• kubrt

    Ahoj, jako vetsina „cumilu“ na S-L v Brne jsem i ja zkousel trenazer s touto vidlici a jeji chod se mi opravdu libil. Jediny minus bylo, ze jsem ji dal bez namahy na doraz. Patrim do kategorie 90+ tak mozna proto. A z toho prameni muj dotaz. Jak je to se silnejsimi pruzinami, daji se sehnat nejake originalni? A za kolik? Dival jsem se na progressu a nic jsem nenasel. diky

    0 0
    • raceface  

      Čau, mám Manitou Splice Super bez LockOutu (4990) a vážim bez mála 90 kg a jezdim s originální (měkkou) pružinou. Jezdit se na tom provizorně dá, ale taky plánuju koupit tvrdší pružinu. V Progress Cycle je maj za cca 500 – 700 kč, jen ještě nedorazily, takže asi budou v dohledné době. Každopádně si myslim, že tahle vidlice je za ty prachy hodně hustá. Má dobrý tlumení, takže ani Lock Out není třeba…

      0 0
      • Martyss  

        Dá se na ní seřídit předpětí pružiny?

        0 0
        • raceface  

          Jo i ne, má to Rapid Travel Wind Down, teda nastavení zdvihu plynule v rozmezí 100 – 130 mm, kdy to buď zašroubováváš směrem ke 100 mm a pružina tvrdne a nebo vyšroubováváš ke 130 mm a vidle měkne. Bál sem se toho, ale maká to dobře.

          0 0
          • Martyss  

            No já jí mám vyhlédnutou jako jednoho z kandidátů na svou budoucí vidlici. Trošku se bojim, že by pružina na mojí váhu nemusela odpovídat mému stylu jízdy. Jinak jak mažou kluzáky? Má taky mazničky?

            0 0
            • kubrt  

              Podle toho co jsem videl, tak maznicky nema

              0 0
              • jirka volena  

                Je na Včka nebo jenom na kotouče? Taky mám zájem.

                0 0
                • danno  

                  na oboji

                  0 0
                  • jirka volena  

                    Nu, tak to je velice super. Tak určitě taky do ní půjdu. Jak se chová při chodu? Je to žehlička nebo je to tvrdší vilde?

                    0 0
                    • raceface  

                      Já mám verzi jen na kotouče, ale dělá se i na véčka. Je to žehlička. Maže vazelínou, ale maznice nemá. Ale chodí pěkně…

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Hele, kolik bajku teda mas…v jinym threadu rikas, ze mas blacka…tady ze mas splice a v bikes mas jednoho bajka… :)

                        0 0
                        • raceface  

                          Celkem 3 kola. Manitou Black je momentálně na kole, takže teď nově jezdim ne Splice Super… Stačí detektive?

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Ehm…tadle tva odpoved mi nedava smysl, ale to mas fuk.

                            0 0
                            • raceface  

                              Máš pravdu, to je pěkná kravina… Mělo to bejt takhle: Black je na reklamaci, takže nově jezdim na Splice Super… Sorry. Už je to OK?

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Aaale…povidej, copak set i tam pokazilo?

                                Jo..ok :)

                                0 0
                                • raceface  

                                  Teče olej z otvoru v korunce na pravé noze… Poměrně hodně oleje a teče to i když je vidle v klidu (měl sem ji sundanou, asi tejden stála a po setření se tam ten olej za pár dní zase objevil!!!)…

                                  0 0
                                  • Seppy  

                                    to mi dela taky ale neresim to, netece hodne ale nakej tam je, doufam ze nepribyva, zatim to nevypada…

                                    0 0
                                  • TinkTink  

                                    Hmm…pokud jsem dobre pochopil co myslis, tak to je hodne divny…

                                    0 0
                                    • raceface  

                                      Myslim, že na funkci vidle to nemělo vliv, až na to, že těsně před reklamováním v ní začalo nějak divně klapat při zapružení… Nevim co to bylo. Snad to vyreklamujou kladně a bude klid…

                                      0 0
                                      • TinkTink  

                                        Pokud myslis ten bocni otvor, tak to by vypadalo na uvolnenou jednu nohu, ne?…nebo to fakt blbe chapu? :)

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Jezis. Spis na spatny tesneni (nebo nedotazeny, necistota atd.) pod zatkou. Teda aspon ve slusnejch rodinach doseda zatka na vnitrni nohu a ne vnitrni noha do korunky (v korunce dira:) a zatka na korunku.

                                          0 0
                                          • TinkTink  

                                            No to jo, ale on pise, ze mu to tece z toho otvoru…ne ze zatky…

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              No jo. Mas pravdu. To by pak muselo protekat mezi vnitrni nohou a korunkou. Spis si myslim, ze to tece z vrchu po korunce a v dire se to jen hromadi. Me se jednou stalo neco podobneho. Teklo to z pod korunky. Ale to byla diplomaticky „porusena kontinuita materialu“ :) Stejne to jsou zvlastni vidlice tyhlety Manitou.

                                              0 0
                                              • TinkTink  

                                                Jasne…to souhlas, ale kdyby se mu to tam jenom hromadilo, tak by to snad napsal…to by byla uplna prkotina :))

                                                0 0
                                                • Pá-dlista1  

                                                  //a po setření se tam ten olej za pár dní zase objevil! //

                                                  0 0
                                                  • TinkTink  

                                                    stiral pod dirou…nic urcity…uznej ze muzu mit pravdu :)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    To nedelam :))) Tu vnitrni nohu muzes klidne vyndat a jit domu a stejne by z ni zadny olej tect nemel (za predpokladu, ze sebou vemes i spodni nohy :) Tagze jenom uvolnenou nohou by to byt nemelo. Kazdopadne pokud se objevuje jen v te dire, tak bych se tem vidlicim vyhybal jeste vetsim obloukem nez ted.

                                                    0 0
                                                  • TinkTink  

                                                    Treba ty vidlice maj provrtany vnitrni nohy jako reseto :o)))

                                                    No uvidime jak se k tomu vyjadri :)

                                                    Jako je jasny, ze kdyz sundas vnejsi nohu a budes na ni mit zatku, tak nic nema tect, ale pokud se vnitrni noha trosku zasune, zatka bude vetsi nez prumer vnitrni nohy,tzn. zatka se zahakne o korunku … tak tam muze vzniknout skvira :)…a uz to nedotahnes nebo dotahnes jedine tak, ze si tu nohu vratis zpatky :))))

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    o jaké díře je řeč?

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    To pak jo. To by byla uz docela hezka vada i na Manitou :)

                                                    0 0
      • Luke  

        taky o ni zacinam uvazovat. mam cca 80kg a nejsem zadny extremni strelec. myslis ze by me stacila puvodni pruzina?

        0 0
    • raceface  

      v korunce na stranách jsou díry… já mluvim o tý díře na pravý straně… olej teče někde ve spoji korunky s vnitřní nohou uvnitř tý díry na pravý straně korunky… ne nahoře (v zátce) ne dole ani nikde jinde… ta díra byla plná oleje – vytřel jsem ho do sucha a za pád dní tam ten olej byl zas i bez používání vidlice – nikde jinde nebyl… pouze v tý díře… je to jasný?

      0 0
      • kovar  

        aha, díky, byl jsem líný se kuknout na obrázek…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Jestli jsi si jisty, tak to znamena, ze mas prasklou (nebo jinak deravou) vnitrni nohu a jeste blbe nalisovanou. Manitou rikas…? Aha :)

        0 0
        • hanz  

          hele ale i todle je divný…když jí nepoužívá…to jako je tam v tý noze olej až po korunku?…to asi taky ne. Leda že by parkoval kolo hlavou hore.

          takže tomu už vůbec nerozumím-olej mi teče na horu a protýká zkrze stěnu vnitřní nohy a následně spojem s korunkou až do díry…uf.

          0 0
          • hanz  

            hlavou dole samo…resp. rodlama dole

            0 0
            • raceface  

              každopádně neparkuju kolo rodlama dole… jinak kdybych věděl jak je to možný, že ten olej teče i bez provozu vidle, tak už sem to napsal… uvidim, jak se k tomu vyjádřej po reklamaci…

              0 0
        • TinkTink  

          uz uznavas, ze mam pravdu? :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Dobre dobre. Uznavam a neprestavam se smat. Manitou…Manito­oouuuu :)))

            0 0
            • TinkTink  

              :o)))

              No zas tendle problem muzou mit vsechny, ze…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jiste. Od toho jsou vidlice, aby mohly byt problemy. Ale jak pravi klasik „nekdo ma a nekdo nema“ :)

                0 0
                • blue  

                  presne tak… ja treba nemam :-)))

                  0 0
                • TinkTink  

                  Ja taky neee :)

                  Joo…na todle pomahaj sroubovany korunky :)

                  0 0
                • raceface  

                  …no, „ta moje má“…

                  Ale znám spoustu lidí se spoustou vidlic Manitou a bez problémů!!! Takže spíš „já mám… smůlu“

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Blua uz znam a nekdy mi predstavis toho druhyho :)

                    0 0
                    • Tomcat  

                      A jám s Manitou Shermen jaký problémy? Že vonich nějak nevim. :-P

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Ta čeština se vyviji, ze pomalu nestiham :)

                        To bys mel nejlip vedet sam. Jen si vzpomen :)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.