• kubrts

    Poraďte mi jaké osvětlení použít na MTB. Pokud možno co po něm požadovat (výdrž, světelný výkon, apod.), jake tyto parametry souvisi s vyslednou cenou a jaky typ mi doporucite.

    0 0
    • Daf  

      Poridil jsem si diodove svetlo Author X-ray 5, ktere sviti opravdu velmi slusne a vydrzi svitit urcite pres 20h. Pak mam blikacku Smart s 5-ti diodami a ta sviti taky paradne. Jezdim pomerne casto na silnici za tmy, takze to predni svetlo je dobrej kompromis mezi vydrzi a vykonem. Pokud bys chtel jezdit terenem tak na to by to nestacilo. Na to uz je potreba poradna svetelna aparatura neco jako dela Sigma, nebo Cat Eye ale je to dost hodne drahy.

      0 0
    • strady  

      Se světlem Author jak zmiňuješ jsem velice spokojen, jediným nedostatkem je, že ten svítící proužek mě nepříjemně oslňuje při jízdě, ale dá se to vyřešit přelepením zvrchu proužkem samol.pásky.(Do­koupil jsem nab.bat.).

      0 0
      • Daf  

        Jo jo, ja pres to natashl dusi :) Oslnuje fakt neprijemne. Za ty prach je to ale dobrej kup a to svetlo i hezky vypada a je utesneny.

        0 0
        • mastihuba  

          V momentě kdy kolo spadne na zem, tak se toto světlo ulomí z držáku. V naší cykloskupině už pět světel drží na řidítkách isolepa. :) Uznávám že jinak svítí vcelku dobře.

          0 0
          • vlk  

            darjan taky- vyrobil si držák ze dřeva.Takové luxusní dřevěné komponenty jen tak někdo nemá.

            0 0
    • vlk  

      z obyčejných světel jsem vždycky chválil smart-kryptonové.Teď se ke mě dostalo přední stříbrné světlo kellys kryptonka a je mnohem lepší Parabolu za žárovkou nemá jen jednu ale cekem 2-vítí fakt dobře.Dal jsem 4 nabíjecí tužkové 2000mAh ale co to vydrží ještě nevím.- je to že není dobře utěsněné proti vodě, hlavně zespodu a + je že má ukazatej vybití baterek a celkem 2 režimi svítivosti.Plný a šetřící baterky.

      0 0
    • Meesha  

      Bratr ma nejaky Kellys – se ctyrma diodama a dve maj este nejakou cocku. Sviti to fakt pekne a stalo tusim kolem 400.

      0 0
    • Honzis  

      Jestli neřešíš váhu, tak kup bat 12V např. 5–8Ah někde v prodejně elektrosoučástek (400–600Kč), k tomu žárovku 12V 10/20W co se dává do lampičky (35Kč) a svítí to jak ďas! Na úrovni motorky. Baterku dáš do kapsy pod sedlo, ale je to 3kg.

      0 0
      • RomanH  

        A co parabola, tu tam chces dat taky z Jawy 350 ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Si vemes tmave bryle proti oslneni a jedes :)

          0 0
        • Honzis  

          Zapomněl jsem dodat, že ta žárovka má vlastní parabolu – průměr asi 5cm, hl. 4cm. Tu stačí uchytit a hotovo. Já to měl na Fávoši a jako svit hodně good. Za úplné tmy to je tak akorát.

          0 0
          • Honzis  

            Nebo mám taky nějaký no name s 4diodami na 4tužkovky Q-light nebo co a celkem to svítí, ale max tak do 5m před tebe, pak už toho moc nevidíš, i když tebe vidí z půl km.

            0 0
      • kubrts  

        Dík, už jsem myslel jestli nemam za sebou tahat prodlužovačku :)

        0 0
        • Honzis  

          Prodlužku na 12V … No ale jako jestli chceš fakt vidět, tak zapomeň na to, že se světlem se 3diodama budeš vidět někde v lese. Když je mokro, tak asfalt pohltí toluik světla, že i těch 20W halogen je málo! Jinak jestli máš přebytečný 3litry, tak kup halogen od Sigmy i s aku do držáku na flašku a super parabolama na řidítka.

          0 0
          • Coudy  

            Mozem Ti Sigmu Mirage Set predat, uz ma to nebavi. Pouzita 5×, 100% stav. Cena dohodou. Blizsie info na www.fort.szm.sk

            0 0
          • kubrts  

            Dík, už jsem koupil (viz. dříve). Důležité je být viděn než vidět … prosim nespekuluj nad těmi 6 slovy :) Jinak dík a tu prodlužovačku jsem bral jen jako joke :)

            0 0
    • BB  

      Prave jsem se vratil z vecerniho jezdeni a poprve jsem si troufnul se svetlem i do lesa a pohoda. Mam Cateye EL HL 500. Je tam jedna supersitiva dioda a sviti to tak, ze da i do terenu. Ale netroufl bych si nejaky tezky teren, ktery neznam. Napajeji to 4 tuzkove baterky a vydrzi 30 hodin. Prvni poradny svetlo, ktere jsem kdy mel. Nevyhoda je vysoka cena, stalo 1590 Kc.

      0 0
    • wraftler  

      na svetlo serem:) jedneho dna som sa vydal po tme dolesa s diodovov celovkou ot peclu a S tym autorackym diodovim svetlom… jeden crash a celovka sa rosypala lebo mi zdrbla z prilby a svetlo z riaditiek sa odlomilo.. takze som zvysok cesty isiel s nakrivo integralkou aby som mohol svetlom ktore som drzal v hube svietit… dakujem stacilo:)

      0 0
      • miťo  

        Jeche che, to musel na tebe bejt pohled! Slintals? Jako ze se spatne polyka se svetlem v hube.

        0 0
        • mastihuba  

          si snad dám tu práci a na toto světlo napišu recenzi, protože zatím znám dva lidi z asi 15 co jim to světlo ještě drží na originálním držáku.:)

          0 0
          • Toams  

            Nooo, kukam, ze recenzia tam uz je … neviem ako tebe, ale mne ta frekvencia blikania vyhovuje, vobec to nie je pomale, by som povedal, ze skor ta-ta-ta-ta-ta a jeste vetsi … nooo a ten drziak som radsej ani nenamontoval, ked som videl tie drazky:-) idem vyrobit nieco ako spachal Lister:-)

            0 0
        • fousek  

          Ja takhle jednou jel na Jawe 21 a ta samozrejme nesvitila, s tim sem pocital tak sem si vzal sebou svetlo z kola ze v jedny ruce ho budu drzet a pojedu, ale pri vjezdu do off-roadu sem zjistil ze se to neda, tak sem svitilnu nainstaloval do ust, no to svetlo bylo potom docela uslintany:-)

          0 0
    • miťo  

      Mrkni na: http://www.bike-forum.cz/…21113250.jpg Je to Sigma Mirage X a bila blikacka Smart. Blikacka do mesta, 5W do lesa a 5+10W do sjezdu, nebo jako odpoved na dalkova svetla motoristu. Trenuju s tim v zime po praci a spokojenost.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Mi to pripomnelo… http://www.author.wz.cz/ Promin. Ja musel :)))

        0 0
        • miťo  

          Nechapu… Co to je za odkaz? Nejaka hovadina co? Kdyz to nejde otevrit.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No hovadina to je, ale ze TI to nejde otevrit nebude tim, ale spis…

            0 0
            • miťo  

              Ty jsi takovej blbeček a šašek co? Chtěl jsem jen poradit s osvětlenim, protože jsem toho za tmy najezdil celkem dost(jak do práce do Pardubic, tak teď po práci kolem HK), ale ty se prostě snažíš bejt za každou cenu vtipnej. Třeba ti to někdo žere, božský pádlisto, tak se předváděj dál, hezoune.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ty dneska nejak nemas naladu voskova figuryno. Necham te teda pro dnesek na pokoji. Kdyz nedala tak nedala no. Se z toho nepoto. A nerikej, ze jsem s tim osvetlenim nebyl blizko :)

