• zac

    Cauky chtel bych se zeptat k cemu presne je toto http://www.jensonusa.com/…product.aspx?… ,jaky to ma vyhody a nevyhody? Dik moc!!!

    0 0
    • jimmy63  

      melo by to pri razeni delat mensi odpor,nez bowden..

      0 0
    • Meesha  

      Tusim, ze neco podobnyho dava shimano k XTR?

      0 0
      • MARIN  

        …byvalo to soucasti prehazky XTR snad v roce2002 ? Jinak je to na snizeni odporu lanka v ohybu bovdenu(ktery se tim vlastne vylouci) u prehazovacky

        0 0
        • speedy gonzales  

          mozna neco podobneho ale pochybuju ze by shimano montovalo na svou top radu soucastky avidu :-)

          jinak myslim ze to ma na biku hanz..tak se ptej jeho jak to funguje

          0 0
          • Meesha  

            jo, samozrejme, ze to nebylo od Avidu – teda urcite na tom nebylo to logo… :-)

            0 0
          • zac  

            uz se stalo… :) na icq porad neni a u svyho kola v diskuzi taky nic, proto sem to zkusil tady.

            0 0
    • BH  

      je to vodici kladka lanka menice,jejim smyslem je snadnejsi chod lanka v miste jeho ohybu a tedy snadnejsi razeni.Vklada se naa celkem exponovane misto,ktere dela potize(bowden zde casto praska),da se to resit i pomoci vodici trubicky z „V“ brzd.Vodici kladku pouziva i SH, napr.z modelu 05– Nexave C500, Tourney TX . Tato kladka ma vyhodu, ze neni soucasti menice a tak se da domontovat prakticky ke kazdemu menici.Vklada se mezi menic a bowden, tedy nenahrazuje bowden jak zde nekdo psal.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      A k tomu co uz tu bylo napsano… jeste se to da resit koupi prahazovacky SRAM, kde tento problem odpada. Pri uvedeni prehazek Sachs s podobnym uchycenim lanka se holedbali oblibenymi triceti procenty snizeni odporu pri razeni. Vsimnete si jak oblibena je tahle cifra v reklamach. Ted me tak napadlo… neni re-klama opakovany klam? :)

      0 0
      • jizby  

        To Tě napadlo zcela správně. Jistý pan Vogeltanz na to má dokonce vymakanou filozofickou teorii, a není to žádná cimrmanština, jak takový skrytý smysl dešifrovat v běžné řeči a názvech, které užíváme. Je překvapující, v jak velké míře to funguje. Ta míra je tak moc velká ani ne tak sama o sobě, ale tím, že je mnohem větší, než bychom povrchním pohledem očima zaslepenýma zvykem čekali. :-))

        0 0
      • jizby  

        To Tě napadlo zcela správně. Jistý pan Vogeltanz na to má dokonce vymakanou filozofickou teorii, a není to žádná cimrmanština, jak takový skrytý smysl dešifrovat v běžné řeči a názvech, které užíváme. Je překvapující, v jak velké míře to funguje. Ta míra je tak moc velká ani ne tak sama o sobě, ale tím, že je mnohem větší, než bychom povrchním pohledem očima zaslepenýma zvykem čekali. :-))

        0 0
      • jizby  

        To Tě napadlo zcela správně. Jistý pan Vogeltanz na to má dokonce vymakanou filozofickou teorii, a není to žádná cimrmanština, jak takový skrytý smysl dešifrovat v běžné řeči a názvech, které užíváme. Je překvapující, v jak velké míře to funguje. Ta míra je tak moc velká ani ne tak sama o sobě, ale tím, že je mnohem větší, než bychom povrchním pohledem očima zaslepenýma zvykem čekali. :-))

        0 0
        • jizby  

          kurňa sory, ten prohlížeč mě zase vypek. Trojitým opakováním jistě nechci dodat svým slovům více váhy:-))

          0 0
    • zac  

      A je ten rozdil v razeni poznat? jinak receno mam to vzit nebo ne?

