fajn letních kratochvílí, které nakonec vedly na základě podnětů některých uvědomělejších spoluobčanů k úřednímu zákazu celé hospody ) v zimě na ostro už byl docela v klidu a dneska leží na terase a pokud to není jó pecka, tak se na to ani nedívá.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nevim no. Už je jí 5.

          To je už pozdě.

          Předtim sme měli jinýho psa. Mohla vedle něj bouchnout atomovka a s nim by to ani nehlo.

          Při Silvestru sme si pěkně pozorovali ohňostroje okolo a on si zatim chodil po louce a vyhrabával-lovil myši.

          0 0
        • mr.ricardo  

          Tak to u nas naopak, od mala absolutne bez problemu a od nejakeho 6. – 7. roku to zacal vnimat, a ted uz je regulerne vydesenej a panikari pri sebemensim ohnostroji. Tezko rict, co to zmenilo. Ale z okoli neznam moc psu, kteri snaseji ohnostroje, tak si to asi mezi sebou reknou a zacal se bat taky :))

          0 0
    • Smazaný účet  

      vim že je to 11 let starý…ale k věci

      pyrotechnika se dělí do 4 kategorií

      kat I. = možno i prodej mladším 18 let

      kat.II = prodej jen nad 18 let

      kat.III = prodej jen držitelům průkazu odpalovače ohňostrojů, povinnost oznámení ohňostroje na místním obecním úřadu, doporučuje se vyrozumět policii a hasiče

      kat.IV = prodej jen držitelům průkazu odpalovače ohňostrojů, pro ohňostroj je nutný souhlas obecního úřadu, musí být zajištěna bezpečnost (policie) a přítomnost hasičů.

      Kategorie se určují podle množství účinných složí v jednotlivých pyrotechnických efektech – kategorizaci dělá státní zkušebna.

      To, že se běžně prodává kat.III v supermarketech a u vietnamců komukoliv je nelegální, stejně tak i to, že se prodává pyrotechnika, která nemá českou kategorizaci a český návod.

      takže koupě „ohňostroje“ v profi kvalitě = najmutí firmy, která má odpalovače se zkouškami (nebo mít zkoušky sám)

      0 0
      • kyl  

        chybí ti tam kat.V=domácí výroba :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jenomže nikomu nezůstaly prsty aby tu kategorii mohl specifikovat.

          0 0
          • Fredos  

            Vloni když sme vycházeli do ulic, potkali jsem týpka co házel petardy po silnici. Rany že sem chvilku ani neslyšel. Ten večer jsem ho potkal ještě jednou o půlnoci před jednou místní nalejvárnou. Chytrák to strkal do flašek, ale s tou alespoň trojkou v krvi to jaksi nestihl a přišel o tři. Ten pohled na jeho ruku vidím ještě teď, fuj. Docela tam řval a v tom davu lidí co tam postávali si ho nikdo nějak nevšímal. Tak si říkám že ho dovedu do nemocnice co byla asi 500 metrů a jak sme vyšli hned nás zastavily jeho kamarádi, že už jede sanitka že nikam nepůjde. No stáli tam ještě patnáct minut a pak vyšli sami pěšky, protože nic nepřijelo. Tak bůhví komu volali..

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak za mejch mladejch let sme zavírali šumák s vodou do tuby od foťákovýho filmu. A pak si ho házeli dokola.

              Ten komu to bouchlo v ruce byl akorát mokrej a ocintanej. :)

              0 0
              • Delkim  

                já znal šumák s vodou do Kinder vajíčka :)

                0 0
              • Fredos  

                Ale to si nedělal ve dvaceti předpokládám:) Týpkovi bylo 19 jak jsem se druhej den dozvěděl.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak evoluce no.

                  0 0
                  • Soreno  

                    Zacalo se kypricim praskem, pres oloupany sirky k travexu. Ten byl dobrej a levnej :)

                    0 0
                    • kyl  

                      Ještě suřík.

