• tradic

    Tak se mi to nejak rozlezelo v hlave a asi nebudu kupovat bike za 150 000,–. Rekl jsem si ze by nebylo spatny si nejaky postavit, budes mit kolo kterej nikdo nema(mozna). A trosku se mi omezily financni moznosti (firma mi ted trosku zakulhala).

    Takze to vypada asi takto:

    rám: jeste nevim, ale urcite full, max. do 40 000. vidlice: taky nemam jasno, moc se v nich jeste nevyznam, doporucte 8000–10 000,– riditka: hyperlite carbon predstavec: Ritchey pro gripy: Ritchey true TG6 rohy: Amoeba carbon kliky: Shimano LX prehazovacka: Shimano XTR M960 presmykac: Shimano XTR M961 paky: Shimano XT dual control kazeta: Shimano XT M760 brzdy: kotoucovky-Shimano LX pedaly: Shimano SPD-M520 sedlovka: Amoeba Scud sedlo: Fizik Gobi Zapletena kola: Shimano WH-M575 nebo
    Shimano XT WH-M765 plaste: Michelin Comp S light

    Tak mi to skritizujte nebo doporucte neco jinyho(lepsiho) ve stejne cenove relaci. Nez to zacnu nakupovat.

    0 0
    • RomanH  

      Mrkni na to. Myslim si, ze je to dobre sladene.

      http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

      0 0
    • vlk  

      no když tak toužíš po dualech tak bych bral raději xtr než xt.-alespoň mě teda mnohem lépe sednou do ruky, ty xt tlačí. Do vidlice bych už na takovémto kole investoval víc.-raději přidat a nějakou fox nebo mě se poslední dobou líbí trochu těžší pike nebo reba.Záleží co chceš jezdit.

      0 0
    • tradic  

      Urcite to bude svihovej full, takze neco na bazi Epica nebo tak podobne. A vic jak 90 000,– do nej vrazit nechci. Tak 80 000 – 90 000,– Samozrejme cim min tim lip a ve stejne kvalite.

      0 0
      • Seveřan  

        Dobrý peníze, zkus se nejprve podívat na

        http://www.maxcursor.cz/

        1. cineli mtb a Intense Spider XVP

        S těma penězma postavíš docela slušný kolo, než začneš panikařit s cenou, tak vytoč ostravský číslo a chtěj pana Šímu, on ti spočítá aktuální cenu na Intense dle tvých požadavků. Je to obdoba Santa cruz – blur.

        0 0
        • tradic  

          Skoda jen ze se me Santa Cruz Blur nelibi. Chci takovy aby tam byl zachovanej ramovej trojuhelnik, rozumis.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Myslis historicky nebo staromodni? :)

            0 0
          • blue  

            copak Blur nema ramovej trojuhelnik? nebo ti jde jen o to prohnuti horni trubky? proc?

            0 0
          • Seveřan  

            For tradic: Tak nic.

            Blue: Santa nemá tak agresivní vzhled, vypadá asi moc pohodově :o)

            0 0
            • tradic  

              To je presne to pojmenovani: vypada moc pohodove. :)

              0 0
              • Seveřan  

                No, tak se mrkni na intense a zjistíš že ta samá konstrukce může taky vypadat poněkud sportovně :-)

                0 0
                • cabbage  

                  a pritom ma mensi zdvih.....

                  0 0
                  • bajaja  

                    ten intense XVP vypada pekne , dneska sem ho videl v cerny barve jak ho staveji v jednom kramu v Plzni – nadherny kolo

                    0 0
                    • cabbage  

                      jasne, vzhledem spider vede(zvlast v cerny s pace), ale blur ma o 1,5 cm vic a to by se uz projevit mohlo.

                      0 0
                      • bajaja  

                        byl v černy s FOXem :-)) lahudka

                        0 0
                        • cabbage  

                          me se nejvic libila verze testovana ve velu.

                          0 0
                          • Seveřan  

                            Pro mě vede i cenou, blura postavíš ve stejný výbavě podstatně dráž.

                            0 0
                            • cabbage  

                              kolik stoji ram spidera?

                              0 0
                              • Seveřan  

                                Když budeš kupovat samotnej rám tak se ztoho pose… Je dost drahej, ale při stavbě je cena ouplně o něčem jiným.

                                Když si ho necháš u nich postavit, tak je cena příznivá. Můžeš si vybrat komponenty jaký chceš.

                                0 0
    • jecnak  
      1. vyhodit veci od amoeby – jednak to neni karbon, ale dural potazeny karbonem a jednak jejich zprcovani je hnus – to si rovnou kup kolo seriovku
      2. kola – urcite neco jinyho nez shimano – tezky, na konusech – spatne utesnenych navic

      Celkove mne to prijde strasne nevyvazeny a divny, jako kdybys nevedel co vlastne chces.

      0 0
      • RomanH  

        K tem rohum od Amoeby : Nevim, ktere mas konkretne na mysli. Zkousel jsem ty Scoud, vyborne se drzi, jsou pekne tluste a uzasne lehke. Bohuzel maji cirkusove napisy a pusobily na me tak krehce, ze jsem se je neodvazil koupit. Ty rohy JY-876 Carbon je pravdepodobne opravdu obaleny hlinik, humpolacky udelany (je videt mezera mezi zaslepkou a rohem), relativne tezky (160g) ale : vyborne se drzi, nestudi do ruk a nepusobi tak krehkym dojmem, jako ty Scoud.

        0 0
      • tradic  

        Me to divny neprijde :) Vim to, ze chci pekny kolo a aby dobre fungovalo. :)

        0 0
        • Homer  

          Myslis si ze je vyvazeny dat na ram za 40000 vidlici za 10000? Podle me je to zverstvo :)

          0 0
          • tradic  

            Ja nerikam, ze bude za 40 000,– muze byt klidne za 20 000 ,–, to je ta uplne max. hodnota.(40000)

            0 0
            • Homer  

              No to snad :) Ja bych rekl, ze jestli chces svihovyho fulla, neni asi nic ozkousenejsiho a tak dobre hodnocenyho nez NRS od Giantu. A tu amoebu bych taky vyhodil. Ritchey WCS vypada lip, kdyz uz chces dat takovy prachy.

              0 0
          • RomanH  

            Proto jsem mu tam daval ten obrazek s kacerem :o)

            0 0
        • jecnak  

          Tak to si pak kup seriovku – funguji a vypadaji pekne. Pokud nemas neco jineho kvuli cemu si chces kolo poskladat.

          0 0
      • rich  

        PRESNE tak

        0 0
      • McBlacky  

        souhlas s ječnákem…

        • smyk xtr je trošku luxus, když na rozpočtu šetříš dal bych treba novej sram nebo xt, tyčky bych koupil všechno ritchey pro 2005 jsou fakt ěpkný a budeš to mít sladěný.

        kola jsou problém, ale pokud ti jde méně o design tak osvědčená kombinace 717ky, revolution na onyxech udělá dobrou službu s pěknou váhou i cenou. na vidli bych trošku přitopil, já jsem zatíženej na blacky, ale reba by taky nevadila, prostě nějakou dospělou vidli žádný tintítka s nohama 28 a podobně. Fox už je finančně off. kdybych byl na tvém místě jdu do Canyonu sériovky, dneska jsem je viděl na Karláku maj jich v shopu asi pět a je to luxus :)

        0 0
    • rich  

      skus 69company – maju tam ramy EPIC za nizsie ceny modely 2004, mozno by si si vybral. ak mas cas, chut a odvahu vidlu, brzdy a ine drahsie polozky kup cez www.dropnzone.com napr. dohodol som sa s predajcom ako to ma poslat a bolo to bez DPH a cla. (uz to pisem asi 10×)

      0 0
    • tradic  

      Tak jsem si asi pekne nabeh. Ted tu vypadam jak nejvetsi trubka :) Inu kazdej jsme nejakej.

      0 0
      • kandik psi zub  

        aaale nejsi voni se jen potrebujou vychytracit :-))

        rekni poradne zadani, rekni jakou chces vahu a cenu a my ti to postavime

        0 0
    • TinkTink  

      By me zajimalo u ceho skoncis.

      Kazdopadne dobra rada – pokud chces koupit neco, co se prodava nejakym zpusobem jako samotny ram nebo cely kolo, tak ber cely kolo – komponenty z nej rozprodej a dej si tma co chces…vyjde to vyhodnej.

      A vubec…ja bych to stavel jinak…to nema smysl tu popisovat kazdy komponent :)…takhle jak to je mi to pripada hodne nesourody na to, ze to ma byt novy a vsechno novy.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        He-e voe! Koukam na tvoji nabidku Gianta AC. Z ceho to je udelany? Jako ty Kendy 2,5" jsou vyborny plaste a stoji jako ta vidlice to zase jo, ale taky neco vazi a do tech 14kg by nesmely byt nicim pospojovany. Taky dost nechapu vyskyt nekompromisnich DH plastu na kole s vidlici Splice. Vejdou se tam vubec? A co jednopistky brzdicky? Zastavi to? Oni na to davaj Easton veci? V kombinaci s Alivkem? Trochu nevyvazeny, ne? Je to volake cudne…

        0 0
        • TinkTink  

          Cus cus :))

          Tech 14 kilo je katalogovy udaj – ja to fakt konkretne nevazil, ale myslim ze to ma asi o drobet vic :)

          Ty plaste – fakt dobry…prej…ja je nevozim…ja je prodal :)

          Splice – tam je mista…fakt hodne…by jsi neveril, ale toho Splice potkas pristi rok na zavodech :))

          Brzdy – jj

          Easton + Alivio – jakou nejvyssi sadu na 8 znas? Ja si toho Alivia tam cenim…aspon se to nebude tak moc kazit :)

          Co se ti na tom zda nevyvazenyho? Si fakt myslim ze to je vyvazeny..

