Nevím,jaké levné silniční pláště na zimu

37 nepřečtených
  • PT

    Na kole mám teď Michelin Pro Race,ale protože je mám rád,tak si je nechci sjíždět teďka v zimě a dal bych tam nějaké celočerné pláště cca 300–400 kč za kus.Ono to asi bude jedno jaké,ne?Nevadí,když ty Michelin sundám a nasadím třeba v dubnu?Nezteří?Mám je uskladnit rozvinuté nebo můžu srolovat?Dík

    0 0
    • JohnLee  

      Ja myslim ze Z-Max je v pohode nahrada a mozna i trochu podrzi v zime…a s tim uskladnenim Michelinu by problem byt nemel…ja treba zazimovavam pneu (na auto) tak ze je umyju,vysusim a natru Regumem,ale to je asi pro plaste na kolo nevhodny…

      0 0
    • fousac  

      v tyhle cenovy relaci je urcite Schwalbe a Vittoria.. Eila na zimu chvalila Schwalbe Stelvio, ale ty uz sou trochu drazsi…

      0 0
      • fousac  

        jeste doplnim maxxisky… a ac je mam docela rad, tak na zimu bych si zadnej jejich vzorek nevybral.. snad jenom locust CX, jenze to je 35 sirka, to uz by nejspis neprolezlo stavbou nebo brzdama…

        0 0
    • sosal  

      Docela se zlepsila RUBENA…

      0 0
      • fousac  

        to ze ma v nabidce jeden plast (V50 forward) je stav docasny nebo trvalejsiho charakteru???

        0 0
    • J.A.V.  

      Dobrý levný pláště jsou podle mě Michelin Dynamic. V týhle cenový kategorii těžko čekat zázraky, ale jsou celkem pohodlný a jedou.

      K uskladnění – já bych je klidně sroloval, pokud nemáš místo kde je pověsit rozvinutý, předtím ale důkladně očistit.

      0 0
      • jiral  

        Michelin Dynamic mám na zadním kole a na mokru pěkně klouže. Díkybohu mě několikrát podrželo přední kolo. Doporučuju spíš Schwalbe Blizzard Sport – ten líp drží a nechá se sehnat okolo 400 Kc. Mě se osvědčila žlutá barva na předním kole. Ve tmě je dobře vidět co je na silnici za bordel. Pláš? Ti to vytáhne okázat pod nos. Na černý gumě vidíš jen mokro či sucho, ale jemné blátíčko poznáš někdy až pozdě ;-)

        0 0
        • notakale  

          To je v tech plastich takovy velky rozdil? Ja jezdim celorocne na tech kolem 400, takze nevymenuju. Ale ty Schwalbe Blizzard jsou nejhorsi co jsem kdy mel. Pripadaji mi strasne robustni a zbytecne tezke, po mesici se tam udelala bublina a musel jsem je vyhodit. No mozna to byla jen smula, ale uz bych si je znovu nekoupil..

          0 0
          • jiral  

            Ja ty Schwalbe jezdil asi tři roky. Zadní vydržel asi 4500 a přední tak 6000 km. Teď mám rok Micheliny. Možná, že šel Schwalbe s kvalitou dolů. Mě se taky jednou udělala boule, ale to už byl sjetý skoro na plátno. Ale v nižší cenové relaci mi přišel jako rozumný. Jo, za málo peněz hodně muziky asi nejde.

            0 0
        • treatt  

          To samé Lithion 2 od Michelinu. Pro3 vozím k velké spokojenosti, před časem jsem měl na zimáka starší verzi Lithionu a ta byla v pohodě se mi zdálo. Teď mám nasazené Lithiony 2 a peklo. Vepředu jsem nezaznamenal takový problém, ale jak byla teplota pod 10°C a mokro, tak to bylo opravdu o držku, zadní kolo jak na bruslích, vyvrcholení byl přejezd lávky pomaličku na stezce podél řeky z Poděbrad na Nürmburg, kdy bez jediného doteku brzd šlo zadní kolo rovnou do dlouhého bočního slajdu..

          Velký rozdíl například oproti nějakým starým CST, co jsem měl na zadním kole na fixie a bez větších problémů snesl první sníh..

          0 0
    • miťo  

      Vozím v zimě Maxxis Detonator, cena asi 350, šíře 23mm, max.udávaný tlak 8,3bar, spokojenost!

      0 0
      • Siddha  

        ja je pred dvema mesicema na zimaka taky koupil, sou siroky ale je to nejaka tvrda smes – hodne klouzou – vic nez su zvyklej…

        0 0
        • treatt  

          Stejná zkušenost, na tu cenu slušný pláště, nejde čekat žádný extra dobrý odvalování, na bocích je trochu měkčí směs, takže v zatáčkách to relativně drží, ale tvrdší směs na středu je fakt klouzavější. Prostě levný plášť, žádný zázrak v žádném směru, ale nejsou nevyzpytatelné

          0 0
    • smartin  

      Blíží se zima a tak bych uvítal nové skušenosti s pláštěmi na zimní jezdění(na horala 26"),spíš na silnici do práce ale nebráním se jezdění i v terénu.Do teď jsem používal Rubenu.Na čem jezdíte vy?

