Jak přidat reflexní materiály na oblečení?

38 nepřečtených
  • Lister

    S bundou je to vcelku v pohodě. Je tam sposta míst kam se dá něco reflexního navěsit – poutka různých stahování, potka u zipů. Nechce se mi nic našívat. Třeba na flisku bych to ještě našil, ale píchat do něčeho s membránou a pod se mi nechce. Kde ale sehnat k tomu vhodný materiál. Pokud možno někde na netu. Na kalhoty by se mi líbili nějaké reflexní potisky. Dá se něco takového sehnat. Máte ještě nějaký tip kam by se daly ty odrazky umístit.

    Vím, že jednodužší bude takhle vybavit kolo, ale já chci svítit i bez kola. Teď se hodně často pohybuju pěšky za tmy po silnicích a většinou si připadám jak bažant na honu.

    0 0
    • blue  

      co reflexni pasky na suchac, co delalo exu? nemusis to mit nikde prisity a jenom prehodis podle toho, co si zrovna vezmes na sebe…

      0 0
      • Lister  

        To by mohlo být dobrý. Dá se to někde sehnat. Zkusím pohledat.

        0 0
      • jizby  

        Nerozumim. Sucháč je ze dvou kusů a musí se taky našívat. Na něčem by sice mohl díl s háčky trochu držet, ale zase hrozí vytrhávání nití.

        0 0
        • blue  

          ten suchac je jen jeden kus a na jedny strane pasky je chlupata cast a na druhy strane ta s tema zobackama, takze to jen obtocis kolem nohy, ruky, batohy apod.

          0 0
    • K2  

      V povinné výbavě služebních aut je teď taková reflexní vesta pro případ opravy na dálnici. Má to atesty a homologaci, lze doporučit

      0 0
      • Lister  

        Jako myslíš rozstříhat a našít na různé kousky oblečení? :-)

        0 0
        • K2  

          Pro maximální účinaek bez úprav nasadit na svrchní vrstvu oblečení. Navíce je ten matroš 100% větruodolný :)

          0 0
      • kralovek  

        Jo jo, takova vesta … neprekazi … moc dobra vec. Ja to vozim

        0 0
        • cabbage  

          na kole?:), to musi bejt fakt pohodlny:( ale v aute ma svoje misto jisty.

          0 0
          • martt  

            je to pohodlne. Je to uplne lahucke, prefuknutelne, za par korun (2.99,–EUR). Nosim to tiez.

            0 0
            • cabbage  

              a vozis kejml?

              0 0
              • martt  

                ja nevozim kejml ale moj syn ano a tu reflexnu vestu oblecie jednoducho na kejml, takze je vidiet iba vesta a nie ruksak.

                0 0
    • jihra  

      Já jsem si koupil v prodejně pracovních oděvů (pro Ostraváky firma CANIS na Poděbradově ulici) reflexní pásky na našití na oděv. Pak jsem si koupi kousek suchého zipu. Teď jen (až budu mít čas, který furt nemám) z reflexní pásky nastříhám příslušně dlouhé kusy, na konce našiju ten suchý zip a pak už není nic snažšího, než si ty proužky dle potřeby nasadit na kotníky, zápěstí, kolem pasu (kolem krku, kolem čela, přes prdel – fantazii se meze nekladou) a svítím jak Las Vegas.

      0 0
      • xstefi  

        A to jako prosijes treba nepromokovaou bundu a udelas z ni promokavou? Taky bych rad reflexni pasky, ale bojim se toho siti, abych toho pak nelitoval. Lepsi bejt v suchu… Jeste bych se zeptal, mate nekdo zkusenosti s nejakyma reflexnima nalepkama (znacka, atd.). Rad bych si tim polepil kolo, prilbu a tak.

        0 0
      • Vrci  

        Jedno malý doporučení – vlož tam i kus gumy. Já si to šil takhe: reflexní materiál podšít chloupkama(v, na konci 4 cm široký gumy (~) a na konci gumy háčky(J).

        vvvvv~~~~~JJJJJJ

        Suchej zip bez gumy buď sjížděl nebo škrtil.

