• wertigo

    Ahojte, premyslim jet v lete s jednou CK na Sardinii, celkem tusim 17 dni, cca 800km. Melo by se jet v podstate okolo ostrova. Mate nejake zkusenosti s jezdenim na tomto ostrove? Je to tam prevaha cisteho asfaltu nebo i nejaka sotolina? Kopcovity teren nebo spise mene narocne?

    Byl jsem na Korsice, ta je pry oproti Sardinii vyrazne lepsi – zajimavejsi…

    0 0
    • Vojtíšek  

      Sardinie je skvělá pro bika i na silnici. Je tam všechno, ale těch rovin spíše méně. Osobně bych si tam příště bral silničku. Letos jsem měl bika a v tom vedru a prachu se mi nikam nechtělo, tak jsem jezdil jenom do 10 km vzdáleného městečka pro pizzu a demižony s vínem. Na netu je hafo odkazů na MTB na Sardinii a je to vždy hodnocené jako bikerský ráj.

      0 0
      • wertigo  

        Diky. Potreboval jsem vedet jestli to neni uplna placka vhodna pro silnicare. Ja mam pouze MTB takze me vyhovuje sotolina atp., ale treba na te Korsice me sedl i ten asfalt, bylo se zese na co divat. Ted se budu hrabat na netu dalsimi detaily.

        Zatim si vytipovavam destinace, v hledacku mam Slovinsko, Rumusko, Podkarptska Ukrajina, Sardinie. Je toho dost kam se da jet…

        0 0
        • Wickey  

          Jed tam ale na jare nebo na podzim, v lete je tam PRISERNY vedro. Jestli nejsi cernoch zvyklej na 40 ve stinu… :-)

          0 0
          • Vojtíšek  

            to podepisuju

            0 0
            • wertigo  

              No termin je tusim 2–3 tyden v zari. Na Korsice bylo vedro a tohle je jeste o dost jizneji… Rumunsko se rika ze je turisty jeste nepoznamenane, ale kamosi loni prechazeli Fagaras, a meli dost problem najit taboriste kde by nebyl bordel jak na smetaku.

              0 0
              • Vojtíšek  

                do takovejch profláklejch destinací jako je Faragaš správnej dobrodruh nejezdí. Tam jsou všichni a všude okolo zas není nikdo :-)

                0 0
                • Vojtíšek  

                  přesmyčka – Fagaraš

                  0 0
                  • wertigo  

                    Na to, ze treba Tatry jsou 1/3 Fagarase, tak je tam podstatne cistejc…

                    0 0
                    • martt  

                      my sme boli pred 22 rokmi v pohori Capatini si Cozei (je to vychodne od Paringu) a nielen, ze sme nikoho nestretli ale ani nenasli ziadnu cestu ci chodnik.

                      Zaujimave, ze na jednej cistine sme nasli vyhodenu cesku plechovku :-)

                      Nakoniec sme z toho pohoria vyliezli cez nejake vojenske uzemie (teda zvnutra sme chceli ist von) a hodinu si posedeli v rumunskej base.

                      Cez toto pohorie sme chceli prejst do Paringu, co sa nam ale nepodarilo. Vtedy ale neexistovali ani mapy tejto oblasti, ani GPS apod.

                      0 0
                      • martt  

                        este ma napadlo, ze cez take sedlo medzi capatini a paringom isla vtedy sotolinova cesta (pre nakladaky), to by bolo pre bike urcite vhodne (ca 2000 mnm)

                        0 0
        • Vojtíšek  

          To rozhodně je. Do Slovinska bych na biku nejel. Kámoši jedou letos už potřetí Rumunsko a jsou stále nadšení. Ale s brašnama na těžko. Já až pojedu příště na Sardinii, tak si beru silnici, jsou tam krásný serpentýnky s božíma rozhledama na moře a zelené hory. V národním parku se kolem silnice poflakujou divocí koně, kozy, prasata. Průzračná voda v jezerech. Uf, už se tam zas těším…

          0 0
          • BB  

            jak je to prosim te na Sardinii s pristupnosti sotolinovych cest terenem a napric privatnimi pozemky ? Na Krosice jsem v podstate narazil pouze na uzavrene privatni cesty, takze se z asfaltu nedalo nikam sjet. Neco podobneho jsem videl i na Mallorce. Nasinec zvykly na to, ze i soukromy les je pristupny pro verejnost je potom dost prekvapeny.

            0 0
        • norman  

          Člověče, ty jsi ale adrenalinovej sportovec! Už jenom představa, že se mi na kole něco stane ( případně na Ukrajině i rukou bratra skrzevá pěkný kolo, to už je Rumunsko bezpečnější) a budu potřebovat zdravotní péči, mi zvedá puls na 200/min.

          0 0
        • Jenda  

          Pridej si do hledacku Recko – byl jsem tam s Adventurou predloni a super. Tak pulka se bohuzel musela jet po asfaltu po doporucenych cestach ale zbytek jsem experimentoval a projel jsem se po super sotolinkach. Byla to takova dobra kombinace Bike pamatky a more. Jinak z Rumunska pry stoji za to na kole akorat Banat – jediny rozumne pristupny hory na biku (ale zase dost proflakly), ostatni radsi pesky, Ukrajinu doporucuju taky radsi na pesarnu. Rodicum se jeste dost libilo bulharsko na kole (taky s adventurou) akorat tam neni to more:-( No a prej taky neni spatny Polsko.

          0 0
          • wertigo  

            Kdes presne byl ? Videl jsem cyklo zajezd – poloostrov Peloponés. Ten me docela zaujal. Vyhoda ze se jede trajektem z Terstu, takze by to nebyla takova hrozna dalka busem. Nektere trajekty do Recka jezdi az jihu Italie a to je des jet busem pres celou Italii.

            0 0
            • Jenda  

              jel jsem tenhle zajezd http://www.adventura.cz/…y/zajezd.asp?… trajek ze severu je fakt super ale i tak si to chce koupit v italii dost vina:-) jestli chces nejaky dalsi info tak mi mozna spis napis mail at to tu nezaplacavam a nekdo nerekne ze tu delam reklamu adventure :-)

              0 0
              • wertigo  

                dle popisu zajezdu jste na tom poloostrove Pelopones jeli aspon 3 dny. Pisou tam horska krajina. Jeli jste tedy i pres hory nebo jen kolem nich ? Zajimam se prave o ty hory, nechtel bych jet denne po rovince a kopce jen z dalky hledet… Ten poloostrov by mel byt hodne kopcovity. Zajezd byl v zari, nebylo tam az extremni horko ?

                0 0
                • Jenda  

                  Jelo se v horach az az hned pri druhy etape jsem objevoval slepy cesty takze jsem najel asi 110km a prevyseni 2300m. Pohybyjes se porad ve vyskach od 500 mnm do tusim 1200 mnm. V ty prvni casti je to trochu s hledanim vlastnich cest obtizny protoze jsou to uz moc vysoky kopce kde nejsou cesty ale jak se dostanes trochu niz tak cele vnitrozemi je protkany satolinkama a s trochou stesti neni az takovej problem se tam vymotat. Napriklad kolem klasteru Meteora jsem si uzil sjezd po satoline asi 700 m prevyseni. Vedro – no ja tam byl na konci zari a teplo me nevadi:-) ale na zacatku v tech horach byla poranu az skoro kosa (teda v noci dost – cca 5–9 C )Proste pokud se nebojis trochu experimentovat s mapou tak se tam da vyborne pojezdit. Jo a taky se mi stalo to co jsem v recku fakt necekal – v jedny zapadly vesnicce me mistni starik zatah na pivo a pak jeste k nemu domu na obed:-)

                  0 0
                  • wertigo  

                    Dik za info. Jeste pohledam na netu dalsi informace a jsem rozhodly to zkusit jet.

                    0 0
    • ivano  

      Ja som bol minulý rok v zárí na Sardínii, prešli sme ju skoro celú /okolo pobrežia/. Mal som tam MTB ale s tým jazdením to bolo horšie. Po asfaltoch to šlo, ale šotolina skoro nikde a kde viedla nejaká cesta tak len k najbližšiemu zjavne súkromnému pozemku, kde už si človek netrúfol. Žiadne podrobné mapy, žiadne turistické cesty a vlastne ani žiadne poriadne lesy. Len také vyschnuté hovadiny a kríky a horko. Videl som tam aj pár na bikoch na ?ažko, ale to bola otročina. Veľká premávka, úzke cesty, horúčava, príroda okrem pláží a pobrežia nijaká. To sú ale moje osobné skúsenosti, možno že som mal len smolu, nemal som mapy, jazdil som sám, nemal som nikoho kto by mi poradil, tak sa nedaj odradi?. Inak pobrežie je prekrásne, celkove Sardínia stojí zato, ale nie je to zrovna bikový raj. A ešte niečo, zjavne tam ľudia nechodia bikova?, pripadal som si ako exot, tam bicykle používali len na nákupy a presun do najbližšej pizzerie.

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.