• Dumbo

    chcem si kupit ram… dospel som k zaveru ze by to malo byt Cr-Mo… takze teraz potrebujem poznat nejakych vyrobcov a dovozcov cr-mo ramov do Česka alebo na Slovensko…

    ram by mal pobrat vidlicu so zdvihom 130–150mm uniest vpohode 85kg zivej hmoty moznost osadenia 26" kolies s 3,00" pneumatikamy a mal by to byt lesny frírajdovy traktor… ziaden bikrosovi ultralahky special… no a stat by to malo maximalne 8000sk

    skutocne je jediny Franta Mrazek ? neverim…

    prosim nejake linky na vyrobcov a dovozcov…

    dakujem

    0 0
    • Richie  

      Proc Cr-Mo? A jen tak mezi nama. Mrazkovy ramy jsou fuj… (MUJ NAZOR)…

      Jinak ti asi neporadim, protoze do Cr-Mo ramu se nezajimam (vlastne je mi material, celkem fuk)

      0 0
      • JMT  

        Mrazkovy ramy sou SUPER, vydrzi to naveky, design nejezdi, vsechno co pro me kdy PAN Mrazek delal, drzi DODNES (doufam ze myslis Frantu Mrazka z Cernosic)

        0 0
        • Dumbo  

          som rozmyslal aj nad Mrazkom no som z Košic tazko snim budem jednat takto nadialku…najlepsi by bol nejaky E-shop

          0 0
    • BH  

      pokud chces ultralehke kolo ve „stylu“ Cr-Mo kup si radeji neco titanoveho, ovsem ta cena… to k vuli pevnosti Cr-Mo ramy nabizi napr. Fort, Sirer,Author, a cela kola Jamis.

      0 0
      •  

        Ehm, od autora je „ocelák“ jen exe jestli se nemylim a Sirer a Fort :)))))) hmmmm to by bylo hardcore

        0 0
        • blue  

          zrejme si prehlidnul v katalogu Sectora, ze?

          0 0
          •  

            notááák ;), dumbo neni chrt, dumbo je Drop big bada bum a nebo velka skoka velka poleta

            0 0
            • blue  

              a exe je nejakej freeridovej lesni traktor vic nez sector? ;-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To neni ani BlackHorse ani Trailstar co chce. Vcera jsem to s Dumbem dlouho resil a je to marny, je to marny, je to… pokud nebude vedet co chce a mit na to penize… stejne to pak ztroskota na takove pitomosti jako je barva ramu.

                0 0
                • Dumbo  

                  penize mam ale len obmedzene „iba“ 8000sk

                  0 0
                  • Dumbo  

                    inac nemam perdo lowe ze kazdu sezonu kupujem novy ram… toto bude moj treti ram a planujem ze nanom budem jazdit 3 roky minimalne… a preto nechcem ram ktoreho farba sa mi bude hnusit… budem ho sedlat cez 3 roky tak nech to vyzera… keby ze ho kupujem len na jednu sezonu tak farbu neriesim… zhanam nieco ako Benest akurat ze nie fulla ale hardtaila

                    0 0
                    • Franta  

                      ver mi ze i kdyby to byl ocelak ci hlina tak za tri roky ti stejne zmeni aspon jednou barvu potom co si ho nechas svarit… 3roky pevnej ram na polety a vepredu 150mm vidle… minimalne zacni setrit na nutny posezoni opravy v okoli hlavovky atd…

                      bwt ocelaka primo na 150mm vidlu a jeste dvoubrejli asi nesezenes… ne za 8tisic…

                      ten ram dostane kour a za rok des pro novej woe :D

                      takze podle toho co chces je tu jedina moznost – ZAVOLEJ si Frantovi Mrazkovi, zdel mu co tam pujde za vidlici, dvoubrejle ci jednobrejle, zdvih a at ti sdeli cenu. Ocekavam ze s nakejma vychytavkama pro vetso odolnost se dostanes do hodnot 8–10tisic…

                      proste ty jdes nakupovat neco ce ma byt Jaguar ale nove, ale 3× tak levnejsi a jeste to musi vydrzet 30let…

                      0 0
                      • Dumbo  

                        chcem nato jednobrejlu…

                        0 0
                        • Franta  

                          ok, Franta dela i barvy atd, geometrii bych mu nenutil primo svou, spis bych si o tom promluvil, on vari kola a delsi dobu a vi co je ok a co ne. Jinak bydli kousek od Prahy (asi 10km)…Myslim ze s nim vymyslis nejlip to kolo, vyztuzenou hlavu v okoli misek, mozna i pruchodnost pro 3" pneu (nechapu duvod teto pneu) atd…

                          0 0
            • Dumbo  

              :-) nie niesom dost sa bojim… skor som tlusty a a malokedy poriadne stlmim doskok… alebo nedoletim skok do dopadu :) preto chcem ocel nech vydrzi a 3,00" gumu nech tiez daco pobere nedoletene…