        0 0
        • jihra  

          Když si ty pásky se suchým zipem omotám kolem kotníků, zápěstí či kolem pasu, tak je nemusím nijak moc utahovat a sjíždět nemají kam. Ale pokud si to budu chtít omotat třeba pod koleny nebo nad lokty apod, tak ta guma je dobrý nápad.

          0 0
          • Vrci  

            Mě na kolo přišli právě ty kolena nejlepší: jsou relativně vysoko, jsou kolmo k zemi a jsou v pohybu.

            Kotníky jsou nízko, zápěstí ze zadu nemusí bejt moc vidět a nad loktama by mi to asi dost vadilo. O pasu jsem moc neuvažoval, protože obvod pasu je o dost větší než obvod dvou kolen a skloněnej na silničce přední část přikreju a zadní bude směrovat nahoru a ne dozadu.

            0 0
    • DyEm  

      používám textilní odrazky, mám je našitý na zimních kalhotách, nebo si je hodím pod kolenona (drží a nesjíždí) a zavážu. Další ref.materiál boty/návleky, bunda na zádech (tam kde není membrána).

      0 0
      • rasto  

        ad nasazeni pod kolena: neobavas se, ze se Ti budou min prokrvovat litkove svaly (=1/2 jistota krecovych zil)?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Nenosis rolak? :))

          0 0
          • radek z BF  

            ještě mě napadlo něco brutálnějšího…No nic :-)))) Nemusím být největší spros?ák na B-F :-)

            0 0
          • kámen úrazu1  

            :-))))

            0 0
          • rasto  

            pro jistotu ne :-)) vazne: byl jsem na tento problem upozornen manzelem pediatricky :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Snad to dotahuje s citem :)

              0 0
            • DyEm  

              božíčku :) , samo že to neutahuju, vlezou se pod to dva (více prstů), mám tlustou nohu, velkej sval :)

              0 0
        • rock  

          Čím větší lýtkové svaly, tím méně je nutné utahovat :-) … Ve stejném místě jsem si stahoval volné kalhoty na bike, problémy jsem neměl ani po několika hodinách …

          0 0
    • Lister  

      nedají se koupit nějaká reflexní potisky ( něco jako nažahlovací potisky na trika), které by se pak dali nažehlit na elastické věci. Od výrobce tam občas jsou reflexní loga, ale většinout tak na jedné nohavici

      0 0
    • SavaH  

      Reflexní páska od 3M. Maj ji v Mikulandský – snad ještě pořád.

      0 0
    • vinca  

      u nás v Jablonci mají ve švadlence jak našívací pasku, tak zažehlovací, tu zažehlovací mam už půl roku, a je v pohodě, pravda furt eště leží nenažehlená v šuplíku

      0 0
      • Mamut  

        A po zhasnuti v cimre sa zo suplika svieti?

        0 0
    • mosquito  

      v CANNIS pracovnich odevech jsem si koupil reflex textilni pasku nasil to na co slo

      jinak pokud nechce pichat do nejakyho materialu tak zkus takovy samonavijeci reflexni pasky

      viz treba „Slap wraps“ bohuzel bez fotky

      http://www.truckershop.cz/cz/art.php?…

      (ale je takovy pasek co se ti omota kolem ruky na principu stocenyho tenkeho kousku plechu)

      ale videl jsem je kdesi i levneji

      0 0
    • Beeda  

      Jen ze zaptam, neni naka reflexni barva ve spreji? B.

      0 0
    • Luke  

      jsem si vzpomnel na jeden clanek http://www.novinky.cz/04/28/19.html velmi jednoduche a efektivni reseni :-)))

      0 0
      • fousek  

        dobry reseni, ale vodou z radiatoru bych se asi nemyl, bych rek ze muze bejt docela dost spinava a urcite dost smradlava

        0 0
    • FAH  

      Mam nasivky 3M a lepim je lepidle Prenocel(neco jako lepsi chmopren) na membranovy veci a bez problemu.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce