total off topic:vraceni elektroniky-prosim poradit

20 nepřečtených
  • zac

    Nevite jestli je mozny vratit do mesice v obchodnim dome zakoupenou elektroniku a oni vratej penize? (samozrejmne ve stavu v jakem bylo koupeno) myslim ze jo ale vubec si nejsem jistej… Diky moc

    0 0
    • kolombo  

      Myslim, ze to plati jen pro zasilkove obchody, kde nakupujes jen podle televize a pod.

      0 0
    • Eila  

      pokud tomu nic neni tak ti nic nevrati, plati pouze pro zasilky kde neni moznost predvedeni

      0 0
    • biker007  

      zalezi jestli to ten obchod nabizi.. treba pred vanocema sem kupoval DVD a rikali at si to klidne vyzkousim, pokud nebudu spokojenej at jim to prinesu a vrati penize.. ale nevum, nechal sem si ho:)

      0 0
      • zac  

        no jde o DVD a Makro…

        0 0
        • biker007  

          tak v makru bych s tim zrovna nepocital.. navic nakupy v makru se ridi obchodnim zakonikem, jestli si to dobre pamatuju..a to vraceni je zcela na libovuli prodejce, pokud se teda nejedna o zasilkovej obchod.

          0 0
          • Homer  

            Presne tak. Makro je velkoobchod – tam spotrebitel (teoreticky) nema co delat. Kazdopadne ani v normalnim obchode (pokud tam neni neco jako zaruka spokojenosti, nebo si to tak predem nedomluvis apod.) ti zbozi, ktery jinak nema vady, zpatky jen tak nevezmou . To by se mi sice docela libilo – vzal bych v bikeshopu nejaky poradny kolo, trochu bych je potrapil a druhy den bych je vratil a vzal zase jiny atd. – ale to by vetsina obchodu asi musela zavrit. Nektery veci je dobry promyslet uz pred koupi :)

            0 0
            • zac  

              ale ja ani tu krabici neotevrel…

              0 0
              • Homer  

                Ja bych se inspiroval tim, co psal Jogador. Proste bych to zkusil domluvit primo na miste. Moje zkusenosti jsou takove, ze cim vetsi obchod, tim mensi ochota, ale neni to vylouceno. Proste se zkus v tom makru domluvit, treba to zpatky vezmou, obzvlast, kdyz to neni rozbaleny. Tady to vylozene bude zalezet na ochote a dobre vuli.

                0 0
        • Rolei  

          Určitě to zkus, myslím že by to mohlo jít…

          0 0
        • Jogador  

          Tak normálně bych ti napsal, že ne, ale Makro je jiný, aspoň to v Čestlicích u Průhonic. Zatím nám tam vzali vše, jednou foták za 8000, jsem jen řekli, že nemá to co nám obsluha řekla, že má a on to neměl, tak nám vrátili peníze, volkmen mi taky vzali,ale ten mi teda vyměnili, ale zrovna mi máme s makrem dobré zkušenosti, nikdy nám reklamaci nevrátili,vždy kladně vyřídili.

          0 0
    • Lance  

      v OKAY ano,sam sem to tak udelal

      0 0
    • tradic  

      Ja se zeptam na neco jinyho. koupil jsem k Vanocum domaci kino. po 3 tydnech v nem zacalo chrcet. Sel jsem to reklamovat, rekli mi ze do mesice to bude. Presne na den za mesic to bylo. Pustim to a ono to dela furt to same. Pripada mi to ze na to vubec nesahli. A takze zase cekat dalsi mesic. To me ale vopravdu sere, neco si koupis aby ti slouzilo a porad je to na reklamaci. Da se proti tady tomu nejak branit?

      0 0
      • Homer  

        Tech 30 dnů od uplatneni reklamace je lhuta, ve ktere musi byt reklamace nejen vyrizena, ale i odstranena vada. Pokud vadu neostranili, podminky nesplnili. Problem je, jak to prokazat, ze tam tam vada stala i po reklamaci byla. Jedina moznost by byla nechat to na miste vyzkouset a pokud to bude delat znovu, neprevzit to zpet. Teoreticky muzes odstoupit od smlouvy, prakticky bude lepsi znovu to reklamovat. Aspon podle meho nazoru. Nemam s reklamacemi moc zkusenosti. Nastesti.

        0 0
        • rasto  

          pravda, 30 dnu je za zakona. priste otestovat na miste, jestli nebude moznost, tak obratem (!) vratit.

          0 0
    • jihra  

      Zavolej si na Českou obchodní inspekci, tam ti odborně poradí. Neřeš to tady s námi laiky, stejně ti každý řekne něco jiného.

      0 0
    • zac  

      Tak uz je to vyreseny, nakonec se ho zbavovat nebudu. Vsem diky za prispevky!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.