velikost kola a a jak se pozna ze je velke?

30 nepřečtených
  • bastlar

    Mam prosbu merim 176 …a dostal jsem k narozkam RM tsunami 20" kazdy rika ze bych mel mit tak max 19 ne-li 17"??? Jak poznam, ze je mi velky ram???? …diky za info

    0 0
    • Jogador  

      No,20 už je dost, ale každý výrobce má vlastní stupňování. Asi nejlíp to zjistíš, když se svezeš, jde o to, co od toho kola čekáš, nebo spíš,co ty chceš jezdit, chceš to mít spíš na dlouhé maratony, tak spíš delší a pohodlnější rám, když spíš na blbnutí, na technické mista, tak kratší rám.Ale myslim, že jezdit bys natom moh…

      0 0
    • McBlacky  

      pokud se ti nepodaří seřídit sedlo tak abys při posedu, když položíš nohu na pedál -pozice blíže předku- (kliky vodorovně se zemí) a spustíš kolmici u hrany kolena (blíže k říditkům) tato kolmice procházela středem pedálu (± 2–3cm) pokud je to víc než 3cm to velkej rám. Můžou být i jiné metody a tato není 100% platná. Myslím že někde se udávalo i že délka představce by neměla na XC být kratší než 8cm, ale tomu moc nevěřím…

      0 0
    • mm  

      Mel bys to vymenit. Ja mam pri vysce 176 na XC RM ram 18 palcovej a rekl bych, ze je presne akorat. Kamarad ma XC kolo 20tku a na tom si pripadam jak na leseni. Po vymene zjistis, jak se kolo nesrovnatelne lepe ovlada

      0 0
      • McBlacky  

        to není podmínka, jezdit se dá na všem já mám 183 a měl jsem kola 17, 19, 21, 21, záleží na geometrii a preferencích. Na dlouhé maratony je delší kolo velká výhoda

        0 0
    • Vašur  

      No já mám k mým 175cm rám 19" a větší už bych nebral. Myslím, že je dobré, abys měl,když stojíš na zemi aspoň na dva-tři prsty od trubky do rozkroku (při slopingu vzadu těsně před sedlem, tam se taky nejvíc eliminuje zvětšení slopingu roztaženou vidlicí) a aby sedlovka byla dostatečně vysunutá,aby se využilo trochu její pružení. No a taky aby nebylo sedlo na doraz v zámku vepředu. Ale nejlepší je na kolo sednout a projet to. Posed je dost individuální a např. švagr je trochu vyšší než já a má tak krátký posed, že když si na jeho kolo sednu, tak bych si nejradši sednul na sedlo, který by bylo ještě za tím jeho. Jinak mám pocit, že mám těžiště před řídítkama

      0 0
      • jose  

        Ja taky mám 175, jezdil jsem 19´authora(ty jsou všeobecně trošku delší), byl na mě dlouhej, při delším maratonu mě to „nutilo“ slejzat blíž k řidítkum, teď jsem pořídíl 17´a žádný problém…každy si musí zjistit sám,co mu vyhovuje, je to sice většinou nákladná cesta omylu…

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Kdyz seskocis z pedalu, rozbijes si kulky o horni ramovou trubku a spadnes hlavou na zem, protoze na ni nedosahnes, tak je moc velke.

      0 0
    • Daf  

      Tvoji vysce odpovida tak 18" max. 19". 20 bude skoro urcite velka. No ale jestli mas mezi rozkrokem a horni trubkou, kdyz stojis na zemi, trochu rezervu tak by to mohlo byt docela OK. Rozhodne bych se aspon pokusil o vymenu kola za mensi.

      0 0
    • vlk  

      no já měřím asi 183–185 a mám 20,5 RockMachine a je to akorát.19 co jsem měl předtím byla na mě malá a navíc ten rám praskl -akorát ty byl Klein mountain bike.Myslím, že ty bys potřeboval spíše 19.

