• Darius

    Ac mam pomerne prehled, nedokazu vybrat vidlu pro svou pritulku. zadani: zdvih 80mm, aby chodila pri vaze jezdkyne 50kg a nemusi mit zrovna 2kg, zadne zavody. Jo a bohuzel na cene zalezi:-) Co si myslite o moznosti nakupu z druhe ruky?

    0 0
    • vlk  

      z druhé ruky bych nekupoval.Vyglaj­daná,unikajicí atd.Jedině, že by si tomu hodně rozuměl.Ja uvažuji taky postavit nějaké kolo pro holku.Zalíbila se mi vidla DUKE XC ale je drahá, prý ji mají v německu běžně za 7 tis.Dá se nastavit na velice měkký chod a přitom neztrácí zdvih.Jinak nevím, možná axon od suntour by se dal také použít.Superior je dává na dámská kola cena 4–5 tis.Jinak ti moc neporadím.Ale Duke se mi moc zalíbil a asi si ho pořídím časem i pro sebe.

      0 0
    • náčelník  

      Skareb Comp s měkčí pružinou.

      0 0
      • Darius  

        no prave Skareb by sel, ale cena je spis vyssi nez vhodna… mozna ten Suntour… klidne to muze byt mazano vazelinou

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty ji asi nemas moc rad, co? :)

          0 0
          •  

            Když jí koupíš SunTourku, tak to je stejný jako když jí tam dáš pevnou vídli, jen ten rozdíl, že ta údajně odpružka bude otech 80 mm delší. Já bych tam dal nějaý RST (AEROSA 03)a nebo Manitou SIX.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To je fakt. Tyhle dve vidle ji ty ruce urvou daleko rychleji, nez by je oddelala nefunkcni Suntoura.

              0 0
              • McBlacky  

                opravdu si myslíš, že M six je špatná vidle? Provedení super (olej/pružina) vynechám, ale obyč six i six sport jsou podle mě docela v pohodě, každopádně lepší než Aerosa AET, vzduchový RST jsou fakt kopačky, dávat je na roveň Manitou six ale nejde. M je o dost lepší. Docela by mě zajímalo co proti ní máš. napiš!

                0 0
                • enjoy  

                  se ti divim ze od nej chces odpoved:-) no uvidis co se dozvis.ja uz to vim ted:-)

                  0 0
          • Darius  

            to neni otazka mas/nemas rad, ale je to spis na takove brouzdani po lesich, luzich a hajich

            0 0
        • RomanH  

          Pokud chces vidli pro holku, lehci nez 2 kg a k tomu jeste levnou, tak takovych moc neni (Skareb, starsi Mars – treba jej sezenez za rozumnou cenu. Pokud to mysli svazne, tak bych asi koupil toho Skareba (teda ja ne, ja ji koupil Marathonku za cenu o kapanek vyssi nez Skareb), jinak ji muzes koupit klidne nejakeho Suntoura nebo RST s plastem – bude to jen drzak predniho kola, ale treba ji to bude stacit. Nevim, co a jak jezdi…

          0 0
        • MARIN  

          Nedavno jsem videl v nejakem i-bazaru MARS snad za 5000.- nebyl by problem do ni jen sehnat mekci pruzinu

          0 0
        • Sirenna  

          Suntourku ji fakt nekupuj!! Ja ji mela a nemuzu ji doporucit ( teda pokud ti na pritelce zalezi :))

          0 0
          • Steel  

            Co mate vsichni proti Suntourovi? Je pravda ze ty jejich levnejsi modely stoji za hov.o, zvlaste minule rocniky, ale tedka mam noveho AXONa a nemuzu si stezovat, za ty prachy super kup.

            0 0
    • scret  

      Manitou AXEL, treba comp.

      0 0
      • LukasX  

        jo za toho bych taky hlasoval. Mam ho na kole (elite) a na nejmekci nastaveni je to perinka, zehlicka. Jako prvni me napadlo, ze presne takovouhle vidli by si zaslouzila moje mlada! ;o)

        0 0
        • sharkcom  

          jo jo svatá pravda Manitou AXEL, nebo když máš hluboko do kapsy tak i six. Axla jezdím a při mých 58kg je to přesně to pravé co potřebuji pro pohodový XC. Velice citlivá peřinka…

          0 0
    • SELMIRA  

      Teda esli ji milujes, tak aspon Duka Race nebo Skareba Super! :-)

      0 0
    • Darius  

      dobre dobre, RST a Suntour skrtam. Zbyva tedy indiansky buh Axel… hm a co treba rozumne jeta Marzocchi, ty starsi mely jeste prijatelnou hmotnost Z3,Z2 a dat tam mekky pruziny

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Za to bych se priklanel spis. My jsme to taky takhle vyresili a misto suntourky, tam sla Z4 01 v super stavu za dobry penize. Ale nedelej si iluze, ze by nemela skoro dve kila. Mozna vzduchovka by mohla byt lehci, ale pruziny jsou pruziny. Nechapu tu honbu za kazdym gramem zrovna na vidlici. Nereknu na dusi, tam riskujes maximalne nejaky defekt, ale na vidlici by se setrit nemelo (ani vahove:)

        0 0
        • enjoy  

          ty se na tu vahu divas malinko jinak,no:-) kazdej nepotrebuje dvojkorunku:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Kdyz vam jde tolik o tu hmotnost na ukor jizdnich vlastnosti, zivotnosti, bezpeci… Ale jako dobrou volbu bych videl treba Z2 X-fly 01. Tech 1600g by vam mohlo stacit a v kvalite Bomber. Ve vybornym stavu bych za ni dal tak do 4000,–. Takze jestli je tahle k mani pak bych volil tu. Usetris a jeste bude lehci nez Axel. Axel je takova mala tezka RST 281 v podani Manitou.

            0 0
            • enjoy  

              ale to vis ze se nekoukam vic na hmotnost nez na funkcnost,akorat vaha pres dve kila je moc.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jak na co. Na sjezdovou vidlici je to dost malo:) Ale uznavam, ze u XC modelu to M trochu prehaneji.

                0 0
            • náčelník  

              Tady pozor: X-fly je vzduchová a budu se opakovat – kdysi o ní napsali v Cykloservisu, že při úplném vypuštění fungovala pro jezdce okolo 75 kg. Ta dívka má 50 kg. Vzduch je pro nižší váhy nevhodný, to chce měkkou pružinu.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jen jsem reagoval na vasi honbu za hmotnosti. Je pravda, ze starsi vzduchove vidlice meli problemy s citlivosti. Ja bych taky volil pruzinu. Ale zase vim, ze se da i blba Suntour XC-PRO-SL nastavit na jemny zacatek i pro divku a kort na XC, kde nepotrebujes zaroven brat velke dropy to musi byt hracka. Bohuzel diky tomu zadirani to SLko nevydrzelo citlive dlouho :(

                0 0
              • lubos  

                Jen jestli to je pravda. Taky se to da trochu menit vyskou oleje. Ale je pravda, ze moc vzduchu tam asi nepujde. Ja treba mam kolem 65, a mam asi v kazde noze kolem 20–22psi u me Maratonky ( u MXC air mam kolem 30psi), coz predpokladam je naslednik tehle X. Takovych 18psi uz pro 55kg bude stacit … myslim, ze i X-fly ma negativni komoru, ktera zlepsuje brani mensich nerovnosti. Ale je fakt, ze 18psi je dost brutalne :-)

                0 0
                • Sirenna  

                  Ja mela to SL ( pri moji vaze 55kg) na 17psi a bylo to super ani pri metrovem dropu sem ji neprocvakavala, ale problem ve funkcosti byl jinde:(

                  0 0
                  • lubos  

                    Zadirani ? Jinak te obdivuju … ja skocit z metru, tak me sbiraj lzickou :-(((

                    0 0
                    • Sirenna  

                      Ano, zadirani :( Myslim, ze bys to taky zvladnul skocit, neni to tak hrozny a za ten pocit to stoji:)

                      0 0
      • Gumicuk  

        Kolik do te vidle hodlas investovat? Ja bych vedel o uplne novem Skarebu Super, kdyztak se mi ozvi na mejl Crawshayi@seznam.cz

        0 0
      • RomanH  

        No pokud chceš starší vidli, tak bych doporučoval sehnat Z2 Atom Race 01. Měla pružiny, výborné tlumení, a zdvih 80mm. Jen měla lepené nohy, ale mně třeba netekly.

        0 0
    • MartinXC  

      Vzhledem k pozitivní zkušenosti, bych se nebál jít do starší RS Judy (2000, 2001) XC, SL – pružiny v oleji. Dá se na ně sehnat všecko, jsou jednoduché na servis. Na holku do 60kg je to až až i na závody. Žena ji má 3 roky (80mm, dvě žluté pružiny), já na zimáku taky (100mm, dvě červené) – je to žehlička a není s ní problém. Starší kousek by mohl být do 3000 v dobrém stavu, resp. výměnit futra. Lepší servis ti vymění i pružiny ks/ks za měkší.

      0 0
    • Pavlos  

      Co vubec udela ram(ocel) ktery neni na odpruzenou vidli a clovek ji tam vrazi

      0 0
      • Darjan  

        Predek se zvedne, protoze odruzena je vyssi nez obyc. Tim se zmeni geometrie. Hlavovy a sedlovy uhel se zmensi, takze budes sedet vice v zadu a vidla bude mit spise sjezdovy sklon. Teziste se prenese vice dozadu, takze na sjezdy je pak seper. Ale do vyjezdu se ti to bude urcite zvedat anepovede stopu tak jak ma.

        0 0
        • Marek  

          Toho zvedani bych se vubec nebal. Dal jsem na pevnej ram 80mm vidlici a je to změna k lepsimu po vsech strankach. Zmenena geometrie se da dohnat jinym nastavenim posedu. Navic se ti zvedne stred → vetsi pruchodnost terenem:)

          0 0
          • maco  

            Sam som to takto asik polrok jazdil. Mas pravdu s tym zdvihom stredu. Zjazdy v pohode, prudsie vyjazdy neprejazdne. Ale problem bol v skrateni posedu. Riesil som to 130 predstavcom otocenym naopak (vid system Kellys). To ale viedlo k prepadavaniu do vidly (G.Fisher ma pravdu :) ) a menej stabilnemu ovladaniu biku. Nakoniec som vymenil ram.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.