Staticky a kinematicky rozbor zadni stavby

25 nepřečtených
  • till

    Potreboval bych pomoct, mam delat rocnikovou praci na tema „Staticky a kinematicky rozbor zadni stavby horskeho kola“, porovnat tam jednocep vs. ctyrcep. Tak bych se chtel zeptat, jestli nekdo nevite, kde bych na tuto tema sehnal naky informace. Naky silovy pomery, trajektorie hlavnich bodu atd. Za kazdou pomoc budu vdecnej!

    0 0
    • hanz  

      stáhni si tendle sranda prográmek a možná z něho budeš moct něco použít. http://www.hegyezo.hu/…age/eng.html

      0 0
    • Palo TT  

      No a trosku teorie: http://www.mtbcomprador.com/…s/Itemid,76/

      0 0
      • till  

        Diky, perfektni stranka, k dokonalosti uz ji jenom chybi, aby byla v cestine!:-)

        0 0
        • Palo TT  

          Bude sa hodit pri rocnikovej praci z anglictiny. Pre gurmanov je tam v aj spanielskej verzii :)

          0 0
    • Kamikaze 591  

      OT: Je tu někdo shopný spočítat o kolik se prohne trubka ve středu?

      Délka trubky 3,5m, průměr 42,4mm a stěna 2,9mm. Bude stát svisle. Ale podle mě bude lepší počítat pro vodorovně, pevně ukotvená na obou koncích. Zátěž uprostřed 60kg.

      Tohle už je trochu mimo můj obor, tak bych byl rád kdyby dal alespoň nějaký odhad. Někde tu dokonce bylo vlákno, ve kterém jsem viděl jak kluci modelovali průhyb můstku vidlice nebo tak? Tak případně odkaz na něj.

      0 0
      • Treeper  

        myslim zes zapomel uvest dulezity parametr: z jakeho materialu ta trubka bude

        0 0
      • jIrI___  

        Krásný vzorový příklad do Pružnosti-pevnosti :)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • racerRUZA  

        To zatížení bude působit radiálně nebo axiálně k ose trubky? On je taky rozdíl, jestli to chceš spočítat ve svislý poloze nebo ve vodorovný (ve svislý s axiálním zatížením bych počítal spíš se vzpěrem. Materiál je taky důležitej:)

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Tož abych byl upřimný, nevím co po mě chceš.

          Trubka bude vodorovně a uprostřed bude zavěšený pytel brambor o hmotnosti 60kg.

          0 0
          • racerRUZA  

            OK. To stačilo říct hned. Zkusím se na to kouknout a hodím ti to na mail.

            0 0
          • MirkoCarver  

            Ještě bys měl upřesnit, jak je trubka ukotvená na koncích. Zda se jedná o nosník na dvou podporách, tj. trubka na krajích jen položená na konstrukci, nebo má konce vetknuté, např. oba konce jsou zabetonované ve zdi.

            0 0
            • racerRUZA  

              To je pravda, protože když tam dáš dvě vetknutí, tak bude nosník jednou staticky neurčitej. Na pytel brambor to asi vliv nemá, ale výpočet je složitější (musejí se tam totiž určit deformační podmínky). Nejlepší by bylo to vypočítat pro umístění na dvou podporách, jak výše zmiňuje MirkoCarver.

              0 0
              • Kamikaze 591  

                No, byl bych rád alespoň za něco. Styl upevnění bude podobný spíš zabetonování, ale myslím, že bohatě bude stačit, že je na podpěrách :D Tam velký rozdíl nebude ne?

                0 0
                • racerRUZA  

                  Nebude.

                  0 0
                  • racerRUZA  

                    Už je to hotový, máš to na mailu. Průhyb mně vyšel přibližně 9mm a sklon tečny k průhybové čáře přibližně 2 stupně.

                    0 0
                    • racerRUZA  

                      Dá někdo víc:)

                      0 0
                    • Kamikaze 591  

                      Tady ti veřejně dík! Bo udělat 3 stránkový výpočet víceméně jen tak…

                      A na brambory to nebude. Jen jsem to tím chtěl zjednodušit.

                      0 0
                      • mi-psi  

                        ten výpočet je teda asi na půl stránky ale budiž. stejně to je blbě, protože jen vlastní tíhou se ta trubka prohne o víc a to nic nepočítám, střílím od boku a vim, že jistě..

                        Spíš se koukni na příspěvek microkarvera, ten vypadá aspoň o fous věrohodnějc :-)))

                        0 0
                • pepek  

                  No jestli po těch složitých výpočtech ochotným výpočtářům řekneš, že na tom bude viset opravdu jen pytel brambor . . . . . .

                  0 0
                • MirkoCarver  

                  Tak jsem to spočítal. Pokud bude trubka jen podepřena (konce budou volné), bude deformace 4× větší než při vetknutí. Konkrétně, pro nosník na dvou podporách je deformace 38mm a napětí 160MPa. Pokud budou konce vetknuté, průhyb bude jen 9,2mm a napětí 92MPa.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.