                0 0
                • miťo  

                  Není náhodou figurina s „i“ po „r“? A neple? sem své domácí problémy. Soudě dle intenzity tvého podrývání…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Podle toho jak hodne chci rýt :)

                    0 0
                    • miťo  

                      Co?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No do figurýny :)

                        0 0
                        • miťo  

                          Ten odkaz se mi podařilo otevřít až doma na svým komplu. Přeháňky ne? Mě jde o funkčnost, ne o takovou šílenost. No, myslím, že jsem v dobach dojíždění do Pardubek najel za tmy ročně víc kiláků, než ty ve dne. Tak se do mě laskavě neser. Děkuji předem za kladné vyřízení mé žádosti.

                          0 0
    • forest  

      zdar pratele, kdyz se tady resi osvetleni: nejezdite nekdo jen s celovkou (vzadu samozrejme blikacky) a jak to resite s mistenim na prilbu (sundavani stitku, fixujete celovku na prilbe izolepou, nebo jene podobne vychytavky)?

      0 0
      • McBlacky  

        dávám si ji na čelo pod přilbu :) teda to funguje u malých ledek (petzl tikka -to je jen na to být viděn) pak jsem zkoušel nějakou od vietnamců za 70kč, pět ledek, svítila už docela dobře, ale zase se po 14 dnech rozpadla. Co jsem mohl ovšem čekat jinýho :(

        0 0
        • jizby  

          Nebyla ta „od vietnamců“ na tři AAA tužky z Holeš. tržnice od takovýho chlápka, co vietnamec není a prodává taky ty nejlacinější aku NiMH 2100mAh zn.NOELL po 50Kčza kus? Zatímco baterky celkem dobrý, tak tu čelovku jsem zkusil upravit na přišroubování k přední blikně, aby jako vznikl takový jakýsi šikovný hybrid:-), no a po dokončení začala vypadávat z funkce. Nějak se odpálily ty budiče, ledy byly dobrý, ale nešel do nich proud. Tak jsem u něj koupil další s dotazem co když se rozbije a on řekl, že není probl. to vyměnit, tak jestli to bylo u něj, máš chanci na výměnu.

          0 0
          • Jogador  

            Ty prodávaj skoro všude, na Kačerově, na Hájích, v Pankrácký tržnici a i v Dejvicích, ale mě se ješětě nrezospadla, ale nikde sem ji moc neměl, bratanek si ji vzal na kola a po týdnu se mu taky rozbila, a to vní jen zmokl, a už to nerozchodila…

            0 0
          • McBlacky  

            takle je z Pardubic. A stejně jsem ji zahodil, se mi rozpadla ve dvě ráno v úplný tmě cestou z hospody, kde už jsem seděl od pěti a s pítím se neflákal, fakt nevím jak bych ji tam v bahně/sněhu sbíral :)

            0 0
      • senožrout  

        Já to řeším takto: http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… Spokojenost. Jen se světlem na řídítkách si to nedovedu představit. Vynikající, je to v terénu. Světlo, kam se podíváš :-). A pak taky když proti tobě jede auto a neztlumí světla, tak si tou čelovkou „držím krajnici“. Prostě bez čelovky po tmě ani ránu :-)!!!

        0 0
        • minikin  

          To ja som zas taky, ze „když proti tobě jede auto a neztlumí světla“ tak si tou čelovkou „nedržím krajnici“ ale by som tou celovkou „drzal vodica toho auta“ a navyse zapol Mirage-X nech si to tiez skusi. Este sa mi nestalo (zatial len verzia s Mirage, bez celovky), aby do 2 sekund aj on neustupil a svetla nestlmil…

          0 0
    • Toams  

      Ja mam tiez dotaz … mam dilemu medzi Author A-D4WX Xenon+LED, Author X-ray 5 a Cateye HL-EL300 … pro a proti: X-ray 5 – blby system objimky, A-D4WX – nepoznam, Cateye HL-EL300 – drahy … any advices? Dikes

      0 0
    • Gatier  

      Cateye 300 dobra, teraz 500tovka a je to este lepsie. Myslim ze lepsie, co sa tyka funkcnosti vydrze a ceny oproti sigme.

