• Roman

    Slyšeli jste, že by někdy našli ukradené kolo na základě zaevidování kola u Městské policie? Já jen jestli to má smysl…

    0 0
    • Pecuchet  

      Neslyšeli. Já se jich na to (v Brně) ptal a nebyli mi schopní dát odpověď. Takže asi ne. Přesto jsem si kolo zaregistroval.

      0 0
      • zirecek  

        kolo mam zaregistrovane. Pochopil jsem, ze to ma spise vyhodu pri pripadne kradezi s posuzovanim ze strany Ceske Pojistovny.

        0 0
    • MARIN  

      NE

      0 0
    • rasto  

      ne jeste ne. a to jsem o 1 mestkou policii zaregistrovane prisel… nikdy jsem ani nezazil, ze by mi nekdo na ulici kontroloval vyrobni cislo. v roce 1995 mi ale celnici v Hornich Miseckach kontrolovali znacku a vyr. c. ptal jsem se jich, zda maj databazi napojenou na mestkou policii. odpoved byla negativni :-/

      0 0
      • WSH  

        Raz som zazil kontrolu. V 1998 v Rakusku na sme oddychovali na dialnicnom odpocivadle na ceste z Dolomitov. Zastavili sa pri nas policajti a skontrolovali na vsetkych bikoch vyrobne cisla. Bolo mi to trochu blbe, ze nas maju za potencialnych zlodejov, ale strpel som to bez protestov (je to jedina sanca ako najst kradnute bicykle). V Cechach ani na Slovensku som to nezazil, aj ked by to bolo potrebne.

        PS: viete, preco sa nezucastnuju cigani na cyklomaratonoch?

        0 0
        • Roman  

          Ne, proč?

          0 0
          • WSH  

            Lebo by si ucasnici spoznali svoje bicykle. :o)

            0 0
        • Bunda  

          Loni v červnu při cestě z Rakouska jsme měli s kámošem na zahrádce 2 kola a 2 lyže. Rakouskej celník (nevim už, co to bylo za přechod) si nejdřív opsal čísla bajků a odběh. 5 minut jsme čekali jako trubky, pak přišel, že teda jo, ale že chce vidět tretry. Tak gdyž jme vyhrabali zablácený tretry a propocený dresy, tak konečně uznal, že asi opravdu nejsme čórkaři. Připadal jsem si jako ocas a štěstí, že neumím německy, jinak bych si každopádně ulevil.

          0 0
    • jakub  

      tak to teda ja kontroluju kola a jejich cisla dost bezne ( sem polda) zvlast u tmavocechu, ktery se vozej na bikach. Jinak u mestske policie to ma podle meho tu vyhodu, ze kdyz ti ho cornou, tak by mestaci meli po oznameni kradeze okamzite mit evidenci o tom o jaky kolo se jedna a tim padem by mela byt okamzite tato informace i s popisem rozsirena ryhclejc nez kdyz te pak dobu vytezujou jenom na blbej popis samotnyho kola a pachatel ma vic casu se s kolem uklidit – narovinu podle miho to moc nefunguje ale jestli je tahle moznost aspon to minimum co se da udelat tak ja to urcite udelam a Vam vsem to doporucuju taky – aspon neco

      0 0
      • Paja  

        A co na tom cisle kontrolujes, kdyz neni ta databaze?

        0 0
        • jakub  

          databaze ukradenych kol jeee

          0 0
          • jakub  

            ale ne u MP, je to evidence kradenych veci obecne

            0 0
            • Paja  

              A do te databaze ma pristup jen statni policie? Mestaci ne? A databaze mestskych policii nejsou propojene navzajem a s tou statni? Jinak by to mohlo fungovat a registrace kolau mestaku by mela nejaky smysl:)

              0 0
              • jakub  

                abych vam tady nevykladal naky bludy tak to zitra zjistim uplne presne joo? jinak mestaci nas samozrejme muzou pozadat o lustraci