          0 0
          • bajaja  

            no u nas vim o 3 klukach ktery to maj objednany ale zatim nic kolik jich mas musim se zeptat jestli jde ta objednavka zrusit

            0 0
            • TinkTink  

              Behem dneska jsem pokryl zajem lidi kteri meli zajem a vedel jsem to o nich, takze ted mi tu zbyvaji nezadany 3 kousky – 2× 18" a 1×17"…tech 18" vic nebude…to je silne nedostatkova velikost a osobne vim pouze o JEDNOM jedinym cloveku, ktery ho v teto republice jezdi… (myslim 05 model :) )…

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Tyhle Kendy jsem si zrovna vcera pripravil, ze pujdou na sjezdaka, tak mi to pripada na tohle kolo … moc. Jsem si myslel jak to jsou macaty plaste, ale vcera jsem Sirenne nazouval Schwalbe AlMighty a ty maj stenu, ze sem to ani nenafukoval… :)

            0 0
    • kovar  

      a proč chceš dualy?

      0 0
    • slayer  

      Já bych ti doporučil abys sis koupil radši nějaký hotový kolo, protože jinak to dopadne asi dost hrozně. Třeba tohohle Canyona www.canyon.de/…s/index.html?b=27 A na každým rohu stejnýho asi taky potkávat nebudeš.

      0 0
    • kesu  

      takze bike bych si za tyhle penize radsi slozil,mam docela pevny pozadavky na komponenty

      1.urcite ne kola shimano kup maviky sou levnejsi a lepsi

      2ram udelej si radost a kup Giant NSR composite(39900kc)

      3.neber amoebu a kub radsi pellse(v teto kategorii)

      4,dal bych na to lepsi vidli(treba fax tallas ale ten je dost drahej

      kliky xt(4600,saltr a smyk XTR (5000),crasma­xy(14000) ram 40000,a ted je otazka jak to udelat s vidli…

      0 0
      • rich  

        nebudem to ani rozoberat, pockam na padlistu co vravi na FAX talas :-)))

        0 0
        • McBlacky  

          asi to samé co na crasmaxy…

          0 0
          • kesu  

            crossmaxy kritizovat nevim ale psal ze to chce na kolo typu epic a ne na freerridovy bike kterej do kazdyho kopce tlacis protoze se na tom da akorat blbnout ale XC svezeni na tom neni.

            kazdemu ale co jeho jest ale tyhle kola sou hodne dobry a taky sem to psal jako alternativu k shimanum.necmene je fakt ze treba vedle DM 247 nevydrzej ani tretinu nicmene jsou z jinyho soudku

            0 0
    • tradic  

      Takze to vypada asi nasledovne: do nejuzsiho vyberu se dostali tyto adepti: Scott genius RC-30 2004 http://www.smichoffbike.cz/shop.php?… ta zluta je proste uzasna :)

      Specialized Epic disc http://www.specialized.cz/…bike2_05.php?… Tusim v americe ho meli i ve zlute, ale to k nam nedovazi, skoda. Cervena by se mi libila vice nez cerna.

      A mozna by se tam vesel i nejakej Giant a teoreticky i Merida mission C special edition, ale tyhle dve kola nemaji u me sanci na uspech.

      Takze bud to bude Scott nebo Spesl.

      0 0
      • Seveřan  

        Sice SCOTT vypadá úžasně (taky zrovna nemusím černou), ale měl bych trochu strach o ten tlumič (určitě zabalit do neoprenu :O) a ten skareb na kotoučích ? nesmíš moc vážit, ale jinak, už to tady někde bylo, co se týče pružení a tlumení, tak je na tom stejně jako FOX, ale pokulhává v tuhosti.

        Spešl Epic zase není o komfortu. Je to čistě sportovní bike.

        0 0
      • TinkTink  

        Ty az se rozhodnes, tak budou modely 06… :)

        0 0
        • Seveřan  

          Zase budou levnější 05 :)

          0 0
        • bajaja  

          pro TinkTinka : hele nemas tady klamavou reklamu ? ty AC ProgressCycle dovezl :-))

          0 0
          • TinkTink  

            No dovezl, ale jak jsem jim volal, tak vubec nedovezli 18"…tak jsme je dovezli…takze jsem pouzil presne vyjadreni Progressu… :)…17" co mam tady nezminuju…

            0 0
        • tradic  

          Neni vylouceno ze uz budou 07 :)

          Ale ta zluta je fakt cool(nebo jak se to pise) barva. Zluty kolo je podle me hezci jak karbonovy.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To rad slysim. Planuju zluty na letosek :)

            0 0
            • tradic  

              Tak to je super jeste nekoho s cernym a kdyz pojedem za sebou budeme vypadat jak vcelka Maja :)

              0 0
            • tradic  

              Tak to je super jeste nekoho s cernym a kdyz pojedem za sebou budeme vypadat jak vcelka Maja :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.