• zirecek

    Chlapi zase se rozhoduju mezi kazetama, vaham mezi 7.0 x LX (2005) nebo pri vice penezich 9.0 x XT (2004). Diky za postrehy,:-).

    0 0
    • Pekáček  

      Pokud už máš tolik peněz na XT a nervy na to jí shánět, doporučuju kombinaci 12–34. Jinak by mi to bylo celkem jedno, vzal to levnější z toho co tu píšeš.

      0 0
    • MARIN  

      Moje zkusenost je, ze s kazetou od Shitmana se lepe radi s razenim od tehoz (zkusenost z prechodu mezi XTR,XT,7.0,9.0) Ale jinak taky vozim levnejsi kazety Sram. 7.0 je dohromady spojena jen jednim sroubem a to mi udelalo mirnou neplechu na Ti orechu XTR (jednotlive pastorky udelali zaseky do orechu), takze ted vozim 9.0 kde jsou pastorky na unaseci.

      0 0
    • Daf  

      Jezdil jsem 7.0, LX i XT. Stejne si netroufnu no nejak objektivne hodnotit. Kazdopadne XT je nejlehci a nejhezci a moje nejoblibenejsi :) LX mi vydrzela nejdyl ale i tak je to spis nastejno (nejezdil jsem je za stejnych podminek). Ten Sram vyjde cenove asi nejlepe, ale zase se mi na ni docela loupala povrchovka. Ja bych vybiral spis mezi Shimanem, ale vylozene spatna neni zadna z nich. Tak nevim jestli jsem ti poradil :)

      0 0
    • MartinXC  

      Dřív jsem měl párkrát LX, pak jsem měl ESP 9.0 a teď XT. XT je tvrdší než ESP 9 a líp řadí. Ale je chromovaná a dost to řve do očí.

      0 0
    • zirecek  

      Rozhodnu se mezi 7.0 a novym LX. XT 12–34 uz jsem nikde nevidel, takze to dlabu a navic bych si zvykl a v budoucnu uz bych ju nesehnal vubec-tak si ani nebudu privykat,:-).

      Fakt me laka LX, ale 7.0 uz vozim dlouho a nic proti ni nemam. Vydrz je obstojna a hlavne radi porad paradne, i kdyz je uz na vyhozeni. To u Deore jsou velke rozdily v kvalite razeni dle casu „ojeti“. LX jsem jeste nemel. Jezdim retezy HG 73, coz by hovorilo pro LX… .

      0 0
      • MartinXC  

        LX co jsem měl se docela dobře zanášely blatem, XT a ESP9 už mají pastorky s okýnky a líp se samočistí.

        0 0
        • vlk  

          okénka-jesdtli myslíš to čemu někteří říkají loukotě na pastorcích, tak to měla i moje stará dobrá stx -hg30 ta měděná barva před mnoha a mnoha lety.To snad má lx taky ne.

          0 0
          • mastihuba  

            LX to nemá. Začíná to u XT. Před měsícem jsem kupoval kazetu a zrovna todle jsem řešil.

            0 0
    • tutite  

      to zirecek. Doporučuji Ultegru 12–27. Levná, lehká, perfektní odstupňování, paráda. Zdar.

      0 0
      • zirecek  

        hm, zni to zajimave, ale prilis jemne odstupnovani u tezkych prevodu. 12–13–14–15–17–19–21–24–27

        U 11–32 mi vadi prave prvni skok o 3 zuby z 18–21, ten mi pripada moc hruby. Kazeta 12–34 ma skok o 3 zuby pozdeji, ale uz se neda v podstate sehnat XT 12–34 a XTR neberu,:-).

        0 0
        • LUCCA  

          Preco XTR neberies? Ja jazdim XTR uz 4. sezonu a nemam s tym ziaden problem, dokonca aj preklamovane skakanie na Ti pastorkoch nie je az take vazne. Samozrejme, je potrebne sa starat o system a retaz a relativne casto menit…

          0 0
        • tutite  

          není nad to vyzkoušet, zdar.

          0 0
      • Vilém  

        koukni na tohle http://www.tokenproducts.com/…products.php?… Asi to sem nikdo nevozi,ale ta vaha.

        0 0
      • kolouš  

        Ja preferuju na MTB kazetu Dura-Ace 12–27 ( da se to uslapat mam v predu prevodnik 20z ) ta vaha je paradni ovsem cena kazety uz mene – zatim jsem menasel levnejsi nez 3300,–

        0 0
    • kimi  

      To máš těžký. Ještě nedávno by si tu nikdo nenechal šáhnout na 7.0 (bohatší na 9.0), teď tu zas většinou chválí Shimano. Jezdím 7.0, řazení hladký, výdrž asi taky (7000), cena dobrá, dostupnost taky. Chceš-li machrovat, jdi asi do toho XT, tím neprohloupíš. Student jako já->7.0.

      0 0
    • Meesha  

      Mel sem XT, ted mam 7.0 – nejak nebyly love. Ale pristi kazeta bude bud XT04 nebo 9.0 Este by me zajimal rozdil mezi novou LX a XT04. Pokud bys sehnal tu XT, tak bych bral ji.

      0 0
      • Loner  

        Asi budeme muset upgradovat i označení typů. Sram teď mastí kazety řady PG (950 až 990), řetězy PC 950 až 970 a Shimano Deore LX 2005 je pravděpodobně 11–34 nebo 11–32 s přiměřeným skokem 30 – 34 nebo 28 –32 a Sram má bohužel furt skok 28 – 34. Jediné co pravděpodobně zůstane stejné je mizerná trvanlivost – kazeta 8000, řětěz 1200 km. Držáky minulého tisíciletí se už na trhu nekonají. Zdarec

        0 0
        • Pekáček  

          Teda musím podotknout, že Shimano má sice skok 30–34, ale u kazety co začíná 11z je to na úkor něčeho jinýho, 11–13–15–17–20–23–26–30–34. Skok 17–20 je fakt hrůza.

          0 0
        • preacher  

          www.sram.com/…ed/pg970.php 970 11–34 (11–13–15–17–20–23–26–30–34) – stejně jako Shimano LX05. Ten obludný skok 28–34 je u PG 950 a 990 (11–34)…mám dojem…

          0 0
          • MARIN  

            jestli se jen nepreklepli SRAM pastorky byli vzdycky s tim velkym skokem 28–34 a stejne tak SRAM PG970 kterou mam jeste ve sklepe pripravenou na zimaka

            0 0
          • jonas  

            PG970 mam na kole ja a ma skok 28–34. Ta moje je ale lonska, mozna ze to uz nejak zmenili.

            0 0
          • kankrlicek  

            he he he… rohloff má vždy skok o 33 % :)

            0 0
            • jonas  

              Opravdu? neni tech 33% nejak strasne moc? Ten velkej skok 28–34 na sramu je prece mnohem min nez 33%.

              0 0
              • kankrlicek  

                Tak asi kecám, ale je tam vždy stejný skok. Pamatuji si, že 100 % má být zařazený převod a ty vedlejší mají být o 33 % větší či menší, ale teď jde o to, jestli si to pamatuju dobře :))))

                0 0
              • McBlacky  

                ono se to počítá trochu jinak než že 28=100% a 34=121% tj. o 21%. Nevím přesně jak, ale nějak přes poměr pila/pastorek. 33% by odpovídalo skoku o cca 3,2 zuby (pila 44z). Ber to s rezervou, může to být klidně jinak :-)

                0 0
    • juli  

      A co SunRace CSM 959 11–32 za 830,– Hlinikovy unasec vaha 350g

      0 0
      • Vilém  

        Co jsem videl tak SunRace = SRAM

        0 0
        • juli  

          Vypada to dost podobne, ale myslim, ze to nebude ze stejne fabriky, zvlast ty vyssi sady, kde je kazeta delena na poslednich pastorcich po trojici. Ale to uz je jina cenova kategorie. Nefachci mi scaner, jinak bych to sem hodil. Jak Taiwan nemusim, tak jejich nove veci se mi libi.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.