                0 0
                • jakub  

                  tak sem se dneska na tuhle problematiku ptal a verdikt je takovej: u mestské policie se muzete zaregistrovat – tedy sve kolo, policiste si jej vyfoti a popisi a zaevduji do sve databaze ( bohuzel kazda soucast mestske policie ma svou databazi a tato neni nijak mezi sebou propojena – ve 21 stoleti docela ulet, zel je to tak, to tedy znamena ze vase kolo bude mit zaregistrovane pouze mesto kde si to nechate udelat) dale na vase kolo policiste nalepi samolepu s oznacenim MP, tato ale jde samozrejme strhnout, JENZE taky na vase kolo napisi fixem ktery jde precist pouze pod ctecim svetlem cislo, ktery neni videt a nelze jej „sundat“ pouze jej lze precist prave navicenim (prave mi vypadl odbornej nazev toho svetla ale urcite vite co mam na mysli) to je jedinej zpusob ochrany kterej mestska policie ma. Ptal jsem se do jake miry se toto kontroluje a bylo mi sdeleno, ze se tomu kluci z mestsky docela venujou. Tak si na toto nazor udelejte sami, tak to proste v soucasne dobe je. statni policie naopak kontroluje treba vyrobni cisla a to tak, ze ma na toto prislusny formular (mam povoleno to tady vyzvonit ((-: )kde se vypise vyrobni cislo popr. popis kola a odesle se to na evidence, kde proveri zdali se nejedna o kolo, ktere je kradene ( tato evidence je samozrejme celostatni a je fakt dobra, v soucasne dobe se pripravuje este daleko lepsi) na zaklade toho se rozhodne jak to s tim kolem vlastne je, soucasti toho formulare je samozrejme taky misto pro vyplneni nacionalu cloveka kterej tu urcenou vec ma prave u sebe.diz se zjisti ze kolo je kradeny, postupuje se normalne dle trestniho radu a kolo by melo byt vraceno. Snad sem vam to aspon trosku objasnil jak to funguje. Vic vam tu bohuzel nereknu protoze mam svou praci rad a chci v ni este aspon chvili setrvat, snad jste si udali aspon trosku prehled o tom jak to u nas s temi koly je. Ja vam z vlastni zkusenosti mohu sdelit, ze objasnovani kradezi kol neni az tak nemozne ale vzdycky sou dve moznosti a i kdybichom se pretrhli vsechno nevyresime…dejte si raci na ty svy milacky bacha

                  0 0
                  • quiq  

                    Loni jsem kolo evidoval u MP Brno a dali mi jen nalepku… kolo nefotili ani nepopisovali zadnou fixou… O kole si napsali jen vyrobce, nazev kola, vyrobni cislo ramu a typ prehazovacky… Predchozi kolo jsem evidoval asi pred 5 lety a probihalo to stejne… Jeste me nikdy nikdo nekontroloval, ale je pravda ze hlidkam se snazim vyhnout, protoze ho nemam „predpisove“ vybavene ;-)

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      „Typ prehazovacky“? to jsou experti:o) Vazne dobry poznavaci znameni;-) Zajimalo by me, jak by se dokazovalo, ze kolo je moje, kdyz na fotce u MP by byla pulka veci jina (komponenty odchazeji a menim to tak casto, jak dovoluje financni situace). Taky by me zajimalo, jak by se divali na kolo bez vyrobniho cisla. Me teda kolo muzou ukradnout tak maximalne z bytu (nebo na nejaky akci v noci z auta, ale tam moc nejezdim), jelikoz na nem rozhodne nejezdim pro rohliky. Kdysi mi ukradli zavevidovanou plecku ze sklepa a vubec v nicem to nepomohlo.

                      0 0
                      • Karaya  

                        Bez výrobního čísla tam kdysi MP důlčíkem vyrazila tvoje rodné číslo, otázka je, co by si na to řekl ty :-)

                        0 0
                  • Lišák  

                    Tak mě napadlo-po tom, co jsem si přečetl příspěvek quiqa, jestli ty, jako polda, máš svoje kolo vybaveno podle zákona. A taky jestli by jsi nemohl vždycky aktuální novelizaci zákona dát adminovi, aby to dal někam na B-F. Mám pocit, že za poslední 3–4 roky se to několikrát měnilo.

                    0 0
                    • enjoy  

                      snad bys ho nenutil aby mel veskerou povinnou vybavu:-) takovejch jsem videl jenom par a vzdycky to byli typove v sustakovy souprave na trekingu.zadnyho horskyho cyklistu jsem tak nevidel.

                      0 0
                      • Lišák  

                        No, ale jako polda… to by měl pak pokutovat sám sebe :-)

                        0 0
                        • enjoy  

                          a nebo by mohl vozit blocky sebou a pokutovat ostatni:-)

                          0 0
                          • jakub  

                            vas snad na horacoj nekdo flastroval za povinnou vybavu ???? ja to teda nedelam, ale fakt me sere kdyz v noci jezdej borci bez svetel, to bych je njradsi … zas na druhou stranu kdyz ja pojedu v aute a typek bez svetel na kole tak ja myslim mam vetsi sanci na preziti nez on ..... je to vlastne jeho boj, ale nikoumu bych to nepral ani za tim volantem

                            0 0
                            • Lišák  

                              Taky jezdím autem a taky mě se*ou neosvětlení cyklisti-zadní blikačku vozím pořád na kole, přední v batohu, kolo sem polepil odrazovejma nálepkama a pokud vím, že pojedu za tmy, tak beru i přední světlo. Přední blikaču mám jako nouzovku! A preferuju hadry s odrazkama.

                              0 0
                            • Jogador  

                              Tak vtom sme zajedno, to mě taky šíleně štve, a vůbec mě štvou ciklisti, kteří se neumí chovat, a pak to je na všechny ciklisty, nakonec nám bude zakázán vjezd do lesa. A taky mě štvou ty mladý kuřáci, jejim sotva patnáct ale krabičku denně klidně daj, jsou to mladý čuňata.

                              0 0
                            • Radek Broz  

                              Svetlo je jedna vec, ale u nas nedavno MP nadavala klukum, ze nemaji „lapace necistot“ (blatniky mit nemusis. Radsi nebudu rozebirat, co si o MP myslim…

                              0 0
                    • jakub  

                      joo to muzu ,horské kolo ma jinak udelenou vyjimku na povinnou vybavu

                      0 0
                      • Jogador  

                        A kdebych našel aspoň takonou normální povinou výbavu, jako co musím mít ssebou.

                        0 0
                      • Radek Broz  

                        Vazne? To by me docela zajimalo.

                        0 0
                      • quiq  

                        nasel jsem jen nasledujici informace: http://www.kolombo.cz/bike/bike.html o nejake vyjimce tam neni rec, Kupodivu ani napriklad o zvonku ci blatnicich…mozna jsem neco prehledl

                        jinak osobne vozim jen (vetsi) zadni blikacku a maly blatnik nad prednim kolem (+snad nejake odrazky na obleceni) … samozrejme i vetsinu z bodu a)-d) ;))

                        0 0
                        • fousac  

                          no dyt to se prave zmenilo, uz nemusis mit zvonek, blatniky, taky panum doslo, ze s dynamem se dneska uz nikdo tahat nebude, tak povolili svetla na baterky a uz je taky mozne nahradit odrazky vhodne zvolenymi reflexnimi castmi odevu… to enjoy: skoro predpisove to mam, chybi mi jenom odrazky na pedalech smerem dopredu… :)))

                          0 0
                          • enjoy  

                            uf,jeste ze jenom skoro,nerad bych nekoho urazel:-)

                            0 0
                          • Radek Broz  

                            Co ja vim, tak ten zvonek tam zustal – se vsim ostatnim souhlasim, ale ze zvonejk nejak zvysi bezpecnost mi nikdo nenamluvi. Me by zajimali informace o te vyjimce!

                            0 0
                            • aku  

                              Plne zneni prilohy 13 zakona 341/2002 sb. treba zde: http://www.miniskutr.cz/paragraf.shtml

                              0 0
                              • Radek Broz  

                                Diky, ale to znam. Jakub, ktery je policista, tvrdil, ze MTB ma nejkou vyjimku (o ktere nevim) a TA VYJIMKA by me zajimala.

                                0 0
                                • jakub  

                                  ja ji sezenu, ale sam potrebuju trosku casu ((-:

                                  0 0
                                • aku  

                                  Aha, tak to bych taky rad vedel.A vubec v ramci ceho se ta vyjimka ustanovuje? V zakonu nic neni, prilohy taky nic, pozdejsi zmeny tez nic tak potom zbyva asi jenom vyjimky na urovni vyhlasky mesta ne? dan

                                  0 0
                                  • Radek Broz  

                                    Vyhlaskou mesta tezko predelas zakon – to proste nejde.

                                    0 0
                                    • aku  

                                      Tomu ja rozumela – proto mi existence te vyjimky vrta hlavou. Vzhledem k prispevku o nazoru ceske policie v Idnes na cyklo v Cechach (a Morave…) bych si nedelal nejak zvlastni iluze o policejnich znalostech detailu zakonu. Takze pri zastaveni policistou a nejakych jeho vytkach bych vazne chtel vedel jak bych mu tu vyjimku objasnil. Uz mi staci ze mam nabiflovane cislo zakonu + prilohu a rok posledni upravy :). Dan

                                      0 0
                                      • Radek Broz  

                                        Presne ze stejnych duvodu mi to vrta hlavou take:o) Jak jsem psal nekde vyse – kamosm treba mestska policie tvrdila, ze musi mit blatniky, coz je nesmysl, takze s tou znalosti zakonu mas naprostou pravdu.

