• HonzaV

    Urcite ma vetsina z vas nejakou uzavrenou, tak mi dejte tip na nejakou pojistovnu, nejezdim DH ani FR. Jak se stavi pojistovny k ucastem na bikovejch maratonech, berou to jako organizovanou cinnost, kdyz to clovek jezdi bez licence? Neni tady nejaky pojistovak, damy na prepazce napr. v Cesky pojistovne mi to nejsou schopny jednoznacne rict.

    0 0
    • enjoy  

      jestli ti nejsou schopni odpovedet tak uz aspon vis u koho si tu pojistku nemas uzavirat.predstav si jak by se vykrucovali kdyby se opravdu neco stalo,urcite by tvrdili spoustu kravin aby se z toho vyvlikli.

      0 0
    • Lance  

      Jo mam uzavrena v rijnu, oni nerozlisujou jestli se neco stane na marathonu nebo na normal vyjizdce. Neni to organizovana cinnost, vse delas na vlastni nebezpeci. Diky tomu to stvrzujes svym podpisem

      0 0
    • jihra  

      Co se týká rizikovosti sportu pro pojiš?ovny, tak třeba konkrétně u Pojiš?ovna České spořitelny nepředstavuje cyklistika, která je provozována rekreačně (tzn., že nejsi registrovaný v žádném oddíle), žádné zvýšené riziko a tudíž pojistka tě bude stát stejně, jako kdybys vůbec nesportoval. U různých pojiš?oven to ale může být různé. Je zde ale ještě otázka rizikovosti povolání, které vykonáváš.

      Příklad: muž, 21 let, student, neregistrovaný cyklista. Pojistka by obsahovala: 1/ Pojištění pro případ smrti úrazem na 300.000 Kč. 2/ Pojištění trvalých následků úrazu až do 2.400.000 Kč. Výše odškodnění závisí na závažnosti trvalých následků, které úraz zanechá. 3/ 300 Kč za každý kalendářní den léčení úrazu. Podmínka – léčení úrazu musí trvat minimálně 8 kalendářních dnů. Na léčení úrazu nemusí být nemocenská. 4/ 600 Kč za každý den pobytu s úrazem v nemocnici. Celá tato pojistka by stála pouhých 362 Kč měsíčně! No neber to!

      0 0
    • mosquito  

      no mozna to bude znit divne, ale neni lepsi zit naplno ale tak abys to prezil (zejmena kdyz teda nejezdis treba DH) nez premyslet co kdyby … a pak se hadat s pojistovnou jestli ti daji 200 nebo 300 kc ???

      (neco jinyho je pripojisteni do zahranici, kde by se ti treba zlomena noha mohla hezky prodrazit, ikdyz nevim kdyz jsme uz v EU tak by to melo byt relativne v pohode)

      0 0
      • blue  

        zit naplno, tak abys to prezil, se muzes snazit jak chces a stejne se stane nejaka blba nahoda a budes v haji, pak se hodi kazda koruna

        0 0
        • mosquito  

          jasne, jeste se pojisti proti padu letadla na tvuj dum, proti upadku vlady, proti premnozeni kobylek, proti … jsou veci ktere neovlivnis, ale pripada mi jako lepsi cesta nepatrne snizit riziko nez si nepatrne (par stovkama od pojistovny, ktery jim pred tim stejne zaplatis) lizat rany

          0 0
          • blue  

            jak snizis riziko proti tomu, ze te nekdo pri maratonu sestreli, ac sam jedes sebeopatrneji? stejne tak muzes bejt sebeopatrnejsi a pichnuti vosy te s kola sunda tak, ze nebudes vedet jak… ano, samozrejme je dobry snazit se snizit riziko, ale nikdy ho nevyloucis uplne

            0 0
            • mosquito  

              ale jo .. ona pravda je nekde uprostred a kazdej z nas stoji na jine strane podle momentalniho pocitu strachu

              0 0
              • blue  

                nemyslim, ze pravda je nekde uprostred, spis mam pocit, ze zijes v nejakym bludu, ze vsechno ovlivnis sam svoji opatrnosti a ze tvoje vlastni opatrnost kolem tebe udela neprustrelnej stit…

