• Daum

    Nazdar, mam problem s moji kotoucovkou (Avid BBD). Jeden kamos mi ji trochu „osmatal“ a od te doby uz to neni co to byvalo. Muze to byt zamastenim kotouce? Pripadne jak se da poradne odmastit, nebo jestli by nepomohlo neco jinyho… Dik

    0 0
    • Nego  

      muze to tim byt. pouzij na to napr. isopropyl a bude to v cajku. Pokud je to zamasteny moc nebo se to moc zazralo do destice, tak budes muset destickyvymenit a v nejhorsim pripade i kotouc

      0 0
    • Meesha  

      Ja sem jednou mazal retez a nevism sem si, ze si to strikam i na kotouc… :) Kdyz sem brzdil, tak to delalo strasnej kraval, ale jelo furt stejne rychle. Pak sem asi 3km z kopce brzdil a pritom slapal a vypalilo se to. Brzdny vlastnosti sou v poho a nejak je to nepoznamenalo.

      0 0
    • Boss  

      No kotouc bud poradne ocistit perchlorem nebo isopropylalkoholem. Alůe pokud uz jsi s tim mastnym kotoucem brzdil bude to iv destickach. Me pomohlo je asi pul hodky vypect v normlani troube pri zhruba 250 stupnich. Po par zabrzdenich se zajely a brzdi jako predtim mozna i lepe:)

      0 0
      • Meesha  

        To je husty! To by me fakt nenapdalo… To si nasel v kucharce?

        0 0
        • enjoy  

          nekdy asi prirozena inteligence staci:-)

          0 0
        • TinkTink  

          Cti pozorne bike-forum a zjistis to taky :) – tady uz to bylo…ale taky napr. o vypalovani ohnem – to delam ja :)

          0 0
    • miro  

      Cau. Ja by som doporucil prostriedok na odmastnovanie kotucov brzd aky pouzivame v autoservise. Ale teraz si neviam spomenut ako sa to vola, ale je to dobre a hlavne na to urcene.

      0 0
    • Pavlos  

      No takze, vcera jsem si obednal Isopropylalkohol a dneska ho mam doma:). Vsecko co jsem potreboval bylo at si od nejakeho doktora necham napsat recept s razitkem hradi pacient:) Stal me 116 Kc a je toho 900ml.

      0 0
    • mastihuba  

      jak moc se musí zamastit desky aby byly nutný tady ty procedury? jednou jsem nechtěně stříknul na kotouč VD a podruhý olej z olejníčky a pokaždý to stačilo vybrzdit.

      0 0
      • kubad  

        Stačí kapka a si taťka :-) Samozřejmě pokud se zhorší brdný účinek, Pokud by se mě stalo něco podobného tak bych to radši omyl převentivně. Mám s mastnýma deskama špatné zkušenosti.

        0 0
      • pos3k  

        od pusy na kotouc? :-D (sorry)

        0 0
    • marapara  

      Mně se kdysi podařilo kápnout na kotouč oleje. Na přední brzdu. Po 20ti km jsem divil, že to jaksi nebrzdí. Musel jsem odmastit kotouč, trochu obroudit desky a znovu je zajet. Asi po 200 km to brzdilo zase good. Ještě jsem kotouč poléval vodou, aby se desky dřív zajely (mastnota obrousila). Měnit jsem je nemusel.

      0 0
    • dieegoo  

      Je možný na odmaštění použít čistej líh?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.