                                        0 0
    • jihra  

      Pokud nebudou databáze kradených kol celostátně provázané, tak je to vcelku o ničem.

      0 0
      • jakub  

        nevim jestli sou, ale urcite budou

        0 0
        • miki  

          Ale to už budeš sedět v parku s holí a krmit ptáčky

          0 0
          • jakub  

            mozna ale ja krmit ptacky nebudu ja je budu chytat a zrat

            0 0
            • Jogador  

              Já si ho registroval na Praze 4 asi před třema rokama, a fotili si ho, dostal sem dokonce dvě nálepky jednu s danou informací o registraci a druhou s číslem, ta přišla naspod a přelepila mi výrobní číslo, takže kdyby mě chytla policie, tak zkontroluje pouze toto číslo ale na výrobní se nedostane, a je pravda že jezdim bez průkazky, jo a taky mi nic tužkou nepsaly, asi bych si ho ani počmárat nenechal. ikdyž kdyby to nebylo vidět… Také mě ještě teda nikdo nekontroloval, jo pouze nahranicích ve švícarsku.

              0 0
              • jakub  

                no jo no, nezjistoval sem to ani v brne ani v praze… nejspis to maj vsude jinak

                0 0
                • RapMan  

                  Takze jestli jsem to dobre pochopil, mam kolo v Brne a v pulce roku budu prevazet do Pribrami. Databaze nejsou propojene, takze kdyz si kolo budu chtit zaregistrovat, budu tak muset ucinit jak v Brne, tak pak i v Pribrami, je to tak? A kdyz k te registraci s kolem pojedu (pujdu), musi tedy byt predpisove vybavene, aby mi tam hned nenaparili pokutu? :))

                  0 0
                  • Karaya  

                    Registroval jsem uz tri kola, a postup pokazde stejny – nalepka, musi byt vyrobni cislo, pokud neni tak tam vyrazi rodne.. Fixem mi nic nikam nepsali, ale tu nalepku uz se mi pokusil nekdo strhnout a neni to tak jednoduchy..Mam ji tam doted :-). Jo a v Brne chteji ke kolu doklad o koupi, stacil jim i od ramu…

                    0 0
                  • Jogador  

                    V Praze mi pokutu nedaly, a to sem ho vybavené určitě neměl, jen chtěli abych si ho umil od bahna, já tam přijel po malé vyjíždce.

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Btw. ti ty dve registrace budou naprd. Bych se divil, kdyby kolo kradene v Pribrami nekdo pouzival zrovna v Brne :)

                    0 0
                  • Tomcat  

                    Registruješ si kolo, ne vybanení jako je zvonek , zlatníky atd… Chrakteristiky kola pro dohledání jsou jiné ne než „vonek se žabičkou a vodrazky“?

                    Ano, pokud chceš mít celostátně evidované kolo, musíš ho mit evidované všude. A až ti ho ukradnou opět ztrátu musíš nahlásit všude. To znamená, že pokud ho budeš mít evidovaná v Praze a Brně, je to například v Kolíně úplně šuma fukt jestli je kradený pokud to není hlášený tam

                    0 0
    • Pacholek  

      píšete tady různé zkušenosti s evidencí kol u MP. Já s tím nemám zkušenost žádnou, ale uvažuji, že si ho zaregistrovat dám. Proto bych vás chtěl poprosit, jestli by někdo napsal, jestli je tato evidence zpoplatněná, co je potřeba mít s sebou atd. Díky…

      0 0
      • PietroUL  

        Je to zadarmo a pořebuješ jen občanku a doklad o nabytí kola. Jestli ho máš skládaný, tak vem jen účtenku od rámu.

        0 0
        • Jimi  

          jelikoz jsem na kole zaregistrovany u mestke policie v Praze menil ram, chtel jsem mit tuto zmenu zaregistrovanou. Volal jsem na místní oddeleni a relkli mi, ze uz to nejakou dobu nedelaji. Nevite jestli to nahodou misto nich nedela policie česká?

          0 0
    • Pardál  

      zdravim ptal jsem se u nás v chomutově a ani městská a ani státní policie žádnou registraci nedělá.a po zeptání mi bylo řečeno že nikde v republice to nedělají.

      0 0
      • ivaneck  

        No psal jsem v Plzni městské i státní. Takže městská policie to dělá.

