• Matt

    Mate nekdo pojištene kolo zvláš? jako samostatnou pojistku?Nebo s bytem.. domem…?Kolik se plati?

    0 0
    • blue  

      ja mel pripojisteny kolo v ramci pojisteni domacnosti, ale presnou cenu ti nereknu, nepamatuju si to… bylo to u Cesky pojistovny a funguje to tam zhruba tak, ze na kolo pripada tusim 10 % z celkovy pojistny castky, kdyz chces kolo pojistit na vic, musis ho pripojistit… pripojisteni o 50 tisic bylo ovsem v radu nekolika desetikorun, takze nic tragickyho… celkovou pojistnou castku jsem mel asi 160 000 (cili z toho by za kolo bylo jenom 16 tisic) + pripojisteni o 50 000,– na kolo a na rok to vyslo asi na 1 200,–… nastesti jsem nemel moznost vyzkouset, jak funguje pojistny plneni

      0 0

        Výběr z produktů

        CTM RASCAL 3.0 29 kolo, matná šedá perleť Skladem 1 kus

        Novinka CTM RASCAL 3.0 29 kolo, matná šedá perleť

        od 33 299 Kč -10% MOC 36 999 Kč

        CTM RASCAL 2.0 29 kolo, červené Skladem 1 kus

        CTM RASCAL 2.0 29 kolo, červené

        od 29 199 Kč MOC 32 499 Kč

        Orbea ONNA 40 29 kolo, black Skladem > 2 ks

        Orbea ONNA 40 29 kolo, black

        17 299 Kč MOC 18 499 Kč

        Přejít do shopu (Kola / Horská)
      • Matt  

        Me zajima jestli hlavne to je pojisteny ne jen doma kdyby to ukradli ale proste vsude venku(samozrejmne pripevnene k pevne casti)Protoze kdyz to ukradnou doma to me netrapi tak to sem zvedav za kolo budu chtit aby mi dali 50000 mozna vic uvidim jinak to nema cenu pojistovat aby pak dali par supu

        0 0
        • blue  

          neco takovyho v tech podminkach je, mam pocit, ze i loupezny prepadeni, ale to bych musel najit smlouvu a podivat se, abych nekecal :-)

          0 0
          • Matt  

            Myslel si to tak ze mas jako pojistenou domacnost na 160 000 a z toho pak tedy davaji 10procent na kolo?Tak si to myslel?Ja myslel ze si jako pripojistis k domu ale jako ze si zvolis na jakou castu ho chces pojistit(jen to kolo)jako sme mysell ze to treba pojistit na 50 000 kdybyho ukradli a z toho vezmou nejaky procenta z te castky kterou budes platit za rok

            0 0
            • blue  

              presne tak jsem to myslel… mas pojistenou domacnost na 160 tisic… z toho pripadaj na ruzny veci (elektronika, kolo apod.) jen urcity procenta z tyhle zakladni castky… pokud chces neco z tech veci pojistit na vic, musis priplatit… mohl bys taky dat vysokou zakladni pjistnou castku, ale to by se ti pojistka zase prodrazila, pripojisteni konkretni veci vyjde lip

              0 0
              • Matt  

                Tak diky za informace. No ja myslim ze mam e domu pojisteny na dost velkou castku takze za to bych mel dost kol:-)Ale diky me hlavne zajimalo protoze vetsinou pry maj problemy to zaplatit kdyz ti to ukradnou nekde mimo ze se zas musi hadat s tim jako kdyz ti to ukradnou nekmu na pozemku nebo nekde kdo je tam za to odpovedny tak ze se usi dohadovat snim a tak…ze prsote delaj vsechno protoo aby ti to nemuseli hned vyplatit to zkratim:-)

                0 0
                • blue  

                  jeste si pockej, az se ti tady k tomu vyjadri nekdo z mistnich odborniku pres pojistovny

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No zajimalo by me jak je to ted. Protoze mam novou (letosni) pojistku domacnosti u Cesky a prej kolo pripojistit nejde (prej), tak jsem musel dat celkovou vysokou, ale i tak kdyz si zlodeji vyberou dobre, nepokryje to ani jedno kolo. Taky se strhavaj (spoluucast) nejaky procenta za horsi zajisteni bytu (zavora na pancerovejch dverich atd.) coz uz jsou podminky pro ty vyssi castky. No jihra je tu odbornik na pojisteni, ne?

                    0 0
                    • blue  

                      ja pojistku uzaviral v prosinci a pripojistit kolo slo na libovolnou castku, tak nevim, jestli neco zmenili

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Prej jo. Ze prej se ty kola uz tak rozsirily, ze jednoho krasnyho dne by mohly ukrast nejaky pojisteny kolo a to by pak uz pojistny nebyl cistej vejvar a do toho, ze pojistovna nepujde. Prej pojistky nejsou od toho, aby se plnily. Maji stejny marketing jako banky. Zato ze si klienti pujcujou jejich prachy jim platej a za to, ze klienti pujcujou ty prachy bankam jim klienti platej taky :))

                        0 0
                        • Manas  

                          A taky zato ze ti nekdo posle penize, za to se taky plati :-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Ja myslel, ze se plati za to, ze ty nekomu posles penize? Kazdopadne nejlepsi je si to vybrat na prepazce nebo v bankomatu za to se totiz..... pockat za to se taky plati! Grrr. :))

                            0 0
                      • DeX  

                        hlavne me u pojistek desi plneni kdy za to co ti dajnekoupis ani ram natoz cely bike :( Nebo ma nekdo pojistku ktera mu pokryje new bike?

                        0 0
                        • blue  

                          cetl si vubec, co jsem doted napsal?

                          0 0
                          • DeX  

                            trochu jo :) ale stejne tomu nejak neverim nejake pripojisteni, az dojde na plneni tak ti reknou ze to bylo uz starsi -x% nove se da poridit za y takze plna cena kde nic tu nic :( A moje otazka byla minena tak: jestli nekomu to kolo jiz ukradli a dostal full cenu.

                            0 0
                            • Martin  

                              Minulý týden jsme koupili novej byt a svýmu pojiš?ovákovi jsem zadal vyřešit přesně tento problém. Slíbil mi, že v příštím týdnu vhodnou pojistku uzavřem. Tak dám vědět co a jak.

                              0 0
                      • Kotěnočkin  

                        To jo, ale maximálně jen pokud ti to kolo odcizí z pojištěného bytu.

                        0 0
                        • blue  

                          asi mi ted unikla souvislost

                          0 0
                          • Kotěnočkin  

                            To, že jde kolo připojistit na jakoukoiv částku – to sice platí, ale většinou tato částka platí jen pro krádež z pojištěného bytu, někdy dokonce jen pro živelní nebezpečí a ne pro krádež…Tzn. sice můžu mít kolo pojištěné na 120.000 Kč, zmizí mi ze sklepa a dostanu jen 1,2 nebo 5% z celkové pojistné částky domácnosti !!! A to i když ta bude třeba 1 mil., pořád dostanu relativně málo. Pokud zmizí ze stojanu před hospodou, dostanu akorát „bačův *****“. Myslím tedy nic. Trochu tady zobecňuji, ale takto to ve většině pojistek v praxi funguje. Stačí si podrobně přečíst patřičné VPP.

                            0 0
      • Kotěnočkin  

        Hmmm, to těžko, v základním pojištění je jako další věci na sportování pojištěno na částku 10.000,–Kč. Můžeš si ho připojistit. Pozor ale, pokud ho máš na jiném místě pojištění nebo ve sklepě, pokud nemáš připojištěno a bude odcizeno, dostaneš 5.000,–Kč. Podívej se do smlouvy!

        0 0
        • blue  

          no tu tabulku s ciframa mela samozrejme jen pojistovacka a neni soucasti smlouvy, tak se tedy omlouvam za mystifikaci, mel jsem pocit, ze ty veci tam jsou hodnoceny procentama z celkovy pojistny castky… nicmene ta desitka v tom je :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          No ja taky ziju v domeni ze je pojisteny 10% a i tak trnu, protoze to pekne na p… . Nevim proc bych si mel stary koberce a spartakiadni lehatko pojistovat na 2,5 mega, abych dostal aspon neco za kola.

          0 0
          • Kotěnočkin  

            Ale to jde, jen musíš zvolit vhodnou pojistku a pojiš?ovnu. Někde to je řešeno pevným procentem z celkové pojistné částky, někde to lze připojistit, tzn. není problém mít pojištěný byt na např. 200.000 Kč a současně bike třeba na 60.000 Kč.

            0 0
    • climber  

      Ačkoli už mám pátýho bika, z toho 3 mi ukradli, tak si pořád nepamatuju přesně jak je to s mým pojištěním. Jestli se nepletu, tak když jsme posledně pojiš?ovali vybavení domácnosti u Alliancu na 500 tis. Kč, tak mi chlapík řekl, že je v tom pojištění kola na 50 000 Kč. Vzhledem k tomu, že pořizovací cena byla cca 80 tisíc, tak už jsem ho nepřipojiš?oval.

      0 0
      • Kotěnočkin  

        To sice ano, ale jen pokud ti ho ukradnou z bytu. Pokud by to bylo ze sklepa, tak je hranice plnění jen 25.000,–Kč, pokud by jsi jel, přepadli tě a kolo ukradli, tak stejně 25.000,–Kč. Za předpokladu, že máš variantu Exclusiv. pokud se chceš pobavit, srovnej to se stejným pojištěním Exclusiv od Allianz v Německu…

        0 0
    • jihra  

      ČSOB pojiš?ovna to má asi takto: Kolo si můžete pojistit na libovolnou částku (třeba 200.000 Kč) v rámci pojištění domácnosti. Kolo je ale na tuto částku pojištěno pouze v pojištěném bytě (záleží i na zabezpečení bytu). V příslušenství bytu je celkové plnění omezeno do určité výše (20.000 – 30.000 Kč), takže když se kolo ztratí ze sklepa, tak pojiš?ovna vyplatí maximálně těch 20.000 (30.000). Venku je kolo pojištěno pouze pro případ loupežného přepadení šetřeného policii. Pokud kolo odložím mimo byt, zamknu je k pevné věci (strom, zábradlí)a ztratí se mi, tak pojiš?ovna vyplatí maximálně 5.000 Kč. U všeho je ještě 500 Kč spoluúčast. A co to stojí? Dejme tomu, že bydlím v Ostravě v paneláku. Pojištění kola v ceně 100.000 Kč by stálo 371 Kč ročně, takže nic drahého. Pokud bych třeba bydlel na malé vesnici, tak mě to kolo bude stát jen 286 Kč ročně.

      0 0
      • Kotěnočkin  

        Možná by jsi také měl napsat, že toto připojištění kola je ale možné jen s pojištěním domácnosti. Navíc ten příklad se stromem nebo zábradlím…Ten pojištěný nemusí dostat ani těch 5.000,–Kč, pokud se kolo ztratí sice zamčené od stromu, ale vedle bude stojan na kola. Myslím tím klasifikaci místa určeného nebo obvyklého.Věř mi, vím o čem mluvím…

