Scyla a Charibis tak co kdo je máte ?

96 nepřečtených
  • jjirka

    tak se pochlubte a jaké jsou? a kolik opravdu váží?

    0 0
    • Daf  

      Jestli to jeste nevis, tak cena provedeni 127TPI je pres 900Kc/ks. Takze si myslim ze se mnoho lidi do tohoto experimentu nebude hrnout protoze, za tuto cenu je spousta jinech a osvedcenejch znacek.

      0 0
      • jecnak  

        Navic jeste ani nejsou k dostani.

        0 0
        • jjirka  

          ale, ale, k dostání samozřejmě jsou to bych se na to neptal a stojí Charybis 807,–Kč, Scylla 832,–Kč Takže znovu, kdo je máte a kolik opravdu váží nevíte někdo?

          0 0
          • Daf  

            Bez DPH :) Jinak Charybis 960,–Kč, Scylla 990,–Kč

            0 0
            • jjirka  

              Tak to máš pravdu, poslali mi ceny mejlem a úplně jsem přehlídnul ta malá písmenka bez DPH, všem se omlouvám za neúmyslnou mystifikaci. To je fakt už docela dost peněz.

              0 0
              • McBlacky  

                a ještě nemají na webu váhy… doufám že kvůli rubeně vyhlásí kategorii „4X light“ :)

                0 0
                • Pekáček  

                  Těšil jsem se na ně a teď si nechávám zajít chu?. Pořídím si něco osvědčenýho, dozadu mám celoročně Pythona a dopředu posháním něco univerzálního.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Hele…sem se dival k dovozci Maxxisu a na strankach uz ma uvedeny i Medusu 2,1"…nechtel by jsi se zamyslet nad ni? Akorat ta hmotnost…ta uz bude trosku vyssi… :)…na ofic.strankach Maxxisu tato verze ani neni :o))

                    0 0
                    • Pekáček  

                      No, čekám na pláš? Maxxis Ranchero, líbí se mi dezén a pokud to bude 2,00" jako Larsen TT, bude to větší balón než Medusa 2,1".

                      0 0
                    • RomanH  

                      Prave to, ze na oficialnich strankach neni, me zarazi. Neni to preklep ?

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Nevim nevim :)

                        Tam napisu a uvidi se :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Fajn, pak dej vedet.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Tak uz to vim…

                            Teda ja vim trosku neco jinyho, ale znamena to jedno :)

                            Ja se rovnou ptal na hmotnost totiz… :)…

                            Takze ta 2,1" vazi 560g v dratu a 540g v kevlaru…takze je to muj horky favorit dozadu…uvidim jaky to bude :)

                            0 0
                            • speedy gonzales  

                              tu 2.1 uz nabizi na velotrade…

                              0 0
                            • RomanH  

                              To je slusny, uvidime. Ta 1.8 ma v kevralu udajne 510g, ale nevazil jsem ji. Dojezdim ty 1.8 a pak mozna vezmu od obou rozmeru par.

                              0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Schwalbe RR mi z toho vychazi po vsech strankach lip, ale nevim co presne se honi hlavou krosarum :)

                              0 0
                              • RomanH  

                                RR jsem nejezdil, ale ta Meduza fakt vyborne drzi, zabira a brzdi a ani v te 1.8 neni tak nepohodlna, jak nektere jine plaste.

                                0 0
                              • speedy gonzales  

                                ja zas nevim jestli jsou tyhle dva plaste vhodne k srovnavani…

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Asi je to jina liga, co? Nebo proc? Ja o tech Rubenach celkem nic nevim.

                                  0 0
                                  • speedy gonzales  

                                    no ja ze to vztahujes k tem meduzam…co se tyce tech ruben tak mas asi pravdu.i kdyz dokud to nikdo nejezdil a ani nevime jakou maji vahu, tak nase debaty nemaji valneho vyznamu..opet:-)

                                    0 0
                                  • jimmy63  

                                    premejslim o tom RR..tys je jezdil??napis mi nejaky + a -..dik!!

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Jezdi je Sirenna. Ja je jen montoval, takze moje zkusenosti: Hezky baleny, skladny, lehky (na muj vkus), podvyziveny (vzhledem k udaji v palcich), dobre se nandavaj a sundavaj, a napis na boku vypada dobre :) Taky jsem je projel, ale nemam na tom kole srovnani s XC pneu :(

                                      0 0
                            • speedy gonzales  

                              …tinku, dneska sem mel tu meduzu ve 2.1 v ruce.no ja nevim, tak dopredu jeste snad, ale dozadu? v noci by me pronasledovala nocni mura jeji zivotnosti…

                              0 0
                              • RomanH  

                                To je tak tenka ?

                                0 0
                                • speedy gonzales  

                                  nijak zvlast vysoky a hodne ridky vzorek…vzadu bych to videl na vydrz spis tydny nez mesice:-) jasne ze zalezi na tom jak moc se priblizujes do terenu po asfalte, ale proste nevim…nejak me to neoslovilo.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    A 1.8 jsi videl ? Ta je taky celkem ridka, nicmene mam minimum defektu (tuktuk) a vydrz na zadnim kole je asi 1500–2000km (na jinych plastich jsem daval kolem 3000km)

                                    0 0
                              • TinkTink  

                                Vzadu? Samozrejme ze tam vydrzi min…jako kazda medusa…

                                A proc ne dopredu???

                                0 0
                    • RUMcajs  

                      Tak to je dobrý. Jsem si před vánocema koupil 2× 1,8" Medusu a naučil jsem se s nima řezat zatáčky v bahně, bikovat ve sněhu a držet stabilitu v ledových sjezdech. Jestli bude 2.0" stejně dobrá jako 1,8" tak do ni okamžitě jdu – ale spíše skusím ty 1.55" :-)))

                      0 0
                      • TinkTink  

                        1,55" uz bude asi extrem :)…ale ta 2,1" by mohla byt zajimava…zatim mi ale neodpovedeli.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Jak znam Maxxis, tak 1,55" to ma jen oznaceni, aby se to veslo do rozmeru pro MTB. Jinak je to regulerni silnicni plast :)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Nahodou Meduza 1.8 je poctiva 1.8 a stejna jako Rubena 1.9 :o)

                            0 0
                  • MartinXC  

                    K Pythonovi vzadu jde docela slušně dopředu RacingRalph 2.1 jak jízdními vlastnostmi (v zatáčkách je mnohem čitelnější), tak i designově (přední kolo není větší balón než zadní, jako u třeba s Mosquitem).

                    0 0
                    • Pekáček  

                      To se mi nějak nezdá, ovšem mám teď 4 Pythony (Air Light) a jeden (dokupovanej dodatečně) je menší! (Sundanej z Giantu?). Mám zkušenost, že Mosquita z Mongoosů jsou taky menší. Každopádně k tomu menšímu padne Big Jim 2,25" a když ho kombinuju s tím větším, vypadá to legračně. Měřil jsem Mosquito Gold a je stejně širokej jako ten větší Python.

                      0 0
                • Meesha  

                  Az budou vahy, tak to bude neco jinyho. Kdyby s takovym TPI vazily tak do 430g tak bych ty prachy mozna i investoval! Ale moc v to nepredpokladam. :-)

                  0 0
                  • Mamutt  

                    2.0 od Rubeny pod 450? Idealisto..

                    0 0
                    • McBlacky  

                      no právě po tom co vážily „bezvzorkový“ modrý trilobiti a acrisy :(

                      0 0
                      • Mamutt  

                        Krom toho RR se dá koupit na netu kolem 700, často i mnohem níž.. tak co se v tomhle threadu vlastně řeší?!

                        0 0
                        • jimmy63  

                          napis mi prosimte odkazy na ty obchody,kde sou tak levne..ja je nasel akorat na koloshopu za 760,–.jaka je normalni cena??

                          0 0
    • wbiker  

      S odstupem času, stejná otázka. Jezdili jste je letos někdo? Jedinou recenzi jsem našel http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • Darkson  

        zeptej se jecnaka :-)))

        0 0
      • petebike  

        cau mam je tedy jen ty Scyla,koupeny pres kolopro.cz – jinak fakt dobry, zadny defekt, super sedi v zatacce, a vubec s nima nebyl problem bahne :-)

        0 0
        • petebike  

          jeste, jedin problem co s nima mel Beeda tak ze byl krivy, ale vymenily kus za kus…

          0 0
      • jecnak  

        Az se k tomu dostanu, tak pribude jeste na Scyllu.

        0 0
        • Lister  

          tak jen takový předkrm – rozdíl proti Charibdisům – rychlejší ??? jak drží??? životnost???

          0 0
          • jecnak  

            Je to celkem logicky podle vzorku – rychlejsi, min drzi (ale neni to takovy rozdil – spis se to pozna za mokra a v bahne kvuli vzorku), zivotnost stejna tzn. neco kolem 3k km na zadnim. S tou zivotnosti me ale neber moc vazne, je to jen odhad a navic ja se ted s plastema moc nemazlim.

            0 0
            • Lister  

              3 tis na zadním je dost slušný i kdybys je šetřil :o)

              Bahno mě netrápí, chtěl bych je nasucho, RR jsou sice skvělý gumy, ale chtěl bych zase zkusit i něco jiného.

              0 0
              • jecnak  

                Ja uz se k Ralphum vracet nebudu, protoze jsem konecne nasel idealni gumy. Zvlast kdyz mas bika v ruce a dobrej moral, tak se na nich daj delat neuveritelny veci. Proti RR je adheze v zatackach opravdu nekde jinde, ale chce to si verit. Ted se daj sehnat v nej verzi za 450, takze je to jasna volba.

                0 0
      • wbiker  

        Až teď jsem si všiml té váhy, 635, teda nicmoc.

        0 0
      • Honzas  

        mam je, najeto na nich mam tak 200 km. jinak muzu potvrdit, co uz bylo vyse receno, na tvrdym povrchu moc nejedou, clovek se dost nadre (dokonce mi v tomhle prijde zmena z RR na Charybdisy vetsi nez prechod z HT na fulla), v technickejch pasazich, na korenech nebo kamenech (i mokrejch) drzej jak nic z toho, co jsem dosud jezdil. je fakt, ze jsem toho moc nejezdil… ;-)

        0 0
    • jecnak  

      Tak jo, slibena recenze je na http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • Lister  

        díky a teď můžeme všichni spokojeně objednávat a rychle je všechny vykoupit :o)

        Ale jedno jsem se nedočetl a to je reálná šířka pláště – jak už jsem se ptal můžeš to srovnat s RR 2,25, protože o moc užší pláště než jsou ty RR bych nechtěl.

        0 0
        • jecnak  

          Kdyz plast roztahnes tak je ma patka ↔ patka 126.

          0 0
          • Lister  

            aha..no…tak dobře sundám svoje RR a zkusim je přeměřit, ale šířka nasazeného pláště změřená šuplerou by se mi hodila víc, ale i tak díky :o)

            A pokdu to vezmeš vizuálně – co ti přijde širří, mě RR ve 2,25 přijdou robustnější.

            0 0
            • jecnak  

              Mereni na rafku je na dve veci, jelikoz kazdy rafek je jinak siroky. Jinak kazdopadne RR 2.25 jsou objemnejsi a sirsi.

              0 0
      • Daf  

        Nemas nahodou nejake info o UST Charybdisu? Cena, hmotnost?

        0 0
    • wbiker  

      Tak jsem psal na kupkolo ohledně té hmotnosti a přišla mi tahle trochu zarážející odpověď. Tak a teď si vybrat… Celý mail: „Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na reálnou váhu plátě Rubena Scylla Racing Pro 127 V75. Vámi udávaná hmotnost je 635g, zároveň mám jiné informace o váze 520g u téhož pláště. Chtěl bych se proto zeptat, jestli se jedná o chybný údaj na vašich stránkách nebo se jedná o dva různé výrobky. Děkuji Červinka“ a odpověď „Rubena niky více ! V té slevě se jich pár (docela dost) prodalo a je to hrůza kus od kusu jiná hmotnost občas špatný popisek. Ale to zjiš?uji až teď zpětně od lidí S pozdravem M. Kuk“

      0 0
      • wbiker  

        To mělo být zařazené k té zmínce o slevě na www.kupkolo.cz, pardón.

        0 0
      • AC  

        já jsem si koupil dvě SCILLY na kupkolo.cz a jedna váží 689g a druhá 699g obě mají 127 TPI ale ještě jsem je nejel ale doufám že jízdní vlastnosti budou lepší než to zděšení když sem je dal na váhu.

        0 0
        • Daf  

          Tak to je docela sila. Ja bych si zkusil zjistit jestli se opravdu jedna o provedeni 127 TPI. Jestli tam neni jen spatnej popisek. Ty plaste nejsou zas tak levny aby to clovek jen tak hodil za hlavu.

          0 0
        • RomanH  

          Na to, ze v provedeni 127 TPI stoji okolo 1tkc to je sila. Kdyz si vezmu jako dalsi minus obcasnou hazivost, tak si u Rubeny asi s kontrolou moc hlavu nelamou.

          0 0
          • wbiker  

            Z toho mailu jsem to pochopil tak, že právě proto jsou ve slevě.

            0 0
      • jecnak  

        Jo ale to bude spis tim, ze na tomhle shopu prodavaj nejaky zbytky nebo zmetky atd. Ono kdyz se clovek podiva na cenu, tak mu to asi bude jasny. Osobne se divim Rubene, ze takovy plaste radsi neznehodnoti a nevyradi.

        0 0
        • SNAIL  

          Tak to jsi mě moc nepotěšil, já je objednal s přesvědčením, že to budou kvalitní pláště. Teď jsem zvědavý, co mi tedy z Koloshopu pošlou.

          0 0
          • SNAIL  

            Omlouvám se, ne z Koloshopu, ale samozřejmě taky z Kupkolo

            0 0
        • Vision  

          Zbytek to byl ale zmetek rozhodně ne, to že každá x tá rubena je zmetek to je „riziko“ značky, to je právě to když to je laciné tak každý hledá chybu,a já se ani nedivím… S těma rubenama to je složitý, oni si vyrobí par kusů jako prototypy, ty zváží a pošlou na testovaní dál. Namlsají lidi, ale jak se to začne sekat ve velkým tak kvalita i hmotnost je kus od kusu, hází nehází atd… Prostě Rubena…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.