• Dumbo

    Zdravim vsetkych bikeforistou…

    uz som nieco natacal a stryhal…ale len cez fotak… cize vysledok je celkom good ale rozlisenie slabe…

    preto som oprasil rodinnu analogovu kamerku… kupil donej novu bateriu a stativ… chcem sa pustit do „ozajstneho“ natacania videii… prostredie hlavne eXtreme sport… nejake DH zavody, bikross, a ine… no a jasne ze aj nejake poriadne Košické freeride video…

    no a zauimaju ma vase skusenosti ak tu nejaky amatersky kameramani su… nejake rady… zauimalo by ma ako sa da na videu vytvorit obraz tzv. „Fish eie“… pouzivate nejake clony ? a tak… aka bude kvalita obrazu po napojeni analogovej kamery na graficku kartu s TV in ?

    aky soft na strihanie pouzivate ? ja zatial Ulead Video studio… alebo Pinnacle Video Studio…

    dik za vsetky typi a triky

    Dumbo

    0 0
    • MF  

      No toto aj mna celkom zaujima. Foteniu sa venujem pomerne dlho, tak dufam, ze rozsirenie zaujmov o kameru hadam zvladnem. Planujem ale pouzivat digitalnu, takze asi bude menej problemov s loadovanim do kompu. Co mam kamaratov ktori sa tomu venuju, tak na upravu odporucaju Pnnacle. Tak uvidime. Teraz skor riesim prepojenie kamery SONY s kompom cez FireWire. Videl som kabel v BGS za 650Sk, tak po sviatkoch ho idem kupit.

      0 0
    • Meesha  

      Na ten Fish eye budes potrebovat asi „objektiv“ nebo jaxe tomu u kamer rika… Pouziva se to u 90% bikovejch videi.

      0 0
      •  

        softowě to pude taky, btw mas silnej komp :)? tydle fičurky sou naročny na počitani jak prase, ale to video obecně, jinak chce to aspoň 100 GB volnýho a rychlej hadr nejlíp 10 000 rpm a nebo raid pole

        0 0
        • Dumbo  

          takze budem musiet rozsirit komp :) mam len 10GB priestoru…nevadi aj tak planujem s rodicmy nakup hardwareu do PC…

          0 0
        • Meesha  

          jj, vykonej comp je potreba… treba v Pinncleu se to vsechno prevadi hrooozne dlouho, takze to vetsinou nechas treba pres noc a rano tam mas nejakej error nebo je to ztvrdly… :-))

          0 0
        • MF  

          No dufam, ze Athlon64 3200+, 1GB RAM a 4×250GB v raide by stacit mohlo. Celkom sa na to tesim.

          0 0
      • Dumbo  

        no to som presne chcel vediet… ci sa to roby az po natoceni v nejakom programe alebo ci sa na oko kamery nasrubuje nejaky system… :) asi sa pojdem niekde popitat… do elektrodomov…

        0 0
        • Meesha  

          Ja bych rek, ze se to musi uz tak natocit (s tim objektivem). Prece pak na pocitaci nemuzes dohonit to, co se na tu kazetu nenatocilo! Ale to je nazor myho selskyho rozumu…

          0 0
          • Dumbo  

            napriklad vo photoshope ide spravit aj to co voku fotene nebolo :) tak ja len ci sa to rybacie oko neroby tiez deformovanim obrazu…

            0 0
          • Mamutt  

            Fish eye – tedy efekt rybího oka – je založený na extrémně širokoúhlém záběru (u 35mm fotografie objektivy s f<17mm (cca)). Ztemnění okrajů, čímž se toto některé programy snaží napodobit, je dané horší absorbcí světla v okrajích čočky. Vzpomínám si, že kdysi se dělal jeden Nikkor se záběrem snad 184 stupňů – veliký placatý objektiv na dlouhé nožičce, aby si s tím člověk nevyfotil i prsty :-)

            0 0
            • Dumbo  

              ked pojdem do elektrodomu co mam pítat aby namna necumel jak na vola ? objektyv priemeru 17mm ? alebo co ? existuje nejaka stranka kde sa zliezaju takyto kameramani amatery ?

              0 0
    • foona  

      Hollywood a skoro všichni ostatní používají na stříhání AVID (prej – viz. http://www.avid.com). Já ho taky použil, ale přesto jsem se setkal s pár divnostma – byly problémy s maximální velikostí souboru se zdrojovým videem (na WindowsXP). Tak jsem ho musel rozstříhat ve VirtualDubu na 2GB kousky.

