• black.horse

    Tak a teď schválně zavzpomínáme na legendární bikery, co dali tomuhle sportu tělo i duši… a napiště klidně pár slov k nim…

    0 0
    • black.horse  

      tak já uvedu pár lidí: Gary Fisher… je to prostě otec MTB Wade Simmons… Pan Freerider s velkým F, možná dneska jsou mraky malejch mladejch kluků co posílají větší pekla, ale tenhle člověk je freeride sám, ten styl, technika a zkušenosti a posouvání hraqnic sportu, to těžko někdo překoná… pro mě prostě bude už vždycky král freeridu… John Tomac… na co sednul, tak na tom byl king… tohle je cyklista tělem i duší, málokdo dokázal na kole to co on, Johny T je pojítko mezi všemi cyklistickými disciplínami… rider celým srdcem… Ned Overend… co k němu říct… ve věku kdy my už budeme nosit bačkory a válet si smradlavej pupek v hospodě, tak on natrhával řitě všem bikerům světa. Tohle je skutečnej Iron man… přezdívka mluví za vše Ned Neverend. Franta Mrázek… člověk kterej má cit pro kolo od pána Boha. Neopakovatelná osobnost českého MTB, závodník a průkopník MTB a geniální stavitel rámů a strašně hodnej člověk…

      je mraky dalších lidí, které bych mohl a chtěl jmenovat, ale nechám to taky na Vás…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Shaun Palmer

      0 0
      • black.horse  

        jojo, máš recht, člověk kterej přišel, rozčísnul světovou elitu a zase odešel:-) prostě extrémní sportovec, kterej drtí co může:-)

        0 0
      • ddd - andy  

        Presne!

        0 0
      • Radek Broz  

        Tak pod Palmra bych se desetkrat podepsal – pro me nejhustsi clovek planety.

        0 0
    • náčelník  

      A co holky – Sara Ballantine, Juliana Furtado, Missy Giove, …

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Anne Caroline Chausson, Helena Kurandová…

        0 0
        • náčelník  

          Nezapomeňme na Katku Neumannovou !

          0 0
          • ddd - andy  

            ..a jeji vytecnou techniku :-) ba ne, promin Kaco! :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Co se ti nezda? Vzdyt kolo mela dobry, ne? :)

              0 0
              • robero  

                kolo mela skvely, jestli si dobre pamatuju, tak tesne pred Atlantou zlomila kliku od Morati!!! malem na olympiadu nejela, nastesti se diky tomu nezranila…

                0 0
          • Radek Broz  

            No nevim – Neumanovou nejak nemusim. Je to v prvni rade bezkarka a bike mela jen jako doplnek a jelikoz si myslim, ze by verejnost mela mnohem vic uznavat Michala Marosiho nez Poborkyho, Nedveda nebo i Neumanovou, tak ja bych ji sem proste nenapsal.

            Helcu Kurandovou jsem videl parkrat jezdit na Klinovci a vzdycky jsem videl chvilicku jeji zada a pak ji potkal az na lanovce – jezdila neskutecnou kudlu a byla fajn – skoda, ze uz nejezdi.

            0 0
      • black.horse  

        Paola Pezzo aneb cyklistika v necudném balení:-) na ten článěk asi nikdy nezapomenu, ale jinak ukázka toho, jak se připravit na jeden závod v roce… když někdo jde za svým cílem…

        0 0
        • rasto  

          ad „ale jinak ukázka toho, jak se připravit na jeden závod v roce…“ nevim proc jsem si vzpomel na Lanceho A :-))

          0 0
          • Eila  

            Lance je prece nejvetsi legenda:-) tak proto

            0 0
            • black.horse  

              Lance je možná klegenda, ale patří mezi vyhulený kondomáře na asfaltu a jeho počínání na XC nebylo nicmoc:-/ takže ačkoliv jeden z mála žiletek, který si vážím, tak FAKOF:-)

              0 0
    • Pá-dlista1  

      Nicolas Vouilloz, Steve Peat, Michal Marosi…

      0 0
      • ddd - andy  

        Zavodeni s penezenkou v kapse jeansu.. :-)

