• mira

    na XT kazetu a převodníky používáte HG93 nebo stačí 73

    0 0
    • Daf  

      Ono to nemusi dokonce byt ani Shimano :) Je to uplne jedno co tam das. Hlavne aby to bylo na devitikolecko. Pouzij vyhledavani retezy se tady resily uz mockrat.

      0 0
    • Matts.  

      Pri re?azi je doležitá jej dåžka, tak aby sa manželka nedostala do obyvačky.

      0 0
    • BB  

      postupne jsem se z HG93 propracoval na HG53 a neshledal sebemensi rozdil ve funkcnosti nebo vydrzi. Kdyz vyuzijez nakup po vice kusech na internetu, tak to vyjde hodne levne.

      0 0
      • Cejlon  

        Můj servisák mi tento problém vysvětlil následovně: Pokud máš tvrdou kazetu(XTR,XT),tak můžeš používat tvrdší řetěz(Connex).Pokud máš měkčí kazetu(Sram 9.0,Sram 7.0),tak můžeš použít měkčí řetěz(HG 93,HG 73,HG 53,Sram).Tvrdý řetěz působí kazetě větší opotřebení.Nějaké další názory??

        0 0
        • Daf  

          Minimalne muzu souhlasit s tim ze Sram 7.0 je proti kazete XT fakt blato.

          0 0
      • mira  

        spíš se jedná jestli to má vliv na opotřebení kazety, zatím jezdím poze 93jku , ale cenově bych se přiklonil k 73ce

        0 0
        • Daf  

          Ty retezy jsou uplne stejny, nebo presneji receno stejne tvarovany. Viditelnej rozdil je jen v povrchovce. Maximalne bude treba levnejsi retez menit o neco driv. Pravdepodobne ale vydrzi uplne stejne. Na zivotnost kazety ma vliv akorat jizda na prilis vytahanem retezu.

          0 0
    • Lada1  

      ja jsem jezdil na XTR HG93 az uplne do mrtva, jezdilo to OK. Ale kdyz jsem nasadil CN7701 tak to bylo jeste neco lepsiho, zadne zajizdeni, zadne preskakovani… Mozna ze je i takovy rozdil mezi 93 a 73

      0 0
      • jose  

        Souhlasím,taky jsem laboroval s levnými,dražšími a ze všeho nejlíp vyšel cn7701,už nepoužívám jiný…poslední vydržel 3500tis!!!(ale už měrka ukazovala fakt konečnou) a novej neskáče:-)))

        0 0
        • RomanH  

          Doposavad jsem jezdil hlavne HG73 – vydrzela mi cca 2200km (totez i HG93). Jediny rozdil, ktery jsem pozoroval, je ten, ze HG73 je nachylnejsi ke korozi. Kazeta mi vydrzi cca 6 retezu. I kdyby XTR retez HG7701 vydrzel 3500km, tak se porad za dvojnasobnou cenu oproti HG73 nevyplati.

          0 0
          • Lada1  

            jiste tak muzes pristupovat ke vsemu, ze se nevyplati nic z XTR pak ani z XT … :-)

            0 0
            • RomanH  

              To ne. Treba XT kazeta je diky pavouku podstatne tuzsi nez LX. Na XTR prehazce se mi libi silna pruzina, ale bohuzel jsem nikde nesehnal model 02, tak jsem ted koupil XT03. Myslim si, ze priplacet ma smysl tam, kde to poznas, ne jen proto, ze je to XTR.

              0 0
              • jose  

                Já taky nejsem vysazenej na název XTR(samo kdo by nechtěl mít kolo v "nejvyšší"výbab­vě),connex taky není špatný,ale mě se s xtr kazetou osvědčil jen tento řetěz(zkoušel jsem i sram a jiný)…tot má zkušenost.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.