                0 0
                • mosquito  

                  to si rozhodne nemyslim – to by byla posetilost… spis si myslim ze kdyz mi stesti prat nebude tak to nepreziju a tohle neovlivnim, to same plati o tom kdyby se mi stal nejaky vaznejsi uraz … hadam ze pojistovna se stedrosti nepretrhne a jediny na co pak budes myslet bude bud a) negativne nastvanej na pojistovnu ze mi da par korun b) pozitivni pocit ze jsem udelal dost proto ale bohuzel se stalo

                  0 0
                  • wroum  

                    stal nejaky vaznejsi uraz … hadam ze pojistovna se stedrosti nepretrhne – ono je lepsi aspon neco nez nic. i s malem se da neco vymyslet. a radsi budu nasranej na pojistovnu ze mi dala „malo“ nez sam na sebe ze mam hovno. tvuj pristup mi pripomina pristup lidi po povodnich. divili se ze jim voda odnesla barak a ze nic nedostanou (co by taky meli dostavat kdyz nejsou pojisteny) a lidi co pijisteny byly, tak treba uz za rok bydleli v novym baraku. minimalne neprisli uplne o vsechno a neli aspon nejakej zaklad. to ti ty tri stovky mesicne prijdou tolik? to mas cca 4000 rocne, bratranec dostal za zlomenou klicni kost asi 14 000. uz to chapes? v pripade ze mas svou domacnost a uraz ti znemozni pracovat, tak prachy od pojistovny ti OPRAVDU pomuzou. z neceho najem a sluzby platit musis. a pozitivni pocit ze si udelal dost proto ale bohuzel se stalo, muzes mit i s pojistenim a este budes rad ze neco dostanes. nahoda je blbec.

                    0 0
                    • jizby  

                      vzhledem k tomu, že peníze od pojiš?ovny asi nikomu zdraví nevrátí, beru pojištění v podstatě jako finanční transakci, která pouze je, nebo není výhodná. Je nutno si uvědomit, že ty sazby a plnění jsou nastaveny na nějaké průměrně rizikové chování a ještě, aby na tom pojištovna vydělala. Z toho plyne, se mi to pojištění nevyplatí, už když se budu chovat méně rizikově, než průměr.A to ovlivnit snadno můžeš. Tím není řečeno, že neriskuješ vůbec, ale že to riziko posuneš. Takhle to podle mě Mosq. myslel, jestli jsem ho dobře pochopil) a spíše bych dal za pravdu jemu.

                      0 0
                      • blue  

                        jasne ze ti penize zdravi nevrati, a jasne, ze pojistovna na tom chce logicky vydelat, ale diky aspon ty trosce penez budes nejak zajistenej, jak uz tu nekolikrat padlo… rodina, nemuzes do prace atd.

                        0 0
                      • wroum  

                        ja tomu rozumim jak to myslel. ale myslim si, ze se treba nemusi nic stat roky (tzn. platis zbytecne) a pak se ti stane nejakej pruser a ty penize prijdou vhod v tu chvily. kdybys nebyl pojistenej nedostanes nic. navic castka zaplacena na pojisteni treba za 10 let se ti pak muze vratit v jednom urazu, takze to vyplati-nevyplati je relativni. a reci o snizovani rizika mi pripominaji Enjoye a jeho vysvetleni proc nevozi helmu. riziko NIKDY nemuzes vyloucit, pouze snizit a to neznamena ze se ti nic nestane.

                        0 0
                      • wroum  

                        navic tim ze mas pojistku taky snizis riziko – riziko ze se dostanes do financnich problemu diky zraneni.

                        0 0
                  • blue  

                    proc uvazujes jen v tech extremnich krajnich variantach? budu opatrnej a nic se mi nestane X neco se mi stane a nepreziju to… vzdyt to je nesmysl… ale uz toho necham, evidentne mas jinej nazor a pristup k veci, tak snad jen, at ti to vydrzi a nikdy si nebudes muset vycitat, ze sis tu pitomou pojistku neuzavrel

                    0 0
          • ravo  

            Ty máš pocit, že tě někdo nutí uzavřit nějakou pojistku???

            0 0
            • mosquito  

              nikdo nikoho nenutit nemuze … jde o regulerni smlouvu se kterou musi souhlasit obe strany

              0 0
      • HonzaV  

        Prave ze co kdyby… premyslet musis, zkus zivt rodinu, kdyz te treba pri maratonu nekdo sestreli a ty budes mesic nebo dva na nemocensky.