      0 0
      • jecnak  

        funkcnosti vydrze a ceny nebo funkcnosti, vydrze a ceny ?

        Ceny a vydrze jiste, ale proste to nesviti.

        0 0
    • Lowrider  

      Máte prosím někdo toto světlo? http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx… Nebo mohli byste mi doporučit jiné do ± 2000 Kč? Musí svítit aspoň tak stejně dobře jako moje stará Sigma PowerLed, musí svítit dlouho a bylo by fajn aby bylo i lehký a hlavně kvalitní a spolehlivý. Díky za každou radu.

      0 0
    • Norri  

      Já jsem pořídil Blackburn Voyager 3.3 a jsem spokojený. Na to moje ježděni to stačí :-)

      http://www.mojekolo.cz/…-voyager-3.3

      0 0
    • Hutch  

      Ahoj,

      přiživím se na tomhle tématu. Hledal jsem nějaké informace o Iluminox Slash přední a zadní svítilně-je mi sympatický koncept a design těchto světel, chci je jen jako bezpečnostní na silničku, vozí je někdo? Chci něco s nabíjením přes USB, baterky nechci z přesvědčení :D

      Iluminox Slash – kupkolo.cz

      Nebo je lepší vzít Blackburn Flea? U těch je prý po čase problém s nabíjením.

      Díky za názory.

      0 0
      • jah  

        Osobní zkušenost nemám žádnou, ale taky už dlouho něco podobnýho hledám. Pokud chceš i přední můžeš zvážit ještě GUEE COB-X , to vypadá taky celkem sympaticky. Jinak dost rádoby Iluminoxů najdeš na Aliexpressu.

        0 0
        • Hutch  

          Díky za tip, uvidíme. Škoda, že nemá nikdo zkušenost s nějakou USB svítilnou.

          0 0
          • MaPa  

            Zkušenost s blinderem od knogu (ve verzi 1 v setu přední + zadní).

            = celoroční používání pro ježdění do práce

            (+) usb dobíjení je na tohle ideální, nestaráš se o baterky

            (+) jedna cesta tam nebo zpět cca 0,5hod, dobíjím 1–2× týdně

            (+) červeným podsvětlením si řeknou o nabíjení, zelené = nabito

            (+) několik módů (svícení-blikání-mžourání-mix blikání a strobo, …)

            (+) pamatuje si poslední mód při vypnutí (mimo situace kdy je dobíjíš, to mód zapomenou)

            (+) jsou fakt malé, ale svítí tak aby tě ostatní viděli

            (+) na stálé svícení jde jet pomalu i neosvětlenou nebo šerou cestičkou, vyloženě nouzovka

            (-) nejdou dát dvě do sousedních usb portů (ani nad sebou, ani vedle sebe)

            (+) zasunuješ rovnou do usb portu, žádný kabel ani kolébka

            (-) cena ofiko knogu

            (+) jdou sehnat ve spoustě verzí a spoustě barev. a určitě půjdou sehnat i na ali

            (+) pokud ti nevadí směr nápisu, jdou dát univerzálně řidítka/sedlovka

            Používám rok a klidně bych si je i přes cenu koupil znovu.

            0 0
            • Hutch  

              Díky za vyčerpávající odpověď. Právě mi příjdou USB svítilny ideální, nemusíš si šetřit baterky a svítíšpořád – je to bezpečnější… Na Blindery jsem se taky díval, ale příjde mi, že je to drahý. Ještě jsem se díval na Cateye. Ono je to asi jedno, všechno poslouží dobře :)

              0 0
            • MaPa  

              Minulý týden ještě jedna zkušenost: prasknul mi ten gumový pásek na přední blikačce. Reklamace u mojekolo – prostě jsem to tam dones. Bez jakéhokoli vyptávání nabídnuta výměna kus za kus. Jen neměli stejnou na prodejně, tak že si jí stáhnou. Za tři dny volali, ale když jsem tam přišel, zjistili že jim omylem poslali zadní. Bez mrknutí oka mi nabídli že si můžu vybrat JAKOUKOLI od Knogu včetně těch větších čtyřdiodových.

              Tak jen ještě jedno plus i s díky pro mojekolo.cz a personálu pražské prodejny.

              0 0
      • Breakpain  

        Mám ho na silničce – je OK …

        Flea na MTB … také ok.

        Oboje funguje jak má, Slash má výhodu v tom, ze nepotřebuješ žádný adaptér na nabíjení jako u Flea … Stačí USB port a nabijiš.

        Fleu nedáš přímo na sedlovku bez bastleni, Slash dáš zase jen a pouze na sedlovku …

        Obojí je super na dojíždění do práce, jakmile světlo signalizuje slabou baterku, nabiješ v kanclu a máš vyřešeno :).

        0 0
        • jah  

          Slash máš i přední? Zajímalo by mě, jestli by to šlo použít i na stálý svícení (při normální jízdě (30 km/h) na rovný, slušný silnici). Dal bych to na vidlici.

          0 0
          • Breakpain  

            Hoši, i pro tazatele pod Tebou:

            Slash mám jen zadní na silničce, přední nemám. Tam mám Flea.

            Jinak silně pochybuju a to včetně Knogu, že lze blikacka použít jako světlo. Je to lepší než drátem do oka … Ale se zapnutou fleou jsem jel v noci za tmy rychlostí tak 5–10km/h a modlil se, jestli nenajedu do díry atd …

            Blikačka není světlo. Pokud plánujete švihy přes den a návraty před setměním, pak blikacka stačí, když to o pár minut nestihnete. Pokud plánujete, že budete dojíždět při/po setmění tak si kupte dopředu výkonnější Knog …

            Já mám blikačky jen na ranní do práce a jelikož už je více tma, koupil jsem klasické světlo s diodou a externí baterkou … A pokud by byla tma, ani tak si neumím představit, ze bych jel 30km/h, páč uvidíte velký prd mimo osvícený kužel… Nesnáším, když nevidím všude… Takže jak je šero/tma/není vidět do zatáček, jsem výrazně pomalejší.

            0 0
            • MaPa  

              Není to náhrada světla. Je to na to být viděn, co se týče slova vidět, je to maximálně nouzovka. Dá se s tím projet osvětleným městem a pomalu i neosvětlené části. Na klasické ježdění v noci je lepší nějaká ta čína.

              0 0
              • jah  

                Dík za reakce. Moje situace je možná trochu specifická v tom, že dojíždim po skoro úplně rovný silnici s dobrym povrchem (a brzy ráno, černočerná tma neni). Ale klidně na tý silnici může třeba něco ležet, takže dám na vás.

                0 0
        • Hutch  

          A jak je to se Slashem na svícení? Je to asi spíš jen bezpečnostní, co?

          0 0
    • PolsondeSide  

      taky se připojím s dotazem. Nějaká blikačka, co má efekt jako třeba sanitka, takové to stroboskopické problikávání.

      0 0
      • xcbike  

        Ta je nejlepší http://cyklosvitilny.heureka.cz/smart-321r/

        0 0
        • podvlada  

          Alternativně levnější od Force. Možná svítí o něco míň, ale pořád to je víc než dost.

          http://www.kupkolo.cz/…5384_z94933/

          0 0
          • mr.garisson  

            To ano, ale dle dostupných informací není zatěsněné proti vodě. Alespoň u verze Shape 3 tomu tak je. Je to levnější varianta Smart 317R .

            0 0
          • jIrI___  

            Jak píšeš, Force svítí o poznání méně, ale stále hodně :). Zatěsnění tam nějaké je (gumový kroužek mezi vnitřní a vnější částí, nicméně o funkčnosti mám pochybnosti, protože jsem ty dvě části musel stáhnout bzzz páskem, aby u sebe vůbec držely :)

            0 0
            • mr.garisson  

              Proto vozím výhradně Smart. Je to vyzkoušené, odolné, funkční, spolehlivé. Force je bohužel v tomto ohledu lowend a proto nelze za ten obnos očekávat vysokou kvalitu.

              0 0
            • podvlada  

              A souhlas s Tebou, cosi jako těsnění tam je, dokonce mi to i drželo u sebe (muselo se to opravdu silně stisknout k sobě, aby to zapadlo a cvaklo), rozpadlo se mi na elementy jednou, když jsem ho na fullu dal moc nízko a potkalo se s pláštěm :)) Takže ho mám také stažené bzz páskou, je to jistota.

              Ale zažilo celý minulý svítící období i ve sra*kách a bez ztráty hvězdičky. Kdyby dosloužilo, klidně koupím znova to Force.

              0 0
          • Jades  

            Tohle je ještě o fous levnější a pokud máš SS v dosahu, ušetříš i poštovné. Kvalitou se sice Smartům asi nevyrovná, ta těsnící gumička se časem nejspíš vymačká, když se to bude častěji otevírat, ale jinak svítí opravdu silně, má 4 režimy (blikají obě, střídají se po jedné ve dvou módech-strobo, svítí trvale obě) a je vidět na dost dlouhou distanci. Sháněl jsem něco podobného, protože jezdím často v noci jako řidič v autě a už jsem viděl hromadu různých bludiček, které dostanou na prdel od základních odrazek na pedálech. Kolo mám levný, ale rád bych si ho ve zdraví užil, takže potmě bych byl rád vidět – a tohle je až protivný, když to správně natočíš, rozhodně je složitý to přehlídnout.

            Jediné mínus je upnutí na gumový pásek s otvory, tomu plastovýmu zobáčku, za který to drží, bych moc nedával (nechci mu křivdit) – tak jsem to provrtal v držáku a pojistil stahovačkou, kdyby guma nebo zobák povolil, držák zůstane i s bliknou na místě. Blikna jde cvaknout jak verti, tak horizontálně.

            0 0
      • MaPa  

        blindery od knogu

        0 0
      • Esi  

        :) to bude na ten baterry pack svítit tak 10 minut :-) je to jen na silnici protože v terenu to řidítka neunesou :)

        0 0
      • mr.garisson  

        Dal bych to samé ještě na přilbu. Na nosič bych připevnil aku tak 10 Ah a možná to bude chvíli svítit i na plný výkon. :)

        0 0
      • MnemonicJ  

        a že prý vozit s sebou jednu 18650ku jako zálohu je lidem na obtíž :D

        0 0
    • Newman  

      zdravím,

      sháním manželce na pracovní kolo nějaké přední světlo s dobrým poměrem cena/výkon, omoc víc než 500 Kč bych do toho nechtěl vrážet, máte někdo zkušenosti např s něčím takovým https://www.fasttech.com/…1040/1944600 ?

      díky za vaše rady a doporučení…

      0 0
      • mr.garisson  

        Je to čínské světlo – kopie Solarstorm X2. Fungovat bude, kvalitu nikdo nezaručí, je to kus od kusu. Akumulátory jsou totální shity, takže za rok budeš shánět nové jako já. :) Doporučuji zakoupit kvalitní značkový akupack navíc.

        Takle mi funguje spolehlivě asi rok (aku jdou ale do kytek).

        0 0
        • wanderer  

          Právě proto je lepší kupovat ty levnější světla bez jakýchkoliv baterií. Některý modely se dají koupit i ve verzi bez.

          Zrovna toto s USB kabelem pro připojení na powerbanku.vypadá úplně totožně jen s rozdílem že si tam ťaman napsal jiný lumeny a za půl ceny.

          Nedávno jsem o koupi taky uvažoval, jak dobře to svítí, kužel dostatečný?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.