        0 0
        • black.horse  

          jojo, to byly časy, si vzpomínám na báječnou Českou krev-Sun Rims:-))) to byly kanálové a né jako dnešní vyholený elas?áci s velkejma zdvihama:-)) ale díky bohu, tyhle generace asi nikdy nevymřou a to je super:-)

          0 0
      • black.horse  

        Nojo, E.T. Nico?:-) aneb titulů není nikdy dost:-D ale 10 to je obdivuhodné číslo:-) nevíš jak se mu daří teď v autě?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jsem sledoval jeho pocinani minulou sezonu a bud havaroval nebo nedojel kvuli poruse a nakonec se mi z tabulek uplne vytratil. Tak ani nevim.

          0 0
          • black.horse  

            Je to škoda:-( ale co, já ho naprosto chápu, taky bych po deseti titulech chtěl zkusit něco nového:-) tak snad se mu bude dařit zase v něčem jiném…

            0 0
    • náčelník  

      Thomas Frischknecht.

      0 0
    • Tominec  

      Legendy největší bratři Pospíšilové!

      0 0
      • blue  

        zavzpomínáme na legendární bikery, co dali tomuhle sportu tělo i duši…

        0 0
        • CZiko  

          no zrovna dneska o nich byl pořad na ČT2!! já z toho nechápu…

          0 0
        • Franta  

          jo tak timhle jsi me opravdu vesele rozesmal po ranu :)))))

          0 0
          • Radek Broz  

            Skoda, ze tak brzo nevstavam – tyhle fletari to s tim micem diktujou;-))))))))

            0 0
    • BH  

      svetova esa jste vyjmenovali,i kdyz ten vycet by mohl byt jeste delsi, ale ze zavodaku je to jiste Tomac, to byla osobnost. Ovsem prukopnikem naseho MTB byly jine osobnosti nez zminovana Katka N a nebo lide kolem Ceske krve (to byli spise prvni mtb tunelari).Urcite to byl Milan Kvasnicka, ten se zpocatku prosazoval i ve svete a byl u pocatku MTB u nas.Jeste zajimavou osobou byl slovak Hric, take dlouho pusobil ve svetovem poharu.jJako zakladatele ceskeho MTB je nutno vzpomenout Vanka, ten zacal vozit jako prvni kola Scott do CR(spolu s Mesarosem) a jmeno scott bylo zpocatku synonymem pro horske kolo vubec,tak jak „rifle“ pro jeans a pod.O MTB u nas se zaslouzil take Marek, ktery prosadil MTB jako soucast CSC, ovsem dnes ma komise MTB spise charaketer s.r.o., ty lidi to delaji jen pro jejich prospech.Zajimavou osobou je take Vokolek,nejen pro kola Cannondale,Kdo si dnes vzpomene na kola Heavy Tools(a Polesneho s Usti), ktera ovladala jeden cas nas MTB peloton? nebo kola RETA od reneho Talera?Dalo by se pokracovat.

      0 0
      • black.horse  

        Hmm, máš naprostou pravdu, jmenovali sme jen „lidi z popředí“ ale zapoměli na ty, be kteřích by se „ta naše Esa“, nikam nedostala… ještě bych rád zmínil Póla:-) aby měla dušička klid:-)

        0 0
        • náčelník  

          Bavíme-li se o „lidech z pozadí“, pak nelze nezmínit ty nekonečné zástupy špatně placených asijských dělníků.

          0 0
      • náčelník  

        V tom pokračování jistě nechybí bratři Havlenové.

        0 0
    • Vojtíšek  

      Stačí se podívat do Hall of fame MTB – http://www.mtnbikehalloffame.com

      Pro mě jednoznačně můj přítel Joe Breeze.

      Víte někdo kolikrát vyhrál na Mt. Tamalpais slavný downhillový závod Repack? Za další svařil první seriové biky v roce 1977 a hlavně je to cyklista tělem i duší, neúnavný propagátor kola jako nejlepšího způsobu dopravy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse