• Lada1

    Máte někdo nový Hydrapak s Náustek EasyFlo 90° ? Jak se z toho pije – je to klepsi nez dosavadni ? (nejlevnejsi jsem nasel u CS MTB http://kolopro.volny.cz/…Prehled2.php?… )

    BTW ve vyprodeji maji posledni kousky Superioru 940 – 47 tisKc – coz mi prijde dobra cena

    0 0
    • Lada1  

      Potrebuji poradit s vyberem. Uvazuji bud o BIG SUR nebo GLACIER. http://www.hydrapak.com/…matrix.shtml

      Nevim, ktery z tech dvou vzit, zda pripadne vyuziji vetsiho objemu GLACIERu. A zda rozdil ve vaze 140g neni velke minus pro GLACIER v pripade, ze bych nevuzival jeho zvetseneho objemu.

      0 0
      • Lister  

        Mě se líbí Big Sur. Přijde mi hodně podobný Mule od Camela ( který je mimochodem letos konečně cenově srovnatelný). Na tom druhém by mi asi vadila ta přezka. Pokud zrovna netoužíš po té novince se zahnutým náústkem tak zkus tohle: http://www.bikestar.cz/popis.php?… slušná cena za tokový báglík. Vaky má Hydrapack fakt vychytaný navíc možnost vedení spodem i vrchem ( mají možná i Camely, ale nevím, třeba napíše někdo jiný). Já jsem si poslední dobou oblíbil vyvedení spodem vpravo a před tělem připnutí na socháč na levou stranu, pak nikde nic neplandá.

        0 0
        • MARIN  

          Muj Camelbak Rogue ma vyvedeni i spodem ale je to dooost mala dirka.

          0 0
        • Lada1  

          ktera prezka ? ta svisla uprostred ? – co tam muze vadit ? Jak jsme cetl tak ty batohy 2005 jsou konstrukcne jine – a tohlavne v oblasti kapsy pro vak s vodou.

          0 0
          • Lister  

            Myslel jsem tím, že když hadičku vyvedu vrchem tak mi pak plandá konec někde u břicha a občas se mi stávalo, že jsem si ji cvaknul mezi stehno a břicho a pak to samozřejmě spustilo, vypadal jsem pak, že neudržím moč :-). Tak jsem to vyřešil tak, že to vyvedu spodním otvorem vpravo, před tělem to přetáhnu na druhou stranu a tam to připnu na ten sucháč na popruhu, takže mám hodičku pěkně kolem břicha a náustek upnutý na tom popruhu a je to v pohodě. Žádný přezky nikde neplandají pokud si je samozřejmě zapněš.

            0 0
      • marapara  

        Tak jsem si vyhlédl přesně tenhle batoh – Hydrapack Glacier. Chtěl jsem se zeptat, máte s ním někdo nějaké zkušenosti, postřehy …

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Mám ho skoro rok, pořídila jsem si ho k menšímu hydrapaku Flume. S obouma jsem spokojená. Díky větší ploše zad u Glaciera se oproti Flume pod zády trochu víc potím. Jinak i Glacier sedí perfektně, vím o něm po nasazení jen chvíli a to jen v případě, že vezu tři litry vody i plný batoh. Vozívám ho na celodenní výlety a při nehvězdicovitých vyjížďkách z bodu A do B. Možnost rozevřením zvětšit obsah občas uvítám. Vejde se do něho dost – už jsem vyzkoušela do něho narvat malý Flume, spacák, pár kousků oblečení na dva dny, hygienický potřeby, brýle i s pouzdrem, botasky a zvenčí i karimatku. :-) Většinou v něm ale vozím míň věcí, při takhle extra plným stavu byl při jízdě už problém. Kvůli přilbě a botaskám moc nahoře jsem musela mít více předkloněnou hlavu, ale mnohem míň, než když se jede s krosnou. Vak nemá chybu, náustek taktéž. Uvítala jsem oproti starýmu vaku z Flume (rouzkousán psem) možnost rychlého odpojení hadičky. Ani po roce v místě odpojení (ani jinde) nekape, mechanismums funguje bezchybně a zještě o fous to urychluje mytí vaku. Neoprenový povlak na hadičku se mně taky osvědčil, pouzdro na mobil využívám i v civilu.

          0 0
          • marapara  

            Díky moc za takovou malou minirecenzi, něco takového jsem potřeboval slyšet. Počítám s ním spíš taky na celodenní ježdění, vozím foťák Minoltu A200, cože je taková menší zrcadlovka + filtry, takže tohle zabere poměrně dost místa v batohu. Také většinou nějakou vestu, tričko, tatranku, zámek, mapu a další drobnosti, takže rozevření na plný objem občas uvítám. Nebo na cestu do práce, když to jde na kraťasy a sandále.

            Před skoro třema roky jsem koupil takový jakýsi neznačkový batoh Freetime s vakem 2 litry za 500,–. Prostě jsem to chtěl jen vyzkoušet a zjistil, že bidon nemá chybu. Na něm je cifra 12 (asi litráž), ale pochybuju, že bude mít tolik, spíš tak vypadá na 9–10 litrů. Když do něj dám plný bidon, foťák, filtry, zámek a nějaké drobnosti, tak už je dost našláplý. Jak člověk upíjí, tak lehkne. Ale jet někam na 2 dny, což se občas povede, tak byl už problém s místem. Ale jinak mě překvapilo, jak dobře batoh sedí, pokud je dobře stáhlý k tělu. Ještě jsem uvažoval o Camelbak Mule. Je tam také třílitrový bidon, ale nejsem si jistý, jestli objem 9 litrů nebude na foťák a všechny ty serepetičky na celý den málo. Navíc Glacier je o fous menší zavřený, rozevřený zase větší. Takže mi přijde univerálnější a variabilnější, než Mule. Asi do něj v blízké době půjdu. Ještě jednou dík.

            0 0
            • MlokCZ  

              MULE je dobrej, ale neber ho. Tam se tak akorát vejdou všechny ty serepetičky co píšeš a bude narvanej. A v tu chvíli tam přidat velkej foťák, bez šance.

              0 0
              • marapara  

                Právě. Ale zas tak foťák moc velký není. Srovnal bych jej s klasickým ultrazoomem. Ale zase navíc filtry a tak a je to zase oněco navíc.

                0 0
                • kassar007  

                  tak kup neco vetsiho. Ted prave vedu debatu v sousedni bloku a shanim neco okolo cca 20 litru

                  mas na vyber Dakine – nomad hydrapak-boracho a pak neco od Deuter – ma celkem vychytany veci jak na to koukam

                  0 0
                  • marapara  

                    Ten thread jsem četl, ale to už je asi moc velké. Já mám pak větší batoh Doldy Defender na cca 30 litrů, takže jsem chtěl něco mezi tím malým a tímhle. To bude asi tak akorát. Už jsem Hydrapak Glacier objednal. Zítra nebo v pozítří by mi měl příjít, tak jsem moc zvědavý.

                    0 0
                  • vik  

                    tady je jeste dvacitka karrimor…mne se libi moc a moc!

                    0 0
                    • kassar007  

                      kde se to da sehnat???

                      0 0
                      • vik  

                        neco vygooglujes, jinak dovozce je snad vertical sport (vetical.cz) a batoh se jmenuje hydro; jo, je bez vaku, ale kdo ma uz neco doma, muze prehazovat…

                        0 0
                    • Andrzej  

                      tak tady musism karrimor moc pochvalit, mam 10litrovy a je uplme vynikajici, ale nemel v cene pytel na vodu [ mam ho asi 4 roky]ted sem si poridil dakine apex a je to mnohem horsi, proti karrimoru vubec nesedi na zadech apod…

                      0 0
                • Lister  

                  to tam nedáš…Mule je takový sporták i když se tak netváří :)

                  0 0
                  • marapara  

                    Ale já jsem objednal Hydrapak Glacier, ten je větší. Věřím, že tam to vleze na minimálně 100% ;)

                    0 0
                    • Lister  

                      aha to jsem nějak nepostřehl :o)

                      myslím že budeš spokojený…já mám od obou firem…ale poslední dobou už vozím jen Camela, nějak jsem si na něj zvykl…no ale ideální není nic…už jsem psal že ideální batoh by byl Mule s rezervoárem od Hydrapacku a s lomeným náústek od Camelu :o)

                      0 0
                  • Lister  

                    Z camelu nejmíň Blowfish.......

                    0 0
        • kámen úrazu1  

          Mám ho skoro rok, pořídila jsem si ho k menšímu hydrapaku Flume. S obouma jsem spokojená. Díky větší ploše zad u Glaciera se oproti Flume pod zády trochu víc potím. Jinak i Glacier sedí perfektně, vím o něm po nasazení jen chvíli a to jen v případě, že vezu tři litry vody i plný batoh. Vozívám ho na celodenní výlety a při nehvězdicovitých vyjížďkách z bodu A do B. Možnost rozevřením zvětšit obsah občas uvítám. Vejde se do něho dost – už jsem vyzkoušela do něho narvat malý Flume, spacák, pár kousků oblečení na dva dny, hygienický potřeby, brýle i s pouzdrem, botasky a zvenčí i karimatku. :-) Většinou v něm ale vozím míň věcí, při takhle extra plným stavu byl při jízdě už problém. Kvůli přilbě a botaskám moc nahoře jsem musela mít více předkloněnou hlavu, ale mnohem míň, než když se jede s krosnou. Vak nemá chybu, náustek taktéž. Uvítala jsem oproti starýmu vaku z Flume (rouzkousán psem) možnost rychlého odpojení hadičky. Ani po roce v místě odpojení (ani jinde) nekape, mechanismums funguje bezchybně a zještě o fous to urychluje mytí vaku. Neoprenový povlak na hadičku se mně taky osvědčil, pouzdro na mobil využívám i v civilu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.