        0 0
        • mosquito  

          ale jezdit riskantne maratony te nikdo nenuti ne ? zdrave souperit muzes i stridmeji nez se hnat o prvni misto s cislem na zadech – nebo aspon k tomuto zaveru jsem dosel sam – btw. od doby co uz se netlacim nikam zavodne tak mam min nehod a ze bych se citil nejak menecene to urcite ne

          0 0
          • HonzaV  

            Na to aby te nekdo sejmul nemusis jezdit riskantne. Uz se mi stalo, ze nejakej idiot rozhodnul ze si ve poslednim sjezdu na maratonu vylepsi umisteni z 321 na 320 misto. Sestrelil myho kamose, ani nezastavil. S vyjimkou Malevilu na maratonech nezavodim, uzivam si atmosferu a jezdim z poslednich rad, protoze se mi rano nechce cekat na startu a kdyz dorazim kratce pred startem, tak se dopredu necpu. Tahle diskuze asi nikam nevede, chtel jsem poradit pojistku, a ty mi radis jak mam jezdit.

            0 0
            • RomanH  

              To mas tezky. Docela Ti rozumim. Sam mam uzavreny najaky balicek, ktery mi asi pred dvema lety sjednala kamoska (ktere docela verim) u Allianz pojistovny. Urcite ale urazove pojisteni nebude platit pro pripad zavodu, nicmene vzhledem k tomu, ze se ucastnim tak 1–2 maratonu do roka, to riziko klidne podstoupim. Pokud by jsi se nechal pojistit proti kazde volovine, pripada mi to jako vyhazovani penez oknem. Pokud na tom trvas, tak se zkus podivat, kolik by stala ta pojistka na konktretni den a zvaz, kolik jezdis maratonu do roka. Co si sam ale chci urcite zmenit, je pojisteni odpovednosti. To jsem mel uzavreno u ZP Pojistovny, tu prevzala CS Pojistovna a pak to predala tusim Kooperative. Chtel bych mit pojisteno to, ze pri havarce, kterou zpusobim na kole, zaplati pojistovna skodu na aute. Tihle to tenkrat nenabizeli (udajne to dnes nedela ani Allianz, tak zkusim nejakou jinou), pouze zaplati skody na zdravi + majetku (s vyjimkou toho auta). Taky si dej pozor, jakou pojistovnu si vyberes – ona toho kazda naslibuje a pak skutek utek (nebo taky zkrachuje).

              0 0
              • Kotěnočkin  

                Pokud pojiš?ovna hradí škodu na majetku, hradí obecně i škodu na vozidle atd. Allianz má ale např. podmínku šetření policie. Také se podívej na územní platnost, výluky z pojištění, omezení plnění atd.A samozřejmě cenu:-). Je to stejné jako úraz, problém bude organizovaná soutěž…

                0 0
    • jihra  

      Jestli se někdo pojistí nebo nepojistí je jeho odpovědnost. Pokud jsem svobodný, pojistku si nesjednám a něco se mi stane, tak je to jen a jen můj problém a jestli pak kvůli finančním potížím skončím „pod mostem“, tak si za to můžu sám. Pokud mám ale rodinu, malé děti, hypotéku na baráku a třeba ještě auto na leasing a nemám slušné pojištění, tak jsem – s prominutím – neodpovědné hovado. Jak k tomu přijde rodina, když se mi něco stane a dostanu všechny do finančních problémů? Mohu Vám jako pojiš?ovák říci, že znám pár takových případů. No a ten pohled některých lidí, zda se mi pojistka „finančně“ vyplatí nebo nevyplatí, je o ničem. Já se nepojiš?uji proto, aby mi pojistka nutně vydělala peníze (na to jsou jiné „instrumenty“), ale proto, abych byl v případě někjaké neočekávané události (a ta může nastat zcela nezávisle na mé vůli) finančně zabezpečen jak já, tak rodina.

      0 0
      • enjoy  

        jenom se mi tak pokazdy kdyz slysim slovo pojistka vybavi spojeni pojistovna-vychcanci.nevim proc,asi se mi to jenom zda a pojistovny jsou vlastne hodny.

        0 0
        • mosquito  

          :)) ale co te nema ti pani jsou velice solidni a nadmiru ochotni, a pak te nevahaji zaplavit bohatstvim :))

          0 0
          • jizby  

            ale jenom, pokud se nesnažíš švindlovat! V takovém případě zapracují perfektně fungující kontrolní mechanismy, kterými je náš režim známý v celém kulturním světě a naprostá většina pojistných podvodů je nemilosrdně odhalena. Zvláště znát je to v oblasti automobilismu, ale ani chlapíci cyklisté nepřijdou zkrátka! Proto se neváhejte pojistit, a? se z Vás nestanou nezodpovědná hovada!

            0 0
        • jihra  

          Nespokojenost lidí s pojiš?ovnami má podle mne 4 příčiny.

          1. příčina = vychcaný pojiš?ovák, který klientovi při uzavírání smlouvy nakecá cokoliv, jenom aby smlouvu uzavřel a měl za to provizi. Bohužel jsou i takoví. Pak se samozřejmě může stát, že když se klientovi něco stane a chce pak něco po pojiš?ovně, tak se může dočkat nepříjemného zklamání. Pokud se mi něco takového stane, tak je třeba upozornit příslušnou pojiš?ovnu, co za člověk ji zastupuje.
          2. příčina = klient, který něco podepíše a neví co. Když už mám něco podepsat, tak si to nejprve pořádně přečtu. Je pravdou, že Všeobecné pojistné podmínky pojistné smlouvy jsou dost nezáživné ke čtení a že člověk tomu kolikrát nerozumí. Od toho ale máte pojiš?ováka, který vám smlouvu nabízí, aby vám všechny nejasnosti vysvětlil. Pokud to neudělá, tak jej pošlete do pr**** (však víte kam). A navíc od podpisu smlouvy máte ještě 2 měsíce na to, aby jste – když by jste si to celé rozmysleli – smlouvu zrušili s 8-midenní výpovědní lhůtou. Ale když už se pak pro nějakou pojistku rozhodnu a později nejsem spokojen, tak už je to můj problém.
          3. příčina = „srážka s blbcem“ na pojiš?ovně. Bohužel i v pojiš?ovnách sedí lidé, se kterými se nedá rozumně jednat a kteří člověku celé jednání znechutí. Pak je ná místě stížnost.
          4. příčina = špatná spolupráce klienta s pojiš?ovnou. Při vyřizování pojistné události je nutno pojiš?ovně předložit určité doklady a podklady. Často se stane, že se klient rozčiluje, že nedostal včas nebo v plné výši odškodnění za pojistnou událost, stěžuje si na všechny strany, jací jsou v té pojiš?ovně hajzlové, ale už taktně pomlčí o tom, že pojiš?ovně nedodal veškeré podklady, které si pojiš?ovna k prošetření pojistné události vyžádala.

          Takže když to všechno shrnu – nejdůležitější je řádně si prověřit pojistnou smlouvu, kterou podepisuju, a podepsat jen takovou smlouvu, která co nejlépe splňuje mé požadavky, Výběr pojistek je dnes velký, takže nepopdepisujte hned první pojistku, kterou Vám někdo nabídne, a zkuste si nechat udělat nabídky i jiných pojiš?oven.

          0 0
          • MARIN  

            jak to vypada s tim slibovanym clankem o pojisteni kola prosim prosim ? :)

            0 0
            • Kotěnočkin  

              2 Marin. Vše je připraveno, trochu komplikace byla díky aktualizaci nabídek pojiš?oven v důsledku platnosti nového Zákona č.38/2004 a jeho důsledků. Také jsem se domluvil na prvotním otištění ve Velu, ale zdají se mi laxní…Tak pokud se nějak nedomluvíme, bude to na mojich stránkách, případně tady. Bude to poučné čtení:-) Navíc jsem teď něco dělal pro jednu německou pojiš?ovnu, která uvažuje vstoupit na náš trh a to je nebe a dudy. Samotného mě to překvapilo, jak je pojistný trh i v takových detailech jako pojištění kol a cyklistů rozdílný, samozřejmě v náš neprospěch:-( Stejně jako banky atd.

              0 0
            • jihra  

              Ten článek jsem já nesliboval, to byl někdo jiný.

              0 0
              • MARIN  

                jo jo omlouvan se nejak jsem si te spojil se starsimi prispevky kotenockina :)

                0 0
          • Manas  

            Hele jak to tak ctu, tak bych se u tebe nechal pojistit :-)

            0 0
          • enjoy  

            asi jsem paranoik:-),ale prijde mi ze kdyz si treba pojistim barak proti velky vode a budu mit ten barak u more tak mi pak pojistovna rekne neco jakoze ta pojistka plati jenom pro sladkou a ne pro slanou vodu atd. ja vim,jsem blazen:-))

            0 0
            • jihra  

              Právě proto říkám, že je nutné si podrobně prostudovat pojistné podmínky smlouvy, vše, čemu nerozumím, si nechat podrobně vysvětlit, a pak teprve něco podepsat. Je jasné, že každá pojistka má svá omezení a výjimky, které je třeba znát.

              0 0
              • Air  

                no prave, kazda pojistka ma sva omezeni a vyjimky. a vetsinou jich je dost… treba poskozeni domacnosti bleskem neni zivelnou pohromou (nebo jak to je) ap. A proc jsou ty vyjimky? Protoze jsou v pojistovnach vychcanci. Tak to asi myslel Enjoy a souhlasim s nim.

                Navic k te pojistce na smrtelny uraz – mluvis jako typicky pojistovak. Ted jsem uzaviral zivotni pojisteni a taky mi tam dva pojistovaci mleli (jeden z nich jeste znamy) ze nikdy nevis co se stane… Takze sypat kazdy mesic pojistovne je jedina moznost jak se z toho dostat. Ale ono pokud si clovek misto pojistovne ty penize odklada jinam (neprochlasta je v hospode) tak se to taky slusne nakumuluje. Pokud nedelas vylozene rizikove povolani ani sport, ale delas jen v kancelari, nema smysl uzavirat pojistku na milionove castky – platil bys jak mourovatej… Vetsinou se doporucuje uzavrit to ve vysi 12 az 24 mesicnich platu (tzn. ze rodina bude na 12 az 24 mesicu zabezpecena). No a tyhle penize muzes strkat treba na stavebni sporeni, penzijni pripojisteni, sporici cast zivotniho pojisteni ap. proste pokud clovek na tyhle programy spori, tak za nekolik let se mu tam urcite takovy kapital vytvori a v pripade umrti z nej muze rodina nejakou dobu zit. Pripada mi to jako dalsi takova „lehci lez“, ze pokud nemas pojistku, tak jsi hovado. Ne, pokud mas vytvoreny dostatecny kapital (treba ve vysi bezneho pojistneho plneni pro pripad smrti), tak hovado nejsi. Ale pokud se na to ten clovek uplne vyflakne, tak to je jasny… Tedy zivotni pojisteni neni „jediny spravny instrument“ pro zajisteni rizika smrti. Muzes se zajistit i jinou formou.

                0 0
                • wroum  

                  to mas pravdu ze se muzes zajistit i jinak. ale 12–24 platu je cca 180 – 360 tis kc. Jak dlouho ti bude trvat nez to nasporis? co kdyz se ti stane neco do te doby? navic stejne ty penize pouzijes nakonec uplne jinak. pojistovne sice platis porad (relativne malo penez), ale dostanes klidne velkou sumu a to bez ohledu na to kolik si do ty doby zaplatil.

                  0 0
                  • Air  

                    pocital jsem ze kdyz si ve 23 uzavru zivotni pojistku na 300.000,– pro pripad smrti, tak treba po 20 letech poplatim pojistovne cca 180.000,– (uz nevim prenejsi cisla – berte to orientacne). Pak uz to nevypada moc libive… ze „jen“ za 300 Kc dostanu 300.000,–. Ty prachy z jinych zdroju pravda utratis treba jinak – predevsim ze stavebniho sporeni. Ale treba z penzijniho pripojisteni je to dost omezene a v podstate bys ty prachy ani brat nemel (sporis si preci na penzi – a vsichni budem muset sporit na penzi). A v pripade smrti ty penize dostane tebou urcena osoba. Mas pravdu, ze chvili trva, nez rekneme nejakych tech 250.000 nasporis, ale proto je dobre zacit uz za mlada dokud nemas zavazky (rodinu, uvery, hypoteku…). Cast das na penzijni, cast na sporici cast zivotniho pojisteni, cast na program danovych ulev, cast na stavebko… rekneme kdyz usporis 2000 mesicne a dobre ty penize dokazes protocit (rika se tomu kombinace soc. programu) v techto programech tak s uroky a statnimi prispevky toho ctvrt milionu za nejakych 6–7 let by slo nasporit. A pokud bys to jen proste oddelene ukladal na jednotlive programy, tak za tech 9 let to nasporis taky. Po tu dobu zijes v riziku, samo. Ale, ono kdyz se podivas kolik je katastrofickych predpovedi hrozicich jen z vesmiru tak ono je vlastne rizikove zit na tehle planete :) Ja nic nemam proti ZP, mam ji taky. Pro rodinu, ktera nema zadne fin. rezervy, ale za to nejake dluhy to je rozhodne velmi rozumna volba. Jen me vadi, jak to nekdo (pojistovaci) prezentuje jako jedinou spravnou volbu pro vsechny.

                    0 0
                    • wroum  

                      dobre, akorat ty cisla nelze brat ani orientacne – kdyz budu platit 20 let 300kc mesicne tak to neni cca 180 000, ale presne 72 000, coz je rozdil jak svina. navic ty mluvis o sporeni, ale resi se tady urazova pojisteni. sporit na duchod je rozumne, ale ty penize sou na duchod, ze? ne na reseni fin problemu kvuli urazu. samozrejme to lze pouzit, nicmene pak muzou chybet jinde. kdyz mas pojisteni, tak sice vyhodis 300 mesicne, ale vis, ze neco urcite dostanes a ze se to vubec nedotkne tvych uspor, ktery muzes pouzit jinak. pokud se ti podari nasetrit tolik, abys byl schopen „pokryt“ totez co urazova pojistka, urcite ty prachy nebudes susit na ucte a cekat az se neco stane…

                      0 0
                      • Vrci  

                        S tim ale přesně bych si nebyl tak jist, protože i při jednoprocentním úročení to je cca 79 000,– a při čtyřprocentním 110 000,–- (splátka koncem měsíce připisování, úroků měsíčně, úrok je braný jako „skutečné zhodnocení“ po odečtění nákladů)

                        0 0
                        • Vrci  

                          (splátka koncem měsíce, připisování úroků měsíčně …

                          0 0
                • jizby  

                  to Air: Dík, řekls to za mě. Hlavně s tím odkládáním peněz stranou. Když jsem mluvil o nevýhodnosti pojištění při nízké míře rizika, měl jsem na mysli i tohle a vůbec to neznamenalo, že jsem proti pojištění obecně. Kdo jezdí riskantně a takových zrovna tady mna BF nebude málo, tomu se pojištění vyplatí. Tohle ne všichni pochopili. Tím nemyslím Jihru. Ten mě jistě pochopil velmi dobře a nedivím se jeho nevoli. Takové názory kazí pojiš?ovnám kšefty, protože nejvíc se vydělá na těch, co moc neriskují a ještě se pojistí pro čistě iracionální „dobrý pocit“, kterej si nechaj ochotně vsugerovat. Dobře to bylo vidět ve filmu „Andělské oči“ Btw. když jsem naposled dobrovolně mluvil s pojiš?ovačkou, tak mě verbovala do Vanilly. (To je letadlo) a nijak se netajila s tí, že že v její branži v tom jedou hromadně. Je to pochopitelné, ona to ssebou ta profese nějak nese. To jsem si zas jednou vodpliv.

                  0 0
                  • Air  

                    no ti pojistovaci vlastne taky leti v letadle. Ale dobre na tom je to, ze pokud maji dobrou smlouvu tak nemusi nikomu chodit nic nabizet. Staci bohate kdyz dokazou vsem v rodine zajistit financni programy (od stavebka, pres penzijko, zivotko, program dan. ulev atd) a provize se nesypou cizim lidem. Proste muzou delat jen takoveho rodinneho financniho poradce. Ale nekteri maji limity a tak bohuzel casto nahaneji lidi za kazdou cenu… No, kazdopadne prachy za uzavreni smlouvy jsou docela slusny.