        0 0
        • jihra  

          Máš recht, v podmínkách ČSOB pojiš?ovny je opravdu napsáno, že kolo by mělo být zamknuto ke stojanu na kola, který je pevně zabudovaný třeba do země nebo k baráku atd. Na druhou stranu je v podmínkách zmíněno i místo obvyklé nebo běžně používané – což může být třeba i sloup před hospodou atd. To ale opravdu záleží případ od případu a je jasné, že pojiš?ovna se bude chtít z plnění pokud možno vykroutit. Proto – jako už několikrát – doporučuji sjednat si pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S pojiš?ovny právní ochrany a třeba pro spory s pojiš?ovnami mám právníky zdarma. Podotýkám, že pro D.A.S. pojiš?ovnu nepracuji, pouze mám toto pojištění sjednáno a už mi zachránilo dost peněz. Druhá otázka je, že zloděj ucvakne zámek a vezme jej sebou – pak může bát problém prokázatm že jsem to kolo měl opravdu zamknuté zámkem. A třetí věc – kolo je pojištěno na plnou (novou) cenu, která je sjednána ve smlouvě, pouze v prvních 3 letech od koupě kola (a musím doložit doklad o koupi) a po 3 letech už pojiš?ovna odečítá „opotřebení“. No ale pořád je to lepší než kolo nepojistit.

          0 0
          • Kotěnočkin  

            Asi takto, pokud jsem silný v kramflecích, tzn. jsem přesvědčen a mám důkazy o svých oprávněných nárocích vůči pojiš?ovně, jsem schopen (a tím i většina normálních lidí) jednat s pojiš?ovnou sám. Pokud nemám dobré karty v ruce, nepomůže mi ani právník, a? je nebo není placen z pojištění D.A.S. A ta nová cena zase záleží na konkrétním produktu té které pojiš?ovny, někdy se uplatňuje až po 5 letech, někdy vůbec a někdy teoreticky již druhý rok…

            0 0
            • jihra  

              Pokud jsem silný v kramflecích, tak to ještě neznamená, že mám peníze na právníky. Většina velkých firem (pojiš?ovny, obchodní řetězce atd.) spoléhí na to, že běžný průměrně vydělávající občan nemá peníze (a čas) na dlouhé právní spory. Když příjdeš k právníkovi, tak otevřeš dveře, pozdravíš – a už tě to stojí 500 Kč. Takže D.A.S. pojiš?ovna není od věci. Jednak mě pojistka stojí jen 1200 Kč ročně, jednak mám zdarma právní poradu i právníky (hradí mi tuším do 250.000 Kč na jeden případ) a z vlastní zkušenosti mohu říci, že právníci D.A.S. pojiš?ovny jsou velmi iniciativní a jakmile zjistí, že mám alespoň minimální šanci an úspěch, tak okamžitě jednají. U ČSOB pojiš?ovny se započítává amortizace u jizdních kol po 3 letech stáří kola. Do 3 let plní popjiš?ovna v nové ceně (minus spoluúčast).

              0 0
    • Mata.Lan  

      Prostě koupim bika za 100000, pojistim, prodám známymu za 75000, nahlásim krádež, vyinkasuju 100000 pojistky a koupim si dalšího za 100000… v podstatě v cenně 25000. Případně jim přinesu ukázat upilovanej zámek na kolo nebo si urazim zámek navratech od garáže…

      Jak řeší pojiš?ovna tyhle problémy? takhle by se dalo docela ušetřit:)

      0 0
      • Kotěnočkin  

        :-) Kdyby to bylo takto jednoduché, tak už tady má každý dávno jen Bianchi, Kleina atd. Pojistné podvody se samozřejmě dějí, ale takto jednoduše ne…Pojiš?ovna se jim preventivně brání třeba už tak, že v té garáži ti ten bike na 100.000 nepojistí, anebo pokud ano, bude chtít pořádné zámky atd. To je ale na delší debatu.

        0 0
        • Matt  

          To jsem se toho porad nejak moc nedovedel.Me nejak nezajimalo jak je to kdyz to ukradnou doma nebo proste spojeny s bytem…baraz.. ale proste kdyz je to kdekoliv pripevneny venku ke stromu…k pevnymu jestli to tedy nejaka pojistovna pojisti a zaplati kdyz ten zamek nekdo prestrihne.. bez nejakych vymluv nebo zbytecnyho protahovani(ono i s polisajtama je to na dlouho a stejne zistej starou backoro akorad)

          0 0
          • jihra  

            Každopádně to musí šetřit policie ČR. Když máš kolo venku připevněno k nějaké pevné věci a šlohnou ti ho, tak by konkrétnmě ČSOB pojiš?ovna mohla zaplatit za to kolo maximálně 5.000 Kč. Je zde ale otázka, zda ten strom je místo k odkládání kola určené nebo běžně používané. ČSOB pojiš?ovna totiž v jednom článku pojistných podmínek chce, aby bylo kolo zamčeno ke stojanu na kola, který je pevně zabudovaný třeba v zemi. Další – měl bych prokázat, že kolo bylo k tomuto stojanu (stromu) zamčené. Je vždy třeba posuzovat konkrétní případ. Nejlepší je nedávat kolo z ruky. Viděl jsem třeba borce, který se svou silničkou (velmi pěkný stroj) šel až k okýnku na poště v 1. patře.

            0 0
          • Kotěnočkin  

            Pokud vím, tak extra pojištění kola, tzn. bez nutnosti pojištění domácnosti nabízí pouze jeden pojistitel, navíc nijak aktivně, protože to je prostě riziková věc…Navíc pojistné plnění je omezeno při krádeži na nepojmenovaném místě částkou 30.000 Kč (to je dáno zabezpečením – pokud to bude klasický cyklozámek ke stojanu). Pokud by jsi byl někde např. na dovolené a kolo zmizelo třeba z kolárny, kde by byl bezpečnostní zámek, pak by řekněme hranice plnění byla 200.000,–Kč, záleží prostě na způsobu zabezpečení kola.Toto všechno platí pro normálního smrtelníka, i v pojištění jsou samozřejmě výjimky.

            0 0
            • RomanH  

              A ten pojistitel je … ? Diky.

              0 0
            • jihra  

              Pojiš?ovna MORAVA blahé paměti (zkrachovala) kdysi nabízela speciální samostatné pojištění kola, které platilo po celém světě, byla v tom dokonce i havarijní pojištění!!! (když jsem třeba boural a rupnul mi při tom rám, tak to pojiš?ovna zacvakala) a stálo to 10% z ceny kola ročně. Bylo to sice dost (kolo za 100.000 stálo 10.000 Kč za rok), ale lidi si to sjednávali. Ta pojistka se ale dala sjednat i v rámci pojištění domácnosti a pak to stálo tuším jen 5% z ceny kola ročně.

              0 0
    • saly  

      Mohl bych se zeptat, jak bych dopadl v případě, že bych byl na návštěvě u známých, kteří mají sjednáno pojištění domácnosti pro takové případy a kolo v jejich sklepě by ukradli mně? To bych asi měl smůlu…

      0 0
      • Kotěnočkin  

        Pokud by jsi sám neměl patřičné pojištění, tak z jejich pojištění by na 99,9% nic nebylo. Pojištěním domácnosti jsou pojištěné věci ve vlastnictví oprávněných osob, sloužící k uspokojování jejich potřeb. Takto jak jsi to popsal, by to byla věc převzatá a ty jsou téměř vždy vyloučeny.

        0 0
        • saly  

          Hmmm. to jsem si myslel. A kdyby nekdo tvrdil, ze to bylo zrovna jeho :-), tak by to mozn ai slo, ne?

          0 0
          • Kotěnočkin  

            Pokud by bylo v rámci pojištění domácnosti sjednáno i pojištění kola v odpovídající částce a doloženy doklady o jeho pořízení nebo vlastnictví teoreticky ano, prakticky dost složité, úměrně s výši uplatňované škody…

            0 0
          • Kotěnočkin  

            Doporučuji nahlédnout rovněž do trestního zákoníku, oddíl pojistný podvod a pokus o pojistný podvod:-)

            0 0
        • Martin  

          Tak píšu jak jsem slíbil. Na začátku se můj oblíbený pojiš?ovák kasal, jak kola kajaky doma bez problémů pojistíme. Teď volá, že to není tak jednoduchý a že to ještě musí pořádně prozkoumat:-))) Další zprávu očekávejte příští týden…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.