      0 0
      • fousac  

        nase mila bikerka Luka to vozi taky, tak ji zkus kontaktovat.. (P.S. normalni lidi uz maj davno SRAM :)

        0 0
        • zac  

          kdyz ja gripy nemam rad a na sport lifu jsem si zkoudel na RBckach sram packy a taky mi nesednou… Holt mozna casem, ale sram prehazky se mi libej hodne.

          0 0
          • fousac  

            ja kdyz sem kupoval X-7 packy, tak sem je predtim videl jenom na obrazku.. zvykal sem si cca 2 minuty, ted uz mi to prijde naprosto normalni… na RF si palcem neodradis, na SRAMu ukazovackem v pohode jo.. ;)

            0 0
            • zac  

              odradit myslis na lehci nebo na tezsi? moc sem to nepochopil… Na RF jdes ukazovackem na tezsi a to je podle me odradit… No me hlavne ta packa nejak divne drela palec, proste to nejak nesedlo…

              0 0
              • fousac  

                odradit na mensi pastorek/placku… na vetsi je to defacto stejny jako RF.. ale opacne uz mam dve moznosti na vyber.. (tim chci rict, ze ja jsem spokojenej…;)

                0 0
                • zac  

                  no tak to si rozumime! :) ja jsem zatim taky spokojenej, uvidime jak dlouho… :)

                  0 0
        • BH  

          zajimave tvrzeni, to mne pripomina obycej z pocitacove praxe:" normalni lidi uz maj davno Linux"

          0 0
    • hanz  

      hua..jsem tu mam to na obouch svých bajcích a spokojenost veliká řazení jde pěkně lehce, neláme se bovden a řadí to rychlejc aj dolu

      ps: safra na icq jsem skoro furt tak kdyžtak napiš

      0 0
      • McBlacky  

        co na to bláto? zynáší se bovden víc nebo mín ksdyž tam je ta kladka?

        0 0
      • vlk  

        by mě taky zajímalo, jaké je to, když je to obalené bahnem.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Obalene bahnem ani snad tak nevadi. Ta kladka je docela dobre resena, ze lanko samo vytlaci to bahno ven a nezanasi se drazka. Ovsem co to dela uvnitr bovdenu…? Sirenna to vozi a zadne negativni vlivy na razeni nebyly zaznamenany. Osobne bych za to nedal ani ctvrtinu toho co za to chtej. Sam k plne spokojenosti pouzivam ohebnou trubicku k Veckum. Vlastne ted ani tu ne a taky k plne spokojenosti :)

          0 0
          • vlk  

            mě to bylo právě taky nabídnuto, tak jsem uvažoval-akorát za poloviční cenu, ale já teď mám nově vyřešeno utěsnění bowdenu za pomocí aligator prachovky a trubičky z koncovky k bowdenu, a obávám se že s tímto bych ten bowden pak už neutěsnil.

            0 0
    • TinkTink  

      Ja to taaaaaaaak moc strasne dlouhooooooooo shanel, az jsem to teda sehnal…vozil to par mesicu a s vymenou prehazky presel na SRAM. Tam to nepotrebuju.

      Jinak poznatek s Avidem – je to pohoda :)

      0 0
    • Honzusko  

      Dneska to můžeš vidět třeba na Shimano Sora,dávají se na Authorácké A-Gangy.Má to působit menší tlak na lanko v tom ohybu bowdenu u šaltru.Jinak za 8 dolarů bych si to určitě nekoupil.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A to kdybys vedel za kolik se to prodava v ČR… Tlak na lanko? Vysvetli prosim?

        0 0
        • vlk  

          no třeba od acor standartně za 120Kč

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Za 109,– , ale to je jiny vyrobek. Imho: primarne urceny na neco jineho a krom toho s tim lide nebyli tak spokojeny jako s tim Acorem.

            0 0
            • MARIN  

              … nebo spis Avidem? :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No jo. Jasne. A pak, ze uz jsem tak blbej, ze to vic nejde. Jde. Ja bych byl i v soutezi blbcu druhej. Ja sem tak blej, ze bych to ani nevyhral :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.