      0 0
      • jIrI___  

        Pokud už vyjímečně vyjedu v zimě do sněhu, tak na Hutchinson Bulldog MRC :)

        0 0
    • scalar  

      Zkusil jsem Continental Ultra Sport Kevlar, za tu cenu dobrý…

      http://www.kupkolo.cz/…ar_3892.html

      0 0
    • roud  

      Za mě Michelin Orium …

      0 0
    • blisterexist  

      nějaké zkušenosti s tímto pláštěm?

      http://www.kupkolo.cz/…x25c_z93006/

      nebo radši něco jiného?

      0 0
      • maajkee  

        Sakra to je těžký :)

        0 0
        • HROOLI  

          Já bych řešil jen cenu, v těch sračkách nedrží nic. Mě to uchcávalo všude :D

          0 0
          • blisterexist  

            no minulý rok jsem se rozpleštil na asfaltu dokopce:-D tak bych rád něco co bude aspoň trochu držet, ale ono to bude asi všecko stejné

            0 0
            • blisterexist  

              nebo tady tyto?

              http://www.kupkolo.cz/…drat_z90793/

              0 0
            • treatt  

              To bych neřekl, přijde mi, že hlavně v přilnavosti jsou opravdu dost rozdíly. Ale zatím taky hledám něco levnějšího na tohle období, co bude pěkně držet a přitom vydrží. Na fixie zkusím Thickslicky, to by měly být velké držáky, tak uvidíme

              0 0
              • jecnak  

                Je ti jasny ze plati drzak ve smyslu kilometrove vydrze nebyva drzak v zatackach – hlavne za mokra.

                0 0
                • alinceb  

                  No ty ThickSlicky jsou hlavně ingoty a mají celkem měkkou směs, takže drží. Pro kolena to ale na skidování nebude žádnej med…:)

                  0 0
      • jIrI___  

        Tenhle mám s nápisem Longus na městském singlu. Na mokrém asfaltu klouže jako prase.

        0 0
        • blisterexist  

          na mě už z obrázku působí jako tvrdá guma

          asi vezmu schwalbe blizzard

          0 0
          • drood  

            Do rozsolené břečky na silnici jedině pořádné žiletky. Čím širší plášť, tím hůř drží stopu. Úzké se proříznou na asfalt a jedou jak po kolejích. To jsem se naučil od jednoho, který mě několikrát předjel na starém favoritu, když jsem se celý propocený snažil udržet rovnováhu na biku se špunty. Tak jsem obul Syrinx 23–622 z Rubeny a předjížděl jsem já jeho…

            0 0
            • nooski  

              No, no, no :-) Mám v zimě něco najeto, abych mohl říct, že tohle je 3,14čovina jak mraky.

              0 0
            • alinceb  

              Za mlada (16–20) sem jezdil poměrně často do hospody na kole. Měl sem starou dámskou Esku na falcových ráfkách s tlustejma gumama a torpédem. Na sněhu sem se na ní nikdy nevysypal. Jednou byla ale píchlá, tak sem si vzal favorita na 23–622 a lehnul sem na uježděném sněhu v první zatáčce a pak za tu cestu ještě několikrát…:) Dobrá rada nad zlato…;)

              0 0
              • Advid  

                Ono asi záleží na typu sněhu. Když to je slabá mokrá vrstvička, tak ji úzký plášť prořízne. Ale v ostatních případech jdeš k zemi. :)

                0 0
      • nooski  

        Sice reaguju na skoro měsíc starý příspěvek, ale musím to tu napsat. Na zimu je taky sakra důležité, aby plášť byl odolný proti defektům a když už se něco nepovede, tak aby šla snadno vyměnit duše, což u dráťáků není až tak pravidlem. Nechtěl bych bojovat s nepoddajným pláštěm se zmrzlými prsty někde na zmrzlém vyhnalově jen kvůli pár ušetřeným korunám.

        0 0
    • javormartin  

      Jaké máte zkušenosti s Hutchinson Equinox drát? Koupil jsem je přítelkyni na zimáka, zatím má najeto cca 400 km, nepozoruje významný rozdíl proti kevlarovým Litheonům, v tom jak to jede… Já osobně uvažuju, že si je koupím taky. Vím, že ten plášť je těžkéj a možná se rychle sjede, máte někdo zkušenosti v vyšším nájezdem a celkově, má cenu to kupovat? Díky

      0 0
      • JMT  

        Chvíli jsem na nich jezdil. Jediný proti čemu můžu porovnat je Schwalbe ultremo (který jsem měl před nima i po nich). Proti nim lehounce hůř jedou a víc kloužou, ale určitě nejsou nepoužitelný

        Po cca 2000km neni znát opotřebení

        0 0
    • Doktorzet  

      Ahoj, dávám dokupy zimní silničku. Teď došlo na pláště. Rád bych něco levnějšího, a aby to mělo trochu vzorek. Zatím se mi asi nejvíce líbí tyto vitorky

      https://www.decathlon.cz/…8391286.html Vozí je někdo? Můžete doporučit i jiný :) Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse