• Corbett

    Teď asi nahraju těm co jezdí kotouče, ale přesto se zeptám, to abych zjistil jestli jsem taková trubka jenom já. Stalo se vám někdy (mám na mysli véčkaře co když chvíli nejezdí, tak brzdy vypínají z pružinek, aby se neopotřebovaly), že jste natěšeni na vyjížďku skočili na kolo a ve chvilce kdy jste chtěli zabrzdit, jste měli brzdy vyplé a tím pádem nefunkční. Mě se to stalo jednou, ale naštěstí nebydlím na kopci a po cestě u které jsem chtěl přibrzdit „chvála bohu“ nic nejelo. Vy se teď asi smějete mé blbosti, já už si dávám pozor, ale zajímali by mě vaše zkušenosti podobného rázu.

    0 0
    • Ruprecht  

      V době kdy jsem měl véčka jsem je vypínal, když jsem si dával pivko někde na horách. A opravdu to byl pěkný pohled na toho chlápka, co si chtěl moje kolo „vypůjčit“ a po pár metrech hodil držku :-)

      0 0
      • Corbett  

        Že by pojistka proti zlodějům. Zajímavý, i když já raději nikdy kolo nikde z dohledu nenechávám.

        0 0
    • Daf  

      Takhle setrit vecka je dost zbytecny zvlast kdyz ty pera se daj v pohode kdykoliv predpruzit i treba prihnutim.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Presne. Navic uz se nekdy nekomu stalo, ze by ty pruzinky uvadly? Z nostalgie mam jeste svoje prvni Vecka a pruzinky stale pruzi.

        0 0
    • jihra  

      Já jsem to dělal na silničce – tedy samozřejmě tam nemám véčka (i když na jedné silničce APACHE takové malé véčka jsou) – když jsem kolo někde nechal stát (samozřejmě zamčené), tak jsem vždycky „povolil“ řadící páčky na nejtěžší převod a brzdy jsem uvolnil takovýma těma „otočnýma“ páčkama (ne všechny silniční brzdy je mají). No už to nedělám – tedy nepovoluji brzdy, řadící páčky pošoupnu vždycky – taky jsem jednou jaksi zapomněl na povolené brzdy a skončil jsem (naštěstí) jen v plotě.

      0 0
      • pali  

        Mal som podobnú skusenos? pri v-čkach brrrrrr zvládol som to bolo to na rovine.

        0 0
    • visby  

      ja som mal hfx9 a po dlhom nejazdeni v nich klesol tlak a ja som skoro musel brzdit o storm…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To jsi mel asi pneumatickou verzi, protoze v hydraulikach tlak neni :)

        0 0
        • aortacek  

          A to je dobrý, to si mě fakt pobavil. Díky

          0 0
          • fousek  

            Visby nebo Pa-dlista? Bych rek ze Pa-dlista ma jako vzdy pravdu, rek bych ze se ty brzdy mohly tak maximalne zavzdusnit

            0 0
            • Robo  

              No Pádlista zas až tak pravdu neměl, protože v hydraulikách tlak je… když brzdíš… :-)

              0 0
              • fousek  

                No pri brzdeni jo, ale nemuze zmizet kdyz to kolo stoji protze tam neni

                0 0
                • Robo  

                  Jo jasně :-)) Ale třeba mu, když kolo stálo, utekla kapalina a následně se při brždění nedostavil tlak :-))

                  0 0
            • aortacek  

              Pa-dlista

              0 0
    • Lister  

      Tak já se rozhodně nesměju.Párkrát se mi něco podobného stalo při pořehazování kol, ale naštěstí jsem si vždy všiml, když jsem si na to kolo sednul, ale kdybych se rozjel tak to asi nerozdýchám, protože první zatáčka do které vjíždím je 90stupňová točka na vnějši straně svodidla a pak řeka, takže bych se asi vykoupal.

      0 0
    • Freestyle MTBer  

      Tak takhle vypnuli vecka kamosovi v hospode a on si pak ustlal v zatacce.Sem si myslel ze to jsou dobre svine a oni mu pritom jenom setrili brzdy :-)

      0 0
    • Siddha  

      kvuli zlodejum dobry, jinak je vypinani brzd zvlast v sezone (mozna tak na zimu) podle me picovina…

      0 0
      • prema  

        si nemyslim, ze je to picovina.. nahodou, je to dobre procviceni pameti. zapomenes a hodis drsku, klasickej trest. priste si to uz budes pamatovat :))

        0 0
        • fousek  

          hmmm, u me by to dopadlo tak ze bych mel porad rozbitej xicht a nic si nepamatoval, takhle si jenom nic nepamatuju

          0 0
    • BH  

      clovek az zira, co ceskeho cloveka napadne. vypinat brzdy ,a bych usetril pruziny? To me pripomina majitele Skodovek, kteri zvedaji sterace(ochrana gumicek?) a nebo nechavaji otevrene dvere auta(ochrana tesneni?).Jeden takovy ovsem zapomnel, ze mu zustanou svitit svetla interieru a tak totalne vymlatil baterku. Jo kdo setri ma za tri. Ale priznam se, i ja jsem deformovany a na zimu radim nejmensi nejmensi abych ulehcil pruzinam saltru.Je to takovy zvyk z doby, kdy sehnat campa prehazku byl fakt problem.

      0 0
      • Vrci  

        stěrače zvedám, když jsem na horách přes noc – líp se seškrabává námraza z oken.

        0 0
      • Pekáček  

        Nejmenší – nejmenší řadím po každý jízdě když uklidím kolo, myslím že je to tak lepší. Když člověk jezdí dejme tomu 2 hodiny denně, zbylých 22 hodin jsou pérka v měničích povolené a nevytahujou se. U inverzních šaltrů je to trošku poblém čemu dát přednost. Véčka nechávám jak jsou i celou zimu.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja bych ty pruzinky z prehazovacky radsi vyndaval uplne. Precijen jsou trochu predepjate… a to same s pruzinama u vidlice, naslapu, orechu, brzdovych pak, razeni, presmykace, rychloupinaku…

          0 0
    • rabukate  

      me jednou „kamaradi“ povolily motylky jeste tehda na favoritu, tedka uz vim ze mi vlastne setrily loziska v nabojich LOL. to je samozrejme blbost to povolovat… to by jsi za chvili mohl zrovna vsecko rozebrat, koly jednou denne otacet o 90 stupnu aby se nerozcentrovalo stanim (dela se to u vleku TIR 1× za 3 mesice), atd…

      Kazdopadne to s tim presmykacem delam taky (skoncim se zarazenym 1/1 ale shodim to na 3/9 :D to je pak mazec… jednou na to doplatil kamos co si chtel udelat prdel a kolo mi schopvat jak jsem byl na hajzlu v hospode… jeste u silnicky… je dost vysoka a on malej a tak sletel pri prvnim zaslapnuti :D LOLec

      0 0
    • Smazaný účet  

      Za prvé si brzdy si nepovoluju a za druhé pokaždé než sednu na kolo je párkrát promáčknu a zkusim jak zabíraj, taky cvaknu páčkama řazení nahoru a dolů, zkusim vidlici, tlak v gumách etc… asi zvyk ze základní školy kdy nám na dopravním hřišti vtloukali do hlavy co máme před každou jízdou dělat. :o)

      0 0
      • Twisp  

        To je jak kontrola stihacky pred odletem! :)

        0 0
        • Luke  

          pravý přední bliká… :o)

          0 0
          • Kreten  

            stirace stiraj, svetla svitej

            0 0
            • wraftler  

              vytahnete kotvu!

              0 0
              • Smazaný účet  

                No stíhačky… spíš bombardéru. :o)

                0 0
              • jizby  

                chlapci, vy si děláte kozy, ale Wraftler napsal tu nejrozumnější věc. Je dobrý naučit to i děti. Občas se mi stává taky, že si po demontáži kola nenacvaknu, ale zatím dobrý. Jinak mám i lepší historky s brzdama, ale všechny dopadly dobře. Například to, že favorit za deště, ale jen při vysoké rychlosti nebrzdí, jsem zjistil samozřejmě za deště při jízdě z kopce (byl to „zámečák“ v Bělé pod Bezd.) Nebo jednou si v práci zamykám faváka k zábradlí, nikdo ho neukrad, ale jednou mi někdo na přední odšrouboval ten dutý aretační šroub. Asi ho nutně potřeboval. Když jsem na to při jízdě po Praze přišel, chtělo se mi vraždit. Ale časem mi došlo, že nechat si vycvaknuto, -to je to samý.

                .

                0 0
    • BoB  

      No tak jeden nejmenovanej takhle zapoměl po vyndání kol z auta nacvaknout brzdy manželce. Už se rozvádějí …

      0 0
      • Twisp  

        super napad jak se zbavit manzelky :)

        0 0
      •  

        to jako kvuli tomu jo ?? to ma ale docela smulu no, kdyz jela bez brzd a jeste se musi rozvist, kdyby ji zacinali na kopci tak se rozvadet nemusel

        0 0
        • BoB  

          Nejen kvůli tomu ale bylo to příznačný. A začínali na kopci :-))

          0 0
    • vlk  

      no mám asi 10 let v-breake tektro-nikdy jsem je nevypínal a furt ty pružiny fungují.Pokud vypneš jen pružiny a nerozpojíš to tak zabrzdíš.Nezabrzdíj jen když rozpojás ty čelisti.

      0 0
      • JirkaD  

        Ty snad máš svoje předky od Budapešti, ne? :-))

        0 0
        • vlk  

          ale houby jsem z domů zvyklý na ergonomickou rozkládací klávesnici a v práci mi furt cpou rovnou.Tak to tak pak vypadá.

          0 0
          • dhmiki  

            tak to ja jak sem skladal kolo do kupy tak sem měl jenom kotouč vpřwdu a v zadu nic a co se nestalo z brzdové pačky my vypadl nitek valil sem tak 40 z kopce po asvaltce a zatáčku do pravého uhlu nebo jebnout do baraku,vybral sem si zatáčku ale tak odřěny sem už dluho nebyl..kamoš co jel za mnou se chechtal eště dlouho!

            0 0
            • Robo  

              Hergot, nemůžeš psát česky? Kdo to má luštit, jsem to po Tobě musel číst třikrát, než jsem to pochopil… :-))

              0 0
              • dhmiki  

                sorry sem tet byl dluho doma tak sem asi nak zakrněl…chlavně že to chapeš

                0 0
            • Smazaný účet  

              měl bych dotaz – co je nitek? přemejšlim co mohlo vypadnout z brzdový páčky ale nic mě nenapadá.

              0 0
            • Vrci  

              A co brzdit na pekaře?

              PS dvě na sobě nezávislé brzdy …

              0 0
    • zwwak  

      Já si po opravě defektu pneumatiky vůbec nenavlíkl zpátky bowden do véček. Zjistl jsem to až v kopci před zatáčkou. Zbyla mi naštěstí funkční ta druhá brzda, ale bylo to vo fous.

      0 0
    • fousac  

      chybama se clovek uci.. taky sem jednou menil plaste, ale brzdy uz sem zpatky nezahak.. dotlacil sem k benzince, nafouk a svoji chybu zjistil v momente, kdy sem se ritil z kopce skrz sidliste .. nastesti sem to ubrzdil „na pekare“… ufff.. ale vzal sem si z toho nalezite ponauceni a koupil kotouce.. ;))

      0 0
      • Smazaný účet  

        Máte brzdit motorem :o))

        0 0
      • Honza z H  

        Může mě někdo poučit. Jak se brzdí na pekaře? Jinak než sednu na kolo bouchnu do kol, čímž zjistím tlak a jestli drží upínáky a zabrzdím to kolo brzdou a vím, že to funguje, ale už jsem párkrát taky jel s jednou brzdou vyplou, s oběma ještě naštěstí ne.

        0 0
        • náčelník  

          Na pekaře se brzdí podrážkou a to tak, že strčíš botu do mezery mezi sedlovou trubkou a zadním pláštěm. Samozřejmě nesmíš mít zadní blatník :)

          0 0
          • fousac  

            tak tak.. stare triky z mladi.. ;)) ovsem tentokrat doslo k zajimave konfrontaci podrazka od kecky vs. velociraptor..

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.