      0 0
    • BH  

      to je tu furt dokola, dokolecka. Zkus si zde (na BF)precist podobne diskuze na toto tema a bude Ti jasne, ze mas velky ram,na Tvou vysku je vhodna velikost 18" (RM).zakladni zkouska u MTB kola je postavit se nad ram a zjistit zda mas vuli od rozkroku po horni ramovou trubku(cca v jeji polovine) cca 10 cm(dlan), to je dulezite proto, aby jsi pri nejakem seskoku neprisel o sve muzstvi a vicemene tato mira pak odpovida i vhodne velikosti ramu kola pro danou vysku postavy.Ovsem je to nutne brat s rezervou, tech faktoru pro urceni optimalni vysky je podstatne vic. ale jak jsem jiz uvedl, mnohokrat se to tu probiralo.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Mam hypotetickou otazku. Pro cloveka co meri 173cm, jezdi spis turistiku nex XC a chce kolo MTB XC HT Fuji, ktere se dela v 17 a 19" bys vybral kterou velikost. Vzhledem k tomu, ze nema rad sloping a nejake skopicarny se od nej taky cekat nedaji, bych zvolil 19" i kdyz si myslim, ze by se mu 17" lepe ovladalo :(

        0 0
        • BH  

          Teoreticky bych zvolil 17", 19" je pro postavu kolem 180 cm.V praxi bych postupoval tak, ze bych ho posadil na obe kola(tedy ty velikosti) a nechal bych ho projet.Jina moznost neni.Pokud si spravne nastavi sedlovku a da vhodnou delku predstavce, da se jezdit i na te 19.Je to celkem bezna zalezitost, kdyz zakaznici voli jakoby vetsi ram, pokud preferuji vice komfortni jezdeni a vubec pocitove se citi lepe na vetsim ramu (dovody jsou ruzne a nedaji se nijak jasne vyjadrit)

          0 0
          • McBlacky  

            konkrétně Fuji na velikost 183cm má rám 21,5 jako ideální velikost (jezdil to tak Ječnák) já ted budu mít taky fuji na 183cm 20,5 a je to akorát klidně bych snesl větší na 19 bych rozhodně nedojel nikam. Navíc rámy s větším slopingem se nedají měřit metodou trubka-rozkrok (schwinn, fuji). Velikost závisí na délce nohou, která společně s délkou paží od ramene určuje z největší části velikost rámu…

            0 0
            • BH  

              zda se me to hodne velke.Nevim jak to pak Fuji meri, od kud kam je tech 21,5".Vetsinu znacek meri stred stred.Fuji pravdepodobne stred – pomyslny stred horni ramove trubky, jinak to nevychazi.S koly Fuji nemam prime zkusenosti.

              0 0
    • slou  

      Nevím jak je na tom RM, ale já si zvyk při 184cm na 19" KONU určitě vím, že 20" by mi sedla taky. Já to vyřešil představcem 120mm.

      Jinak můžes zkusit http://www.wrenchscience.com/…g/Height.asp

      Tož tak.

      0 0
      • Seveřan  

        Ty oe, neuvěřitelný, zkoušel jsem ten odkaz a moje silnička je nastavená a velikostí odpovídá přesně tý tabulce, fakt čumim.

        0 0
        • ihik  

          Jo jo, taky mi to vyšlo na centimetr přesně. Alespoň se člověk ujistí, že si to podle citu nastavil dobře… Když jsem stavěl novýho bika, tak jsem si ho nejdřív nastavil podle WS a ve finále jsem pohnul sedlem o půl centimetru nahoru a cítil jsem se na tom kole, jako kdybych na něm jezdil odjakživa. To WS fakt funguje…

          0 0
      • vlk  

        jak tam zadám aby mi to vypočítalo velikost mtb, mě to vypočítá vždy pro silničku.

        0 0
    • bastlar  

      vsem dekuji .............za rady no zkusim to vymnenit …spise

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.