                      0 0
                      • Petr L2  

                        síru smíchanou s práškovou stříbřenkou a dva křemínky, to vše do čtverečku alobalu a udělat kuličku. Střílet z praku :-)

                        0 0
                        • kyl  

                          Kvůli tomu u nás dělali novou fasádu na škole.Po těch kuličkách zůstaly velké fleky.Ale to už je let,skoro 30.

                          0 0
                          • Petr L2  

                            Ty fleky byly nejvíc ! časem oprší, u nás na baráku nebyl za pár let jediný :-)

                            0 0
                            • kyl  

                              Neopršelo to,jen trochu vybledlo.Školník tehdy vyhlásil trest smrti v případě opakování.:-D

                              0 0
                              • Vilém  

                                Ono jeste zalezelo z ceho to clovek delal. Michali jsme to bud se surikem, to delalo oranzovo cerny fleky, nebo s hypermanganem, to delalo cerveno cerny fleky. Ty hypermanganovy mizely hur.

                                0 0
                                • kyl  

                                  Barva byla od černé(střed),po takovou světle fialovou(okraje).

                                  0 0
                          • Smazaný účet  

                            po prskavkách, který jsme odpalovali na Balkáně, zůstávaly ve fasádách díry a ďolíky…a někde jsou ještě dnes. a je to už 25 let…

                            :-)

                            0 0
                            • Petr L2  

                              No ale to byla trochu jiná liga :-)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Dycky když tu povídáš o těch tvejch zážitcích, tak si vybavim film Shimanski – Den matek.

                              0 0
                            • kyl  

                              Prskavky co dělaj díry a dolíky zvládnu taky.....

                              0 0
                            • Delkim  

                              …a někde ten barák už znovu nepostavili :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tak zrovna tohle nevim jestli je vtipný.

                                0 0
                                • kyl  

                                  Vtipný je všechno co se neděje tobě…

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Co je k smíchu na válce?

                                    0 0
                                    • kyl  

                                      Jako myslel jsem to všeobecně

                                      0 0
                                    • Petr L2  

                                      Když je to tak vážné téma, proč se o válce točí i veselé filmy?

                                      0 0
                                      • kyl  

                                        třeba Švejk

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tak Švejk sou hlášky všelijak okolo. Ale záběry z ostrýho boje tam moc nejsou.

                                        Válečný filmy vypadaj dobře, když se dobře natočí záběry, daj tam heroický hrdiny koukající odhodlaně do dálky a pronášející procítěný věty a podbarví to poutavou hudbou.

                                        Ale fakt je prostě ten, že to je jenom fikce. Válka je svině a kdo jí chce, ten je magor!

                                        Je lepší žít nudnej život, chodit do práce, vychovat děti a umřít jako stařec.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Si vis pacem, para bellum

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Chceš-li mír, připravuj válku. Já vim. To bylo napsaný i na německých parabelách. A jak to dopadlo.

                                            Tu latinskou hlášku mi řek kdysi jeden chlapík. (negooglil sem si to)

                                            0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          Hele, a nebylo by tedy lepsi nezit vubec? To ma pritom tu vyhodu, ze nezit muzes celou vecnost :-)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Nežít nemůžeš. Protože nejdřív musíš být abys pak nebyl.

                                            Jenže když bys nikdy nebyl, tak nemůžeš ani nebýt.

                                            0 0
                    • Tencovozikmin  

                      A jeste karbit.

                      0 0
      • tonik666  

        Kdyby mekdo potreboval, man kontakt na fajn ohnostrojare, delal na ohnostroj na svatbe a bylo to hodne povedeny

        0 0
    • Kacko  

      Porizoval jsem tatovi na padesatiny. Kat 2, za cca 5k, priblizne 3–4minuty zabavy, vse v jednom celku – jen jsem zapalil snuru. Kupoval jsem to v nejake specialce v obchodaku.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.