              0 0
              •  

                to mame dost podobny, akorat ze ja sem chrti vaha

                0 0
              • McBlacky  

                sorry ale to ti teda rámec tři roky nevydrží :-) leda že by byl z lešenářskej­ch trubek

                0 0
              • blue  

                neber to ve zlym, ale nebylo by lepsi a prijemnejsi udelat nejdriv neco s tou postavou a pak s technikou? takhle bude porad dokola resit nejaky rozlamany veci

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ja sem treba zmenil styl jezdeni. Proste nechodim do veci na ktery si 100% neverim. Tim odpadada vetsina veci pri kterych se da neco znicit a pak je jeste sance 50/50, ze to nevyjde. Vysledek je, ze jezdim jak srab a to kolo stejne nekde znicim :)

                  0 0
      • Pá-dlista1  

        //ram by mal pobrat vidlicu so zdvihom 130–150mm uniest vpohode 85kg zivej hmoty moznost osadenia 26" kolies s 3,00" pneumatikamy a mal by to byt lesny frírajdovy traktor… ziaden bikrosovi ultralahky special… //

        0 0
        • Dumbo  

          to asi fakt nieje ziadna ina moznost…asi ostanem pri Norcu… nieje velky vyber medzi crmo ramamy :(

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nepovidej. To je mi novinka :)

            0 0
            • Franta  

              Dumbo!!! Jdu si te najit na icq..... tohle uz prestava byt sranda!! Zitra by to mohl byt RaceBike a co kdyby kdyby......

              0 0
          • Franta  

            jinak nechapu proc si nezjistis tady od nekoho kontakt na Frantu Mrazka a nenechas to udelaj u nej. Byl by jsi maximalne spokojen a dostal by jsi urcite maximum toho co chces… nestydis se mu nahodou zavolat?!

            0 0
            • Dumbo  

              nestidim sa ale asi bude fakt najlepsie to co vravel padlista… za cenu 8000sk bude najlepsi FR ram Norco torrent alebo sasquatch… po vianociach objednavam ram je to neceli mesiac.. a nieje jednoduche vybrat najlepsi pomer cena/vykon a este aby to sedelo aj konkretnemu jazdcovi… uz som mailoval s jednym pražskym predajcmo ramov NORCO a tvrdil ze nieje najmensi problem poslat ram na slovensko..... vidlu dotoho dam Stance Flow predchvilou umna bol kamarat stou vidlou dneska mu ju namontovali na bajk stlacil som si ju parkrat sa previezol a musim povedat ze chodi nadherne… ziadny drhnuty chod vidlice…takze uz mam vybrane

              ram Norco Torrent/Sasquatch podla farby vidla manitou Stance Flow 20mm osa zadna brzda Hayes MX2 203mm predna ????? nejake hydro asi naboj novatec na pevnu osu zvysok mam

              0 0
              •  

                hm ten hayes se padlistovi libit nebude, to uz je lepsi shimano, pro Frantu: hele jak je to u p. Mrazka se zarukou?? diky za odpoved

                0 0
                • Franta  

                  netusim, ale myslim ze to bude probihat stylem „franto asi me to prdlo“ „hmm tak to dovez, mrknu na to“ :))

                  0 0
                • wroum  

                  neni potreba. franta pracuje rychle, spolehlive a nehorazne levne. me svaril kejvacku na 3 mistech, pridal 2 vyztuhy a rek si o 300 .-)

                  0 0
                  • kOmE  

                    taky si u nej budu muset nachat privarit novej uchyt na tlumic a trochu vystuzit okoli,nejak to prdlo /:)

                    0 0
              • Rozumik  

                sorry, ale ses asi fakt marnej jak si to ctu. saskvoc a torrent se nelisi jenom v barve. a ocel a dural je taky neco jinyho. a slysel si uz o vymozenosti zvany sprejshop? :)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Hlavne ho nezahrnuj „detailama“ jako ze Torrent ma pevnou 150mm osu a ze za ni zaplati jako za pulku vidlice. Jinak si nevybere a budem ho tu mit vecne :)

                  0 0
                  • Franta  

                    :-))))))))))))))))

                    0 0
                  • Dumbo  

                    vychadzal som s tohoto maila od predajcu

                    "Dobry den,

                    mame skladem ram Norco Torrent 2004 velikost S v cerne matne barve, coz je geometrii, materialem i cenou naprosto shodny ram jako Sasquatch. Jeho cena je 6 990.-Kc. Nyni je na nej 10% coz by melo pokryt naklady spojene s dopravou na Slovensko, expresni balikovou sluzbou DHL ci PPL. Jestlize mate zajem o model 2005, bude k dispozici zacatkem pristiho roku, unor – duben. S pozdravem Petr Balasek"

                    ja som sa dopytoval po sasquatchi no povedali mi zee ten nieje ale ze torent je to iste

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Promin. Uplne jsem zapomnel, ze ty jeste zijes starejma modelama. Ale cernou stejne nechces, ne?

                      0 0
    • cabbage  

      no tak sem nemusel cekat ani tydem:-)))

      0 0
      • Dumbo  

        kde zohnat kontakt na black horse ? surne

        0 0
        • Rozumik  

          :) BH je uplne neco jinyho nez Torrent a saskvoc. Kontakt asi nemaj, ale zeptej se v dookie.

          0 0
        • Franta  

          na BH zapomen, to by do lesa a dh nebylo… bud zkus to Norco a nebo Frantu Mrazka a pokecej s nim co by to stalo atd…

          0 0
          • Dumbo  

            je mozne ze sa mylim no je realne ze som niekde na nete videl fulla na dh od BlackHorse ?

            0 0
            • Dumbo  

              pozrite jak mu to ide aj po lese

              dolekop.com/pho­tos.php3?akce=fot­ka&id=1512

              nechapem dovod nevhodnosti BlackHorsa na lesnu sarvatku…?

              0 0
              • cabbage  

                mam pro tebe radu: kup prvni vec na kterou sezenes a budes na ni mit money a jezdi, na b-f ti stejne moc nepomuzou. a ptat se kazdej tyden na jinej ram s tim ze tohle je uz ten pravej je blbost. rozdil mezi rámy moc nepoznas a barva neni neměnná ani zasadní.
                ride(rest) in peace

                0 0
                • Dumbo  

                  ved sa rozhodujem medzi Norco a BlackHorse tak neviem ako to ze kazdy tizden sa pitam na iny ram ? nemyslis ze ram je jednou z hlavnych sucasti bajka ? preto je rozumne si to poriadne premysliet a kupit skutocne to prave…

                  stoho vypliva ze rada ako je ta tvoja " kup prvni vec na kterou sezenes a budes na ni mit money a jezdi" je trosku na hovno… skutocne potrebujem ten kontakt na vyrobcu alebo predajcu BlackHorse

                  0 0
                  • Dumbo  

                    lowe ako som uz pisal mam… dokonca som uz aj stanovil limit 8500sk

                    0 0
                  • cabbage  

                    sem tam udelal chybu: „kup prvni vec na kterou sezenes a budes na ni mit money a jezdi“
                    a oprava překlepu : kup prvni vec kterou sezenes a budes na ni mit money .
                    kterej ram je „the best“ se nezapojuju ale tezko si koupis neco horsiho na fr nez byl checkerpig s rst.

                    0 0
                    • Dumbo  

                      to mas pravdu… bude to lepsie… aj ked full bol full.....predtym som jazdil DBV cycles Turboline to tiez nebolo moc na freeride a jazdilo sa mi natom normalne…

                      0 0
                • Pá-dlista1  

                  Rozdil mezi BlackHorsem a Sasquatchem je jako mezi drahovym a cyklokrosovym kolem. Proste je to neco jineho. Tady je daleko vetsi rozdil nez mezi XC ramama a presto pri testu muzes narazit na doporuceni na co je jeden vhodnejsi nez druhy. Ten rozdil zasadni je.

                  0 0
                  • Rozumik  

                    Ty si to jeste nevzdal? :) Ja si myslim ze je fakt zbytecny to vysvetlovat. Dumbo: hele a nechces BMXku? je levnejsi a taky se na ni da skakat. http://www.dolekop.com/photos/1863.jpg

                    0 0
                    • McBlacky  

                      slušnej sekec, ale těžko na tom bude řádit celej den, večer by se rozpad na prach :-)

                      0 0
                      • Dumbo  

                        dobre no nasiel som E-shop kde maju black horse www.dookie.cz tymto uzatvaram diskusiu…a idem donho

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Nerikaj ti Blesku? :) Kopie z 13.12.2004. kdyz ses ptal poprve: // Dumbo (13.12.2004 18:54:02)
                          > > > > > > > > > > > > > > > > >
                          Komponenty poprosim link na black horse a ine ramy z CR-MO do 9000SK ?

                          [ Odpovědět | Odpovědět – root ] zpět na obsah

                          Pá-dlista (13.12.2004 19:02:14)
                          > > > > > > > > > > > > > > > > >
                          Komponenty supereshopengi­ne22.w4b.cz/show_pro­ducts.php?ses­sionname=S65e6b52 [ Odpovědět | Odpovědět – root ] zpět na obsah //

                          0 0
                        • visby  

                          to mam len ja ten pocit, alebo ten bike naozaj patri na 4×-ku?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Jen ho nech. On na to prijde :)

                            0 0
                            • visby  

                              myslis, ze to ma razvor nad 102cm? lebo ak nie tak sa mu lahko zachranovat ked ho niekde v lese rozhodi;-)

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Zalezi s jako vidlici. Ono je to sice kratky, ale ma dost polozenou hlavu, tagze se 100mm je to fajn a se 130 je to uz vazne na hrane. To zrejme Dumba nezajima, ze tam tu svoji vysnenou vidlici tezko pouzije :)

                                0 0
                                • cabbage  

                                  klid, to je rozhodnuti platne jen tento tyden, priste se bude ptat na jinej ram a zase to bude ten definitivne pravej:-) to je jak s lemplem.

                                  0 0
                                •  

                                  hm a co se řídit radou cyhtrému napověz, hloupého pošli do ******?

                                  0 0
                        • Franta  

                          je neskutecny ze ses snad rozhodl pro ram, kterej ti v lese bude k hovnu. Ueeeee (ten na fotce) na nem mozna jednou vyjel do lesa ale jinak co vim tak blbne na streetu a dirtu… Ja jen vychazel ze zkusenosti od kamaradu s kteryma sem venku den co den a maj Black Horse…ale chces ho, kup si ho a poznas.....tvoje minus........­............ Zavolat Frantovi Mrazkovi musi byt problem, pac kdyby ti slo o 3" palcovou pneu vzadu, vpredu zdvih 150mm tak si nechas udelat custom frame nebo aspon zjistis co by to stalo. Prosimte kup si aspon to Norco.....Ja jen doufam, ze jednou najdes to co hledas a budes spokojen.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To mi pripomina, ze ani tu 3" pneu dozadu neda. Ale bojim se, ze do novyho Sasquatche taky ne. Aspon ne Gazzu. (ale na toho stejne nebude mit prachy:)

                            0 0
                            • Dumbo  

                              ajkeby som peniaze mal, za plast by som viac ako 1500sk nedal… je to rovnake ako zo šaltrom naco mi je XTR ked aj Sora mi dokonale radi a ked ju odbyjem o nejaky suter tak si aspon nevytrham vlasi..... keby ze mam gumu Gazzalody za 3000sk tak by mi bolo luto brat zakruty smikom.....

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Ono dostat Gazzu 3" do smyku da krapek praci narozdil od tvych levnych plastu. Zatimco dobre serizena prehazovacka ti nijak nezlepsuje FR jizdu at je to XTR nebo Sora, tak plast je to co te drzi na zivu. Na tom se setrit nevyplati.

                                0 0
                                • visby  

                                  amen:-)

                                  0 0
                                • Dumbo  

                                  pride mi vhodne pouzit toto slovne spojenie „nieje vsetko zlato co sa blisti“ tym nechcem povedat ze gazza nedrzi… to nie boze chran, tym len chcem povedat ze Tioga whitetiger drzi tiez dobre a predsa nestoji cca 3000sk alebo Point bigfoot vraj lepy na vsetky povrchy…

                                  0 0
                                  • visby  

                                    point bigfoot nelepi na nic :-)

                                    0 0
                                    • Dumbo  

                                      jazdil si ho ?

                                      0 0
                                      • visby  

                                        jazdil… ale uz nebudem ;-) treba uznat, ze podhustena 3.0 drzi lepsie ako 2.6, ale aj tak to nie je vyhra…

                                        0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Ja ho jezdil. Vzadu v trojce na pevnaku, ale jen kvuli „idealni“ velikosti, tlumeni a neprustrelnosti. Ale jizdni vlastnosti jsou fakt bida.

                                        0 0
                                • cabbage  

                                  Gazzu 3" do smyku na svym kole dostanu kdykoliv budu chtit, jen co ho nasadim:-)

                                  0 0
                                  • Dumbo  

                                    mam taky pocit ze dotycny too myslel tak ze gazza nepusti cize nesmikne necakane do strany napr.. a ty asi myslis dostat do smiku stlacenim brzdovej paky…

                                    0 0
                                    • cabbage  

                                      dulezita je ta cast „jen co ho nasadim“ protoze u me je limit plaste 2,2":-)

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        no tak to potom bude v smiku neustale ked sa zablokuje v zadnej stavbe :)

                                        0 0
                          • Dumbo  

                            norco som uz odpisal…ja neviem preco ale sa mi nejako znechutilo…

                            toho frantu asi skusim daj mi nanho mail… ja sa len bojim ceny a toho ze vyrabat ram pre niekoho na dialku je trochu blbe…lepsie by bolo ist priamo zanim a z oci do oci si to vyjednat..

                            ten blackhorse mi pride: pomer cena/vykon= ideal

                            ja len nedokazem pochopit preco ? nie blackhorse dolesa… asi koli zdvihu… no ked sa natom dobre lieta po bikroske preco sa natom musi zle lietat po trailsoch ? a lesnych skokoch ?

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Geometrie.

                              0 0
                            • visby  

                              tak ako hovori padlista, alebo aby si chapal: ides po „trailsoch“ na novom black horse so 150mm vidlou(ani to mi tam nesedi, ale budiz), zadne koleso ti ustreli na sutri a ty mas tak 10% sancu, ze bike znova zrovnas…

                              0 0
                            • McBlacky  

                              tě asi neaučili telefonovat ne? co je na tom tak kua těžkýho? já mam fakt chut zavolat Mrázkovi sám, zeptat se ho a pak ti to sem napsat. jsi asi moc padal na hlavu ne? ti tady lidi co tomu rozumí a jezdi fr píšou že blackhorse nee na vyšší zdvih a do lesa a ty na tom pořád trváš. mě nevadí že měníš názor to je každýho věc, ale to že si nenecháš poradit od zkušenějších, zvláš? když chceš ten rám na 3–4 roky, to je už vážně debilita.

                              0 0
                              • cabbage  

                                u toho telefonovani bude mozna problem jazykova bariera:-)

                                0 0
                              • Dumbo  

                                ale ja netvrdim ze ten ram budem uzivat 4×365dni a potom pojde na smetisko… ja len ze nemam nato aby som len tak aby som bol in kupoval kazdou sezonou novy ram… pocitam stym ze ak nepukne… tak ho budem jazdit aj 4roky… povedal som to preto lebo my padlista tvrdil ze farba nejazdi…no jazdit dajme tomu 4 roky na rame co sa mi nepaci nemam chut… uz je to jasne ?

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  no to je jasný, ale já nechápu proč budeš jezdit 4 roky na rámu který má jiný určení primárně než chceš…ale je to tvoje věc

                                  0 0
                                  • Dumbo  

                                    no ale ide oto ze je to len urcenie… uz som jazdil „FR/DH“ na kadecom a myslim ze problem vdaka ktoremu som sa nedokazal udrzat na NortShore lavke nebol ten ze moj ram je urceny na kroskantry…alebo ze som sa rozjebal na drope koli tomu ze moj ram je na XC… ja som uplne vmuke stoho ze ram ktory ma pri nazve skratku DS je taky na ktorom sa skoky v lese skakat nebudu dat…chapem ze dualslalomovy ram si mozno nebude 100% rozumiet z vidlou ktora chodi 15cm…no nepochopim co sposoby dajme tomu kratsia zadna stavba o 4cm v lesnom vyuziti… ja som si myslel vzdy ze ide o pilota… a nie o material

                                    0 0
                                    • visby  

                                      poznam pilota, ktory sa boji jazdit zjazdy na svojom slalomaciku a urcite nie kvoli tomu, ze by sa bal rychlosti…

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        ale to je vsetko len Teoria… cakal by som nieco take ze DS ram je dlhy tym padom slabotocivy a to znamena ze je rizyko nevybratia zakruty vecsie a sanca ze si rozmrdam hlavu o kmen stromu vyssia… to je podla mna dobry argument… stym ze je DS ram dlhy je to len prirovnanie…

                                        to co mi ponukate je nieco take ako toto co teraz vymslim:

                                        Petr Kuchar je borec ktory toci do pohody backflipi na svojej fristajlkrose…mys­lite ze, dajme tomu na endure by backflipa nedal ? ked vezmeme v uvahu ze je na to enduro zviknuty ?

                                        to je podla mna priklad vhodny do tejto diskusie

                                        ako sa zhorsi moj styl ked presedlam na DS ram ? asi nijak… par dni nech si zviknem na dlzku vysku… a jazdim ako predtym… ci nie?

                                        0 0
                                        • Dumbo  

                                          ma tam byt riziko z nevybratia zakruty

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            a ved tam aj je … uz asi vela hodin je :)

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              No spis asi takhle. Jezdil bys v rozbitem sjezdu stejne rychle s 3cm zdvihu nebo s 20? Asi takovy je v tom rozdil.

                                              0 0
                                        • visby  

                                          ds ram je vacsinou kratsi… tak isto aj streetove ramy… a cim kratsi ram tym je bike nervoznejsi a tym radsej ta vykopne prec zo sedla a pedalov…

                                          ad kuchar: ak je enduro to co ja si myslim, ze je, tak potom by ho nedal…

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            enduro ako poznam ja ro rovnake ako superrkrossova motorka akurat ze tam su svetla smerovky spetaky a ine sracky..... poviem lepsi priklad..... fristajlova motorka a superkrosova motorka… tam je rozdiel minymalny.....asi

                                            0 0
                                            • Manas  

                                              prozradim ti tajemstvi supercross motorka nebo race motorka = FMX motorka. To nejsou zadne specialni kousky. Na enduru by to mel problem i skocit. A na motorce jsem jezdil celkem dlouho :-)

                                              0 0
                                              • Franta  

                                                specialni uz jsou treba pruzenim – nastavenim/cha­rakteristikou a taky treba plastama – aby bylo az co se chytat pri supermanech atd. Je mozny i ze nejaky veci budou jinak a treba celkove vykon motorky jinak poladen pac FMX a MX maj dost jinej profil trate co :D

                                                0 0
                                                • Manas  

                                                  Vopicaku :-) Myslel jsem specialni jako ve smyslu komplet predelana. Oni to delaji tak, ze si vozi vetsinou vlastni riditka, tlumic a plasty. Jinak je ta motorka vetsinou seriovka. Ona kdyz to vezmu tak i race MX motorka je special. Pist mas tak na jeden zavod apod.

                                                  0 0
                                        • McBlacky  

                                          zvykneš si na všechno, nakonec, nebo po čase zapomeneš jak to bylo na starým a naučíš seto na novým rámu. k tomu Kuchařovi. Pěkně začínalo jedno video s Krauzíkem. Hi, I am Petr Kraus and you, you are not :-)

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            no to je asi jeden najrozumnejsi komentar z lidu… a nie z knih ktore vravia o rozdieloch medzi ramamy na FR HT a DS HT…

                                            aj ja si myslim ze si zviknem… a to ze budem na rame nosit oznacenie DS este neznamena ze budem z bajku padat castejsie ako doteraz…

                                            0 0
                                            • riki  

                                              pomaly sa dostavas k tomu ze neriesis dosledok ale pricinu, kup si point za 3000, ked ho dolames lebo si nanho tazky schudnes, kupis za 3000 druhy, ten dolames lebo nemas techniku a za ten cas dosetris 500 korun a kupis treti na ktorom mozes jazdit dalsi rok lebo uz nebudes tazky a budes mat techniku. Za 500 navyse schudnes, naucis sa jazdit a pojazdis si na rame za ktory sa nemusis hanbit, nebude ti ho luto streknut si ho autosprejom. na dolekop.com najdes fotky pointa so 150 cm dvojkorunkou na ktorom chalan dava celkom drsne veci, takze mas co si chcel :)

                                              0 0
                                              • Rozumik  

                                                Jo presne. kup si pointa. mam na nem superT 01 a je to parada. Vydrzi toho dost, je krasne hravej, malej a tak. akorat je nachylnej o ranu dvojbrejli zboku do hlavovky kdyz terba spadnes.. mam tam uz slusnej krater ale je to jenom prohly. Sice nevypada nicmoc, ale nastrikas ho na jinou barvu a vypada jak saskvoc. a navic je zadara. A uz konecne pochop ze BH je na neco jinyho nez do lesa. Ma kratkou zadni stavbu. rozjebe te kazdej sutr.. Nenarves do nej tlustou gumu.. Je delanej na 110 zdvihu. kdyz tam das 150 tak budes mit nejezditelnyho harleje, vidla bude chodit trhane a nejspis ji brzo ohnes. videl sem ho s 150 vidli a fakt se to neda.. je varenej z brcek tak se ti asi libit moc nebude.. mrazek sice taky ale uvari ti to co chces. treba silnicku s pulmetrovym zdvihem nebo raketoplan. padlista, kusa, toho vi vic tak si od nich nech poradit.

                                                0 0
                                                • Mox  

                                                  Chudák můj black horse kdyby to všechno slyšel… mě se na něm jezdilo dobře, ale souhlasím že víc jak 110 mm vidle na to nemá cenu.

                                                  0 0
                                    • McBlacky  

                                      mě nepřesvědčuj… samo že jde o pilota, ale materiál by ho neměl limitovat.

                                      0 0
                    • Dumbo  

                      myslim ze rozdiel medzi ramom MTB a DS je minimalny no rozdiel medzy BMX a MTB/DS je znacny

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Se neda takhle skatulkovat. Uved bych ti hrave nekolik pripadu, ktere by ti to vyvratily.

                        0 0
                        • Dumbo  

                          dobre nooo:) na prianie niekolkych fandov Franty Mrázka som mu poslal dnes mail… tak uvidim co stoho bude… dufam ze vyhovie mojim narocnym poziadavkam a nepojde to cenou nad 7000SK

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Docela se priklanim k nazoru „kup si Pointa a poradnej ram az budes vedet co chces“. Ten Point je levnej. Geometrii ma dobrou, takovou univerzalnejsi. 3" pneu na 24" kole se tam vleze a 150mm snese. Penez urcite nemas na rozhazovani a tech usetrenej 5000–7000 tisic muzes vrazit do brzd nebo vidlice.

                            0 0
                            • Dumbo  

                              Point je hnus… ale ved ja viem co chcem

                              chcem ocelaka na Frirajd ktory unesie 150mm vidlicu…a kedze nemam lowe myslis ze je rozumne kupit ram Point a poriadny az ked budem vediet co chcem ? to by bol ten point len nieco docasne a to znamena ze 3litre SK mozem splachnut do hajzla

                              0 0
                              • Rozumik  

                                chcem ocelaka na Frirajd ktory unesie 150mm vidlicu

                                fakt vis co chces kdyz si koupis BH? :)

                                0 0
                                • Dumbo  

                                  lebo to je jediny ocelak ktory je cenovo dostupny… a ktory som nasiel a aj sa mi paci akurat ze nieje robeny pre zdvih aky chcem

                                  0 0
                              • visby  

                                ty si uplny mongol…ale seriozne… point je prave to co chces, ale dobre, chces crmo… caprnka zacal zvarat FR ramy, stoja tusim 3000sk, je to crmo a ten clovek ti tam navari co chces, geometria na zelanie… myslim, ze bike ktory je viac podla tvojich predstav ani nie je… jaj, prepac, caprnka nema web… sakra, uz ten ram nechces, ze? lebo treba telefonovat…

                                0 0
                                • Dumbo  

                                  Ty si Vol ? a odkial telefonne cislo na Mrázka ? na svojej stranke ma iba mail… takze tak… vsetci domna jebu ze co nezavolam mrazkovi ale ani jeden znich mi nebol schopny sem napisat kontakt.....mudrci…

