• Honzin

    Kombinujete nekdo cyklotrenink a behanim? a pokud ano, jak prepocitavate nabehane kilometry na cyklokilometry? Nekde jsem cet nasobit 3×, ale kdyz za hodinu ubehnu 10–12 km tak mi to pride moc, protoze to bych musel na kole jezdit rychlosti 30–36 km/h (coz je na bajku trochu mimo muj rozsah). Na druhou stranu je ale beh narocnejsi nez kolo (furt makas – zadny odpocinkovy sjezdy), tak treba je 3× na miste. Tak kolika nasobite?

    0 0
    • Daf  

      To se prece vubec neda prepocitavat. A jestli jo tak bych potom potreboval vedet kolik km najedu, kdyz naplavu 1km :)))

      0 0
    • Radek Broz  

      „odpocinkovy“ sjezdy? Bych ti ukazal;-)

      0 0
    • robero  

      nenasobim, podle me se to neda prepocitavat… eviduju si to zvlast…

      0 0
      • Bobo  

        Jasně že se to nedá nijak objektivně přepočítat. Souhlas. Navíc na kole a při běhu se zapojují trochu jiný svalový skupiny, takže jsou to nesrovnatelný údaje. Já mám vedený zvláš? kolo s trenažérem, běh, běžky a zbytek (plavání, tělocvična atd.) a dohromady počítám tak maximálně celkový čas. Ani čas v jednotlivých tepových pásmech se imho sčítat nedá, při běhu nebo na běžkách to tepe o kus víc než na kole. Aspoň teda mně, a to o parník.

        0 0
    • mAk  

      jo je to dost přibližný ale počítá se to takle, dokonce sem slyšel že běh třema běžky dvěma, ale stejně je to uplná zbytečnost…

      0 0
    • forest  

      kdysi jsem nasobil (3× teren, 4× silnice), ale ted jsem zjistil ze je to cipovina nejvetsiho kalibru. ted srovnavam – cas pri stejne zatezi (mam 10 stupnovou stupnici subjektivni zateze) je srovnatelny (ale beh je daleko narocnejsi – celkove – nez kolo, alespon mne to tak prijde) – tak moje stupnice lz nahradit tepovymi pasmy a to uz by slo plne srovnavat (ale nastava problem s maz tepovkou, protoze maximalka na kole je o neco nizsi nez u behu a jeste nizsi je u plavani).

      0 0
    • jpl  

      Jo, driv se to nasobilo treba u lyzaru, kdyz prepocitavali na „cyklicke kilometry“ pro srovnani natrenovanych objemu za treneinkovy rok. To bylo 1:3 beh:kolo, 1:2 beh:lyze. Ted, kdyz jsou bajky a silnice a vice se jezdi na kole bych to videl tak 1:4 silnice, 1:2 MTB, z pohledu cyklisty. Nesmis prepocitavat podle casu a rychlosti. SPise si srovnej 10 km beh, 20 km bajk a 40 km kolo a uprav si to podle sebe.

      0 0
    • MARIN  

      O prepoctu 1:3 jsem kdysi nekde cetl ale nedelam to tak. V jednom deniku mam zvlast pripravu na kole (silnice/teren/er­gac) a vseobecnou pripravu(beh,bez­ky,plavani,te­locvicna) a nakonec jen scitam hodiny.

      0 0
      • Honzin  

        jo, to bude asi nejepsi – scitat hodiny. no ale zase takova hodina behu … :-)))

        0 0
        • Beeda  

          Prepocitavani je kravina. Km slouzi jako prostredek ne jako cil v treninku. B.

          0 0
          • Honzin  

            no jiste ze to neni cil, ale je potreba ty objemy treninku nejak porovnat – aby clovek to neprepalil ale ani se neflakal. Ono je asi neco jinyho, kdyz je behani vylozene jako doplnek kola – takova relaxace a neco jinyho kdyz to ma byt plnohodnotna soucast treninku. Ja jsem spis ten druhy pripad.

            0 0
            • Beeda  

              Nejake porovnani ~3,14×km_beh=­km_kolo je hloupost, pokud to opravdu neches jako zajimavost(nes­myslnou). Porovnavej koloXkolo a behXbeh (cas, tepy, km, trasa, kadence) nic vic..B.

              0 0
        • MARIN  

          no hodina je porad hodina, pak uz si k tomu hlidam a zapisuju jen TF

          0 0
    • Honzin  

      diky vsem za rady, skoncim asi u scitani tech hodin

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.