      0 0
      •  

        ty divnosti sou dany filesystemem, mels fat32 kde je max limit myslim rpave 2 GB na soubor to se resi NTFS a nebo plinuxovym ext3 a podobne

        0 0
    • fousmen  

      Ja sem strihal video nataceny na klasickou kameru.. Po pretoceni na kazetu a neslednym pretahnuti do kompu sla veskera kvalita da kytek..:) Toc pokud mozno na digitalni.. a jestli ji nemas tak az budes mit natoceno tak propoj tu normalni kameru s digitalni (tu ti nekdo urcite puci) a tahej to do kompu pres ni.. Pak ta kvalita i ujde..

      0 0
      • Dumbo  

        a keby ze napojim kameru na telku alebo video a to nasledne na komp ? mam doma na CD film grabnuty z ČT2 Dedictví aneb ***** hoši guten tág..... je to tiez tahane z telky na komp a da sa nato pozerat aj ked to je prepnute na Full screen..... nieje to sice DVD ale pohoda…

        0 0
        • Dumbo  

          niekde som cital ze pouzitie nespravneho kabla moze sposobyt stratu farieb alebo zrnenie… vlstne ak bol pouzity audio kabel na prenasanie obrazu…

          0 0
        • fousmen  

          No to docela jde, taky mam neco z TV, ale jakmile si to natacis sam tak ta kvalita proste zmizi.. Aspon teda me, ale myslim ze jinde to taky nebude valny.. Kvalitu ztracis uz pri pretaceni z maly kazetky na velkou, a pak znova pri grabovani z videa do kompa.. Kdyz to tahas pres tu dig. kameru tak si jednu ztratu usetris a reknu ti.. je to znat!

          0 0
          • Dumbo  

            a ked to potom pozeras na FullScreen da sa to ? alebo su tam kocky ?

            0 0
            • martt  

              do niektorych Sony kamier, ktore maju Digital8 sa da strcit normalna analogova kazeta Hi8 a ta kamera Ti uz vyprdne digitalny signal rovnaky ako z digitalnej kamery. Teda cele snimanie z kazety a prevod na digital robi kamera a Ty uz tahas cez firewire presne take data ako je digitalny standard.

              0 0
              • martt  

                inac je tam dost velky datovy tok, tusim 25Mbps, takze ovela viac ako na DVD.

                0 0
          • Dumbo  

            mal som aj nejake diely South Parku grabnute z HBO do kompu a tiez sa to dalo pozerat… ide hlavne oto kto? povazuje co ? za slabu kvalitu…niekto zije vo svete DVD filmov tak je pri pozerani nejakeho mpeg alebo avi dost sklamany…

            0 0
            • fousmen  

              No DVD kvalita to proste neni.. ale to nemas sanci nikdy dosahnout.. ale tak pro srovnani.. jestli si videl to spacakovo video Contrazt (verze 50 MB). Tak zhruba takovou kvalitu sem dosah kdyz sem to tahal pres tu dig. Akorat je tam trochu vyssi prenosova rychlost..

              0 0
    • Pekáček  

      Přes tři roky jsem natáčel XC a silniční závody tady po okolí, používal jsem analogovou a později digitální kameru a stříhal na VHS videu a dělal i audiostopu, všechno růčo fůčo. Výsledkem byla opotřebená hlava u analogové kamery a uondané video. Teď mám PC a svým výkonem na střih v pohodě stačí, kamera je D8 od Sonyho, takže můžu sestříhávat i staré analogové kazetky Video8 a pokud si nechám kameru odblokovat, bude sloužit i jako kvalitní A/D převodník pro digitalizaci nahrávek z VHS a ještě jako DV video. Na střih používám Pinnacle 8, je to něco úplně jinýho než ruční stříhání na véháesce. Tkzv. rybí oko nemám, ale někdy by se hodilo.

      0 0
    • Bleda tvar  

      jednoznacne Vegas 5… s tym sa daju robit aj rozne efekty co sa tyka vytvarania pridavnych veci… co mi vravl kamarat profesionalny grafik tak veci ako odtrhnutie ruky, nohy v pohode…

      0 0
    • visby  

      staci ti analogova kamera, ale potrebujes potom dobru kartu na grab do kompu… ak nemas svhs kameru tak sa na to rovno vykasli, pretoze kvalita bude horsia ako z dig.fotaku…

      ja som robil nieco cez svhs kameru + karta na 1/2PAL realtime grab a skusal som aj na fullPAL grab… 1/2PAL sa da este tak nejak prezit, ale nie je to zazrak, fullPAL je vlastne DVD rozlisenie a zalezi potom od vstupu(lepsie ako sVHS to bude velmi tazko, jedine keby si mal nejaky betacam, alebo tak)… vysledok je v pohode, ale je s tym kopec prace, tak som sa na to vykaslal…

      tuto sezonu sme tocili s 3ccd digitalom, dokonca mame spravene aj dve DVDcka(skoro vsetky SP DH preteky + session v orave) a je to skoro profesionalne…

      ad fisheye: treba na to objektiv, na kameru je to dost drahe a ani neviem ci sa da na taku normalnu prirucnu vobec pripojit…

      0 0
      • 0702  

        Kubo, prvně si přečti něco o videu, a? nekupuješ blbosti zbytečně – stačí digital 8(Sony – dnes za desítku s daní) nebo slušnou DV kameru. Na rybí oko zapomeň – další love navíc a když už tu kameru budeš kupovat, informuj se na možnost dokoupení a kompatability příslušenství). Komp si nech postavit na míru. min. 2 disky , rozdělit na sektory C, D, E atp., přičemž na zachytávání a násl.střih min. 7200rpm+100+120 GB místa. C jen pro SW. No a pak hledej dobrou kartu na střih-čti a zkoušej, ušetříš si tím spoustu času a nervů – pokud to chceš dělat alespoň dobře. Mě to trvá už 2 roky a zakotvil jsem u sřihu přes Canopus LETŒ edit nebo Vegas 5 + násl. výr.DVD přes DVD lab pro nebo DVD architekt – zde zmiňovaný Pinnacle ti můžu věnovat za litr – řádně zakoupený. Pro začátek stačí – víc to nebudu komentovat. Hodně pevných nervů přeje Jirka

        0 0
        • Dumbo  

          JJ kameru nejdem kupovat, kameru mam Philips M624 je to VHSCpal… ma uz niekolko rokov… bola zakupena koli tomu aby sa zaznamenavali rozne rodinne akcie a tak..... vonec nebola kupovana koli tomu aby som mohol spracovat natoceny material v PC… na svoju dobu to bola dost vykonna a mala, lahka kamera… stala dost…

          no a kedze ma bavi natacat videa a strih… tak som ju zobral do svojich ruk, opital od jeziska stativ, a zacinam sa tomu venovat trosku vaznejsie… zatial som strihal len videa z digit fotaku no tam mi kvalita nepostacuje… pretoze je tam slabe rozlisenie… je tem obraz mali a ked to clovek zvacsi tak je to potom kockate… od kameri som ocakaval lepsiu kvalitu… kedze ja to v TV v kvalite slusnej, preco sa pri prenose do PC kvalita obrazu znizuje ? aku graficku kartu aby sa obraz zachoval co nejlapsi ?

          0 0
          • Pekáček  

            K natáčení fo?ákem: používám levnej kompakt Sony P-52 a ten točí video v MPEG1 640×480 pix, obraz je poměrně ostrý, ale trochu je vidět menší počet obrázků za vteřinu, spolu s mírným přesycením barev pak klip vypadá jako natočenej na Super8 filmovou kameru :o) Samozřejmě že na video je lepší kamera, ale když mám s sebou jen fo?ák tak proč té funkce nevyužít (např. na XC natočím hromadný start a pak jen fotím).

            0 0
      • 0702  

        promiň, ale to snad nemyslíš při dnešních cenách vážně – jako bys napsal – stačí Ti ukrajina – taky se tomu kola točí … ach jo.

        0 0
        • visby  

          mno uznavam, ze ceny kamier „trochu“ isli dole:-)

          hold nejdem s trendom…

          0 0
    • Dumbo  

      mam jednu otazku… vlastne nemam ziadnu… :) len chcem aby sa tato diskusia dostala na zaciatok a ja som dostal dalsie odpovede…

      Biku zdar

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já jsem ryzí amatér. Točím na minidigi?áčku tuším 320×240 bez zvuku. Pak to přetáhnu do kompu a setříhám a překomprimuju. :o) Zatím dva pokusy s fo?áčkem na helmě, nějak se mi nedaří trefit správněj směr.

      0 0
      • fousmen  

        podle me je video z fotaku celkem na prd.. Kdyz uz to chces strihat, tak nejaky zpomaleni nebo podobny efekty moc neprichazej v uvahu.. jestli natacis na 320×240 a pak jeste komprimujes tak uz se ti ten obraz musi slusne rozsypat ne? (-;

        0 0
        • Smazaný účet  

          to absolutně nepopírám. je to na prd. :o)) ale chtěl další příspěvky, tak sem přispěl. :o)

          0 0
    • micro  

      tocit jedine digitalkou – bud D8 nebo miniDV komp – nemam nic extra 40 disk, vetsinou mam na strih 5 GB free, ale striham jen kratky videjka, procik Celeron 1,7 256 ramky.. je to pomaly ale jde to.. soft – Adobe Premiere 6 , ted je uz 7.. strih si ulehcuju tim ze si do kompu nahraju jen to co pouziju, pak to orezu ve Virtualdubu, pak to nasázim do Adobu, pridam strihy, zpomalim nektery zabery, pridam titulky a exportnu do komprimovanzho formatu… jak jednoduche :-))) a bavi me to

      0 0
      • fousmen  

        hmm ja delam na Athlonu 750 MHz ;-) 512 ramek, 128 grafika + ca 30 GB volnyho na disku pro strih.. a jde to.. jinak program.. eh nejakej Video Editor, akorat nevim od jakyho vyrobce.. sice starsi (verze do Win 2000..) ale slape i na XP a daj se vymyslet docela zajimavy veci.. (-; jinak tocim na VHS (pravek) a pak to taham pres digitalni do kompa.. Taky me to hrozne vzalo, ale kdybych to nestrihal svoje video tak by me to asi moc nebavilo..

        0 0
        • 0702  

          Čau, je to slabota s těma tvýma znalostma. Pokud chceš kamerovat něco na kole podívej se třeba na tento link http://www.mtb-news.de/…/t41577.html, aby jsi viděl, co všechno je potřeba mít, aby z toho něco bylo. Co se týká střihu je žádoucí, aby jsi měl v kompu pouze věci týkající se střihu a nepřidával si tam všechny možné sračky . Já mám Photosho8, převadědě formátů soft na „rozpohybování“ statických fotek, střižnu, pak program, kterým si vytvoříš klas.DVD menu a pak NERO. Vím toho docela dost, ale když se bavím s lidma, kteří se v tomto směru opravdu pohybují, připadám si jako trotl a vše řeším radši metodou pokus-omyl. Je to časově náročnější, ale chybu si tak líp zapamatuješ. Pokud chceš podrobnosti napiš. Jura

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jura;

            0 0
            • 0702  

              Rádoby velice zájímavá odpověď… Ale taky odpověď. tomu já ale nemůžu jaksi ve 40 přijít na chu?. Člověk si pot tím může představit leda co, že. Aby jsi se nelekl zasílám hodně zmenšené obrázky jednoho soudruha, co skákal po autě… a nikdo mu netleskal, jak je vidno z jeho obličeje

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Sem nejak taky nepochopil. Pises, ze kdo chce dalsi informace at napise Jura a kdyz to napisu tak me posles nejaky fotky. Co to bylo?

                0 0
          • Dumbo  

            no ma to jeden hačik… vobec neviem po nemecky :-)

            0 0
            • gucan  

              napodobne … ja si striham jen tak pro radost, ale pro nedostatek casu ted nase bikove a lyzarske videa strihaji kamaradi (pro zajemce – vysledek mam na strankach)

              0 0
          • fousmen  

            Dik za link, nejvetsi nedostatek mam hned na Schritt 1.. (-: Ale to se v my situaci neda moc resit.. penize davam spis do kola a na digitalni kameru proste nemam.. takze jedina moznost pro digitalni strih je jak jsem psal vyse.. jinak bych rek ze bez zaberu z kola ci z helmy se obejdu.. ostatne natacime s klukama spis akcnejsi zalezitosti takze si nejsem jistej kolik by kamerka vydrzela.. Nenatacime zadny profi videa, delam to ciste pro radost.. Ostatne i thread se jmenuje Video „amatery“ (((-;

            0 0
    • Meesha  

      Ted je o tom clanek v novym Velu.

      0 0
      • Dumbo  

        tak asi kupim Velo. vdaka za typ… inac kolko stran otm je ? cca… oplati sa dat zato 100Sk

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.