• Kos_CZ

    Zdar všichni!

    Rozhodl jsem se tento rok uspořádat druhý obnovený ročník 24-hodinové jízdy, kterou mí známí před lety páchali – LeMaňas 2024. Předpokládaná délka trasy bude do cca 400 km. Start je v plánu 1.6.2023 v 10:00. Místo startu upřesníme – buď jako loni v Kralupech nad Vltavou na nádraží, nebo někde v Praze. Zatím to vypadá na zopakování návštěvy Drážďan, případně jinde – cíl ještě upravíme, ale už je možné říci, že preferován bude spíše plošší profil trati.

    Více info o loňském ročníku + průběžné aktualizace a info o letošním je/bude k nalezení na https://lemanas.cz/

    Video z loňska je zde: https://youtu.be/gWmBmy5_q0s

    3 0
    • jecnak  

      Kdybyste jeli z Prahy, tak bych bych se asi přidal, ale ve finále to do Kralup mám taky kousek. Ideálně zavel pevný čas a místo.

      Naopak tě zvu na 400 brevet 25.5. viz https://www.randonneurs.cz/calendar.html

      0 0
      • Starkys  

        Tyhle brevety jsem si letos dal do svého kalendáře, že bych chtěl nějaké zajet. Minimálně jsem plánoval letos zkusit 200,300,400km trasy. Zatím jsem teda úspěšně promeškal 200 a 300 a koukám, že ta 400 trasa je týden před LeMaňas.

        0 0
        • jecnak  

          Však doraž. 400 je cca stejně náročná jak ta odjetá třístovka – je tam míň kopců a začátek se dá jet v háku – cca 130 km. Myslím, že týden na regeneraci je úplně v pohodě.

          0 0
      • Kos_CZ  

        Loni jsem se do Kralup sklouznul vlakem z Masaryčky.

        Čas bych dal na 10:00.

        Trasu bych rozhodl na základě preferencí: Mně je to jedno – podle Vltavy a Labe to bylo fajn, pokud bychom dali „pivní okruh“ (Praha Smíchov-Budějovice-Plzeň-Praha Smíchov) – bude to pro mne a Starkyse nová trasa a o něco kopcovatější…

        0 0
        • jecnak  

          Trasa je mi taky fuk. Jen bych potřeboval ji znát pár dní předem. V Drážďanech jsem teda na kole ještě nebyl, tak za mě bych preferoval ty.

          1 0
    • Starkys  

      Start klidně může být z Prahy. Já jsem sice Kralupák, ale dojet na start do Prahy mi vůbec nevadí. Možná i ta Praha bude pro více lidí zajímavější jako startovní místo než ty Kralupy.

      1 0
    • jakub_kencl  

      Hmmm. 1.6. jedeme velký okruh pro Mikiho od Ultabikers, tak bohužel. Když dáš start na 8 na Karlově mostě, tak se tam s klukama, kteří budou vyrážet z Prahy potkáte :-)

      0 0
    • Kos_CZ  

      Takže se jedou znovu Drážďany a pokud nám nerupne v kouli a nebudeme to hnát přes Krušné hory, bude to placaté, neb pojedeme podél vody. Ještě musíme doladit start. Jsou dvě možnosti: Buď Kralupy 10:00, nebo Praha někde v 9:00. Z Prahy jede do Kralup vlak v 9:12 z Masarykova nádraží (tak jsem to spáchal loni), nebo vyrazíme z Prahy kolmo v devět.. Takže kdo má jaké preference?

      Předpokládané zastávky jsou Roudnice (oběd), Ústí nad Labem (benzínka), Děčín (benzínka), Pirna (malý obchodák – potraviny) a pak cestou zpět už jen co je otevřené = benzínky.

      1 0
      • ULPA  

        Jedete na silničním kole?

        0 0
        • Kos_CZ  

          Ano. Tedy přesněji: Já jedu na gravelu přestavěném pro silniční provoz (Je to pro mne test techniky před závodem Okolo republiky). Trasa vede po cyklostezkách a silnicích. Loni jsem jel na Canyon Ultimate.

          Nejhorší co nás na trase loni potkalo, byl rozbitý asfalt na jedné přibližovačce skrz obytnou čtvrť, úsek silnice v opravě a kousek cyklostezky s šotolinovým povrchem, který jsem při plánování přehlédl. Dohromady to z těch 380km mohlo být tak do 3km.

          0 0
          • ULPA  

            Možná bych se z dovolením přidal. V současnosti se peru s antibiotikama, ale do té doby bych mohl být OK

            0 0
            • Kos_CZ  

              Jsi vítán!

              Odkud jsi? Já bydlím v Praze Radlicích. Loni jsme jeli dva – já a Starkys takže jsme se rozhodli, že vyrazíme z Kralup (Starkys bydlí poblíž), kam jsem dojel vlakem. Nyní to vypadá, že nás bude víc, takže by asi bylo lepší mít sraz v Praze. Ptám se z důvodu stanovení optimálního bodu, odkud vyrazit…

              EDIT: Aha, už to vidím – takže by ses přidal v Ústí?

              0 0
              • keymaker  

                Jsem nevěděl, že jsi z Radlic. Někdy dej echo a dáme nějakou vyjížďku. Jsem z Řeporyjí :-)

                0 0
                • Kos_CZ  

                  No asi půjdu dnes – projet si L'Etape trasu. Tu střední. Jen to ještě nevím určitě – budu to muset protlačit doma. Syn je nemocný…

                  0 0
                  • keymaker  

                    Hehe, tu pojedu asi v neděli. Už druhý pokus. Minulá mi přišla přívětivější. Jsem dneska na kole v práci, takže svých cca 75 budu mít odkrouceno :-)

                    0 0
              • ULPA  

                Jel bych vám naproti a někde by sme se potkali, Roudnice, Ltm?

                1 0
                • Kos_CZ  

                  Teď jsem koukal, jak jsme jeli loni – startovali jsme v deset z Kralup a časově jsme to měli následovně:

                  • 12:14 oběd v Roudnici
                  • 13:30 Litoměřice
                  • 15:45 Ústí (benzínka)
                  • 19:37 Pirna (Supermarket)
                  • 20:50 Drážďany
                  • 2:50 Děčín (benzínka)
                  • 4:30 Ústí (benzínka)
                  • 9:58 Kralupy

                  Cesta zpět byla o dost delší, neb jsme se schovávali před deštěm – to nám sežralo takové 4 hodiny…

                  0 0
    • Kos_CZ  

      Update z příprav: Vypadá to, že pojedeme z Prahy ve více lidech a tak budeme vyrážet tak, abychom byli v Kralupech okolo desáté. Sraz byl jedním z potenciálních účastníků (kolega z práce, který se asi bude zpět vracet vlakem) navržen v Tróji u lávky přes Vltavu. Časově to vychází tak, že pokud bychom měli být v Kralupech okolo desáté, tak start z Prahy by mohl být v devět, nebo i dříve, pokud to chce mít více na pohodu. Já se přizpůsobím, @Starkys s tím (předpokládám, ale nemohu za něj mluvit) taky asi nebude mít problém…

      0 0
      • Starkys  

        Samozřejmě se také přizpůsobím :)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Nemyslím že je nutné, abys je do Prahy jen proto, aby ses o hodinu později ocitnul znovu v Kralupech, ale bránit Ti v tom nebudu. :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse