• till

    Chci se zeptat, jaký máte zkušenosti s lehkejma dušema, sou výrazně náchylnější na defek? Nebo jiné postřehy?

    0 0
    • confido  

      zdar , lehky duse jsem vozil vzdy vepredu a jako nahradni na predstavci(ted mam bezdusaky).ne­doporucuju ty ulne nejlehci(napr. pod 100g), lehce je pichnes.A v zadny pripade ne ty 2. nejlehci od maxxisu-paraj se a jsou extremne nekvalitni!Vyz­kousel jsem to na hodne kusech, takze vada 1 kusu to neni..

      0 0
      • till  

        takže od maxxisu nebrat ty Flyweight ani Ultralight? (tak to uz jim pak nezbejvaj zadny lehky…) A co treba od Schwalbu? Ty maj koukam 130g, to by mohlo jit,co? A co treba takovy ty ultralehky plaste jako Maxxis Fly Weight 330 nebo Schwalb Fast Fred? Chci to tam davat jenom na zavody.

        0 0
        • Meesha  

          Este koukni na duse od Continentalu. Ty plaste sou spis na zavody po tvrdym povrchu a bez kamenu – treba kriteria, ikdyz vcera v Brne sem taky videl defekt na Flyweightu…

          0 0
          • till  

            V Brne pri tom zavode na vystavisti? treba tam byl spendlik… Ty Continentaly nevypadaj s hmotnosti 90g spatne, s cenou lehce pod 300Kc uz je to horsi:-(

            0 0
            • Meesha  

              Ta cena neni zrovna mala, ale zase prej dost vydrzej.

              0 0
              • Mamutt  

                Vydržej fšecko ;-) Za celo sezonu jen 2 defekt na předku – jednou zmiják (moje chyba, to jsem vážně podhustil) a jednou trn (tam by silnější duše nepomohla). Vzadu stále nic ;-)

                0 0
        • confido  

          tech lehkejch dusi je spousta(conti, kenda,michelin,at­d.).Ty flyweight jsem taky zkouse, provedeni je se mi zda kvalitnejsi,ale mensi tloustka=>nachyl­nost k defektu.Stejne bych doporucoval jezdit na zadnim kole klasickou dusi – je rozhodne lepsi ztratit 2s nez 10min opravovanim defektu..

          0 0
        • CZiko  

          aha aha… a jen tak pro orientaci – kolik váží obyč duše?

          0 0
          • till  

            myslim ze vazi kolem 180–190g

            0 0
          • Paja  

            Obyc Kenda(70–80Kc) vazi cca 150g.

            0 0
            • vlk  

              tak to se divím co jsem měl obyčejné kendy tak vážili 190g a ty jejix light duše mají těch 150 ale chtějí za ně skoro 200.

              0 0
              • Rolei  

                Moje obyč. kenda na mé obyč. váze ukazuje 170g…

                0 0
                • vlk  

                  ono zrovna u kendy se není čemu asi divit.To je totiž pěkný shit.Když to nafouknu jen tak duši tak je to na některých místech silnější a na některých uzší už sem vidět taky , že to bylo jakoby na jednom místě-ta duše přiškrcena.T-pro jsou na tom v tomto ohledu lepší, ale opravdu není nad ty schwalbe.Vřele doporučuji.A co to už vydrželo, fakt jsou dobrý.

                  0 0
                  • vlk  

                    takže uplynul nějaký čas a řek jsem si že raději budu znovu informovat o mých zkušenostech se schwalbe-těmi 98g. Když jsou nové tak jsou prstě supr. ale zjistil jsem, že po nějaké domě asi po 1 roce a více se asi chemicky nějak změní nebo co.Prostě podélně praskají.Takže schwalbe lehké duše nebrat.Teď jsem koupil jednu maxis ultralight a nevypadá špatně, tak ji zkusím.

                    0 0
              • Paja  

                Takhle to zvazili na bikestoru – kenda – 70Kc – 146–150g

                0 0
              • Paja  

                Kenda – superlight pro za 99Kc zvazili na 120–130g (zalezi, ktery kousek)

                0 0
        • MARIN  

          Ja jsem zrovna s Maxxis Fly i Ultra spokojenej. Nemam rozhodne vic defektu nez s obyc Rubenou nebo nejakou Kendou. Vyborny jsou tyhle duse taky jako rezerva – slozi se a zaberou maaalo mista.

          *Pouzivano v kombinaci s lehkejma plastema (Continental DoubleFighter,Twist a Schwalbe RacingRalph)

          0 0
        • Vilém  

          Se Schwalbe mam spatnou zkusenost,samej defekt a pak se,po mesici pouzivani roztrhla v delce asi 5cm.S Maxxis Flyweight ma zkusenost dobrou,nemel jsem zatim problem.

          0 0
      • sis  

        a do pr… pozde:-(

        0 0
    • MartinXC  

      Maxxis FlyWieght vozím na biku pár let, i na silnici (krátce), žen acca 2 roky – žádné výrazné problémy s nimi nevnímám. Spíš naopak, dvakrát jsem si přivezl domů trn a zjistil to až když jsem na něj narazil rukou – duše ho držela a těsnila. Jediné mínus snad – jsou náchylné na defekt při montáži – demontáži a chtějí opravdu čistý vnitřek pláště a ráfku.

      0 0
      • robin!1  

        Kenda light na předním kole taky sezónu přezila na zadním jsem měl defekty a? kenda light nebo rubena. Jen pozor na přesné daní velo vložky oběvili se mi otlaky ( ale defekt jsem měl stejně přes pláš? ), což u normálních duší jsem zatím nikdy nestalo.

        0 0
      • Volf  

        Souhlas s Martinem. Vozil jsem je i v Maxxis wormdrive a nebyly problémy. Problémy si dělaj ti, co je používaj jinak než velí zdravej rozum. Pokud si je pořídí někdo do ostrýho kamení tak potom může mít asi problémy, ale je to jako se vším co se používá pro jinej účel než bylo určený.

        0 0
    • zwwak  

      Přimlouvám se za Continetaly.V po­hodě.

      0 0
    • RomanH  

      Vozim UltraLite od Maxxisu (120g) uz tretim rokem a maximalni spokojenost. Neparaji se, jak psal nkdo nahore, tlak celkem drzi (dofukuji tak za 2–3 tydny). A hlavne – maji pravidelny tvar a ne takovou bouli na jedne strane jako Rubena. Za tu cenu muzu jen doporucit.

      0 0
    • vlk  

      mám na obou kolech schwalbe Extralight 14AV -naváženo 88g.Výhodou je že je mají s různýma ventilkama-já je mám s autovebntilkama, stojí to nějakých 220 ks a má to v té xceně i umělohmotný malý měřák tlaku-je přesný a váží asi 5–8g. Duše 2× lepená jednou píschlá trnem-trvalo než jsem na to přišel, vždy tak po 4–5 dnech to ušlo.A jednou nařízlá pláš? i pneumatika.Jinak v pohoděa To je nijak nešetřím.

      0 0
      • vlk  

        jak jsem psal výše.Po 1 roce se mi už 2 rozpáraly podélně.

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.