M MX Comp ETA 105 - únik vzduchu

29 nepřečtených
  • RUMcajs

    Mám od května tuhle vidli a začal mi z ní ucházet vzduch. Nafoukám na 3,5 a za 14 dní je tam třeba 1…

    Při poplivání ventilku jsem nic nezjistil, je možný že to mají na svědomí teplotní rozdíly?

    Doma cca 25 celsia a venku –5, nebo – 15? (tlaky měřeny samozřejmě za stejné teploty).

    Jo, a jde ten ventilek nějak utáhnout, jestli to uchází přes něj?

    Dík

    0 0
    • pit  

      Mam tiez MX COMP ETA od 11/2003 a ked bolo vonku okolo 0 stupnov,tak vidla makla…ale to je prirodzenou vlastnostou vzduchu…v lete by zase mala trochu tvrdnut,uvidime. Ked som ju vsak doniesol domov a po par hodinach premeral tlak tak to bolo OK.

      0 0
    • Boris  

      Ti vidli mám asi od července, dofoukal jsem vzduch na idální tvrdost (tlak sem neměřil). Normálně jsem na ní jezdil a další dofoukání proběhlo někdy v říjnu. Během té doby trošku tlak ve vidlici klesl, ale nijak výrazně. V zimě jsem rozdíl taky nepoznal. Třeba máš špatnej ventilek…

      0 0
    • Aiax  

      Taky musíš počítat s tím, že po napumpování nějaký vzduch po odšroubování od ventilku nějaký vzduch ujde. Ale 2,5 je moc, takže to bude spíš na reklamaci.

      0 0
    • lubos  

      Venku je vidla mekci, ale po navratu se musi vratit to puvodniho stavu. Pri pomalem uniku poplivanim nic nezjistis. Jinak 3.5 baru ? Hmm, to bych rekl ze mas pak nejspis kolem 100kg, kdyz tak huste hustis :) Jinak unik takovejhle vzduchu je moc. Minimalne pod 30psi by jit nemela ani za tech 14dni. Existuje jedna vec, ktera by tohle mohla mit na svedomi. Me se to jednou stalo, a sice nedostatecne zasroubovani zatek. Pak to taky takhle pomalu unikalo. Nebo spis o neco rychleji. Z 30psi na 20psi za tyden, nebot ak nejak. Takze tohle, nebo spatne tesneni (o krouzky na zatkach), nebo neco spatnyho s ventilkem. A asi je jeste nekde neco, kudy by mohl vzuch unikat, se mi mari, ale nejsem si jist.

      0 0
      • RUMcajs  

        Mno je fakt, že tu zátku na pravý noze, kde se dofukuje „tvrdost“ mám utaženou jen tak ledabyle, aby třeba nezarostla.

        Pokusím se ji utahovat víc, třeba to přestane. No, a když ne, tak budu mít bika o 1 kg lehčí, páč budu vozit pevnou vidli :-)

        0 0
        • Pavlos  

          Chudacky tvoje rucicky:) A ta zatka chce fakt dotahnout

          0 0
        • lubos  

          Pocitam ze tam je olej, tezko zaroste. Stejne bys mel menit olej casteji :)

          0 0
          • Pavlos  

            Kdyz uz sme u toho oleje jak casto ho menit po kolika kilaskach???

            0 0
            • enjoy  

              snad je doporucenych 100 hodin provozu?mozna i 200,asi to nebude u vsech vyrobcu stejne.

              0 0
              • Pavlos  

                tak to je s mojim jezdenim tak na tri roky:)

                0 0
                • Pavlos  

                  spis dva

                  0 0
                • enjoy  

                  no me to dela nejakych 40–60 jizd,tak to se mi nezda moc.asi proste jednou za rok,kdyz to s tou vidli nekdo mysli vazne.

