• hanz

    tak mi dnes u dochturka zdělili že mám kalcizaci rameního kloubu. Vyvarovat se otřesům a škubáním rameny a rukami. Máte to někdo? Jak se s tím bikuje, při bikeování je otřesů a škubů s řidítka víc než dost.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Jako fakt nevim, ale toho sjezdaka bych radsi s vyssima zdvihama a pouzivat vyhradne XC :(( To je asi dost blby :(

      0 0
      • hanz  

        no prej to má spousta lidí a ani o tom neví…klidně prej můžu umřít a mít to rameno relativně bez problémů.....prostě záleží jak se to dál bude rozšiřovat.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Verim. Tak potom spis zalezi jak se k tomu postavis. Stejne jako se zdravim obecne. Bud budes zit ted nebo si setrit telo na duchod. A to jeste v nekterych pripadech nemusis vedet co vlastne delat, aby to bylo dobre. Vzdyt behem zivota se muze vseobecne uznavany trend i nekolikrat zmenit.

          0 0
          • hanz  

            jasně no, postavím se k tomu asi tak že asi začnu ramena posilovat(stejně mam uplně v řiti celou horní polovinu těla) aby se obalili svalstvem a pak ten kloub prej není tak namáhanej no a bajk teda zatím omezovat nehodlám…jak píšeš, prostě se s tím pokusím nějak naučit žít, odjebaný koleno jsem už taky jakýmsi způsobem vychytal že mě prakticky neomezuje. spíš mě ale zajímají třeba rady a praktický zkušenosti lidí co to maj.

            0 0
    • Pekáček  

      Hele co to je? Vyhledávač mi nic nenašel.

      0 0
      • Lister  

        Já bych řekl, že to bude kalcifikace nebo něco podobného, tedy ukládání vápenatých iontů do tkání( obecně jakýchkoliv), ale otropedie není můj obor tak se můžu plést. V každém případě kalcizace jsem nikdy neslyšel.

        0 0
        • hanz  

          bingo…to je ono…jsem teda ten terminus neopisoval z toho panfletu co jsem dostal…tímto se omlouvám za matení.

          0 0
        • norman  

          V podstatě může bejt rád že nemá nefrokalcinózu :-).I když zkamenělý rameno v devětadvaceti taky není nic extra.

          0 0
    • hanz  

      tímto se omlouvám za dezinformaci v názvu příspěvku a upřesnuji že jde o kalcifikaci kloubu.

      0 0
      • tjuren  

        Je to asi toto, mas tady maly uryvek v anglictine.
        What is calcific tendonitis? Calcific tendonitis is a condition that causes the formation of a small, usually about 1–2 centimeter size, calcium deposit within the tendons of the rotator cuff. These deposits are usually found in patients at least 30–40 years old, and have a higher incidence in diabetics. The calcium deposits are not always painful, and even when painful they will often spontaneously resolve after a period of 1–4 weeks. To cele je na strancem, ke ktere se dostanes kdyz do vyhledavace zadas : rotator cuff or frozen shoulder

        0 0
        • Manas  

          chudak Hanz, pisou ze se to stava lidem nad 30 a cukrovkou … hehe. Nicmene nezavidim. Sam se seru s kolenem a kotnikem a nove ted i migrenou :-)

          0 0
    • Rychlej turista  

      Jax na tom dneska?

      0 0
      • hanz  

        no nijak..přes leto to nebolí a v zimě to ignoruju..dost pomohlo když jsem trochu posiloval a celej ten kloub obalil trochu vazivem..letos mě to bolelo jen jednou asi 10dní v kuse.

        0 0
        • Rychlej turista  

          Já měl rameno vykloubené před 11 roky a začalo mě zlobit teprve před třemi roky. To jsem jezdil ještě na silničce a při dlouhých štrekách, když jsem jezdil sám, volně a s batohem, mě bolelo. Ale třeba 250ku KŠ, když jsem jel zakousnutý do řídítek, tak jsem měl pokoj. V té době jsem začínal jezdit na bajku a na něm mě to taky nebolelo. Jenomže na silničce mě bolelo rameno a teď mě to bolí níž, někde pod lopatkou. Takže ono třeba stačí trochu změnit úhel v rameni při úchopu a je klid. tak na to spoléhám a budu střídat kola. Teď mám v provozu tři, za chvíli bude bajková funglovka a ještě si dám časovkářská řídítka na páté a na něm budu při pekelné rychlosti regererovat :-D

          0 0
    • wendak  

      to znám, hrál jsem hokej, lyžoval jsem a pořád lyžuju, dělal jsem tělák na pajdě a teď mám v prdeli všechny klouby (kolena, kotníky, ramena), k tomu úraz páteře, ledvinový kameny, tenisový lokte, zvětšený játra, vředy, migrénu, šelesty, hypoglykémii a teď mi hnisá palecna noze, v práci mi říkají, že potkat veterináře tak mě utratí :-)) a prdim na to, bajkuju, lyžuju, hraju squash, bowling, … a to vostatní taky :))) jediná rada dokud tě to nepoloží, tak to nic neni :)) a když tě to položí, tak injekce, brufen nebo se vožrat a pak pokračovat naplno :o))

      0 0
      • Extremist  

        Tomu rikam spravny pristup! :-))) Beru si te za vzor!

        0 0
        • wendak  

          a čim sem starší, tim je to horší a někdy ani nemůžu vstát, nakonec vstanu, protože musim …, čim víc sportuješ, tim to stáří bude asi bolestivější, chce se to holt hejbat co nejdýl, ale zase budeme mít na co vzpomínat. jeden tělocvikář od nás byl veteránskej mistr světa v běhu na 5 a 10 km a teď už nemůže skoro chodit

          0 0
      • tomfree  

        Jo,jo přesně podle hesla sportem ku zdraví!

        0 0
      • Rychlej turista  

        Přesně takhle mi odpovídal Viki, když jsem mu říkal, že to bez odpočinku nemůže dlouho vydržet.

        0 0
        • wendak  

          dneska sem s nim mluvil a von se furt vymlová na to koleno, protože je línej, tak asi bude jezdit se mnou, jelikož mám nadváhu :o))

          0 0
          • Rychlej turista  

            Jenomže to koleno ho bolí už dva roky a jezdil s tím až do loňské Mediky, kdy se mu přestalo otáčet. Od té doby má utrum. Zbytečně.

            0 0
            • wendak  

              nebraň ho, to má vod tý doby co honí ženský :))

              0 0
              • wendak  

                žere želatinu, zhoustly mu vlasy, zesílily nehty a na kole jenom na tisovou

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Se bojím, aby už u toho nezůstal, protože vím, jak se po roční pauze v tomhle věku člověk těžko zase dává do figury. Každopádně by to chtělo ty vaše úterky zase obnovit. Tady u mě je mrtvo a na solidní tepy jsem se dokázal vytočit jen s vámi.

                  0 0
                  • wendak  

                    se mnou by ses na tepy nevytočil, ale s vencou a tomem z obrázku určitě jo :))

                    0 0
      • SoLaX  

        ..nebo brufen a jit se pak ozrat :-)

        0 0
    • Páník  

      no mozna bych si koupil nejakou dobrou rameni ortezu a treba i nejakou kloubni vyzivu,ale to je tak vse…sam bys za chvili videl,ze sedet na zadku je pruda,sice te nic neboli (mozna),ale co z toho (bez adrenalinu). Doktori nerozumej,ze se musis obcas vyradit;)

      0 0
      • hanz  

        je to 2 roky starý téma :-)) kašlu na to

        0 0
        • Páník  

          aha,sem se nekouk…no kazdopadne vidim,ze zijes a ruce mas asi taky jeste obe dve,ze?:)

          0 0
    • Dijck  

      Mali ste niekto vyklbene rameno? Po akom case ste ho vratili naspet do puzdra, ako dlho trvala rehab.? Su nejake nasledky? Pred 2 tyzdnami sa mi podarilo.. :/

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Asi zalezi. Vetsinou si ho nahodim hned. Cca 3 – 5 tydnu tomu dam klid. Pokud mozno v orteze a pak rozhybavam a pomalu zkousim zatezovat. 5 tydnu urcite si moc nezajezdim. Nasledky. Obcas to boli a sklony k recidive. Nektere pohyby mi nedelaji dobre a ted naposled se mi jedno rameno povedlo tak pekne, ze svinsky boli kdyz se mu zachce + nema rado zátěž. Ale je to individualni. Znam lidi co si rameno vykloubi, nahodi a za hodinu zase jezdi.

        0 0
        • Dijck  

          Dik za vycerpavajuci popis situacie:) Ja som ho dal spat za cca 10 sekund…dufam ze nasledky nebudu nejake vyrazne, u doc som s tym nebol. Myslel som, ze sa to utrasie ako dosial vsetko, ale po 2 tydznoch to stale boli. Zajtra skusim toho doktora. Mozno nejaku rehab. :/

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No zkusit to muzes. Predne dostanes vynadano, zes tam nesel hned :) Jeste nejakej patek to asi bolet bude :( Hlavne ho (rameno) pak mam jak z rosolu a bojim se ho zatezovat… coz casem prejde.

            0 0
          • Stancek  

            Ja si ho vyhodil loni v lete, podarilo se mi to dat zpet taky tak do 10 sekund, dva tydny jsem s rukou nemohl nic delat, nosil jsem ji na satku, 2 mesice mi delalo problem neco tezsiho zvednout a ted nesmim usnout s rukama za hlavou, uz bych ji asi nevratil zpatky… Na kole jsem po urazu nebyl asi mesic a i po mesici nic moc… preskocit treba jenom obrubnik bylo dost bolestivy…

            0 0
      • Daan  

        Posilovat posilovat a posilovat. V prvni rade klouby u sebe drzi svaly, pak vazy. Separaci kloubu se ti „natahnou“ vazy, pokud rovnou neprasknou. (recidiva) Ale i to se da suplovat silnym svalovym korzetem. Spravne bys mel hned ledovat, nechat tyden viset v orteze, pak rehabilitaci a postupne zatezovat a posilovat rameni a zadove svalsto. Mel jsem vyhozene obe nekolikrat, a pri neflakanem posileni az na obcasne pichnani pri zatezi nebo bolest pri padu bez problemu

        0 0
        • Doc  

          no Daane, lip bych to nenapsal ani ja :) pomerne presne jsi popsal neco, co se nazyva „Metodicky postup po luxaci ramenního kloubu“. nechces zmenit zamestnani? :)

          0 0
          • Daan  

            No vidis, me staci sebou parkrat flaknout o zem, ty na to musis pet let studovat :-))))

            0 0
        • Dijck  

          S posilovanim mas asi pravdu, horna polovica celkom bida..Inak ja som to vobec nefixoval a zatazoval som to hned od zaciatku ale velmi mierne. Najhorsi bol prvy den a noc,napr. ked som nemohol vybrat ruku z vrecka:), teraz to uz boli len pri istych pohyboch a vacsej zatazi. V noci je este stale problem najst bezbolestnu polohu.

          0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.