        0 0
        • orca  

          A že v Plzni jsou fakt samí inteligenti u městské … Asi bych měl větší strach jim tam to kolo přivézt aby mě oni o něj nepřipravily…

          0 0
    • Ondrej  

      za druhy mi unika smysl a za prvy mi prijde ucinnejsi oprit to rovnou kikanum o kulnu a hlavne nemam rad fizly, neberte to nikdo osobne, je to jen zprumerovana zkusenost

      0 0
    • Tomcat  

      Slyšel sem ne díky databázy, ala namátkovou kontrolou podezřelé osoby.

      • databáze nejsou propojené
      • chabá identifikace nebo neřešitelná
      • prakticky žádné kontroly

      Tedy v této formě to je nanic

      Větší úspěch při krádeži, bude člověk mít pokud donese popis kola do co nejvíce bajkschopů, než se spoléhat na MP

      0 0
    • VencaV1  

      Nejak mi unika smysl nejaky evidence, zvlast u mestsky policie, ktera akorat dava boticky a kontroluje listky s revizorama v metru. Vyrobni cislo je v zarucaku a vyfotit kolo si muzu sam a po pripadne kradezi to predat policajtum ne?

      0 0
      • Radek Broz  

        Mne unika i smysl mestke policie.

        0 0
        • jivo  

          Smysl je jednoduchy. Je to misto pracaku. Nic neumis, makat ses linej, doma te nechtej, tak pojd do Prahy delat Mestaka. Dostnes ubytovnu, placacku, moc buzerovat lidi a jeste zbrojak.

          Predem se omlouvam tomu 1% mestaku, kteri chteli prispet k bezpeci obcanum. Teda jestli jich je az tak moc.

          Jinak par mestaku v Praze jsem poznal osobne z trosku jine stranky nez normalni obcan a fakt je to verberz.

          0 0
          • orca  

            Jo a hlavně je zajímavé si zjistit jakej kdo má z nich vedlejšák – to pak teprve zíráš…

            0 0
    • Lance  

      no jo, ale kdyz neni cislo ramu? ja ho treba vyrazene nemam

      0 0
    • saturnin  

      Neslyšel,i když kolo jsem měl zaregistrované a když mě stavěli tak kontrolovali vše podle toho průkazu na kole a zjistili že mám jinou vidli(novější) a už byl malý problém.Teď sem vyměnil i rám a kolo už registrovat nebudu myslím že je to zbytečné.

      0 0
    • Tomcat  

      Po 1.7.2006 v jednom českém městě, vybaveném databází při silniční kontrole

      Městská Policie: Á pane řidiči kontrola silniční kontrola…… …řidičská průkaz…

      Cyklista: ale já jedu na kole

      Městská Policie:: ne zajímá .. to máme 15k a 6bodů, protože porušil maximální povolenou rychlost. Byla tam 30ka a vy ste jel 34, nehledě na to přeskočení zpomalovacího pruhu. To je Vážné ohrožení bezpečnosti.

      Cyklista: A máte to natočený na kameře….?

      Městská Policie: No dobra, tak daleko sem v návod k tomu novymu vybavení nedočet… zkontrolujeme výrobní číslo…. Pane řidiči vy nemáte vyražený číslo

      Cyklista: …ale to je karbon….

      Městská Policie: Nevim kdo Garbón, ale ni to vyražený. …jak vám mam věřit že to není kradeny teďka tu máme tu databézy, těch kradenéjch kol a zrovna takový je…. ….favorit .. červena barva … má to kola, řidítka, sedlo ….popis odpovídá.

      Cyklista: Ale to je Colnago

      Městská Policie: No kolo na generální opravu to nepřipomíná

      Městská Policie: Kolik pak vás stalo?

      Cyklista: 150

      Městská Policie: No vidíte to co čekáte, když vam někdo v hospodě prodá kolo za 150 korun

      Cyklista: ale mě stálo 150 tisíc

      Policie: Nedělejte si srandu, za to bych si koupil něco z široké nabídky ověřený a kvalitních zahraničních vozů a nejezdil na kole Policie: takže než se zjistí, že kradený, tak se zabavuje… Ježiš diť to není ze železa, to jste si koupil umělohmotný kolo? Cyklista: To je Karbon Policie: No já říkám že tu firmu neznám, ale diď sme měli ve schránce leták ze Zepermarketu a měli tam takový pěkný za 2999,– i se zvonkem, a Vy si koupíte takovej polistién… ….no zatím se to zabavuje Policie2: (policistů kolega stojící opodál) dobrý den pane řidiči jel ste na červenou a projes stopku Řidič: ……

      Policie2: Jé pane starosto, to je dnes hezky. ….můžete jet, vše je v pořádku, ale pozor ta druhá zatáčka vynáší….

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.