• wwmagic

    Mám rám CRR a hodlám se na to dát tyto kola fulcrum. Otázka zní jestli to spojí tato pevná osa 12×142 nebo musím sehnat jinou?

    Díky za rady

    0 0
    • Polka  

      Rozmery sedi, takze jo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      RB má myslím závit M12×1,75

      0 0
    • Al Stra  

      Zavolej si Hejníkovi do pražské prodejny a budeš to vědět hned, tady si nikdo není ničím není jistý

      a pak dej vědět jak to dopadlo

      0 0
    • kubad  

      bohužel osa standardu Shimano má M12 × 1,5 závit a RB ve specifikaci M12 × 1,75 závit

      takže to nebude pasovat, nevím jestli ta matice jde u RB rámu vyměnit

      0 0
      • KAPLIS  

        Žádná matice tam není. Zavit je standardní m12 (1,75). Pozor i na délku. Taky neni pro všechny výrobce rámu jen jedna.

        0 0
        • wwmagic  

          Zde je odkaz na výkres osy

          Hoďte mi sem prosím nějaký link na eshop, kde mohu objednat.

          Díky

          0 0
          • KAPLIS  

            U RB? Moc nechápu o co jde. Pokud chceš prostě osu, tak si ji ven od RB. Pokud chceš jinou tak to ti neporadím. Budeš muset hledat. Ten výkres sedí, tak podle toho.

            0 0
          • KAPLIS  

            U RB? Moc nechápu o co jde. Pokud chceš prostě osu, tak si ji ven od RB. Pokud chceš jinou tak to ti neporadím. Budeš muset hledat. Ten výkres sedí, tak podle toho.

            0 0
          • KAPLIS  

            U RB? Moc nechápu o co jde. Pokud chceš prostě osu, tak si ji ven od RB. Pokud chceš jinou tak to ti neporadím. Budeš muset hledat. Ten výkres sedí, tak podle toho.

            0 0
          • Netbike.cz  

            Pokud se bere nový rám RB CRR je potřeba k němu vzít i zadní osu doposud Novatec (ta není součástí rámu, platí se zvlášť a ne každý je s tímto upínákem spokojen). Někdy leden/únor 2016 by měly být dostupné nové upínáky … dle infa z konce listopadu 2015 – máš tam i kontakt.

            "Ano, osa není součástí rámu. Cena osy Novatec xxx Kč, na cestě máme i nové osy, systém upínání stejný jako DT Swiss – dostupné cca. v lednu.

            S pozdravem

            Petr Heiník

            Zákaznické centrum RB

            Vrbova 19, 141 00 Praha 4

            Tel.: 272 770 556

            rb@rb-bike.cz "

            0 0
    • orm  

      Ahoj,

      mate nekdo zkusenost s alternativnima zadnima osama k rb ramum? Chtel jsem dt swiss rws kvuli upinani, tak jsem nebral origos osu, ale zrejme dt swiss rws se pro rb ramy nedela. Zajimala by me zkusenost s alternativnima osama, pokud ji nekdo ma. Diky.

      0 0
      • Foja  

        Ahoj, mám přímo od RB osu s obdobným systémem jako je rws. Zkus jim zavolat, nebo napsat. Říkali mi tenkrát něco, že to chystají do prodeje. Ale ještě jsem to ofiko neviděl. A to už je to cca rok. Jinak ano, dt nedělá kompatibilní osu. Jsou tam nějaké rozdíly v závitu, nebo tak něco.

        0 0
        • michomin  

          DT Swiss dělá osu slučitelnou s rámem RB, čili se závitem 12 × 1.75, dá se sehnat v prodejnách s koly KTM, pro která to dělá. Není to ale RWS.

          0 0
    • Jakobo  

      Ahoj. Chtel bych se zeptat ohledne pevnych os. Nemam zkusenost, doted pro me existoval jen RU nebo zavitova.

      Pokud to dobre chapu, musim sehnat nabu pro danou pevnou osu (12, 15, 20 mm) a delku (142, 148, 100, 110). Standard osy se pak zvoli podle ramu nebo vidlice.

      Takze na ram RB CRR 290 bude pasovat naba Shimano 142×12 mm s tim, ze osu pouziju origo RB.

      Dale na vidlici Force bude pasovat naba Shimano 100×15 mm (doufam, ze to neni 110) a opet osu pouziju tu, ktere prijde s vidlici.

      Dik moc!

      0 0
      • vpa007  

        Jo, je to tak jak píšeš… kdyby to byly širší, bylo by u toho napsaný „Boost“ a to RB nedělá (momentálně ;-))

        0 0
    • ferokulda  

      Zdravím.

      Měl bych dotaz k rámu RB CRR290. Je možné jako zadní osu dát RockShox Maxle Lite 12×142 mm?

      Díky.

      0 0
      • orm  

        Neni. Musis vzit kratsi, 12×135mm. To znaceni je uplne stupidni. Take jsem na to dojel :-). Pokud chces mit jistotu, napis primo do RB.

        https://www.kupkolo.cz/…-010_z94978/

        0 0
        • Martin  

          jen doplním, u RB píšou toto:

          Zadní náboj – rozměr 142×12mm

          Zadní osa – standard SRAM – závit M12×1.75, délka osy 166mm, délka závitu 20mm

          prase aby se v tom vyznalo. člověk by řekl, že 142×12 je 142×12. ještěže jsem bral osu přímo s rámem a nemusel to řešit.

          0 0
          • orm  

            Ja se u sramu loni na to nachytal. Zavit maji dobre, ale 142 je dlouha osa, je potreba vzit kratsi, tu 135.

            Mel jsem tu osu v ruce, system se mne nelibil. Vzal bych tu novou osu od RB. Neni tak dobra jako od DT, ale system mne prisel lepsi, a jednodusi, nez ten SRAM.

            0 0
            • ferokulda  

              Mám tu jednu osu od RB doma. celková délka je 166 mm, délka závitu 20 mm, délka bezzávitové osy tedy 146 mm (viz obrázek). Potřebuji ještě jednu osu, vezmu tedy zase RB, když píšeš, že ta od RockShoxu (Sramu) má horší systém upínání.

              0 0
    • Markony  

      Používám pevnou do RB a max spokojenost , od RockShoxu jsem měl v předu 15×100 byla osa k ničemu, systém u RS je hodně nešťastný, koupil jsem na imbus a je klid

      0 0
    • Sinpa  

      Nějaké doporučení kde sehnat zadní osu na RB CRR 142×12 s imbus hlavou?

      RB už prodává jen s kličkou a na imbus už nebude.

      Tohle je dlouhé, že?

      https://www.ebay.com/…173631492559?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.