                                  keby ze chcem nieco ako point tak si kupim dragstara ako kazdy iny… ale to je vsetko smejd ktory sa mi hnusi…stare dragstary sa este daju ak sa na nich zmeni lak no tie nove su dost napicu… a point je to iste…a ako som uz pisal niesom az tak obmedzovany peniazmi aby som kupil pointa…myslim ze za 8000sk sa da kupit uz slusny pevny ram z ocele ktory by mi vyhovoval

                                  „jaj, prepac, caprnka nema web… sakra, uz ten ram nechces, ze? lebo treba telefonovat“ myslim ze tymto sa javis ako mongol Ty…

                                  no daj cislo na Caprnku.....a vlastne skade mam vediet ze nejaky Caprnka zacal zvarat ramy ? a este domna jebes ze som mu este nezavolal…

                                  0 0
                                  • Rozumik  

                                    myslim ze si psal americkymu mrazkovi, Franta nema web pokud vim :)

                                    0 0
                                    • Dumbo  

                                      no a som sa cudoval ze je to cele v Anglickom jazyku :) ale v texte tem nieco pisali o czech republic… tak vyzyvam „frajerov“ co vedia telefonovat nech mi daju cislo na ceskeho Frantu M.

                                      0 0
                                  • visby  

                                    ramoch od caprnku ti hovorim od zaciatku…

                                    0 0
                                    • Dumbo  

                                      mozes mi nejak v skratke povedat nieco o tych Caprnkovych ramoch… ? uz som telefonoval stym co si mi naho dal cislo…vraj kludne pozvara nieje problem…a spominal nieco cena okolo 2500SK ? takze mam ist do toho ? cena je fakt dobra to mi este ostane aj na Manitou Stance Flow TA..... co mi vies o tom rame povedat ? na fotke co je na extremebiku vyzera dobre…vydel si to nazivo ? ake su tam zvary ? kvalitne ? aka je geometria ? rozumie tomu ten clovek ? budem spokojny ? nepraskne to ? spominal mi nieco ze je to magneziova ocel aka to je ? nieje slabsia ako cromolybdenova ocel ? a aky je lak ? kvalitny vypalovany praskovy ?

                                      0 0
                                      • Franta  

                                        o te magneziove oceli bych se rad taky neco docetl. Za 4 roky na strojarske skole jsem to neslysel (mno je pravda ze jsem treba nedaval pozor :-)

                                        0 0
                                        • Dumbo  

                                          nehovorim ze to povedal… :) ale nieco take mi povedal do telefonu… mozno som sa je prepocul alebo on sa zmylil.....

                                          0 0
                                      • visby  

                                        lak je taky aky budes chciet… ten ram na extremebiku nema ziadnu farbu, iba priehladny lak… zvary su dobre, ten bike zvlada tazkeho cloveka, ktory sa neboji a zatial nepukol…a ked pukne, das niekomu pozvarat za 200sk:-) jedine co musel riesit bola patka, ale to sa vyreklamovalo. videl som to nazivo, ked budem mat peniaze ten ram ide na mojho slalomacika… geometria je aka chces… a je to normalne crmo…

                                        0 0
                                        • Franta  

                                          byl by odkaz na tu fotku? ja ji za boha nenasel…

                                          0 0
                                        • Dumbo  

                                          hovoris ze to kupis ? tak to uz je co povedat… mna len zaskocilo to ze vravis teraz zacal zvarat tie ramy…cize je to len „novacik“ vo svojom obore…ci to nebude aj natom rame vidno… asi mi povies ze od ramu za 3000sk nemozem cakat krasne zvari jak husenice ale.....

                                          0 0
                                          • visby  

                                            teraz zacal zvarat ramy na FR…

                                            ten clovek zvara snad cely zivot… ak chces tank, tak caprnka je vahovo a vyzorovo skoro dokonala :-)

                                            0 0
                                • Dumbo  

                                  daj zoznam nejakych pevnych ocelakov na FR aj z linkami…

                                  0 0
                                  • Franta  

                                    dal bych linky na pevnaky z ocele, ale ma to cenu? Nema, vetsinu tu nesezenes a ikdyz ti to poslou tak to nebude do 7000SK ani 15000SK a mozna ne ani 20000SK :-)

                                    tel na frantu mrazka mas tady = 251642287 . Myslim ze uz tu bylo nekde receno ze to nema nic spolecneho s kolama „mrazek“ no ale asi jsi to zvoral… to mas jedno, zavolej tomu pravemu.

                                    0 0
                                  • rajtyš  

                                    zkus todle http://supereshopengine22.w4b.cz/…_product.php?… mam ho pár dní a neska jsem na něm byl prvně jezdit. ve předu je DJ III 130mm a je to úplná lahoda. jezdim taky FR a tak a oproti a-gengu co sem mněl před tim se to nedá srovnávat. jinak číslo na frantu mrázka je tuším +420 251 642 2­87. už to tu někdo psal…

                                    0 0
                                    • rajtyš  

                                      trochu sem se zasek :-)

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        Nejde otvorit link

                                        0 0
                                        • Dumbo  

                                          este by pomohla telefonna predvolba k bratom cechom nejak sa neviem dovolat Mrazkovy

                                          0 0
                                        • rajtyš  

                                          http://www.dabombbike.com/…mes-cr-8.htm tak teď už to snad pude. jinak je to CR8ička od Da Bomb. a kdybys chtěl rám z a-ganga a.m. tak ti jeden prodam. zdar

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            ale ten dabomb som videl a je to na street dirt jump… cize si to asi so 150mm zdvihom neporadi ale aj tak dikes

                                            0 0
                                            • rajtyš  

                                              nevim jak se sto padesáti, ale mám tam sto deset a takovejch stotřicet by to skouslo. no a jezdim na tom FR a pohoda. a hlavně to vydrží. a taky je u hlavy otvírák na pivo :)

                                              0 0
                                              • Dumbo  

                                                ten otvarak som videl :) hustota

                                                0 0
                                                • Dumbo  

                                                  vie mi nekto dat aktualny kontakt na Josefa Beneša ? mam naho nejake cisla no ani na jedno sa neviem dovolat… dikes

                                                  0 0
    • Dumbo  

      co si myslite o: Dabomb CR8 a 150mm zdvih ?

      0 0
      • wroum  

        ja bych rek ze to je moc. rek bych max tak tech 120 – 130

        0 0
        • Dumbo  

          uholhlavovej trubky je 71* a to je myslim dost… pevnak Duncon Cock ma uhol hlavovky 70* a je to ram na DH a vpohode si poradi so 150mm… podla mna pohoda… no neviem co nato Pádlista :) on je šéf…

          0 0
          • Dumbo  

            nikto neporadí ?

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja to vozil se 130mm a myslim, ze ideal. Zkousel jsem i min, ale to mi moc nesedlo a vic bych si nedal. Ale urcite by se na tom nejak jezdit dalo a ve verzi BMX style by to i bez problemu vydrzel.

            0 0
            • Dumbo  

              teraz som uz 100% rozhodnuty pre ten Dabomb…:) no a porovnaval som uhol hlavovky s DH pevnimy ramamy… no a Duncon Cock je pevna na DH a ma uhol hlavy 70* a ten Dabomb je sice na dirt no uhol hlavy ma 71* cize teoreticky no problemo…:) ale prakticky je to ako ? nebude to nakople, vsak

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ten ciselnej udaj je moc fajn vec, ale pri jake vidlici, kolech, plastich a hlavovce to merili? Ta CR8 ma se 130mm vidlici uhel tak akorat na sjezd. Vyssi bych tam nedaval, ale ty si zvyknes :)

                0 0
      • Dumbo  

        Nikto nejazdi ? Ram Dabomb CR8 ???? by som uvytal nejake skusenosti snim dikes

        0 0
        • rajtyš  

          tak tam dej těch 130cm. myslim že to na začátek stačí, aspoň tě to bude nutit jezdit víc technicky. no a časem uvidíš. myslim že pokud začínáš tak ty dva cen?áky moc nepoznáš. a jinak je ten rám celkem těžkej ale jezdí se na něm krásně… zdar

          0 0
          • Dumbo  

            ja nezacinam… bicyklujem od detstva no XC som jazdil vaunejsie asi 3roky a teraz sa uz druhy rok venujem vaznejsie extremnejsim disciplinam…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nevypada to :) Taky moc nechapu, proc se pachtis po tech 2cm. Ja jsem o tom uvazoval, ale na jare jsem koupil vidlici na 130 a rekl bych, ze to je good a urcite by me ty 2cm nikde nevytrhly. Na dalsi kolo sice budu zvysovat zdvih, ale urcite ne o 2cm. Nereknu z 80 na 100 to je zlepseni o 25%, ale z 130 na 150 uz jen o 11.5% a za jakou cenu. Problemy s vyberem ramu, vidlice, penize…mozna i vydrz tech komponentu…

              0 0
              • Dumbo  

                no pachtim sa po 150mm vidlici preto lebo chcem Manitou Stance Flow TA je lacna a chodi krasne…

                aku 130mm marzochu na pevnu osu novu kupim za 12 000sk ? asi ziadnu…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jednu takovou budu v lednu prodavat. Zajemce uz mam, ale kdyz ji nebude chtit…, tak si sakra rozmyslim jestli ji pro tebe neni skoda :)))

                  0 0
                • rajtyš  

                  koukni sem: http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… píšou tam že ta vidle má zdvih 120–150cm. píšou tam že je možno plynule regulovat zdvih, takže si tam můžeš dát těch stopadesát a když to bude moc tak to kousek snížíš a prostě si to nastavíš tak jak ti to sedne a bude vyhovovat. a máš po problému.

                  0 0
            • Pá-dlista1  

              Taky zalezi na kvalite toho pruzeni. Kdyz jsi ted mel RST GILA a koupis nejakou Z1 na 130, tak budes v sedmem nebi i s mensim zdvihem.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.