                  0 0
            • lubos  

              U nove je to driv, tusim 50hodin, nebo i min. Normalne asi 100. Alespont a moje to mela v manuale. Ale u Marzocchi je obecne doporucovano vubec po zakoupeni skontrolovat hladinu oleje a jeho stav. Dost casto v minulosti tam bylo bud malo, nebo moc. No a muze se stat, ze tam jsou piliny a to je pak dost spatny :) Jo a ty hodiny se mysli vidlicohodiny. Pri jizde v horsich podminkach 50hodin. Obecne jsou vidlice s otevrenou lazni nachylnejsi na znecisteni oleje. Coz je ale normalni. Jinak, dale bych rekl, ze taky nebude dobry nechavat olej moc dlouho. Ten ma taky nejakou zivotnost. Sice to neni tak kriticke jako u aut, ale preci.

              0 0
              • kovar  

                horsi je, ze u modelu 2004 uz hladiny oleje jsem uz nikde nenasel. Ted jsem rozebiral uplne novou nejetou MX Comp ETA 120mm, a olej v ETA noze byl pekne kalny uz z vyroby. I nejaka pilina se nasla.

                0 0
                • lubos  

                  Ja jsem myslim nasel hladiny za rok 2003 pre MX Comp ETA 105. Ale nejsem tim uplne jist :)

                  0 0
                  • Palo TT  

                    Ak mas myslis tych 5mm z M webu, tak je to velmi cudne cislo. Ked som ja menil olej, tak som mal cca. 25mm a nemam dojem, ze by sa tie 2 cm oleja niekde vytiekli. Nechal som 25 mm a ani pri nizsich tlakoch, ako su odporucane sa mi ju nepodarilo dat na doraz.

                    0 0
                    • lubos  

                      Takze:

                      http://www.bikemagic.com/…873364676308

                      5mm je vraj (potvrdene od Marzocchi HQ) chyba a spravne ma byt 50mm. Merat pri plnom zatlaceni.

                      0 0
                      • gordi  

                        Akej by mal byt farby olej co sa seriovo dava do MX-ciek ?

                        0 0
                        • lubos  

                          Hehe, no pokud ja vim, tak jakykoliv olej by mel byt vice-mene (spis vice) pruhledny :)

                          0 0
                          • Paja  

                            No, ja mam vidlicovy olej Silcolene (Fuchs) a ten je svetle fialovy, ale zaroven samozrejme pruhledny.

                            0 0
                      • lubos  

                        Upresneni. Hlavne se tam jedna o MX PRO, ale o MX COMP se pise 45–55. I kdyz je fakt, ze nekdo pise, ze pry 10mm je to spravny. No tak si muzu vybrat ;)

                        0 0
                      • Palo TT  

                        Fajn link. Tiez som rozmyslal znizit hladinu oleja pod 30mm, lebo aj pri nizsom tlaku a vacsom zatazeni vidle mam stale rezervu tak 2cm. Pri najblizsej vymene skusim dat 40mm. Tie ich manualy, skoda reci, zlate casy detailnych M manualov z rokov 90tich.

                        0 0
                      • Pazi  

                        Ja som si zavolal do Kosic a tam mi povedali, ze do MX COMP 105 mm ma byt olej 5 cm od vrchu pri plnom zatlaceni, co suhlasi s tym Tvojim udajom.

                        0 0
                        • Palo TT  

                          A ktoru MX comp mysleli: Coil, Air, ETA alebo vsetky? Otazne su hlavne AIR a ETA. COIL ma 50mm aj na M webe.

                          0 0
                          • Pazi  

                            Ja mam prave AIR + ETA. Na tu som sa pytal a chlapik mi povedal, ze v obidvoch nohach ma byt hladina oleja 5 cm od vrchu.

                            0 0
                        • Pá-dlista1  

                          A zatky se sroubujou do stojanu vedle nebo kam? Vzdyt se ti tam nemuzou vejit? Soucasne s olejem:)

                          0 0
                        • lubos  

                          No ja som prave ine pisal … ale priznam sa som z toho vsetkeho uz magor. A tym chlapikom by som teda moc neveril :)

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.