                    0 0
                • jihra  

                  To Air: S tou životní pojistkou s tebou souhlasímm. Mám na to takový názor, že pokud jsem svobodný a nemám závazky (rodinu), tak mi stačí životní pojistka 10.000 – 20.000 Kč, a? mne mají po smrti za co pohřbít. Když už mám rodinu, tak (jak píšeš) je vhodné udělat životní pojistku na 12 – 24 násobek svého měsíčního příjmu. Jiná věc je ale, pokud mám třeba 2-miliónovou hypotéku na barák – tam bych vřele doporučil tuto hypotéku pojistit jak pro případ smrti, tak i pro případ dlouhodobé nemoci, invalidity či případně ztráty zaměstnání. Na toto jsou ale určeny speciální pojistky bez spoření. Co se týká spoření v rámci pojistky, tak s Tebou souhlasím, že na spoření jsou lepší produkty. Dnes existují pojistky, kde si můžeš vybrat riziko, které chceš pojistit (třeba jen trvalé následky úrazu a pojištění pro případ plné invalidity po úraze). Navíc – pokud se v rámci pojistky i spoří, tak u některých typů pojistek se v případě smrti vyplácí sjednaná pojistná částka + v pojistce „naspořené“ peníze. Pojistná částka pro případ smrti se tedy postupem času automaticky valorizuje (zvyšuje), aniž bych musel zvyšovat pojistné, které za pojištění platím. Z tohoto pohledu jsem třeba odpůrcem životních pojistek s tzv. indexací = v závislosti na „inflaci“ se mi postupně zvyšuje pojistná částka pro případ smrti, ale zároveň se mi zvyšuje i pojistné, které za pojistku platím.

                  0 0
                  • Air  

                    jo, jeden znamy – pojistovak – pry vzdycky rika manzelce – „kdyby se se mnou neco stalo, tak mas dostanes 24 nasobek meho platu a do te doby si musis najit dalsiho chlapa“ :)

                    0 0
          • zdenek  

            Podepisuji bod 1. Z pojiš?ováků budu mít brzo kopřivku. Od jednoho jsem se nechal před lety ukecat na životní pojištění. Nedávno přišel jiný (od stejné pojiš?ovny) a začal, jak je to moje pojištění špatný. Nejlépe zrušit a uzavřít nové. To už se mi nezdálo, tak jsem se šel zeptat do pojiš?ovny. Tam mě zase začali tlačit do něčeho jiného.

            0 0
            • jihra  

              No ta pojiš?ovna má trošku pravdu. Pojistky se neustále vyvíjejí a většinou je to tak, že konkurence tlačí pojiš?ovny k „vymýšlení“ stále lepších pojistek např. z pohledu rozšiřování pojistného krytí (tzn., že dnes si mohu pojistitt i to, co jsem si nemohl pojistit před 10 lety). Je ovšem otázka, co to stojí. To si už ale musí přebrat každý sám, zda si nechá starou pojistku, či si sjedná novou. Obecně bych řekl, že u pojistek „se spořením“ se minimálně v průběhu prvních 15 let trvání pojistky nevyplatí pojistku rušit. To už je spíše lepší si starou pojistku nechat a na nová rizika si udělat novou pojistku „bez spoření“ (pouze rizikovou) – samozřejmě pokud si na nová rizika pojistit chci. Každou situaci je ale třeba posuzovat samostatně.

              0 0
            • Air  

              jeden chlapek (taky pojistovak) mi rikal ze kdyz nekdo z pojistovny prijde a rekne ti, ze tu smlouvu mas zrusit a uzavrit novou, tak ze je dobre si dat pozor protoze je to treba neco prave vyhodneho. treba lidi co maji prvni stavebka maji treba jeste 5 % zhodnoceni vkladu! Kdo ti to dneska da? Za tyhle prachy dnes stavebni sporitelny prachy pujcujou! V bance dostanes tak 0,5–1 % a na novych stavebkach vetsinou 2 %. Vis jak jsou radi, kdyz nekdo tu starou smlouvu zrusi a vybere si penize?

              0 0
              • jihra  

                To Air: S tím přesvědčováním ze strany pojiš?ovny, že máš zrušit starou pojistku a udělat si novou, „výhodnější“, je to tak, že pojiš?ovna může mít pravdu, ale taky ji mít nemusí. Záleží, jakou tu starou pojistku máš a na co ji máš. Třeba staré kapitálové životní pojistky mají zaručenou technickou úrokovou míru 5% – pro klienta to znamená, že ta část z pojistného, která mu „jde do spoření“, se mu úročí 5%, což je dnes velmi zajímavé. Pokud si do takovéto pojistky platím pojistné s vysokým podílem spořící složky, tak bych tuto pojistku asi nerušil. Pokud ale mám v této pojistce jen velmi malou spořící složku a potřebuji si pokrýt další rizika, která mi ta stará pojistka nekryje, tak jsou dvě možnosti – buď si starou pojistku nechám a udělám si další pojistku na další rizika, nebo starou pojistku zruším a udělám si novou pojistku, která mi najednou pokryje „stará“ i nová rizika. Pro kterou variantu se rozhodnu, to už záleží na posouzení konkrétních možností a propočítání, kolik mne která varianta bude stát – tedy poměr „cena – užitek“.

                0 0
              • Kotěnočkin  

                Svatá pravda…To platí takřka na 100%. Fakt neznám nový alternativní produkt, který by byl výhodnější, než ten původní. Je to ale promáklý marketing, reklama atd.

                0 0
    • mosquito  

      ZAKLADNI PRAVIDLO PRO JEDNANI S POJISTOVNOU POTE…

      nez jim reknete po pravde jak se udalost stala, zavolejte jinemu pojistakovi – nejlepe znamemu at vam rekne jak se na to asi diva pojistovna, a pak nejlepe dle jeho rad – celou situaci krapet pribarvit, na neco zapomenout atd. :) a pak teprv oznamit vse pojistovne

      … takhle mozna i neco dostanete, jinak bud utrete uplne nebo vas pekne krouhnou !!!

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Problém je, že účast v maratonech je pro téměř každou pojiš?ovnu zvýšené riziko a pojiš?ovny obecně moc nerozlišují zda se ti úraz stane při maratónu, který jedeš jednou ročně nebo zda při rugby nebo thajském boxu, které provozuješ každý den…Prostě organizovaný sport.A bohužel, pojiš?ovny si toto riziko nechají zaplatit. Každá pojiš?ovna ale na tyto případy pamatuje a až na vyjímky bez problému pojiš?uje.Rozdíly jsou vcelku malé, doporučuji asi větší důraz na riziko trvalých následků, protože pár tisíc za dobu léčení úrazu tě nějak nevytrhne a z plnění za smrt úrazem ty už asi nic mít nebudeš…Ale nejvíc pro tebe platná pojistka (tedy plnění z ní) bude v době nějakého (nedej bože) těžkého úrazu a následných trvalých následků a tím i výrazného omezení normálního života. Samozřejmě ti přeji, aby pojistka byla opravdu pojistka a nikdy jsi nemusel vyndavat z šuplíku…A také si dej pozor od koho a co kupuješ.

      0 0
    • climber  

      Právě proto, že dámy v pojiš?ovnách ví kulový, tak jsem již několik pojištěn u rakouského Alpenvereinu. Je to sice relativně drahý, ale zato mám jistotu, že pojiš?ovna bude platit. Vzhledem k tomu, že se pojistka vztahuje i na výškové horolezectví tak pro ně bike nepředstavuje žádné extra riziko.

      0 0
      • Kotěnočkin  

        Alpenverein jen toto pojištění prodává, jinak vlastní pojistné produkty jsou od Uniqy a Generali. A doporučuji si přečíst nejlépe originál VPP v němčině, pak zjistíš, že se až tolik od běžného pojištění neliší a řada výluk je naprosto shodných, jako u pojištění sjednaného u nás. A nenech se omráčit těmi vysokými pojistnými částkami v porovnání s těmi např. u nás, skutečná plnění se jim ani náhodou nepřibližují.Navíc ty uváděné pojistné částky bez omezení jsou tzv. subsidierní.Facit – určitě to není špatné pojištění, ale když se řekne A musí se říct i B.A na závěr, pojiš?ovny se v Rakousku (a nejen tam) chovají velmi podobně jako ty naše…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Mám úrazovou pojistku u český, za dvě zlomený žebra , napíchlou plíci, zlomenou kůstku v zápěstí – celkem 7 týdnů neschopnosti a 2 týdny rehabilitace – jsem dostal asi 2100. Nevim kolik platim, zatim to plati mamka. Nic moc, ale lepčí než nic, takhle se mi vrátily peníze za zničenou helmu a rozstřihanou moiru. Že to bylo na závodě jsem pomlčel.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.